Лімнантеса, посадка і догляд

Лімнантеса, посадка і догляд

У цій статті ми поговоримо про таке мало поширеному в наших садах рослині, як лімнантеса. Це гарний однорічний квітка біло-лимонного кольору з різьбленими пелюсточками і приємним ароматом. Англійці звуть лімнантеса яєчнею, а наші співвітчизники оковитою луговим. Рослина невибаглива, за ним досить просто доглядати, але є кілька нюансів, що стосуються розмноження, догляду та посадки лімнантеса. Про них ми детально розповімо далі.

Лімнантеса: ботанічний опис рослини

Лімнантеса, посадка і догляд

Лімнантеса відноситься до числа однорічних рослин, що належать до сімейства Лімнантових. Вперше цей красивоцветущий однолетник був виявлений в Північне Америці. Ця країна вважається батьківщиною квітки.

Лімнантеса - це грецька назва рослини. Якщо перевести це слово на російську мову, то квітка буде називатися так «квітучий у вологому канаві». Так і є, адже лімнантеса зростає на болотистій місцевості, в яру і балці у вигляді акуратного і компактного куща, який може досягати у висоту лише 25 см.

У лімнантеса дуже ніжне суцвіття, діаметр якого становить лише 2,5 см. Серцевина його забарвлена ​​в лимонний насичений колір, а окантовка лепесточков - білосніжна. Хоча інші сорти цієї рослини можуть бути пофарбовані і в рожевий, і в повністю жовтий кольори. Аромат лімнантеса дуже солодкий, тому над ним завжди в'ється рій бджіл і метеликів.

Лімнантеса: фото

Лімнантеса, посадка і догляд

Лімнантеса, посадка і догляд Лімнантеса, посадка і догляд

Квітка лімнантеса: види і сорти

Лімнантеса - НЕ багатовидове рослина. У природі зустрічається найчастіше один вид - лімнантеса Дугласа. Таку назву рослині дав вчений ботанік Девід Дуглас, тому що саме він його і знайшов, перебуваючи на заході США. Це квітка, який чудово росте і розвивається навіть в глинистих ґрунтах. У нього є 4 сорти:

  1. Лімнантеса Дуглас Нивеа - квітка з білими пелюстками, що росте в каліфорнійських горах.
  2. Лімнантеса Дуглас Розі - квітка з білими пелюстками і рожевими прожилками, що росте в каліфорнійській долині.
  3. Лімнантеса Дуглас сульфурил - квітка з жовтими пелюстками, що росте недалеко від затоки в Сан-Франциско.
  4. Лімнантеса Дуглас Стріата - сільноветвістий квітка, що росте в Сьєрра-Неваді.

Кожен сорт лімнантеса Дугласа відрізняється один від одного чисто зовнішніми ознаками. До числа загальних рис можна віднести такі характеристики:

  • Суцвіття лімнантеса поодинокі, у них коротких цветоножки, що утворюються в пазухах листків.
  • Цвітуть вони протягом усього літа, а якщо видаляти на кущі суцвіття, які вже відцвіли, то тривалість цвітіння може бути і довше.
  • Ростуть лімнантеса на територіях, які не тільки добре зволожені, а й освітлені сонцем.
  • Насіння у лімнантеса виду Дуглас схожі на насіння яблуні за формою, тільки вони трохи менше і темніше.

Рідше можна зустріти інші види лімнантеса:

  1. Лімнантеса Бейкера - він росте в Каліфорнії в місцях, де дуже сильна вологість.
  2. Лімнантеса Макун - вид, який настільки рідко зустрічається в природі, що його вже відносять до числа рослин, які знаходяться на межі зникнення. Виростає переважно в Канаді.
  3. Лімнантеса Вінкуланс - теж дуже рідкісний вид лімнантеса, який був виявлений в Каліфорнії.
  4. Лімнантеса Альба - каліфорнійський квітка, який має білий колір. Зростає цей лімнантеса в трав'янистих вологих луках. Саме цей вид зустрічається в Росії. Наші співвітчизники називають його оковитою луговим, тому що він покриває лугову територію, як піна. З лімнантеса Альба роблять косметичне масло холодним віджиманням.
  5. Лімнантеса Люція - квітка, який росте в північній Каліфорнії. Його часто висаджують господині в декоративних цілях на своїх присадибних ділянках.

Лімнантеса: вирощування з насіння

Лімнантеса, посадка і догляд

Найпоширеніший спосіб вирощування лімнантеса - насіннєвий. Саме таким чином розмножується більшість видів однорічників. Для початку пропонуємо розібратися, як відбувається посадка лімнантеса у відкритий грунт насінням:

  1. Виберіть клумбу, розміри якої становитимуть 40 на 40 см.
  2. Добре спушите її, зволожите і дренажує.
  3. Зробіть лунки глибиною в 2 см. У кожну лунку висадіть не менше 3 насіння. Цього правила слід дотримуватися, перш за все, тому що немає 100% гарантії, що 1 висаджені насіння проросте.
  4. Прослідкуйте, щоб в перспективі між кущами була відстань, коли вони почнуть цвісти. Рекомендується робити лунки на відстані один від одного в 15 см.
  5. Після того, як ви посієте насіння, кілька днів потрібно стежити за тим, щоб грунт був постійно вологим. Через 2 тижні після посіву проростки вже зазвичай з'являються, а цвітіння починається, як правило, через 2 місяці.

Після того, як ви один раз посієте лімнантеса, вам не потрібно буде робити це на наступний рік знову, незважаючи на те, що рослина - однорічник. Лімнантеса - це квітка-самосів.

Лімнантеса: посадка у відкритий грунт за допомогою розсади

Лімнантеса, посадка і догляд

Якщо ви хочете, щоб у вашому саду цвів лімнантеса напевно, то краще спочатку висадити розсаду в тепличних умовах або в парникових. У вас гарантовано виросте міцна і здорова розсада, яку ви зможете висадити у відкритий грунт. Головне - вирощувати кожен кущ розсади в окремому горщику або поліетиленовому стаканчику, щоб не довелося рослина пікірувати. Цей процес і процес пересадки лімнантеса не дуже добре переносить, а ось перевалка - це ідеальний варіант, так як він дозволяє пересадити квітку в грунт, не турбуючи кореневище.

Нижче представлені основні рекомендації, як висівати розсаду лімнантеса:

  1. У березні-квітні підготуйте ємності, в які ви будете висаджувати насіння, і піддон, куди ви поставите все стаканчики. Врахуйте, що піддон повинен бути глибокий, щоб у нього можна було залити воду.
  2. Грунт вибирайте родючу, але водопроницаемую.
  3. Помістіть в кожен стаканчик по 3 насінини на глибину 1 мм.
  4. Залийте кожен стаканчик з насінням водним розчином зі стимуляторами росту. Це необов'язковий етап, але бажаний. Вода повинна бути кімнатної температури.
  5. Затягніть піддон лутрасилом або спанбондом.
  6. Приміщення, в якому буде сходити розсада, може бути темним, світло для зростання насіння не потрібен. Необхідно стежити за вологістю ґрунту і за температурою в приміщенні (вона повинна бути кімнатної, так як рослина літній, низьких температур не витримує). Мінімальна температура, при якій може рости лімнантеса - -2 ° С.
  7. У травні-червні можна пересадити розсаду на постійне місце зростання шляхом перевалки. Можна відразу перевалку не робити, а виставити розсаду прямо в піддонах на вулицю, щоб вона поступово звикала до вуличних умов. Як тільки погода стане стабільно теплою, укриття з піддону потрібно зняти і пересадити розсаду.

Лімнантеса: основні правила розмноження

Лімнантеса, посадка і догляд

Як ми вже згадували, розмноження лімнантеса відбувається насіннєвим способом. Перерахуємо вам кілька основних правил, яких слід дотримуватися в процесі розмноження лімнантеса:

  1. Грунт повинна бути обов'язково живильним і добре зволоженою. Ні в якому разі не можна допускати того, щоб вона сирів, інакше коріння лімнантеса можуть гнити.
  2. Земля повинна бути або дернова, або листова (в перемішку з піском). В якості добрива в процесі посадки можна додати перегній.
  3. Після того, як ви справите посадку, протягом перших 2 тижнів необхідно рясно поливати лімнантеса.

Особливості догляду за лімнантеса

Лімнантеса, посадка і догляд

Лімнантеса відноситься до числа рослин, які не вимагають особливого догляду. Де б він не ріс, йому нічого не буде заважати, крім відсутності достатньої кількості вологи і хорошого освітлення сонячними променями. Ось кілька правил догляду за лімнантеса:

  • Освітлення. Не можна допускати утворення півтіні над лімнантеса. Якщо біля нього ростуть дерева, пишні чагарники, то їх слід обрізати.
  • Мульчування. Після посадки розсади лімнантеса у відкритий грунт потрібно кожен кущ добре замульчувати.
  • Полив. Полив повинен здійснюватися щодня в сильну спеку. Відра води досить для одного куща. Якщо є можливість, то краще встановити розпилювач води, щоб грунт постійно була вологою, але при цьому не утворювалося застою. В іншому випадку рослина почне старіти і в'янути.
  • Цвітіння. Квіти, які відцвіли, потрібно видаляти, щоб цвітіння лімнантеса тривало до осені, а сама рослина виглядало охайно.
  • Добриво. Раз на місяць підгодувати лімнантеса комплексним рослиною. Це необов'язково, однак садівникам, яким важливо, щоб їх клумби відрізнялися від сусідських пишним цвітінням, рекомендується все-таки підгодівлю ввести.
  • Шкідники. Лімнантеса невразливий перед шкідниками, проте може розвинутися грибок, якщо ви заллєте рослина. Кращий спосіб позбутися від грибка - це видалити заражений кущ, поки не захворіли інші. Ще не заражені кущі рекомендується обробити фунгіцидами.

Лімнантеса: застосування

Лімнантеса, посадка і догляд

Застосовується лімнантеса, перш за все, в декоративних цілях. Висаджуючи їх в клумби разом з иберис, флоксами і брахікомамі (це все низькорослі рослини), виходить дуже красива композиція, яка прикрасить бордюр, стежки, балкон і тераси.

Також лімнантеса знаходиться застосування в косметології. З нього виготовляється масло, що володіє унікальним хімічним складом. У нього входять 12 жирних кислот, які запобігають сухість шкіри. Масло живить її, зволожує, відновлює після порізів та інших впливів на шкіру. Якщо правильно переробити масло лімнантеса, то можна отримати якісні мастильні матеріали, які за структурою нагадують кутовий жир.

Придбати насіння лімнантеса можна недорого в будь-якому спеціалізованому магазині. Не пропустіть можливість вже зараз підготувати розсаду красивих лімнантеса, щоб прикрасити ними свої присадибні ділянки.

Відео: «лімнантеса»