» » Штукатурка Кнауф: властивості, витрата, інструкція із застосування

Штукатурка Кнауф: властивості, витрата, інструкція із застосування

Штукатурка Кнауф: властивості, витрата, інструкція із застосування

Коли з'являється необхідність придбати штукатурку, необхідно відштовхуватися від якості і довговічності продукту. На жаль, на ринку дуже багато продукції, яка мало того, що неякісна, так ще і практично не відповідає більшій частині норм, пов'язаних з безпекою і довговічністю.

У подібних ситуаціях слід звернути увагу на продукцію, яка користується попитом вже довгі роки. Авторитетні виробники неймовірно серйозно ставляться до якості своєї продукції. Таким чином, будь-які матеріали поставляються разом з офіційними сертифікатами, а також іншими доказами, що свідчать, що дана продукція відрізняється високою якістю.

В даному матеріалі мова піде про штукатурку Кнауф. Даним будівельним ресурсом активно користуються будівельники в багатьох країнах світу. Вся справа в тому, що цей матеріал вже протягом багатьох років має стабільно високу якість, до якого більшості виробників потрібно ще дуже довго рости.

Хороша новина також полягає в тому, що за допомогою штукатурки Кнауф можна проводити будівельні роботи і новачкам, для яких використання цього продукту стане корисним досвідом.

Основні властивості штукатурки Кнауф

Практично в кожному будівельному магазині консультанти рекомендують придбати штукатурки Кнауф, яка стане кращим рішенням для вирівнювання стелі і стін. При цьому потрібно мати на увазі, що на ринку є дуже багато аналогів, та ще й за заниженою ціною. Звичайно ж, така продукція може залучити тільки своєю невисокою ціною, в іншому ж нічим похвалитися цей матеріал не може.

Найважливіше відзначити, що гіпсова штукатурка Кнауф має мінеральні добавки, які істотно підвищують довговічність нанесеного шару. Напевно це і є найважливішим, якщо говорити про процес вирівнювання стін і стелі. Звичайно ж, у інших виробників висока адгезія забезпечується за рахунок інших рішень, які ніяк не проявляють себе в плані довговічності.

Також склад штукатурки дозволяє створювати поверхні, які не мають і найменших вад. Йдеться про відсутність шорстка, а також западин, які властиві неякісним покриттям. Варто сказати, що процес використання матеріалу дуже простий, і з ним зможуть впоратися навіть ті люди, які раніше нічим подібним не займалися. Однак перед такими роботами необхідно повністю ознайомитися з технологією нанесення, яка складається з декількох важливих етапів.

Штукатурка Кнауф: властивості, витрата, інструкція із застосування

Також слід зазначити інші позитивні сторони штукатурки Кнауф:

  • Нанесення на різні поверхні. Штукатурка Кнауф може наноситися не тільки на бетонну основу, а й на цегляну кладку, цемент, а також гіпсокартон. Дана перевага істотно підвищує продуктивність, так як попередньо поверхні стіни або стелі не потрібно покривати іншим матеріалом. Багато аналоги, які доступні у продажу, обмежуються лише парою поверхонь, на основі яких штукатурку можна наносити. Однак навіть при використанні штукатурки Кнауф потрібно бути впевненим, що поверхня, на якій проводяться роботи, міцна.
  • Універсальність використання. За допомогою штукатурки Кнауф можна створювати чорнову стяжку, а також фінішний шар. І все це в один підхід. Знову ж таки, при такому розкладі будівельний процес істотно спрощується. Заощаджений час можна витратити на інші заходи, також пов'язані з ремонтом. При нанесенні матеріалу шар штукатурки може досягати 50 мм, що дуже велика рідкість навіть для інших якісних продуктів, нині присутніх на ринку.
  • Ідеальна основа під шпалери. Звичайно ж, під поклейку шпалер нам необхідна рівна поверхня, яка не має ніяких текстур і інших недоліків. І в цьому випадку штукатурка Кнауф є найкращим вибором. При цьому потрібно розуміти, що в окремих випадках для клеєння шпалер досить закрити тріщини і інші поглиблення, щоб привести стіну в належний вигляд. Відповідно, і з цими завданнями наша штукатурка прекрасно справляється. Однак варто мати на увазі, що штукатурка досить швидко сохне, тому проводити ремонтні роботи слід швидко. Найчастіше в інструкції до штукатурки вказується повна інформація, що стосується проведення ремонту.

Також штукатурка Кнауф має і деякі недоліки. При цьому варто мати на увазі, що негативні сторони штукатурки найчастіше не стосуються якості продукції.

  • Висока вартість. Звичайно ж, за високу якість продукту необхідно заплатити досить багато грошей. При цьому на ринку є чимало аналогічної продукції, яка стоїть точно так же, а то і дорожче. Що стосується більш дешевих варіантів, то в їх сторону краще не дивитися.
  • Усадка. Багато людей, які використовували штукатурку Кнауф для ремонтних робіт, відзначають, що в окремих випадках відбувається невелика усадка. У деяких випадках цей фактор практично не впливає на стан створеного шару, але іноді з'являються тріщини, а також інші деформації поверхні. Самі ж люди часто звинувачують виробника шпаклівки, але нерідко процес усадки пов'язаний з недотриманням технології приготування розчину. Якщо ж штукатурка Кнауф і має усадку, то тільки мінімальну (за умови дотримання технології приготування). Нерідко стан розчину залежить і від навколишнього середовища. Потрібно враховувати всі фактори, які можуть вплинути на процес штукатурення стін.

Штукатурка Кнауф: властивості, витрата, інструкція із застосування

Витрата штукатурки Кнауф

При покупці штукатурки людей найчастіше цікавить питання витрати матеріалу. Це дійсно важливий момент, від якого залежить те, скільки грошей потрібно витратити на потрібний обсяг матеріалу.

Якщо говорити про необхідну масі матеріалу, то штукатурки необхідно істотно менше, ніж цементного розчину. Більш того, на стіну досить нанести всього один шар (до 60 мм завтовшки), щоб зробити поверхню ідеально гладкою.

Якщо ми використовуємо в будівництві штукатурку Кнауф Старт, то при створенні шару в 10 мм на 1м нам знадобиться 10 кг матеріалу.

Приблизно на такому ж рівні знаходиться витрата штукатурки і від інших виробників.

Нанесення гіпсової штукатурки Кнауф на поверхню

Підготовчі роботи

В першу чергу потрібно проконтролювати температурний режим всередині приміщення. Щоб весь ремонтний процес пройшов без проблем, температура в кімнаті повинна бути не нижче 5 градусів за Цельсієм, і не вище 30 градусів. В іншому випадку шар штукатурки може деформуватися, і тоді доведеться проводити процес заново.

Щоб створений шар штукатурки був міцним і довговічним, необхідно попередньо очистити стіну від бруду і пилу. Також не завадить видалити шар старої штукатурки, якщо він є. Крім того, якщо в стіні є цвяхи, шурупи та інші металеві елементи, необхідно їх прибрати. Відповідно, поверхня стіни повинна бути повністю чистою, допускається лише присутність тріщин і відколів (які ми і будемо заповнювати штукатуркою).

Щоб штукатурка краще сцеплівалась зі стіною, попередньо можна нанести шар грунтовки. В першу чергу це відноситься до поверхонь на кшталт пінобетону і цегли (висока вбирання вологи).

Штукатурка Кнауф: властивості, витрата, інструкція із застосування

Готуємо розчин

Половина успіху проведених робіт - це правильно приготовлений розчин штукатурки. В даному випадку нам необхідна ємність, в яку висипається вміст мішка зі штукатуркою. Потрібно додати в цю ж ємність води, при цьому слід розрахувати, що на 1 кг сухої штукатурки необхідно близько півлітра води. Крім того, варто все ж заглянути в інструкцію до будівельного ресурсу, так як пропорції можуть трохи відрізнятися.

Далі потрібно все це перемішати до однорідного стану. Для цього можна використовувати будівельний міксер, або саму звичайну дрель з відповідною насадкою.

Після цього розчин повинен відстоятися близько п'яти хвилин, а потім потрібно знову провести заміс суміші.

Отримана суміш готова до використання. Варто мати на увазі, що штукатурка матиме відповідне для нанесення на поверхні стан протягом півгодини. Далі ж матеріал прийде в непридатність. Варто мати це на увазі, замішуючи необхідний обсяг розчину. Відповідно, в такій справі поспішати не варто, потрібно повільно, але впевнено проводити ремонтні роботи.

Що стосується добавок, то в штукатурку Кнауф не рекомендується додавати ніяких додаткових інгредієнтів. Це може тільки нашкодити суміші. Якщо слідувати технології, то штукатурка вийде дуже якісної і без додаткових ресурсів.

Правильне нанесення штукатурки Кнауф

Приготовану суміш наносять на поверхню одним шаром. Цей самий шар може бути товщиною до 50 мм. Нанесення матеріалу відбувається знизу вгору. Якщо мова йде про обробку стелі, то наносити штукатурку потрібно у напрямку до себе.

Варто мати на увазі, що штукатурка досить важка, тому слід звернути увагу на те, щоб матеріал під дією своєї ваги не впав на підлогу. Тому необхідно провести армування. Як зміцнення поверхні краще задіяти армуючої сітки (оцинковану). За допомогою правила потрібно вирівняти нанесену суміш.

Через 40 хвилин суміш починає схоплюватися. Після цього потрібно видалити надлишки матеріалу, які практично завжди мають місце бути. Для цього процесу потрібно використовувати трапециевидное правило. За допомогою широкого шпателя можна позбутися від усіх слідів, залишених правилами.

Далі відбувається підготовка поверхні до чистової обробки. Для цього поверхню, на яку нанесена штукатурка, змочується водою. Тепер же потрібно очікувати, поки поверхня не стане матовою. Це ознака того, що за допомогою губчастої терки потрібно затерти поверхню круговими рухами. Після цього стіну загладжують, використовуючи широкий шпатель.

Якщо існує необхідність створення практично ідеально рівній поверхні, слід через добу після процесу обробки змочити штукатурку водою і розрівняти поверхню шпателем.

Штукатурка Кнауф: властивості, витрата, інструкція із застосування

Процес повної просушки штукатурки

На щастя, штукатурка досить не вибагливий матеріал, тому ніяких додаткових дій, пов'язаних з просушуванням поверхні, проводити не потрібно. Однак варто мати на увазі, що протягом 24 годин (як мінімум) всередині приміщення, де проводилися ремонтні роботи, необхідно забезпечити відповідні умови. Йдеться про те, що в кімнаті не повинно бути різких перепадів температур, протягів. Також не бажано, щоб на штукатурку не падали прямі сонячні промені.

Крім того, немає необхідності прискорювати процес сушіння поверхні, так як це може тільки нашкодити матеріалу.

Приблизно через добу після ремонтного процесу можна провести невелике провітрювання кімнати, яке дозволить позбутися від вологи, що знаходиться на штукатурці.

Якщо говорити безпосередньо про просушування штукатурки, після якого можна проводити інші роботи, пов'язані з поверхнями приміщення, то найчастіше мова йде тижня очікування. Іноді процес може затягнутися до двох тижнів. Все залежить від конкретного складу штукатурки.

Не варто думати, що якщо штукатурка довго сохне, то це неякісний матеріал. Швидше за все, в приміщенні є підвищена вологість. Не можна виключати і інших причин, які на перший погляд можуть виявитися недостатньо серйозними.

Коли штукатурка повністю висохла, можна відразу ж починати процес обробки поверхні. Йдеться про забарвлення стін, обклеювання шпалерами. Також можна обробити поверхню керамічною плиткою.

При цьому потрібно мати на увазі, що вологість штукатурки не повинна перевищувати 1%, якщо планується фарбування поверхні. Якщо говорити про вибір видів фарби, то найчастіше покривати штукатурку можна практичними всіма різновидами емалей. Однак в деяких випадках не можна використовувати вапняні покриття, так як вони погано взаємодіють зі складом штукатурки.