Існує думка, що виробництво та встановлення металевих дверей не повинні проводитися своїми руками. Звичайно ж, виготовленням повинні займатися меблеві фабрики, а ось якісним монтажем вхідних дверей можна зайнятися самостійно.
Якщо Ви хочете самі замінити вхідні двері, то радимо ознайомитися з рекомендаціями будівельного порталу «Ремонтик».
Спочатку необхідно підготувати такі інструменти:
- свердло (бур). Довжина робочої частини свердла повинна становити 15-20 сантиметрів;
- молоток;
- перфоратор або дриль з відбійним молотком;
- два рівня: один трохи вже дверної коробки, інший - мінімальної довжини (півтора метра).
Варто відзначити! Діаметр бура підбирається по товщині анкерів, зазвичай вони йдуть в комплекті з дверима. Якщо таких немає, то необхідно придбати їх окремо (мінімум - шість штук). Враховуйте, що мінімальна товщина кріплень для надійної фіксації металевих дверей - 12 міліметрів.
Демонтаж металевих дверей власноруч: особливості та технологія
Існує кілька способів, згідно з якими здійснюються демонтажні роботи дверей. Перший з них полягає в акуратному виконанні робіт з подальшим застосуванням демонтованої двері. Другий спосіб - прискорений демонтаж без подальшого використання двері.
Дотримання технології забезпечить простоту в проведенні монтажних робіт при установці нових дверей. Що знадобиться для проведення демонтажних робіт:
- пристрій у виді лапи і брухту;
- ножівка по дереву;
- молот.
Якщо двері будуть застосовуватися ще раз, то буде потрібно наявність широкої стамески, гострого канцелярського ножа, щипців, шуруповерта і викрутки.
Спочатку, порядок проведення демонтажних робіт виглядає наступним чином:
- підготовка потрібних інструментів;
- видалення дверного отвору;
- демонтаж наличників;
- ліквідація дверного короба;
Демонтаж металевої двері слід проводити дуже обережно визначати, особливо, якщо приміщення житлове. Як відбуваються роботи:
- Зніміть дверне полотно. Якщо є картковий або роз'ємний петель, даний процес здійснюється дуже швидко. Якщо конструкція фіксується за допомогою універсальних петель, то спочатку потрібно викрутити саморізи.
- Потім позбудьтеся від переведення в готівку. Для цього необхідно зняти декоративні заглушки і видалити саморізи. Якщо шалівку фіксується за допомогою цвяхів, то по ньому необхідно постукати молотком - це допоможе витягти цвяхи.
- Заключний етап - демонтаж дверної коробки. Спочатку, знайдіть місце в стіні, де фіксується короб. Як правило, вони знаходяться поблизу замкового або петельного з'єднання. Скористайтеся шуруповертом і викрутити кріплення, які фіксують дверний короб. Якщо у Вас немає шуруповерта, можна використовуватися хрестоподібної викруткою.
Порада: якщо під час демонтажу старої металевих дверей виникають труднощі з витягуванням кріплень, то можна відпиляти їх за допомогою болгарки, але в цьому випадку, потрібно одягнути рукавички і окуляри. Зверніть увагу, що з метою безпеки використовується нове коло. Це потрібно щоб діаметр кола забезпечував ефективну обрізку болтів, при цьому болгарка не повинна упиратися в дверний короб.
При обрізанні штирів або болтів до дверного отвору, проміжок між коробкою і торцем отвору, можливо, виявиться недостатнім, щоб підвести до нього відрізний круг. У такій ситуації потрібно збільшити цей зазор за допомогою піки, яку вставляють в патрон перфоратора, дбайливо видовбавши штукатурку в районі кріплення і тільки потім можна приступати до обрізання штирів і болтів, якими закріплений дверний короб.
Обрізка штирів і болтів кріплення дверної коробки виконується по колу - спочатку звільніть нижню частину поріг короба. Потім звільніть від кріплень боковини і в кінці верхню частину (в разі якщо вона закріплена). Якщо ви змінюєте порядок виконання роботи і обрізати нижні кріплення в останню чергу, то в такому випадку дверний короб може мимоволі впасти, що скоріше за все призведе до травмування.
При наявності монтажної пінки між дверним коробом і прорізом, її необхідно вирізати канцелярським ножем. Завдяки цьому Вам вдасться спростити демонтажні роботи. Для видалення штукатурки використовується молоток.
Потім коробка виймається з дверного отвору і встановлюється на підлогу. Якщо в ній є добір, він знімається, оскільки існує ризик пошкодити двері в процесі транспортування.
Після звільнення конструкції від кріплень її прибирають з отвору і відставляють убік, так вона не буде заважати подальшій роботі. Якщо монтаж нової двері здійснюється в багатоквартирному будинку, рекомендується віднести старі двері на вулицю, щоб вона не загороджує прохід на сходовому майданчику.
Також, ми пропонуємо Вам ознайомитися з ще одним способом демонтажу дверей. Для цього Вам потрібно наступні інструменти:
- обценьки і лом;
- молоток;
- ножівка;
- сокиру.
Для видалення дверної коробки, досить розпиляти її по центру. Для цього буде потрібно ножівка. Щоб спростити процедуру зняття короба, необхідно його розпиляти під кутом в 45 градусів.
Якщо в отворі є поріг, то радиться і його розпиляти. Для демонтажу порога використовуйте лом. Відкриття переведення в готівку здійснюється молотом і сокирою.
Видалення і установка дверей - дуже складні процеси, виконуючи які потрібно чітко слідувати технології, інакше, можуть виникнути труднощі з руйнуванням дверного отвору.
Установка і демонтаж міжкімнатних дверей проводиться за таким же принципом. При наявності металевого дверного отвору, для його посилення використовуються дерев'яні бруси, встановлені всередину профілю, перед тим як зафіксувати коробку.
Демонтаж металевих дверей своїми руками: які причини можуть послужити поломки?
- знос матеріалів;
- неякісний монтаж;
- спроба злому;
- порушення умов експлуатації.
Ремонт металевих дверей
Термін використання будь-якої речі має межу. Але своєчасний ремонт і дбайливе ставлення вхідних металевих дверей може максимально продовжити час її служби.