» » » Плетиста троянда Симпатія, посадка і догляд

Плетиста троянда Симпатія, посадка і догляд

Плетиста троянда Симпатія, посадка і догляд

Плетиста троянда «Симпатія» - одна з найбільш популярних різновидів витких крупноцветкових троянд. Це як раз той випадок, коли ефектний зовнішній вигляд поєднується з невибагливістю і життєстійкістю рослини. Великі оксамитові червоні троянди квітнуть рясно і довго, практично весь сезон. Багаторічна кучерява культура прекрасно вписується в будь-які ландшафтні композиції, ідеально підходить для вертикального озеленення і оформлення архітектурних конструкцій. Як виростити плетистую троянду на своїй ділянці? Який догляд забезпечити культурі? Розглянемо поетапно всі особливості вирощування троянди Симпатія в своєму саду.

Роза плетистих, особливості рослини

У міжнародній квітницької класифікації прийнято розділяти всі в'юнкі троянди на 3 групи:

  1. Кучеряві троянди ( «Рамблер»). Відрізняються довгими гнучкими пагонами до 5-6 - ти метрів в довжину і дрібними квітками (дл 2,5-3 см в діаметрі). Рясне цвітіння цих сортів троянд спостерігається не більше одного місяця. Рослини морозостійкі і витривалі.
  2. Плетистие крупноцветковие троянди ( «клаймбер») утворилися в результаті схрещування троянд - «Рамблер» з різними ремонтантними сортами троянд. Лазячі пагони досягають в довжину близько 4-х метрів, суцвіття великі (до 4 см в діаметрі) і пухкі. Сорти цієї групи, до яких також відноситься гібридна різновид «Симпатія» цвітуть тривало, «хвилеподібно» (сплесками і спадами), двічі за весь сезон.
  3. Крупноквіткові кущові троянди ( «клаймінг») відрізняються великими поодинокими суцвіттями (до 10 см в діаметрі) і слабкою морозостійкістю.

Плетиста троянда Симпатія, посадка і догляд

Роза плетистая Симпатія, опис сорту

Всі представники плетистих сортів троянд - багаторічні квітучі садові рослини. «Прародителем» більшості гіллястих троянд є звичайний шипшина, схрещений з певними сортовими трояндами, що володіють довгими пагонами - батогами.

  • Плетиста троянда «Симпатія» - одна з найпопулярніших гіллястих троянд серед квітникарів. Сорт був виведений в другій половині 20-го століття відомим селекціонером Німеччини Вільгельмом Кордес.
  • Роза Симпатія відноситься до групи крупноцветкових повторно квітучих плетистих троянд, іменованих «клаймбер».
  • Висота дорослого куща плетистой троянди сягає 4,5-5 м, діаметр - 1,5-2 м. Такі значні габарити гіллястого рослини дозволили використовувати троянду в ландшафтному оформленні різноманітних зборів, арок, стін і т.д. Тому, при посадці цього різновиду троянд, важливо враховувати необхідність міцної і надійної опори для чагарнику.
  • Роза плетистая Симпатія відрізняється не тільки ефектним габітусом чагарнику, але і красивими квітками. Махрові, ароматні, насиченого червоного кольору, великі (в діаметрі до 10 см), суцвіття рясно покривають кучеряве пагони багаторічників і виглядають вельми привабливо на тлі зеленого листя. Один такий пишний квітка складається з близько 20-25 пелюсток.

Плетиста троянда Симпатія, посадка і догляд

  • Плетистие різновиди, на відміну від звичних для нас, кущових троянд, ростуть і розвиваються дуже швидко. При цьому культура цвіте довго і рясно. Цвітіння кучерявою троянди Симпатія починається на початку літа і закінчується з настанням перших холодів. Перша хвиля цвітіння - сама багата, потім починається незначний спад, після чого кущ зацвітає повторно, але вже не так пишно, як на самому початку.
  • На відкритих сонячних ділянках яскраво червоні пелюстки троянди Симпатія не вигоряють і не блякнуть, після дощу на них не залишається плям або розлучень. Сорт витривалий, морозостійкий, не боїться перепадів температурного режиму і швидко адаптується до різних кліматичних умов. Цей різновид троянди високо стійка до різних захворювань і шкідників.
  • Вирощувати плетистую троянду Симпатія можна як в умовах теплого м'якого клімату, так і в середній смузі Росії, з різницею лише в догляді на зимовий період. У першому випадку троянди на зиму не вкривають, а в другому - знімають з опори і утеплюють на період зимових холодів.

Плетиста троянда Симпатія, посадка і догляд

Роза плетистая Симпатія, відгуки

  • Відгуки квітникарів, які вирощують в своєму саду троянду «Симпатія» одностайно «нахвалюють» невибагливу красуню, відзначаючи красу яскравих суцвіть і загальну витривалість рослини, що важливо в умовах різних кліматичних зон.
  • Більшість власників даного сорту троянд відзначають його високу морозостійкість і стійкість не тільки до тимчасової посухи, але і до затяжних дощовим періодів. Навіть якщо рослина трохи обмерзає в зимовий час (без укриття), воно швидко відновлює і нарощує зелену масу навесні, з настанням тепла.
  • Купити троянду Симпатія можна в будь-якому квітковому магазині, розпліднику, на спеціалізованих виставках - продажах або в інтернет - мережі. Головна умова успішної покупки сортовий троянди - надійний і перевірений «продавець».

Плетиста троянда Симпатія, посадка і догляд

Роза плетистая Симпатія, агротехніка посадки

Щоб гілляста троянда Симпатія максимально розкрила свої природні декоративні якості, важливо спочатку правильно вибрати місце для посадки культури, забезпечивши її належним увагою і потрібним відходом.

Вибір ділянки для посадки троянди Симпатія повинен 100% співвідноситися з потребами даної рослини. Крім цього, в силу особливостей будови, важливо враховувати необхідність опори для плетіння пагонів троянди: каркас або прути вкопують у землю заздалегідь (або під час посадки рослини). Також саджанці можна висадити біля готової опори (стіни, паркану) на відстані не більше 0,5 м.

Плетиста троянда Симпатія, посадка і догляд

Місце посадки плетистой троянди Симпатія

  1. Ділянка повинна бути сонячний, добре освітлений, але закритий від протягів або рвучких вітрів.
  2. Особливо неприпустимо постійний вплив холодних північних або північно-східних вітрових потоків.
  3. Ідеально, щоб в першу половину дня сонце яскраво освітлювало ділянку, а після спекотного полудня - злегка притіняти тінню від будівель або садових дерев.
  4. Краща місцевість для посадки троянди - південна сторона будь-якого будови. В такому місці рослина забезпечить максимально рясне і тривале цвітіння.
  5. З огляду на вертикальне зростання чагарнику, великого простору для рослини не потрібно.
  6. Для зменшення ризику грибковими захворюваннями, не варто висаджувати кущі троянд поруч з плодовими деревами.

Плетиста троянда Симпатія, посадка і догляд

Час посадки плетистой троянди Симпатія

  • Висаджувати саджанці плетистой троянди можна навесні і восени.
  • Краще себе зарекомендували осінні терміни посадки (з другої половини вересня до середини жовтня), коли до початку морозів саджанці встигають вкоренитися і навіть «дати» нові пагони.
  • Весняні терміни посадки саджанців припадають на квітень-травень місяці. При посадці навесні, рослина розвивається декілька довше і навряд чи зацвіте в цей же сезон.

Плетиста троянда Симпатія, посадка і догляд

Грунт для посадки плетистой троянди Симпатія

  • Грунт на ділянці повинен бути родючим і водопроникним. Якщо ж грунтові води пролягають занадто близько, кущі висаджують на штучних підвищеннях, щоб довге коріння (до 2-х м) багатолітника НЕ ​​загнивали під впливом постійної вологи.
  • Уникнути застою води в зоні кореневої системи рослини можна також, висадивши троянду на невеликому ухилі або природного височини. Заболочені ділянки для посадки багаторічників не підійдуть.
  • Найкращою грунтом для троянд вважаються поживні вологоємні суглинки із слабокислою реакцією середовища.
  • У важкий глинистий грунт потрібно додати пісок, а в малопоживний піщаний - органічні добрива (гумус, перегній, кісткове борошно).

Плетиста троянда Симпатія, посадка і догляд

Підготовка ділянки для плетистой троянди Симпатія

  • Ділянка для посадки саджанців плетистой троянди готують заздалегідь: за 1-2 місяці до передбачуваної посадки.
  • Якщо висаджувати троянду будуть навесні, ділянку готують вже восени.
  • Для цього грунт на ділянці перекопують з одночасним внесенням добрив. На 1 м2 землі знадобиться близько 100 г перегною, 50 г суперфосфатів, 40-50 г калію і 200 г деревної золи.

Плетиста троянда Симпатія, посадка і догляд

Підготовка саджанців плетистой троянди Симпатія

  • Якщо придбаний саджанець плетистой троянди потребує транспортуванні, краще попередньо занурити його коріння в т.зв. «Глинистий бовтанку», щоб запобігти їх висиханню до моменту посадки.

Плетиста троянда Симпатія, посадка і догляд

  • Безпосередньо перед посадкою саджанці з відкритою кореневою системою троянди замочують на добу у воді. Після цього листя обривають, а пагони, і коріння молодого кущика обрізають приблизно на дві нирки (залишають близько 30 см). Також видаляють все незрілі або пошкоджені пагони. Великі зрізи засипають товченим вугіллям.
  • Якщо приготовані саджанці є щепленими (на шипшина, наприклад) слід також видалити всі нирки нижче місця щеплення, щоб вони «не давали» кореневу поросль шипшини.
  • Після всіх підготовчих процедур саджанці слід продезінфікувати. Для цього коріння рослини на кілька годин занурюють в 3% розчин мідного купоросу.

Плетиста троянда Симпатія, посадка і догляд

Технологія посадки плетистой троянди Симпатія

  1. Спочатку готується посадкова яма, розміром близько 0,5 х 0,5 м.
  2. На дно ями насипається дренажний матеріал у вигляді щебеню або битої цегли. Зверху вносяться добрива: деревна зола, гній, суперфосфат та ін., Змішані з верхнім шаром грунту.
  3. Грунт рясно проливають водою і на невеликій грунтовий горбок (по центру посадкової ями) виставляється саджанець троянди.
  4. Коріння рослини розправляються, щоб уникнути загинів і заломлень, після чого засипаються грунтом. У міру підсипання грунту, саджанець важливо притримувати рукою, щоб зберегти його вертикальне розташування. Також важливо ногою ущільнювати грунт в районі пристовбурного кола, щоб уникнути утворення небажаних повітряних порожнин в грунті.
  5. Висаджуючи на ділянці кілька примірників плетистой троянди, залишають інтервал між рослинами не менше 1 метра.
  6. При посадці троянд важливо звертати увагу на те, які рослини були придбані: корнесобственні саджанці або саджанці троянд, щеплених на шипшина. Так, глибина посадки прищепленої на шипшина троянди повинна бути більшою, щоб місце щеплення виявилося на 10-15 см нижче рівня землі. Залишивши місце щеплення не захищеним (на поверхні), рослина, швидше за все, загине. Що стосується Кореневласні саджанця троянди, його поглиблюють в грунт так, щоб коренева шийка була закрита 5-ти сантиметровим шаром грунту.
  7. Після посадки рослину рясно поливають водою і підгортають ствол на висоту близько 20 см.
  8. Якщо саджанці троянд висаджують навесні, його краще додатково накрити плівкою, створивши, таким чином, парникові умови для кращого вкорінення рослини. Такий «міні - парник» необхідно щодня провітрювати поки не встановиться стабільно тепла погода. Потім укриття повністю знімають, а пристовбурні кола мульчують, наприклад, торфом.
  9. У перший рік після весняної посадки, всі бутони з куща краще зірвати, так як рослина має повністю зміцніти і набрати силу до зими.

Плетиста троянда Симпатія, посадка і догляд

Пересадка троянди Симпатія

  • Дорослий кущ троянди пересаджують тільки в разі крайньої необхідності, коли, наприклад, було невдало вибране місце для кучерявою троянди.
  • Пересаджувати багаторічна рослина краще в першій половині осені (у вересні-жовтні), щоб рослина встигла вкоренитися на новому місці до зими. Якщо ж прийнято рішення пересадити кущ навесні, робити це потрібно після того, як встановилася тепла погода, але до того, як набрякли і розпустилися бруньки.
  • Щоб троянда якомога менш травматично перенесла процес пересадки, необхідно акуратно зняти всі гілки з опори і обрізати їх наполовину довжини. Потім кущ обкопують на відстані близько 40-50 см від стовбура, намагаючись максимально зберегти кореневу систему і поступово заглиблюючись в грунт.
  • Таким чином, викопавши весь кущ, злегка обтрушують землю і обрізають пошкоджені (обірвані, кошлаті) коріння.
  • Викопаний кущ плетистой троянди пересаджують на нове місце в заздалегідь підготовлену посадкову яму по аналогії з вищеописаної технологією посадки рослини.

Плетиста троянда Симпатія, посадка і догляд

Роза плетистая Симпатія, особливості догляду

Догляд за плетистими трояндами, як і іншими видами троянд, полягає у виконанні основних агротехнічних заходів: поливу, розпушування, підживлення і обрізки. Єдиним винятком гіллястої культури є обов'язкова підв'язка довгих батогів троянди до якої-небудь опори.

Дотримуючись такі «нехитрі» правила, троянди забезпечать своїм власникам пишне рясне цвітіння протягом багатьох років.

Плетиста троянда Симпатія, посадка і догляд

Полив і розпушування троянди Симпатія

  • Плетистие види троянд вважаються досить засухостійкими рослинами, тому занадто часто поливати їх не потрібно. Досить буде рясно (1-2 відра) зволожувати кущ троянди 1 раз в тиждень.
  • Щоб вода при поливі не розтікалася по ділянці, слід зробити пристовбурні кола з невеликими земляними «бортиками». Для поливу найкраще використовувати відстояну воду.
  • Через кілька днів після поливу, щоб уникнути утворення щільної кірки, грунт розпушують або мульчують. В якості мульчі можна використовувати такі матеріали, як: торф, тирса, деревну кору. Мульча дозволить надовго зберегти вологий мікроклімат навколо рослини і буде перешкоджати проростанню бур'янів. У разі мульчування пристовбурного кола куща троянди, частоту поливів скорочують.

Плетиста троянда Симпатія, посадка і догляд

Підживлення і добриво троянди Симпатія

  • За умови посадки троянд з внесенням достатньої кількості мінеральних і органічних добрив, перші 2 роки в'юнкі троянди підгодовувати не потрібно, їм буде вистачати живильних речовин, закладених в грунті.
  • На 3-й рік життя саджанців, під кущ, починають вносити добрива. Сприятливо відгукуються в'юнкі троянди на внесення таких органічних добрив, як гній, деревна зола і ін.
  • Восени рослина потребує калійвмісних підгодівлі, що дозволяють чагарнику краще підготуватися до майбутньої зими. Можна використовувати готові добрива, призначені для квітучих рослин, або внести в грунт деревну золу. Крім калію, зола є джерелом таких цінних елементів, як кальцій, магній, фосфор, натрій і ін.
  • Удобрювати грунт найкраще навесні і восени, а в період цвітіння підгодівлі краще не вносити.

Плетиста троянда Симпатія, посадка і догляд

Підв'язка і обрізка троянди Симпатія

  • Довгі плетістиє гілки троянди Симпатія потребують обов'язкової підв'язці до опори. Опорою може служити як поруч стоять будови, паркан, арка, так і зроблені самостійно металеві конструкції (арки, решітки). Вкопувати опорну конструкцію необхідно не ближче, ніж за 30-50 см від куща.
    Як підв'язувати матеріалу найкраще використовувати пластиковий шпагат, що не травмує стебла рослини. Роза, висаджена у стіни будинку або за його фасаду, підв'язується до звичайної шпалері.

Плетиста троянда Симпатія, посадка і догляд

  • Опорні конструкція слід періодично оглядати, щоб вони, під вагою гілок, які не обламалися і не пошкодили рослина. Не всі «батога» повинні бути спрямовані вгору, інакше бутони будуть розташовуватися тільки на верхівці. Кілька головних стебел потрібно підв'язати в горизонтальному положенні, надавши чагарнику більш компактну і щільну структуру.
  • У міру зростання, кущ троянди потребує формує обрізку. Обрізка забезпечує правильне формування крони, стимулює рясне цвітіння і надає кущу ефектний декоративний вигляд.
  • Обрізку проводять навесні та восени. Навесні видаляють всі хворі, пошкоджені, сухі або стоншується пагони, а також обрізають кінці пагонів до сильної зовнішньої нирки.
  • З огляду на той факт, що в'юнкі троянди протягом 3-х років на основних пагонах утворюють квітучі гілки різних порядків, цвітіння цих втеч до 5-му році слабшає, тому основні пагони ранньою весною краще вирізати дощенту. Подібну «кардинальну стрижку» проводять після 4-го року життя.
  • Восени з куща зрізають все відцвілі суцвіття і обрізають занадто загущені або розгалужені стебла.
  • Особливу увагу потрібно приділяти молодим щепленим саджанців троянд, оскільки протягом 1-2 років після посадки культурний щепу слабо розвиває власну кореневу систему, а ось коріння підщепи-шипшини, навпаки, дають рясну поросль, яку потрібно обов'язково видаляти. Через кілька років корінь шипшини остаточно відімре, і поросль зможуть давати тільки коріння культурного прищепи.

Плетиста троянда Симпатія, посадка і догляд

Боротьба з хворобами і шкідниками троянди Симпатія

  1. З шкідників плетистую троянду Симпатія можуть пошкоджувати такі комахи, як: тля, павутинний кліщ, Роза пильщик, листовійки, цикади, трипси.
  2. При перших ознаках появи на кущі троянд попелиці, можна почати її винищення за допомогою народних засобів. Для цього часто використовують мильний розчин з натертого на тертці господарського мила, яким обприскують всю рослину. Якщо ж попелиці дуже багато або мильний розчин не дав позитивних результатів - використовують інсектицидний препарат від попелиці.
  3. Павутинний кліщ, як правило, з'являється в результаті неправильного догляду, коли рослині не вистачає вологи в жаркий період літа. Кліщі з'являються з нижньої сторони листової пластинки і утворюють характерну павутину. В результаті життєдіяльності цих шкідників, листки набувають сизий відтінок, починають сохнути і в'янути. Щоб позбутися від павутинних кліщів для початку можна спробувати обприскати кущ троянди настоєм полину, деревію або тютюну (0, 5 кг зеленої маси на 10 л холодної води, настоювати 2 тижні, процідити і розбавити водою з розрахунку 1:10). Якщо ж ситуація не вимагає зволікання, краще обробити рослина інсектицидом (наприклад, Фітоверма). Повторну обробку проводять ще через 2 тижні.
  4. Що стосується інших шкідників троянд, вони рідко докучають в разі грамотного догляду за рослиною. Добрими «сусідами» для кущів троянд стануть квіти чорнобривці, що відлякують багатьох комах шкідників. Як превентивний захід підійде щорічне обприскування троянд бордоською рідиною (навесні і восени).
  5. З хвороб троянди можуть дивуватися: коніотіріумом, бактеріальним раком, борошнистою росою, сірою гниллю та чорної плямистості.
  6. Бактеріальний рак - одне з найнебезпечніших захворювань, вилікувати яке практично неможливо. Спочатку на рослині з'являються горбки, які починають тверднути і темніти, після чого кущ троянди повністю засихає. Важливо при перших же ознаках хвороби обрізати пошкоджені частини рослини і обробити зрізи розчином 2-3% мідного купоросу. Щоб убезпечити себе від цього захворювання слід уважно оглядати саджанці троянд при покупці, а перед посадкою обробляти коріння в розчині мідного купоросу.
  7. Коніотіріум, грибкове захворювання, яке називають ще «Опік кори». Перші ознаки ураження виявляються навесні, коли з кущів троянд знімається зимовий укриття. Тоді, на корі гілок можна помітити бурі плями, поступово темніють і перетворюються в кільце навколо втечі. Такі пагони необхідно відразу обрізати, і щоб уникнути подальшого зараження, зрізати ще й частина здорової тканини. Зрізані частини краще спалити. Щоб запобігти появі грибка необхідно періодично провітрювати вкриті кущі троянд під час відлиг і не вносити азотних добрив восени, напередодні зимівлі.
  8. Якщо на рослині з'явився білястий наліт, який набуває з часом коричневе забарвлення, - можна говорити про появу на чагарнику борошнистої роси. Основними факторами, що провокують появу хвороби, є: підвищений рівень вологості, різкі коливання температурного режиму, неправильний полив і надлишок азоту в ґрунті. У боротьбі з борошнистою росою, все уражені ділянки видаляють, а рослину обприскують розчином мідного (2%) або залізного (3%) купоросу. Профілактичним заходом стане обробка рослини кальцинованої содою з милом (кожні 2 тижні в літній час).
  9. Чорна плямистість проявляється появою на листі темних бурих плям з жовтуватою окантовкою. Згодом розміри плям збільшуються, зливаються, а листя передчасно опадають. Вражений кущ троянди (і грунт під ним) слід обробити розчином бордоською рідини (3%) з повторною процедурою через 2-3 тижні.
  10. Грибкова інфекція, сіра гниль, вражає всі наземні частини рослин, істотно знижуючи їх декоративність. При перших ознаках захворювання культуру потрібно обробити розчином бордоською рідини. Потім, з інтервалом в тиждень, повторити процедуру ще двічі.

Плетиста троянда Симпатія, посадка і доглядПлетиста троянда Симпатія, посадка і доглядПлетиста троянда Симпатія, посадка і догляд

Підготовка до зими троянди Симпатія

  1. В'юнкі троянди потребують укриття на зиму тільки в холодних регіонах з суворими зимами. Троянди готують до зимівлі поетапно.
  2. Спочатку здійснюють осінню обрізку старих гілок, що не утворюють бутони або загущающих крону рослини. У цей період (в першій половині осені) припиняють поливи та внесення добрив.
  3. Потім прибирають все сухе листя, а грунт під кущем обприскують будь-яким дезинфікуючим засобом.
  4. І останнє, найголовніше, захід - батоги акуратно знімають з опори, пригинають до землі, фіксують скобами або кілочками (Не укладаючи на землю) і накривають будь-яким захисним матеріалом (ялиновими гілками, спанбондом, плівкою). Процедуру проводять в суху погоду при температурі нижче + 50С.
  5. Ще один варіант утеплення чагарнику - укриття батогів троянди, не знімаючи їх з конструкції. Для цього навколо куща за допомогою шпагату фіксують лапник, який зверху обмотують агроволокном.
  6. Будь-покривний матеріал не повинен надто щільно прилягати до куща троянди, краще залишити трохи простору для циркуляції повітря.
  7. Пристовбурні кола також захищають, насипаючи навколо стовбура товстий шар торфу з землею.
  8. Знімати укриття потрібно навесні, після відлиги.

Плетиста троянда Симпатія, посадка і догляд

Розмноження троянди Симпатія

В'юнкі троянди розмножуються вегетативним (живцями, відводками, щепленням) і генеративних способом (насінням).

  1. Найкращим способом розмноження плетистой троянди є живцювання. Живці заготовляють влітку або взимку. Пагони нарізають (роблячи косий зріз) зі здорових кущів після цвітіння. Повноцінний держак повинен мати як мінімум 4 нирки. Знизу у пагонів видаляють листя і висаджують їх в грунтовий субстрат (пісок із землею). Живці накривають скляною банкою і відставляють в затінене місце. Полив укореняющихся живців проводять у міру підсихання грунту.
  2. Розмноження відведеннями також досить ефективний і нескладний спосіб розведення плетистой троянди Симпатія. Нижній втечу троянди укладають в канавку, попередньо зробивши надріз під нирками (для освіти корінців). Втеча присипають землею, забезпечують регулярний полив. За позитивного результату, на наступну весну, відводок пустить коріння, а значить його можна відокремити від материнської рослини і посадити окремо.
  3. Щеплення вічка культурної троянди на корінь шипшини називається окуліруванням. Проводять цю процедуру в другій половині літа. Для цього на кореневій шийці підщепи роблять Т-подібний надріз, піддягаючи кору і злегка відтягуючи її вгору. З держака плетистой троянди зрізають нирку разом з прилеглою корою і шаром деревини, щільно розміщуючи її в розрізі на шипшині. Місце щеплення туго обертають окуліровочний плівкою. Потім кущ шипшини підгортають вище місця щеплення на 5-10 см. Через 2-2,5 тижні плівку послаблюють, а навесні наступного року повністю знімають.
  4. Насіння для посадки троянди купують в спеціалізованих квітково-садових магазинах. Даний спосіб розмноження не може гарантувати 100% збереження сортових ознак троянди. Насіння опускають на 30 хвилин в ємність з перекисом водню, для дезінфекції та знезараження. Потім все насіння розкладають на вату, також змочену перекисом водню, і поміщають в холодильник на 1,5-2 місяці, для подальшої стратифікації. По закінченню зазначеного часу, проросле насіння висаджують в торф'яні таблетки або індивідуальні горщики. Пророщування насіння проводять в звичайних умовах, забезпечивши 10-годинний світловий день і регулярне зволоження сіянців. Підросли і зміцнілі сіянці пересаджують в шкілки на вулицю.

Роза плетистая Симпатія, застосування в ландшафтному дизайні

  • Головне призначення плетистой троянди Симпатія - оформлення вертикальних зон ландшафту в поєднанні з малими архітектурними формами.
  • Квітуча гілляста культура незамінна для озеленення декоративних колон, шпалер, арок, при оформленні та оздобленні альтанок, терас, балконів, огорож або звичайних стін.
  • Роза сорту Симпатія може оформлятися на опорі по-різному: довільно, з нахилом, «віялом» або згідно конфігурації пропонованої опори. Можливо також створення аркади, коли чергують арки з різними по забарвленню кучерявими трояндами.
  • Як більшість кучерявих троянд, «Симпатія» злегка оголюється знизу, тому досвідчені квітникарі висаджують біля підніжжя плетистими багатолітника різноманітні квіти: гвоздики, дзвіночки, гіпсофіли, ясколки, лаванду або шавлія.

 Плетиста троянда Симпатія, посадка і догляд

Роза плетистая Симпатія, проблеми вирощування

Розглянемо найбільш поширені проблеми, що виникають при культивуванні плетистой «Симпатії».

  1.  Плетиста троянда «Симпатія» не цвіте. Можливі причини: невідповідність сорту, невдале місце розташування для рослини, неродючий щільний склад грунту, підмерзання чагарнику взимку.
  2.  Плетиста троянда «Симпатія» цвіте не по всій висоті куща. Можливі причини: притенение куща знизу сусідніми рослинами або самої опорою, суто вертикальна підв'язка батогів без горизонтально розташованих пагонів.
  3.  Плетиста троянда «Симпатія» має бліде забарвлення суцвіть. Можливі причини: недостатнє освітлення, холодний клімат.
  4.  Плетиста троянда «Симпатія» утворює дрібні суцвіття. Можливі причини: чи не віддалялися відцвілі суцвіття.

Плетиста троянда Симпатія, посадка і догляд

Таким чином, улюблений багатьма квітникарями, сорт троянди «Симпатія» практично не потребує реклами. Володіючи такими перевагами, як: ефектний зовнішній вигляд, невибагливість, витривалість, стійкість до хвороб та морозів, тривалий період цвітіння, плетистая троянда здатна зайняти лідируючі позиції серед улюблених садових квітів.

Роза Симпатія, фото

Плетиста троянда Симпатія, посадка і доглядПлетиста троянда Симпатія, посадка і доглядПлетиста троянда Симпатія, посадка і догляд

Відео: «Вирощування плетистой троянди Симпатія»