Наявність електрики в будинку - невід'ємна умова комфортного проживання: в наш час не можна уявити собі життя без освітлення і побутових приладів. Але для надійного і безпечного використання електроенергії потрібно подбати про розміщення обладнання і чітко дотримуватися правил їх експлуатації.
Технічні порушення під час прокладки проводки можуть призвести до пожежі з непередбачуваними наслідками, як власне і неправильне використання обладнання. Не менш важливим є і виконання ремонту стін в щитовій своїми руками, який обов'язково повинен бути виконаний із застосуванням пожаростойких матеріалів. Розміщення електрощитової в будинку (особливо дерев'яному) строго регламентується правилами, які повинен дотримуватися господар.
Щитова (електрощитова) - повсякденна назва кімнати, де знаходиться введення електрики в будинок і здійснюється роздача електроенергії споживачам через розподільний щит. Електрика є серйозною небезпекою для життя, тому все комутуючі, що враховують і запобіжні пристрої вимагають надійної ізоляції від випадкового або несанкціонованого доступу.
Щитова кімната - це технічне приміщення. Всі правила по його облаштуванню вказані в регламентуючих документах. Наприклад, як вже зазначалося вище, стіни щитової повинні складатися з пожежобезпечних матеріалів і забезпечувати безпечне обслуговування обладнання, яке повинно бути заземлено разом з усім периметром кімнати.
Ремонт стін в щитовій своїми руками: фото, відео і особливості вибору матеріалів
Пожежобезпечні матеріали для оздоблення стін останнім часом користуються особливою популярністю. За статистикою, 80% всіх пожеж в світі мають побутовий характер. Також ні для кого не секрет, що вийти з воспламеняющего будівлі неушкодженим виходить тільки одній людині з десяти. Причиною загибелі часто виступає не саме полум'я, а саме продукти згоряння застосовуються під час обробки і будівництві матеріалів.
Які матеріали вибрати для оздоблення стін в щитовій?
- Матеріали на мінеральній основі.
Вони відрізняються прекрасною вогнестійкістю. До цієї категорії варто віднести природний камінь, штукатурні суміші і керамічну плитку. Якщо перший в оздоблення стін щитової навряд чи буде доречний в силу своєї високої вартості, то останні два варіанти варто розглянути докладніше.
Переваги керамічної плитки:
- процеси пресування і випалу. Вона стає твердою, а значить, має довговічність і високу зносостійкість. Перш за все, це стосується глазурованої плитки;
- глина не горючі, а значить, стіни в щитовій будуть пожежобезпечними;
- безпечна для здоров'я, оскільки виробляється з натуральної глини;
- виступає діелектриком, тобто не проводить електричний струм;
- гігієнічна - легко чиститься і миється, а на поверхні не розмножуються різні мікроорганізми (цвіль, гнучкі і т.д.);
- багатий вибір кольорів і відтінків;
- висока стійкість до механічних пошкоджень (але від динамічних навантажень вона не застрахована і може розколотися);
- поверхню глазурованої керамічної плитки не вбирає вологу;
- обробка стін щитової керамічною плиткою дозволяє легко вирівняти незначні дефекти: відколи, тріщини, нерівності і т.д .;
- різні цінові сегменти - для щитової краще зупинити свій вибір на бюджетному варіанті.
Недоліки керамічної плитки
- крихкий матеріал, тому при укладанні її на стіни важливо дотримуватися обережності;
- висока теплопровідність, але для щитової це не настільки принципово;
- недостатня звукоізоляція (хоча можна укласти її під утеплювач, якщо, звичайно, це для Вас актуально).
- Вогнестійкий гіпсокартон і штукатурка
Основа марокканської штукатурки - суміш мармурової муки, кварцового піску, глина та гідравлічне вапно. До складу додають фарбувальний пімент в певній кількості для досягнення необхідних колірних відтінків.
Така штукатурка відмінно лягає на стіну, характеризується приємною світловий гамою і красою. Вона не горить, відштовхує бруд, воду і виступає прекрасним теплоізолятором. У продажу вона представлена у вигляді порошку, який необхідно змішувати з водою.
Виробляється у вигляді окремих аркушів, що складаються з армованих скловолокна і будівельного гіпсу. З двох сторін гіпсовий сердечник обклеєний картоном. Для гарного з'єднання гіпсу з картоном використовуються спеціалізовані склади, що клеять.
Листовий гіпсокартон «Кріплат» - недорогий оздоблювальний матеріал, який ідеально підходить в якості обробки стін. Вони можуть протистояти відкритого вогню не менш 20 хвилин.
- Негорючі стінові панелі
Пожежобезпечні стінові панелі давно використовуються для обробки стін щитових. Вони не займаються навіть при сильних пожежах і абсолютно безпечні для людини. Їх виробляють на основі термостійкого скломагнієві листа в поєднанні з міцним пластиком високого тиску. До складу такого листа входить природний магнезит, вулканічне скло, оксихлорід магнію і доломіт.
Пластик HPL є листовим матеріалом, який отримано на основі целюлози, яка пройшла просочення синтетичними термореактивними смолами. Пластик отримують гарячим пресуванням під тиском. Він має гарний естетичним виглядом і високою міцністю. Колірна гамма панелі може бути найрізноманітнішою.
З двох сторін пластик прокривают стекломагніевие листи в результаті чого виходить міцна негорюча панель.
основні переваги
У порівнянні з іншими оздоблювальними матеріалами, негорючі панелі мають багато позитивних властивостей!
- Вони не горять, не виділяють отруйних речовин і диму, а також безпечні для здоров'я людини.
- Мають високу міцність, не бояться випадкових ударів, подряпин і інших механічних впливів.
- Встановлювати їх можна без будь-якої підготовки поверхні стін.
- Вони легко монтуються, допускають використання різних монтажних інструментів і добре підходять для обробки укосів.
- У разі пошкодження панелі Ви можете її легко замінити без порушення цілісності інших і руйнування всієї композиції.
- Мають довгий термін експлуатації.
- Чи не піддаються негативному впливу агресивних середовищ.
- Відрізняються привабливим зовнішнім виглядом.
- металізовані шпалери
Незважаючи на те, що їх найчастіше використовують в дизайні інтер'єра, кілька слів них все-таки сказати варто. Їх виробляють на флізеліновій основі (основа із синтетичного волокна і целюлози). Вона не горить, має високу міцність і пропускає повітря. На основу наноситься тонкий шар алюмінієвої фольги, яка не проводить електричний струм. Для цього фольгу покривають фарбою, непроводящей ток або оксидируют. Зверху на шпалери наноситься фактура або малюнок, як на звичайних шпалерах.
- Супутні протипожежні матеріали
Приблизно 240 хвилин вогню здатна витримати спеціальна вогнетривка монтажна піна. Використовується вона точно так само, як і звичайна для установки дверей і вікон, але її унікальні властивості дозволяють забезпечити приміщення щитової невидимою захистом. Потрібно всього лише передбачити її застосування при будівництві.
На етапі фінішної обробки можна застосовувати спеціальні фарби для вогнезахисту металу або дерева, які здатні захистити і електричні кабелі. Високі температури змушують їх різко збільшитися в обсягах, в результаті чого формується негорючий теплоізолюючий шар, що знижує деформацію металевих конструкцій і зменшує поширення вогню на поверхні оздоблювальних матеріалів і пластикових обплетення кабелів.
Використання негорючих оздоблювальних матеріалів для стін в щитовій, здатне не просто захистити Ваше майно, а й мінімізувати збитки від локальних загорянь і великих пожеж. Їх вибір на сьогоднішній день великий і регулярно оновлюється новим асортиментом, тому Ви легко щось виберіть для щитової кімнати.
Їх правильний вибір - перший крок на шляху до Вашої безпеки. Ставтеся до моментів безпеки з усією серйозністю, приділивши цьому питанню при ремонті стін в щитовій своїми руками максимум уваги. Естетична краса для цього приміщення грає останню роль, так як на перший план виходить безпеку!