» » Чому на ноутбуці чорний екран і нічого не відбувається

Чому на ноутбуці чорний екран і нічого не відбувається

Виникла ситуація, коли екран залишається чорним, програми не запускаються, і загалом все працює не так, як хотілося б? Наші ноутбуки часом працюють не так, як нам потрібно. Іноді порада ІТ-спеціалістів перезавантажити пристрій є вельми вчасною. Та це не завжди вирішує всі проблеми з комп'ютером. Проте чимало проблем можна вирішити самостійно. Тому ми склали список із шести можливих способів вирішення проблем у Windows 10, які можуть допомогти в критичних ситуаціях, перед тим як ваш комп'ютер виведе вас з рівноваги.

на ноутбуці чорний екран

Перезавантажете ноутбук

Звісно, ІТ-експерти часто не помиляються: перезавантаження часто може бути ефективним для вирішення надокучливих проблем з ПК та ноутбуком. Це стосується, наприклад, випадків, коли Windows не запускається. Перезавантаживши комп'ютер, ви зможете визначити, чи вплинули на операційну систему програми, які працюють у фоновому режимі. Таким чином, ви можете створити "чистий старт" з обмеженою кількістю драйверів і програм автозапуску в Windows.

Перехід у безпечний режим

Запуск у безпечному режимі також є ефективним засобом виходу на слід проблеми. При запуску в безпечному режимі Windows завантажує лише необхідні компоненти. Це дозволяє їй вжити заходів і видалити, наприклад, несправні драйвери, програми або оновлення. Якщо проблема більше не виникає у безпечному режимі, це свідчить, що налаштування за замовчуванням і базові драйвери не є коренем проблеми. Запустити комп'ютер або ноутбук з Windows 10 у безпечному режимі можна через налаштування або екран входу в систему.

Ноутбук не завантажується через проблеми з обладнанням

Якщо ноутбук не запускається, причини можуть бути різні, пов'язані з обладнанням. Від несправної батареї до проблем з периферійними пристроями чи чорним екраном. За допомогою апаратного скидання можна швидко усунути можливі апаратні проблеми. Спочатку слід підключити всю периферію, карти пам'яті і блок живлення. Також рекомендується, де це можливо, вийняти акумулятор. Потім натискайте кнопку живлення протягом декількох секунд. Після цього просто підключіть блок живлення. Використання акумулятора заборонено, що означає, що пристрій живиться лише від блоку живлення. Нарешті, натискайте кнопку живлення знову. Тепер, коли ноутбук завантажується, ви знаєте, що причиною проблеми стала або батарея, або один з підключених пристроїв. Після цього, як тільки ноутбук завантажиться, ви можете знову вимкнути його, вставити акумулятор і завантажити його знову. Якщо ноутбук запускається з вставленою батареєю, причина, швидше за все, у несправному периферійному пристрої. Однак якщо ноутбук не запускається з акумулятором, ймовірність того, що він є несправним, досить велика, і, можливо, доведеться замінити його на новий АКБ.

Активований захист від вірусів

У вас виникли труднощі з ноутбуком, або на робочому столі з'явилися дивні повідомлення? Зробіть перевірку на віруси та інші загрози за допомогою антивірусного сканера. Такий інструмент не лише виявляє шкідливе програмне забезпечення, але й може виправити невеликі недоліки. Microsoft Defender – це антивірус, вже встановлений у Windows 10, що забезпечує захист ваших даних та пристроїв. Він функціонує у режимі реального часу, виявляючи віруси, шкідливе та шпигунське програмне забезпечення в електронній пошті, програмах, хмарі та навіть на Інтернеті. Функція Безпека Windows дозволяє контролювати стан вашого комп'ютера та надає можливість вручну сканувати файли та папки, якщо ви маєте сумніви. Завжди тримайте антивірусний захист активованим, щоб ваша операційна система була в найкращому стані.

Підстрахуйтеся автоматичними оновленнями

Якщо ваша операційна система працює нестабільно, переконайтеся, що ви користуєтеся останньою версією. Якщо оновлення легко виходять з пам'яті, скористайтеся автоматичним режимом. Таким чином, ваш комп'ютер чи ноутбук завжди буде належним чином захищеним. У Windows 10 ви можете налаштувати час та спосіб отримання оновлень, щоб вони не заважали вам важливо працювати чи грати. Перевірити та налаштувати оновлення можна в розділі "Оновлення та безпека" у налаштуваннях.

Ніколи не пропускайте оновлення програми

Актуальність - гарантія безпеки, і це також стосується програм на вашому ноутбуці. Вони регулярно потребують оновлень для безперебійної та надійної роботи. Точний час оновлення залежить від постачальника послуг. Зазвичай оновлення мають на меті виправити помилки чи додати нові функції. Для таких ситуацій рекомендується встановити автоматичне оновлення через Microsoft Store, щоб не пропустити важливих актуалізацій. У Windows 10 знайдіть Microsoft Store у меню "Пуск". У магазині перейдіть до налаштувань та оберіть "Оновлення програм". Встановіть перемикач "Автоматично оновлювати програми" на позначку "Увімкнено". Так ви можете бути впевнені, що ваші програми завжди оновлені.

Останній варіант: відкат системи

Якщо ваш ноутбук все ще має проблеми, і навіть може не запускатися, опція відновлення може бути в нагоді. Важливо згадати, коли проблема виникла вперше і що може бути її причиною. Наприклад, якщо проблеми з'явилися після встановлення нової програми, спробуйте видалити її. Якщо ви не можете визначити корінь проблеми, скидання налаштувань системи до попереднього моменту може допомогти. Є кілька варіантів відновлення, залежно від ситуації. Проте не забудьте зробити резервну копію даних та програм перед кожним відновленням, щоб уникнути втрат.