» » Вибір проекту дерев'яного будинку

Вибір проекту дерев'яного будинку

Перший етап будівництва, будь то невеликий дачний будиночок або масивний котедж, полягає у виборі проекту дерев'яного будинку. Не існує універсальних формул, які б допомогли скласти проект дерев'яного будинку, однак є деякі питання, з якими потрібно визначитися, приділивши їм особливу увагу.

Вибір проекту дерев'яного будинку потрібно починати, відповівши на наступні питання:

  1. Яке призначення матиме майбутній будинок?
  • для відпочинку в святкові і вихідні дні;

Вибір проекту дерев'яного будинку

  • для проведення літнього відпочинку;

Вибір проекту дерев'яного будинку

  • для постійного проживання.

Вибір проекту дерев'яного будинку

Від вибору призначення будинку безпосередньо залежать такі характеристики проекту дерев'яного будинку: площа, матеріал стін, наявності приміщення для котельні, мансардного поверху, сауни, каміна, басейну або спортзалу, кількість гостьових і спальних кімнат і т.д.

  1. З якого матеріалу будуть побудовані стіни майбутнього будинку?

Якщо ви не хочете залишатися в будинку, то краще зупинити свій вибір на проекті каркасного або дерев'яного будинку, оскільки бетонні і цегляні будинки не рекомендується виморожувати - матеріал почне руйнуватися, а регулярно підтримувати в них тепло досить накладно. В цьому плані вибір проекту дерев'яного будинку буде більш прийнятним.

Вибір проекту дерев'яного будинку

  1. Скільки дорослих й дітей буде проживати в будинку, і скільки гостей ви плануєте приймати з ночівлею і без?

У проекті будинку необхідно звертати особливу увагу на наявність і кількість спальних кімнат і санвузлів. Якщо в будинку проживають маленькі діти, то бажано, щоб вона була поєднаною або перебувала поруч з батьківської. Якщо в будинку є кілька гостьових спалень, то потрібно передбачити наявність необхідної кількості санвузлів, а для деяких кімнат і вбудованих душових.

Вибір проекту дерев'яного будинку

  1. Який склад сім'ї та яка кількість людей буде проживати в будинку?

Величезне значення має число спальних приміщень, і якщо в сім'ї є маленькі діти, варто задуматися над їх поєднанням. До того ж при виборі проекту дерев'яного будинку необхідно враховувати рознесення спалень по різних сторонах або поверхах будинку, щоб діти не заважали людям похилого членам сім'ї. Добре, якщо старше покоління буде розміщуватися на першому поверху дерев'яного будинку, щоби їм не довелося часто використовувати сходи. Більш того, задумайтеся, щоб зробити вбудований в спальню санвузол.

Вибір проекту дерев'яного будинку

Якщо вам потрібно створити проект будинку з цокольним поверхом, з'ясуйте глибину розташування грунтових вод, щоб виключити ймовірність підтоплення підвалу.

Важливо запланувати і грамотно продумати всі деталі будинку для будівництва, все перевірити ще раз і остаточно визначитися з проектом. Багато припускаються грубої помилки, намагаючись прискорити цей процес. Часом замовники намагаються приступити до будівництва будинку, маючи в своєму розпорядженні тільки ескізним начерком. Зазвичай, це непідтвердженою, які не прораховане проектне рішення під час будівництва зазнає змін: вносяться коректування в зовнішній вигляд будинку і його планування, причому цей процес робиться під час будівельних робіт. В такому випадку складно говорити про якість будівництва, про міцність будинку і його безпечної експлуатації. Більш того така «чехарда» з внесенням змін може впливати на ваші витрати.

На що звернути увагу при виборі проекту дерев'яного будинку?

  1. Види дерев'яних будинків.

Залежно від призначення будинку класифікуються на заміські будинки для постійного проживання, сезонні будинку і дачні будиночки.

Вибір проекту дерев'яного будинку

Зазвичай проекти дачних будинків не мають на увазі установку опалювальних систем і виконання масштабних робіт по теплоізоляції. Зазвичай, це одноповерхові споруди - нескладні за технологією будівництва і більш доступні за вартістю. Часто проекти будинків для сезонного проживання включають установку камінів і печей або монтаж водяного опалення для комфортної експлуатації будинку в міжсезоння.

Будівництво заміського котеджу для постійного проживання виробляються з проводкою все комунікацій: газо-, водопостачання і каналізації. В такому випадку краще вибрати проект двоповерхового будинку з неповною або повною забудовою. У підвалі двоповерхового будинку необхідно розмістити підсобну кімнату, а другий мансардний поверх використовувати для проживання або для облаштування зони відпочинку: міні-спортазала, більярдної.

Вибір проекту дерев'яного будинку

  1. Розміри дерев'яного будинку.

Якщо говорити про розміри і площі, то їх вибір проекту залежить від кількості членів сім'ї та їх віку і звичок в організації дозвілля. Орієнтовно загальна площа дерев'яного будинку для сім'ї з чотирьох осіб повинна становити близько 100 м2: це чотири кімнати по 12-15 м2, простора загальна вітальня (20 м2), хол, кухня, санвузол.

Якщо будинок будується для великої родини, де є і діти різного віку, і літні люди, то кращим рішенням буде двоповерховий будинок. Для більшого комфорту в проекті потрібно передбачити дитячу кімнату, додаткові санвузли, гардеробну та інші допоміжні приміщення. Але досить типова ситуація, коли частина приміщення в просторому будинку так і буде незатребуваною, тому необхідно чітко визначати їх призначення і кількість.

Вибір проекту дерев'яного будинку

Також розміри будинку визначаються з урахуванням площі земельної ділянки. Як правило, проекти будинків з профільованого бруса розробляються з тим розрахунком, щоби під головний будинок відводилося не більш четвертої частини ділянки, оскільки в такому випадку з'являється безліч можливостей для облаштування прилеглої території та ландшафтного дизайну.

На ділянці повинен бути декоративний ставок або басейн, можна поставити перголи та альтанки, зробити доріжки і подбати про будівництво відкритого гаража під навісом. Добре якщо в проект буде входити і вбудований гараж, якщо ви збираєтеся використовувати будинок для постійного проживання.

Вибір проекту дерев'яного будинку

  1. Інженерні комунікації.

Один з найбільш принципових моментів в проектуванні заміського будинку - комунікації. Проводка комунікацій, а також встановлення обладнання - серйозна стаття витрат, з цієї причини проектувальником і майбутнім власником будинку необхідно приділити цьому максимум уваги. Якщо в населеному пункті або котеджному містечку є централізовані системи опалення, водо- і газопостачання, то це істотно спрощує завдання, хоча все безпосередньо залежить і від віддаленості будинку від всіх прокладених комунікацій.

Що стосується будинків для сезонного проживання, то тут можна цілком обмежитися локальними (автономними) системами опалення, очищення стоків і водопостачання.

Мабуть, це є найважливішим запитанням, яке має хвилювати майбутніх господарів заміського котеджу або дачного будиночка. Для дачних будиночків типові проекти - оптимальний і найбільш економічний варіант з усіх точок зору. Зараз ви зможете вибрати типовий проект будиночка і внести в нього певні зміни, щоб додати оригінальність внутрішнього оздоблення або дизайну екстер'єру.

Вибір проекту дерев'яного будинку

Вибір проекту будинку для сезонного і для постійного проживання найчастіше грунтується на оригінальних рішеннях, причому не лише архітектурно-планувальних, але і дизайнерських. Проекти будинків, створені за індивідуальним замовленням, дозволяють враховувати всі ваші побажання і адаптувати площа під конкретні потреби всіх членів сім'ї.

Більш того, будинки створені за індивідуальними проектами відрізняються власним стилем і виділяються на тлі інших будівель в селищі. Єдиний недолік авторських проектів - їх завищена вартість, до того ж реалізація і розробка проекту прямо залежить від кваліфікації та професіоналізму виконавців - архітекторів, дизайнерів, будівельників.

Вибір проекту дерев'яного будинку

  1. Технологія будівництва будинків з дерева.

Кожен проект будинку побудований на певній технології будівництва, особливості якої треба враховувати ще на етапі створення проекту. На сьогоднішній день сама практична технологія - будівництво будинків з профільованого бруса. Це природний матеріал, який має прекрасні показники довговічності і теплостійкості. З цієї причини для економії фінансових витрат і часу вибираються проекти будинків саме з цього матеріалу.

Порівняння будівництва будинку з бруса з будинком з клеєного бруса, що дає невелику усадку, може мати майже необмежену довжину і виділятися високою стійкістю до атмосферних факторів, головна перевага споруд з профільованого бруса полягає в тому, що він піддається обробці і отримує чітку геометричну форму, що істотно спрощує складання і прискорює процес будівництва.

Проекти каркасно-щитових будинків, перш за все, відрізняються від проектів брусових будинків тим, що каркасна технологія дозволяє зводити будинки досить вільної форми. Більш того, будинки побудовані за каркасною технологією дають незначну усадку в порівнянні з будинками із бруса. Їх стіни не пропускають воду і відмінно тримають тепло. Але на відміну від будинків з профільованого бруса, стіни таких будинків не «дихають», так як для захисту житла від вітру і вологи в них приміряється паро-гідрозахисні мембрани.

Вибір проекту дерев'яного будинку

Як бачите, кращою пропозицією вважаються будинки побудовані з профільованого бруса - недорогі, легкі і швидкобудуюємі, які чудово підходять як для сезонного, так і для постійного проживання. Процес будівництва таких будинків відбувається в стислі терміни без залучення спеціальної техніки, а легкістю конструкції дозволяє добре заощадити на фундаменті.

Проекти будинків з профільованого бруса відрізняються різноманітністю, тим більше що в будинку необхідно передбачити і вільне планування. Вони можуть зводитися в будь-яку пору року і експлуатуватися в регіонах з суворим кліматом, в результаті високого ступеня теплозбереження.

Вибір проекту дерев'яного будинку

  1. Вартість будівництва будинку за проектом.

Ви повинні вибрати проект будинку, реалізацію якого ви можете фінансово «підтягнути». Безумовно, побачивши велику різноманітність проектів дерев'яних будинків, вам захочеться оригінальний будинок, прикрашений різьбленням або розкішний багатоповерховий особняк. Однак важливо прийняти обдумане рішення, зупинившись у тому проекті, який ви зможете реалізувати до кінця, аби не довелося припиняти будівництво в результаті нестачі фінансових коштів.

Вибір проекту дерев'яного будинку

Пропонується багатий вибір прекрасних недорогих будинків. Зазвичай зовнішній вигляд заміських котеджів досить простий. У них немає веж, балконів, складних фасадних рішень. Але, незважаючи на це вони зручні для життя і максимально комфортні. Можна вибрати недорогий проект котеджу з мансардою або двоповерхового будинку, де буде достатньо місця для всієї родини.

Рекомендуємо вибирати ті проекти дерев'яних будинків, які ви точно зможете довести до кінця, тобто побудувати будинок і заселитися в нього, а не покладатися на удачу, зважившись на будівництво занадто великого і дорогого котеджу. Врахуйте, що на вартість будівництва впливають будматеріали. Якщо якісь з них вам не по кишені, ви завжди можете попросити архітекторів знайти доступний за вартістю варіант. Всі правки робляться на етапі корекції проекту і його адаптації до певного земельній ділянці.

Вибір проекту дерев'яного будинку

Що робити, якщо ви вибрали проект дерев'яного будинку за параметрами, але він вимагає змін?

Всі зміни, які необхідно внести в проект, поділяються на:

  • Несуттєві, які не впливають на габарити котеджу. Наприклад, це ваші побажання з приводу перепланування перегородок всередині будинку, установки іншого опалювального, вентиляційного або іншого обладнання, хоч і вважаються незначними, все одно робити їх необхідно виключно за згодою з архітектором.

Вибір проекту дерев'яного будинку

  • Істотні, які не можна вносити самому, не проконсультувавшись з архітектором. Це можуть бути зміни, що стосуються розмірів будинку або його конструкції. Наприклад, може знадобитися розробка даху або інших міжповерхових перекриттів. Або ви захочете, щоб ваш стеля стала вище, ніж в типовому проекті. До істотних змін також відноситься вибір інших будівельних матеріалів замість зазначених в проекті. Такі зміни не можна робити самому під час будівництва, адже не маючи повинні знань, ви ризикуєте зробити помилки, через те, що може просісти фундамент, впасти міжповерхові перекриття або тріснуть стіни. Це зміни дуже серйозні, оскільки від них залежить життя і здоров'я вашої сім'ї.

  • Рекомендовані зміни, які потрібні для якісної реалізації проекту дерев'яного будинку на земельній ділянці. Тобто ви повинні адаптувати конструкції фундаменту під особливості ґрунту, відштовхуючись на геологічні дослідження. Всі типові проекти створюються за усередненими даними. Якщо на ділянці простежуються суттєві перепади висот або відзначається близьке залягання підземних вод, спочатку створюється проект будинку, після чого фахівець адаптує його під певні умови на території, де буде споруджуватися цей об'єкт.

Вибір проекту дерев'яного будинку

Пропонуємо кілька порад, які дозволять пристосувати майже будь-який проект до земельної ділянки і він буде відповідати вашим вимогам:

  • Змінити розміщення спорудження відносно сторін світу можна легко. У багатьох випадках достатньо виконати дзеркальне відображення проекту.

Вибір проекту дерев'яного будинку

  • Збираючи змінити природне освітлення будинку, вам не знадобиться перепланування приміщень, досить продумати більш вдале розташування вікон.

Вибір проекту дерев'яного будинку

  • Можна розташувати будинок ближче до кордонів земельної ділянки можна, якщо перенести вхідні двері на фасадну стіну.

Вибір проекту дерев'яного будинку

  • Пропонується великий вибір проектів дерев'яних будинків з мансардним. При необхідності ви зможете легко відмовитися від великих мансардних вікон, зробивши крім них невеликі для економії коштів.

  • Якщо ви хочете поліпшити огляд ділянки з дому, в такому випадку допоможе балкон, панорамні вікна від підлоги до полку або скляні двері, але в такому випадку вона повинна бути на тій стіні, яка повернута ні до вулиці, а вашому двору.

Вибір проекту дерев'яного будинку

Переваги та недоліки різних видів будинків

  1. Одноповерховий дім.

В такому випадку життя буде протікати виключно на першому поверсі. Будинок зручний тим, що він не має сходів. Це актуально для людей з обмеженими можливостями і літніх людей. Він не буде закривати огляд двору, як у випадку з двома або трьома поверхами. Одноповерхові заміські котеджі добре вписуються в навколишній ландшафт і знаходяться недалеко споруди. Основна перевага цього будинку полягає в тому, що він займає досить велику площу ділянки в порівнянні з двоповерховим.

Вибір проекту дерев'яного будинку

  • Заміський будинок з мансардою.

Якщо ви плануєте побудувати двоповерховий будинок, але не можете осилити будівництво через брак фінансів, вибирайте проект з мансардою. В результаті ви отримаєте додаткову житлоплощу, яка буде розташовуватися над першим поверхом. Зазвичай в мансардному приміщенні знаходиться спальня, що дозволяє створити там цікавий дизайн. Це зручно, оскільки спальня вийде ізольованою від першого поверху. Однак при необхідності ви зможете облаштувати там робочий кабінет, дитячу, майстерню.

Основний недолік таких будинків в тому, що вони вимагають додаткового утеплення даху, площа якої вийде більшою, ніж звичайної двосхилим.

Вибір проекту дерев'яного будинку

  • Двоповерхові і триповерхові будинки.

Вони, перш за все, хороші тим, що площа забудови буде незначною, зате в будинку буде багато кімнат. Це прекрасне рішення для невеликої ділянки, якщо вам потрібно просторий будинок для великої родини, але недостатньо місця для зведення величезного одноповерхового будинку. До того ж їх набагато простіше опалювати, так як другий поверх зберігає тепло на першому. При цьому втрат тепла в такому котеджі буде набагато менше.

Вибір проекту дерев'яного будинку

Недолік багатоповерхових будинків полягає в тому, що в ньому будуть присутні сходи. Вони закривають собою вид на земельну ділянку і можуть сильно виділятися серед сусідніх котеджів.

Вибір проекту дерев'яного будинку

Варто відзначити, що висновок проекту дерев'яного будинку не відрізняється від вибору проекту котеджу з газобетону або цегли. Абсолютно неважливо, з якого матеріалу ви плануєте будувати будинок, все одно ви повинні вирішити всі перераховані вище питання. Не забувайте, що поспішати в цій справі не рекомендується, краще дати час собі і своїм близьким прийняти зважене рішення.