» » Утеплення зовнішніх стін будинку

Утеплення зовнішніх стін будинку

Утеплення зовнішніх стін будинку

Сучасні темпи будівництва будинків вражають своєю швидкістю, проте часто такі «скоростроі» недостатньо добре або зовсім не виконують покладені на них функції. Влітку в них жарко, взимку холодно, а восени стіни вкриваються пліснявою. Утеплення зовнішніх стін будинку допоможе виправити ситуацію і врятує житло від швидкого руйнування. Про те, які бувають утеплювачі і як їх використовувати для різного типу будинків ми поговоримо в цій статті.

Переваги зовнішньої теплоізоляції

Перш ніж приступати до утеплення зовнішньої стіни будинку, з'ясуйте, чи можливо це в принципі. Так, якщо ви живете в так званому старому місті, в будинку, який являє собою історичну або архітектурну цінність, то влада ні за що не дозволять вам псувати зовнішній вигляд будівлі навіть самим білим і якісним утеплювачем. Якщо ж ви живете в звичайній «багатоповерхівці» або ще краще - у власному дерев'яному будиночку на узліссі, ця стаття написана спеціально для вас!

Утеплювати зовнішній фасад будинку вигідно з багатьох причин, починаючи з економії коштів, закінчуючи перетворенням зовнішнього вигляду вашого житла. Завдяки широкому вибору оздоблювальних матеріалів, ви можете недорого і швидко перетворити свій будинок і перетворити його в справжній теплий палац.

Розглядаючи більш детально переваги зовнішньої теплоізоляції, стає очевидно, що в підсумку ви витрачаєте набагато менше грошей на опалення, будь то російська піч або теплі інфрачервоні підлоги. Саме тому не варто економити на теплоізоляційних матеріалах - вони окупляться в будь-якому випадку, коли вам будуть приходити «смішні» рахунки за опалення.

Утеплення зовнішніх стін будинку

Ще один позитивний момент - сухі стіни без натяку на цвіль або конденсат. При належній теплоізоляції і відповідної вентиляції приміщення, стіни прослужать вам набагато довше.

Якісні теплоізоляційні матеріали - це захист не тільки від зимової холоднечі, але й від літньої спеки. Влітку вони «працюють» за зворотним принципом, не даючи стінам нагріватися і сприяючи збереженню прохолоди всередині будинку. Тому якщо у вас встановлений кондиціонер, ви переконаєтеся, наскільки менше енергії буде йти на його роботу, якщо стіни будинку надійно утеплені.

Ще раз нагадаємо, що не варто економити на утеплювачі. Навпаки, дозвольте собі «шикануть» і встановіть самий товстий шар самого якісного матеріалу. Шар утеплювача може становити від 10 до 50 см. Навіть якщо ви витратите на це пристойну суму, вона окупиться протягом всього 1,5-2 років експлуатації, а потім буде працювати тільки в прибуток. Спокуслива пропозиція, чи не так?

Отже, підіб'ємо підсумки і виділимо основні переваги утеплення зовнішніх стін будинку:

  • збереження тепла взимку;
  • збереження прохолоди влітку;
  • економія на опаленні / охолодженні приміщення;
  • продовження термінів експлуатації будинку;
  • запобігання появі цвілі, грибка;
  • естетичне перетворення житла.

Утеплювачі

Сучасний будівельний ринок пропонує лякаюче великий вибір теплоізоляційних матеріалів. У «рядового» обивателя, не знайомої зі специфікою робіт, голова йде обертом від такого розмаїття. Цим і користуються недобросовісні продавці, прищеплюючи думку «чим дорожче, тим краще». Сьогодні ми не будемо розглядати всі варіанти утеплення зовнішніх стін будинку, але розповімо про самих недорогих, якісних і перевірених роками матеріалах.

Пінопласт

Серед найпопулярніших утеплювачів особливе місце займає пінопласт. Це недорогий матеріал, справно виконує покладену на нього функцію. Він прекрасно підходить саме для зовнішнього утеплення, оскільки забезпечує 100% теплоізоляцію незалежно від вологості повітря і перепадів температури.

Утеплення зовнішніх стін будинку

Цей матеріал нетоксичний і пожежобезпечний, однак тут слід зробити застереження. Сам пінопласт не горить, але плавиться і при цьому виділяє чорний їдкий дим, небезпечний для здоров'я. Але при дотриманні заходів безпеки він прослужить довго і вірно. На підтвердження слів про нетоксичність і нешкідливості для здоров'я свідчить той факт, що в пінопласт упаковують навіть дитячі товари та продукти харчування.

Пінопласт не схильний до дії цвілі, грибків і комах. Він не псується, не розбухає і не зсихається, зберігаючи первісну форму. Термін експлуатації матеріалу становить від 20 до 50 років в залежності від якості.

Зовнішнє утеплення стін будинку пінопластом дозволяє не тільки захистити внутрішнє приміщення від примх погоди, а й перетворює будинок зовні. Матеріал створює дуже зручну поверхню для обробки, починаючи від рельєфної штукатурки, закінчуючи сайдингом або плитами.

Працювати з пінопластом швидко і легко, досить мати елементарні навички та обладнання.

Утеплення зовнішніх стін будинку

Етапи утеплення зовнішніх стін будинку пінопластом:

  1. Підготувати стіни, очистивши від пилу і бруду будівельної щіткою. Якщо є тріщини і відколи, закласти їх штукатуркою, щоб пінопласт добре приклеївся.
  2. Приклеїти пінопласт спеціальним складом на попередньо загрунтовану стіну. Приклеювати листи потрібно в шаховому порядку, тісно притискаючи один до одного. Щоб матеріал добре тримався, додатково зафіксувати його пластиковими дюбелями.
  3. Поверх плит встановити скловолокнисту сітку. Для цього на аркуші нанести товстий шар клею в 5 мм і «втопити» в ньому сітку.
  4. Залишилося лише обштукатурити поверхню, покрити її фасадною фарбою або виконати будь-яку іншу обробку.

Піноплекс

Сьогодні часто можна почути рекламу якісного і надійного утеплювача Піноплекс, через що багато хто вважає, що ця назва матеріалу. Насправді ж матеріал називається екструдований пінополістирол, а проводиться він під маркою Піноплекс.

Утеплення зовнішніх стін будинку

Екструдований пінополістирол використовується для внутрішнього і зовнішнього утеплення будинків будь-якого типу. Сьогодні це один з найпопулярніших матеріалів, і це пояснюється його відмінними експлуатаційними характеристиками.

Переваги пеноплекса:

  • екологічність;
  • низька теплопровідність;
  • висока щільність;
  • утримує тепло краще пінопласту;
  • висока міцність;
  • висока щільність;
  • низька паропроникність;
  • абсолютна пожежна безпека (температура спалаху 500С, що нереально в домашніх умовах);
  • довговічність;
  • простота в роботі з матеріалом;
  • відносно низька вартість, яка швидко окупається.

На жаль, ідеальних будматеріалів ще не існує, тому навіть при наявності такого великого списку переваг у пеноплекса є і недоліки. Найбільш очевидний - погана адгезія. Оскільки матеріал дуже щільний, він погано вбирає склеювальні склади, тому його складно приклеїти до вертикальної поверхні. Для цього проводять додаткову фіксацію дюбелями, проте більшість будівельників рекомендують застосовувати пеноплекс для внутрішнього утеплення.

Зовнішнє утеплення стін будинку Піноплекс краще проводити в області цокольного поверху, оскільки навіть додаткова фіксація матеріалу не застрахує його від псування. Іншими словами, він дуже швидко починає відвалюватися і псує зовнішній вигляд будівлі. В області цоколів ж можна зробити вентиляційний простір або використовувати зовнішній шар гідроізоляції, щоб запобігти намокання і руйнування клейового шару.

Особливості утеплення стін

Дерев'яні будинки

Останнім часом люди все частіше почали купувати і будувати будинки з натуральної деревини, акцентуючи увагу на її екологічності, користь і довговічності. Але при всіх своїх очевидних перевагах дерево не може служити утеплювачем само по собі, тому навіть самий добротний зруб вимагає додаткового утеплення.

Багато хто не хоче робити утеплення всередині, тому що через це значно скорочується простір кімнати за рахунок товстого шару теплоізоляції. Інші переконані, що між утеплювачем і стіною буде накопичуватися конденсат, в результаті чого дерево швидко згниє. І якщо останнє побоювання пов'язано з неправильним розташуванням матеріалів, то перше легко виправити, провівши утеплення зовнішніх стін дерев'яного будинку.

Технологія утеплення дерев'яних будинків має свої особливості. Так, всі верстви матеріалів повинні бути розташовані по порядку «зсередини-назовні», тобто спочатку треба укласти пароізоляцію, потім - теплоізоляцію, а в останню чергу - гідроізоляцію. Таким чином буде утримуватися пар, а стіна збережеться в теплі і сухості.

Утеплювати будинок зовні або всередині допоможуть вирішити наступні рекомендації:

  1. Зроблені з колод стіни краще утеплювати тільки зсередини, щоб не псувати гарний зовнішній вигляд будинку.
  2. Утеплення зовнішніх стін брусового будинку найкраще проводити за допомогою цегли, бетонних або керамічних каменів, дрібних блоків. Причому між блоками і дерев'яною стіною повинен розташовуватися теплоізоляційний матеріал, а в зовнішній стіні повинна бути вентильована прошарок. Саме вона і не дозволить волозі збиратися в деревині.
    Утеплення зовнішніх стін будинку
  3. Зовнішнє облицювання найкраще робити з газобетонних блоків. Це, мабуть, один з найбільш ідеальних матеріалів на сьогоднішній день. Він екологічний, простий в монтажі, прекрасно витримує морози і повністю пожежобезпечний. До того ж при використанні газобетону в якості облицювання брусового будинку зовсім не обов'язково класти пароізоляційний шар і робити вентильовані зазори - матеріал сам відмінно справляється з цими завданнями.
  4. Для утеплення дерев'яних стін найкраще підійде мінеральна вата.

панельні будинки

З настанням холодів на будинках все частіше з'являються браві будівельники-альпіністи, обклеюємо фасади пінопластом. Утеплення зовнішніх стін панельного будинку - популярна послуга, яка не втратить свою актуальність, поки існує будівництво багатоповерхівок. Сьогодні багатоквартирні хмарочоси зводяться з вражаючою швидкістю, проте їх комфортабельність зачату зовсім не відповідає навіть самим скромним вимогам. Взимку в них моторошно холодно, а влітку доводиться встановлювати кондиціонери. Тонкі стіни не здатні утримувати тепло або прохолоду всередині приміщень, тому мешканцям доводиться самостійно «доводити до розуму» роботу забудовника, утеплюючи стіни.

Утеплення зовнішніх стін будинку

Зайшовши в будь-який магазин будматеріалів, можна побачити спокусливе різноманітність матеріалів для внутрішнього утеплення стін квартири, проте робити це настійно не рекомендується. Справа в тому, що утепливши стіну зсередини, ви спровокуєте різкий перепад температури між холодною зовнішньою стіною будівлі і вашим утеплювачем. Це, в свою чергу, призведе до утворення конденсату, размоканию стіни, появі цвілі і руйнування фасаду. Неправильно утепливши квартиру, ви скоротите терміни експлуатації всього будинку на 5-10 років.

Саме тому краще замовити утеплення зовнішніх стін панельного будинку, найнявши професійних будівельників-альпіністів. Рекомендується робити це в тепле сухе пору року до настання морозів, оскільки склади, що клеять краще «схоплюються» в теплі. Якщо ви купуєте квартиру в новому будинку, подбайте про утеплення фасаду заздалегідь, щоб заощадити кошти на опаленні та електроенергії.