В даний час пропозиція керамічної плитки настільки велика, що покупцям самостійно дуже важко зробити вибір. Крім функціональних міркувань, вибір тієї чи іншої моделі залежатиме виключно від вашого смаку та відчуття естетики.
Комусь до вподоби класична плитка з гладкою однотонною поверхнею, хтось обере барвисту клаптево-килимову плитку. Вже багато років популярна плитка під дерево, яка оманливо схожа на справжню деревину. Її можна використовувати у ванних кімнатах у скандинавському стилі.
Ще одне цікаве рішення - крупноформатна плитка, що імітує бетон, мармур або камінь - це прекрасний елемент лофта і сучасних інтер'єрів.
В ексклюзивних, стильних інтер'єрах чудово виглядатиме керамічна плитка з фотодруком, 3D керамічна плитка, а також завжди актуальна глазурована плитка.
Однак ми не рекомендуємо використовувати у ванних кімнатах глазуровану плитку, оскільки її поверхня стає дуже слизькою при контакті з водою.
Перед тим як вибрати керамічну плитку для ванної, треба знати особливості доступних різновидів:
- Теракот - це плитка з керамограніту, глазурована, поверхня якої може бути гладкою або прикрашеною фактурою.
- Грес - керамічна плитка з меленого кварцу, каоліну та польового шпату. Вони стійкі до механічних пошкоджень, міцні та елегантні.
- Плитка без подальшої обробки називається технічним керамогранітом.
- Клінкер - це керамічна плитка з підвищеною зносостійкістю. Використовується як елемент обробки стін і підлоги.
- Глазур – це типовий приклад настінної плитки (глазурованої плитки). Окремі продукти цієї групи відрізняються за товщиною, ступенем блиску, кольором та дизайном.
- Ректифікована плитка – має дуже правильні розміри та кути між сторонами. На відміну від класичної плитки вона має гострі прямі краї, що робить плитку придатною для укладання з мінімальною кількістю швів.
Технічні параметри, на які слід звернути увагу під час вибору керамічної плитки
Переш ніж купити керамічну плитку приділіть увагу параметрам, які визначають якісні характеристики, відтінки, розмірний допуск та стійкість до стирання.
Для визначення ступеня опору ковзанню застосовуються окремі вимоги. Найчастіше це двоскладовий параметр – для підлог, якими ходять у взутті, і для тих, якими ходять босоніж.
Клас стирання - це параметр, що визначає ступінь функціональності даної категорії плитки. Він надає інформацію про інтенсивність, з якою можна рухатися з конкретних матеріалах. Чим вище клас стирання, тим вище стійкість і нижче ризик пошкодження та появи подряпин на поверхні плитки.
Протиковзкі властивості — характеристика, яка повідомляє, чи мають плитки відповідні протиковзні властивості. Стандарт виділяє цілих 5 різних маркувань протиковзної плитки - від R9 до R13, чим вище значення маркування, тим більше ступінь протиковзання. Другий параметр, що позначається виробниками літерами А, В або С, застосовний у місцях, де за визначенням користувачі будуть пересуватися босоніж.
Для підлоги завжди варто вибирати плитку з високим класом протиковзання, для решти варіантів оформлення це можуть бути вироби з нижчими параметрами.
Морозостійкість - хоч ця характеристика і не має прямого відношення до плитки, що вибирається для ванної кімнати, або кухні, з нею варто познайомитися, адже вона може виявитись корисною при оформленні балкону чи тераси. Для них варто обирати морозостійку плитку, інакше на підлозі можуть швидко з'явитися тріщини.
При виборі плитки для підлоги можна спробувати як дрібну плитку, так і моделі великого формату. Важливо, щоб обраний товар характеризувався високими параметрами якості.
Слід відразу ж підкреслити, що плитка для підлоги і настінна плитка відрізняються одна від одної у них різні параметри та властивості, і мають зовсім різне призначення.