» » Туристичні газові пальники: як вибрати і на що звернути увагу

Туристичні газові пальники: як вибрати і на що звернути увагу

Важливість газового пальника під час походу дуже велика. Особливо в тих випадках, коли ви йдете куди-небудь у дощову або морозну пору року. Туристичний газовий пальник - це саме те, що допоможе любителям екстремальних походів завжди мати гарячий чай і теплу вечерю.

Туристичний газовий пальник

Якими перевагами володіють газові пальники

Похідний газовий пальник має велику кількість помітних плюсів:

  • Швидкий запуск. Займає він усього лише кілька секунд, немає потреби в попередньому прогріванні.
  • Простота використання. Треба тільки підключити балон, потім увімкнути газ і запалити.
  • Безпека на висоті. Вогонь горить добре, ніякого гару. Газовий пальник для кемпінгу може використовуватися прямо в наметі, що дуже зручно під час дощу.
  • Невеликі розміри. Пальник компактний, важить небагато, спорядження сильно не обтяжить.
  • Довговічність також можна віднести до числа переваг таких пристроїв. Конструктивно вони дуже прості, здатні працювати безвідмовно довгий час.

До мінусів належить те, що газ погано горить у мороз, бажано зберігати його в теплому місці.

Тип балона і конструкція пальника

Існує два різновиди балонів. Перша - цангові, стінки у них тонкі, коштують недорого. Часто пропонуються не тільки в магазинах для туристів, а й у звичайних.

Найпоширеніші балони, що мають різьбове з'єднання. Стінки у них товстіші, ефективність вища, можна використовувати в морози.

Також газові пальники відрізняються один від одного конструктивно. Газовий пальник для походу може бути з паливним шлангом. Варіант стійкий, можна поставити такий прямо на землю, пристрій не впаде. Такі пальники добре прогріваються за низьких температур. Існують безшлангові моделі - в даній ситуації пальник ставлять на сам балон з газом. Версія компактніша, але стійкість нижча. Якщо хочете, щоб пристрій не перекинувся, рекомендуємо брати варіант із широким дном. Вибирати треба моделі від перевірених виробників - хорошим варіантом буде газовий пальник Tramp.

Потужність і призначення

Бувають малопотужні пальники, до 1500 Вт. Можна приготувати їжу на одну людину. 1500-2500 Вт - мають середню потужність, допустиме готування на кількох людей. Понад 2500 Вт - високопотужні, підходять для готування для великих груп.

Потужність - не завжди вагома перевага. Якщо ви готуєте їжу в невеликій дволітровій каструлі - велика потужність не потрібна. Щоб не помилитися з вибором, треба брати техніку з розрахунку кВт потужності на літр. Утім, у зимову пору року можна брати з собою і більш потужні пристрої, вони допоможуть зігрітися за потреби.

Важливий момент під час вибору пальника - те, на скільки осіб готуватиметься їжа. Пристрої для великих груп повинні витримувати вагу посуду з їжею. Ідеальний варіант - складаний пальник, який має великі та міцні ніжки. Потужність - не менше 2 кВт, інакше готувати їжу доведеться довго.

Пальники для невеликих груп у 3-4 людини - це компактні та легкі пристрої середньої потужності. Переважно купувати модель із різьбовим з'єднанням.

Корисні функції

Зручною функцією для такого пристрою буде п'єзопідпал - з ним можна швидко запалити пальник. Однак при намоканні може не спрацювати. Також не зайвим буде вітрозахист, його можна докупити окремо. Стануть у пригоді й адаптери під різні типи балонів, а також транспортувальний чохол.