» » » Ялівець Блю старий, посадка і догляд

Ялівець Блю старий, посадка і догляд

Ялівець Блю старий, посадка і догляд

Ялівець Блю старий лускатий - це одна з найбільш популярних садових культур, які вирощуються сьогодні на територіях дачних ділянках, в садах, парках та інших рекреаційних зонах. Це хвойна рослина являє собою карликовий чагарник з широкою, щільною куполоподібної кроною і розлогими гілками.

Ялівець блю старий: опис і основні риси рослини

Ялівець лускатий блю старий не назвеш швидко зростаючим рослиною: швидкість його росту становить не більше 5-8 см в рік. Будучи вже дорослим, рослина може досягти 0,5-1 м у висоту і близько 1,5-2 м в діаметрі. Має коротку, досить колючий хвою, яка місцями буває лускатої. Сама рослина має зеленувато-блакитний, сріблястий відтінок, тоді як молоді його пагони можуть мати бірюзовий і навіть сірий окрас. Підросли гілочки набувають більш спокійний відтінок, проте загальний вигляд у рослини залишається досить екзотичним.
Ялівець Блю старий, посадка і догляд

Цю культуру справедливо порівнюють з блакитною зіркою, що розкинулася на лоні природи. Саме тому багато дизайнерів використовують ялівець блю старий в ландшафтному дизайні, створюючи оригінальні композиції з його розлогих і пишних гілок. Його блакитна крона виграшно контрастує з іншими садовими насадженнями, що робить ялівець блю старий відмінною прикрасою для кам'янистих схилів, альпінаріїв, відкритих лоджій і терас, інших садових композицій, прибудинкових галявин і навіть балконів. Особливо ефектно виглядають живоплоти, виготовлені за участю цього чагарнику.

Дачну ділянку, прикрашений насадженнями Блю стар в поєднанні з іншими ялівцями (золотистим Голден Карпет, Блю Чіпом або Moonglow) і мелкокаменнимі насипами стане вічнозеленим куточком природи, що вражає своєю мальовничістю. Саме рідкісний, унікальний колір рослини, який досягається за рахунок цікавої комбінації молодих пагонів з уже «подорослішали» гілками дає той ефект, за який ця культура отримала свою досить екзотичну назву. Давайте помилуємося композиціями, складеними садівниками на основі ялівцю Блю Стар в поєднанні зі стелеться, скельним і горизонтальним видами рослини.

Ялівець Блю старий, посадка і догляд

Ялівець Блю старий, посадка і догляд

Ялівець Блю старий, посадка і догляд

Ялівець Блю старий, посадка і догляд

Ялівець Блю старий, посадка і догляд

Ялівець Блю старий, посадка і догляд

Ялівець Блю старий, посадка і догляд

Ялівець Блю старий, посадка і догляд

Особливістю ялівцю Blue Star є його отруйність, саме тому важливо дотримуватися особливої ​​обережності, працюючи з ним. Особливо варто звернути увагу на те, що ігри дітей не повинні проходити біля насаджень цієї рослини: малюки не повинні грати його хвоєю або збирати його ягоди. Для озеленення дитячих майданчиків ялівець Блю Стар - не найкращий варіант.

Даний вид ялівцю плодоносить восени другого року після посадки, а його ягоди використовуються як лікувальний засіб. Однак його цілющі властивості краще не випробовувати самостійно у вигляді настоянки, а віддати перевагу аптечним лікарських засобів.

Ялівець Блю стар: посадка і догляд

Вибір місця для посадки

Блю старий не дуже вибагливий до навколишніх умов, однак вважає за краще місце розташування на сонці, на добре провітрюваному ділянці. У тіні він може втратити свій ефектний колір і стати пухким. Рослина стійка до посушливого клімату, спокійно витримує морози середньої смуги і навіть північних регіонів Росії. Зимує Blue Star під шаром снігу, проте з першими променями весняного сонця ялівець потребуватиме санітарної подрезке.
Ялівець Блю старий, посадка і догляд

Вибір грунту для ялівцю Блю стар

Рослина абсолютно невибаглива до грунту і може виростати на будь-якому грунті, крім перезволожених, застійних ділянок, а також місць зайвого засолення. Якщо для висадки ялівцю обраний глиняний грунт, необхідно подбати про його систематичному дренажі, а посадкова суміш повинна містити максимум піску або торфу.

При посадці ялівцю Блю стар в кам'янисту нирку або піщаний грунт, слід розбавити посадкову суміш перегноєм або глиною. Пристовбурних простір зазвичай мульчують торфом або ущільнюється скошеною травою або сосновою корою. Ідеальна грунт для рослини - слабокислі, як слід вспушенй суглинки. У занадто посушливе літо Блю старий потребує регулярного, але не занадто частому поливі: важливо подбати про те, щоб грунт надмірно не ущільнювалася.

Посадка ялівця Блю стар: етапи і тонкощі

Ялівець Блю старий, посадка і догляд

  • При посадці кількох кущів ялівцю, необхідно витримати визначену відстань між ними: від 0,5 до 2 м. Посадка повинна проводитися в яму, глибина якої буде не менше 50-70 см, а об'єм - в 2 рази більше земляного кома на корені рослини.
  • На дно ями досить широким шаром (15-20 см) викладається шар битої цегли, можна замінити піском.
  • Коренева шийка не заглиблюється, а залишається на рівні поверхні землі.
  • Якщо грунтові води знаходяться досить близько, потрібно виконати дренаж із щебеню, шаром не більше 15 см.
  • Ідеальний грунтовий склад для ялівцю Блю стар при посадці - суміш торфу, піску і землі в приблизно рівних пропорціях.

При правильному виборі місця для посадки ялівцю даного сорту і дотриманні всіх нюансів висаджування, Блю старий обов'язково віддячить вам глибоким, насиченим кольором і пишністю кущів.
Ялівець Блю старий, посадка і догляд

Як доглядати за ялівцем Блю стар?

Крім нечастого, але регулярного поливу, дуже важливо проводити мульчування чагарнику Блю стар: це прискорить його зростання і буде додатковою можливістю для зволоження його кореневої системи.

Перед тим, як проводити мульчування, потрібно як слід очистити від бур'янів і сміття ділянку, на якому виростає чагарник. Для добрива землі підійде комплексна мінеральна суміш, яку можна змішати з піском або тирсою. Далі потрібно укласти саму мульчу, в складі якої повинні бути камінчики або гравій, шар - не більше 7-8 см.

Грунт, в якому виростає ялівець потрібно час від часу удобрювати. Поживну суміш бажано вносити в період, коли набухають бруньки (кінець березня - початок травня), розміщуючи її навколо рослини, вносячи на глибину 6-10 см. Потім ялівець потрібно як слудует полити.

Порада: безпосередньо під корінь або гілки рослини підкладати добрива не варто. Краще зробити це, відступивши від стовбура і гілок чагарнику 15-17 см.

Безсумнівною перевагою ялівцю Блю стар є його посухостійкість. Достатньою частотою поливу є один раз в 1-2 тижні, при цьому його також можна обприскувати в години, коли сонце вже досить низько.

Ялівець Блю старий, посадка і догляд
Якщо рослина було висаджено у відкритий грунт в регіоні, який славиться міцними морозами, в холодну пору року його потрібно вкривати, а при рясних снігових опадах його гілки пов'язують шпагатом, щоб не допустити їх обламування.

Таким чином, для належного догляду за ялівцем Блю старий досить:

  • систематичного мульчування грунту;
  • поливу і обприскування рослини 2-3 рази на місяць;
  • дренажу і неглибокого розпушування грунту після поливу;
  • удобрення грунту комплексними мінеральними добривами.

Розмноження ялівцю Блю Стар

Так як ялівці відносяться до дводомних рослин, то розмножувати їх можна як вегетативно, так і насіннєвим шляхом. Але з насіння ніколи не виходять декоративні сорти, саме тому кращий вигляд розмноження для ялівцю Блю стар - живцевих. Для цих цілей використовують дорослі чагарники, віком від 7 до 10 років. Розмножувати Блю старий краще в середині весни: з чагарника зрізаються черешки довжиною 8-10 см, захоплюючи при цьому шматочок деревини, який називається «п'ятою».

Нижню частину черешка потрібно ретельно очистити від голочок, акуратно підрізати кору. Відросток краще помістити в будь-якої стимулятор росту на добу, а потім висадити гілочку в посадкову суміш, що складається з торфу з піском. Горщик з рослиною накривається щільною плівкою і ставиться в напівтемне місце на 4-6 тижнів при оптимальній температурі до 20 ° С. Саме протягом цього часу у рослини розвивається коренева система; після вжитих заходів ялівець висаджується у відкритий грунт.
Ялівець Блю старий, посадка і догляд

У холодну пору року молоді, ще незміцнілі ялівці накриваються лапником. Дорощування рослини відбувається протягом 2-3 років, і тільки після закінчення цього часу можна пересадити Блю стар на його постійне місце.

Як захистити ялівець Блю стар від шкідників і захворювань?

Навіть таке невибаглива рослина, як ялівець, може постраждати від шкідників: щитівки, мінуючої молі, попелиці або павутинного і голкового кліща. І якщо з шкідниками можна впоратися за допомогою хімічних препаратів, обприскуючи рослини в міру їх зараження, то від такого небезпечного захворювання, як іржа, позбутися досить складно.

Як розпізнати іржу, вразила чагарник? Досить просто: вона виглядає як трохи опуклі, яскраво-помаранчеві плями, які поширюються на черешках рослини і його хвої. Пляма іржі з часом підсихає і перетворюється в порошок - це гриби, вірніше їх суперечки. Захворювання підлягає якнайшвидшому лікуванню, інакше рослина ризикує загинути. Найчастіше суперечки іржі з'являються в теплу пору року - з травня по липень, а служити каталізатором процесу зараження може затяжний період дощів або різке зниження температури повітря.

Ялівець Блю старий, посадка і догляд

Ялівець Блю старий, посадка і догляд

Як боротися? Найпоширенішим методом боротьби з іржею ялівцю Блю стар є розчин «арцерид»: їм рослина необхідно ретельно обприскувати кожні 7-10 днів до його цілковитого оздоровлення. Замість цього розчину можна використовувати також мідний купорос. Якщо ялівець вражений лише частково, потрібно повністю видалити заражені гілки.

Мірою профілактики зараження ялівцю або атаки на його шкідників служить поділ садових насадження: не слід садити плодово-ягідні чагарники та інші культури по сусідству з Блю старий і іншими видами хвойних рослин.
Ялівець Блю старий, посадка і догляд

Якщо ялівцю буде наданий належний догляд, рослина буде чудовою прикрасою будь-якого саду, прибудинкової клумби або площадки. Крім усього іншого, ялівець - унікальне антибактеріальне і бактерицидну засіб, всього 1 гектар насаджень якого може очистити повітря в досить великому населеному пункті.

В який чудовий куточок природи можна перетворити свій сад, двір або дачну ділянку, скориставшись нескладними прийомами ландшафтного дизайну і використовуючи хвойні рослини, дізнаємося з відео, наведеного нижче. Робіть ваше життя красивою!

">