» » Як правильно укласти гнучку черепицю: докладний посібник

Як правильно укласти гнучку черепицю: докладний посібник

Гнучка черепиця – популярний матеріал для покрівлі, що поєднує в собі естетику, довговічність і простоту монтажу. У цій статті ми детально розберемо процес укладання гнучкої черепиці від початку і до кінця, включаючи вибір матеріалів на сайті https://owenscorning.com.ua/, де можна вигідно придбати бітумну черепицю в Києві, підготовку основи і догляд за готовим дахом.

Як правильно укласти гнучку черепицю

Вибір матеріалів та інструментів для монтажу

Перш ніж приступити до монтажу гнучкої черепиці, необхідно придбати всі необхідні матеріали і підготувати інструменти. Вам будуть потрібні:

 1. бітумна черепиця в потрібній кількості та кольорі;
 2. основа для укладання черепиці (OSB, фанера, вологостійка плита);
 3. бітумна мастика для герметизації швів;
 4. покрівельні цвяхи або саморізи;
 5. дриль або шуроповерт;
 6. рулетка, будівельний рівень, ніж;
 7. сходи або будівельні риштування для роботи на висоті.

Важливим етапом монтажу є підготовка основи для гнучкої черепиці. Основа має бути рівною, сухою і чистою, без тріщин і зазорів. Для цього можна використовувати фанеру, вологостійку плиту або OSB.

У разі якщо основа нерівна або має дефекти, її слід вирівняти за допомогою будівельних сумішей або спеціальних матеріалів.

Укладання гнучкої черепиці: основні етапи

Процес укладання гнучкої черепиці включає в себе такі етапи:

 • Укладання стартової смуги. Це перший крок, який виконується на краях даху. Стартова смуга укладається з урахуванням ухилу даху таким чином, щоб забезпечити найкращу герметичність і захист від вологи.
 • Монтаж черепиці. Гнучка черепиця укладається рядами, починаючи з нижнього кута даху. Кожен ряд черепиці повинен перекривати попередній, щоб створити герметичне і міцне покриття.
 • Герметизація швів. Після укладання кожного ряду необхідно герметизувати шви за допомогою бітумної мастики або спеціального клею. Це забезпечить додатковий захист від вологи і запобіжить можливим протіканням.

Після завершення укладання гнучкої черепиці необхідно перевірити поверхню на наявність нерівностей, тріщин або зазорів. Якщо все в порядку – дах готовий до експлуатації, якщо ні – слід усунути всі дефекти і провести додаткову герметизацію.

Поради з догляду за гнучкою черепицею

Щоб зберегти зовнішній вигляд і функціональність вашого даху, дотримуйтесь цих простих порад:

 • регулярно перевіряйте стан даху на предмет протікання, тріщин або інших дефектів;
 • не використовуйте металеві інструменти під час роботи з гнучкою черепицею, оскільки вони можуть пошкодити поверхню матеріалу;
 • уникайте ходити по даху без необхідності, особливо в зимовий час, коли поверхня черепиці може бути слизькою;
 • прибирайте сніг і лід з даху акуратно, щоб не пошкодити покрівельне покриття.

Обробляйте поверхню гнучкої черепиці спеціальними захисними речовинами, щоб продовжити термін її служби і зберегти яскравість кольору.

Укладання гнучкої черепиці – процес, що вимагає певних навичок і знань. Дотримуючись наведених у статті рекомендацій і порад, ви зможете самостійно виконати монтаж м'якої покрівлі та насолоджуватися результатом своєї праці.