» » » Гортензія Грейт Стар, посадка і догляд

Гортензія Грейт Стар, посадка і догляд

Гортензія Грейт Стар, посадка і догляд

Сучасний світ ландшафтного дизайну рясніє просто величезною кількістю різних декоративних рослин, які беруть активну участь у створенні унікальних і ефектних садових композицій. Сьогодні складно знайти присадибна ділянка, де б не ріс хоча б один кущик прекрасної гортензії - однієї з найбільш декоративних і популярних культур, які славляться своїм зовнішнім виглядом і невибагливістю у догляді.

Гортензія волотисте, один з видів цієї рослини, має велику кількість сортів, серед яких особливу увагу варто приділити гортензії волотисте Грейт Стар - дуже яскравий і незвичайний кущик з білими квітками, схожими на зірки. Посадивши на своїй ділянці цю різновид декоративного чагарнику, ви зможете довгі тижні милуватися пишним цвітінням гортензії, при цьому не докладаючи великих зусиль при посадці і догляду за рослиною.

У цій статті розглянемо особливості та опис гортензії Грейт Стар, відзначимо основні варіанти використання сорту декоративна рослина в ландшафтному дизайні. Наведемо основні принципи і правила посадки та догляду за гортензією метельчатой ​​«Great Star».

Особливості та морфологічний опис гортензії Грейт Стар

Гортензія волотисте в останні роки стала найпопулярнішою різновидом цього декоративного рослини. Сукупність відмінною зімосткойкості, невибагливості у догляді, прекрасного зовнішнього вигляду роблять цю культуру просто незамінною для вирощування в середній смузі. Гортензія волотисте вважається, мабуть, найбільшою різновидом, що безсумнівно привертає увагу садівників і ландшафтних дизайнерів. Особливості виду вперше були описані німецьким вченим і натуралістом Філіпом Францом фон Зібольдом в 1829 році в Японії. Саме в цій країні декоративна рослина вирощувалося особливо активно в різних розплідниках. Природним ареалом проживання гортензії волотисте Грейт Стар є субтропічна і помірна кліматична зона.

Гортензія Грейт Стар, посадка і догляд

Це унікальний і неймовірно красивий сорт гортензії був виведений у Франції у відомих садах французької княгині Грети Стурдци, яка дуже любила займатися вирощуванням різних культур. Саме тому багато дивовижні сорти декоративних рослин з'явилися в даному саду. Сама назва гортензії волотисте «Great Star» в перекладі з англійської означає «велика або велика зірка», що швидше за все пов'язано із зовнішнім виглядом квітів. Один з видів квітів в суцвітті має 4 пелюстки і дуже нагадує зірку.

Сорт гортензії Грейт Стар був виведений не так давно, проте через свою велику декоративної цінності у вигляді великих білих суцвіть ця рослина користується просто величезною популярністю у садівників. Це ефектне рослина нікого не може залишити байдужим, навіть людей, далеких від вирощування квітів і інших культур.

Гортензія Грейт Стар, посадка і догляд

Опис гортензії Грейт Стар:

  • Метельчатая гортензія Грейт Стар - це листопадний, декоративний, красиво квітучий чагарник або невелике дерево, яке відноситься до роду Гортензії метельчатой ​​або Hydrangea paniculata, а також до загального вигляду Гортензія і великого сімейства камнеломкових. Це сорт - один з декількох десятків різновидів садової гортензії, які користуються великою популярністю у садівників.
  • Найчастіше можна виростити ця рослина у вигляді декоративного чагарнику з розлогою кроною, рідше зустрічаються гортензії Грейт Стар древообразная форми.
  • Коренева система чагарнику є досить велике і сильно розгалужене кореневище, яке розташовується близько до поверхні, тому необхідно бути дуже обережними при розпушуванні пристовбурного кола.
  • Гортензія волотисте Грейт Стар має досить крислату крону, яка може розростатися на висоту до 2-3 метрів. У діаметрі чагарник декоративна рослина може бути також дуже великим і складати приблизно 1,5-2 метри. Цей сорт гортензії вважається швидкозростаючим, так як за один рік кущик може підрости на 15-17 см.
  • Сама рослина формується прямостоящими міцними пагонами, які в перший рік мають зелений відтінок, а на другий рік починають дерев'яніти і набувають коричневого кольору.
  • Пагони густо вкриті супротивними черговими листям, які мають темно-зелений відтінок.
  • Листя простої форми, досить широкі, овальні. Листова пластина злегка зморщена і блискуча.
  • Чагарник гортензії Грейт Стар володіє високою декоративністю навіть в період вегетації, так як велика листя виглядає на пагонах дуже ефектно.

Гортензія Грейт Стар, посадка і догляд

  • Даний сорт гортензії має одне очевидне відміну від інших різновидів культури - незвичайні суцвіття.
  • Під час цвітіння на верхівках пагонів формуються красиві і акуратні суцвіття у формі правильного конуса. Вони досить великі і щільні, в довжину можуть досягати приблизно 17-25 см.
  • Оригінальність суцвіть полягає в наявності на них двох видів квітів. Одні квіти досить великі, можуть досягати приблизно 7-10 см і складаються з 4 довгих і злегка закручених пелюсток, які нагадують пропелер або чотирикутний зірку. Ці квіти стерильні. Є ще один вид квітів - фертильні або плодоносні, які дуже маленькі і численні. В одному суцвітті таких квіточок може бути до 200 штук.
  • Квіти мають білосніжний відтінок, який поступово може стає блакитним або рожевим, в залежності від складу грунту - кислої або лужної.
  • Цвітіння гортензії даного сорту починається на початку або в середині липня і триває до жовтня. Ця особливість декоративна рослина особливо приваблює садівників, так як можна тривалий час милуватися красивим і пишним цвітінням кущика.
  • Гортензія Грейт Стар має гарну зимостійкістю - кущик може витримувати морози до мінус 30 градусів, що сприяє нормальному вирощування культури в середній смузі Росії і навіть на території Сибіру. До того ж культура славиться гарною стійкістю до хвороб і шкідників.
  • Незважаючи на примхливість до місця посадки і складу грунту, ця рослина на сьогоднішній день є частим гостем на присадибних ділянках.

Гортензія Грейт Стар, посадка і догляд

Використання гортензії Грейт Стар в ландшафтному дизайні

Як вже зазначалося вище, всі різновиди і сорти гортензії мають високу декоративністю, що призвело до величезної популярності цієї культури серед садівників і ландшафтних дизайнером. Сорт волотисте гортензії Грейт Стар - яскравий і ефектний чагарник, який може стати відмінним елементом будь-якої садової композиції. Розглянемо кілька основних варіантів застосування цієї рослини в оздобленні присадибної ділянки.

  • Перш за все варто відзначити, що цей сорт гортензії прекрасно виглядає як солітер. Такий кущик можна легко посадити на тлі зеленого газону або ж біля будівлі. Своїм зовнішнім виглядом він може прикрасити навіть самі скромні стіни.
  • Дуже оригінально виглядають групові посадки з гортензії Грейт Стар. Посадивши поруч кілька саджанців рослини, можна в майбутньому очікується невеликий, але дуже яскравою квітучої галявини. До того ж кущики гортензії даного сорту можна поєднувати як з іншими різновидами гортензії, так і з зовсім іншими декоративними рослинами.
  • Можна висадити кущі гортензії з білосніжними оригінальними квітами уздовж садових доріжок або уздовж бордюру, створюючи тим самим своєрідну живопліт.
  • Багато садівники висаджують саджанці гортензії Грейт Стар в міксбордерах і альпійських гірках, створюючи деревно-квіткові групи.
  • Цей сорт декоративна рослина можна також застосовувати для прикраси зон відпочинку, терас і альтанок.

Гортензія Грейт Стар, посадка і догляд

Розмноження гортензії волотисте Грейт Стар: найпоширеніші способи

Виростити на своїй ділянці гортензію метельчатую Грейт Стар не складе труднощів, за умови дотримання основних правил і етапів посадки і догляду, а також при чіткому дотриманні технології основних способів розмноження даної культури. Щоб розвести у себе таке унікальне декоративна рослина, можна скористатися такими способами: розмноження поділом кореневища, живцюванням, відводками і насінням. Кожен зазначений спосіб має свої особливості і характеристиками, які важливо враховувати для отримання повноцінних молодих рослин.

Розподіл кореневища

  • Даний спосіб розмноження рекомендується застосовувати тільки щодо молодих рослин, так як з роками коренева система сильно розростається і тому її буде складно розділити.
  • Проводити розподіл чагарнику гортензії волотисте Грейт Стар можна навесні або восени. Однак при другому варіанті важливо заздалегідь подумати про утеплення кореневої системи, щоб молоде рослина не промерзло взимку.
  • Перш за все необхідно обережно витягти рослину з грунту. Для цього лопатою акуратно підкопується грунт навколо куща, щоб не пошкодити коріння, а потім викопується вся рослина.
  • Далі потрібно злегка отрясти кореневу систему від грунту.
  • На наступному етапі кореневище гортензії даного сорту потрібно розділити на кілька частин таким чином, щоб у кожної деленкі було по кілька молодих нирок зростання.
  • Попередньо підготуйте посадкові ями, так як деленки потрібно відразу ж висаджувати в грунт.
  • В лунки обов'язково необхідно додати добрива і корнеобразователі для кращого вкорінення і приживлюваності саджанців.
  • Після посадки деленки рясно полийте водою.

Гортензія Грейт Стар, посадка і догляд

Розмноження живцюванням

  • Даний спосіб розведення декоративна рослина використовується набагато частіше, так як він дозволяє отримувати молоді саджанці гортензії волотисте цього сорту щороку. До того ж процес їх отримання не відрізняється великою складністю і не забирає багато часу.
  • Щоб отримати гарні молоді рослини, важливо правильно вибрати час нарізання живців. Найкраще для цього підходить червень, коли однорічні пагони повністю дозрівають. Не варто заготовлювати посадковий матеріал навесні і восени, так як вони характеризуються поганою приживлюваністю.
  • При цьому важливо чітко дотримуватися всіх правил нарізування живців. Перш за все вони повинні бути довжиною приблизно 12-15 см і мати як мінімум три пари нирок. Нижній зріз повинен проходить приблизно на 2 см нижче нирки, а верхній - на 5 см вище нирки.
  • Готуючи живці до вкорінення, потрібно видалити всі нижнє листя, а що залишилися верхні вкоротити на половину.
  • Гортензія волотисте Грейт Стар вважається примхливим рослиною, тому важливо ретельно їх підготувати перед посадкою. Для цього заготовлений посадковий матеріал потрібно на кілька днів замочити у воді і обов'язково обробити стимуляторами росту.
  • Для вкорінення живців важливо заздалегідь підготувати відповідні контейнери або дерев'яні ящики, які потрібно заповнити піском і торфом у співвідношенні 1 до 2.
  • Вкорінюються живці під невеликим кутом, заглиблений їх приблизно на 2/3.
  • Зверху контейнеру повинна здійснюватися прикрити плівкою або склом, як варіант можна кожен держак окремо накрити пластиковою пляшкою.
  • Після цього контейнери виставляються на відкрите повітря в невелику тінь.
  • Подальший догляд за молодими рослинами буде полягати в щоденних обприскуваннях і поливах, так як гортензія вважається вологолюбні рослиною.
  • Перші коріння з'являться у живців через приблизно 3 тижні, після чого знімається укриття і тривають регулярні поливи.
  • На зимовий час контейнери з живцями потрібно перенести в прохолодне приміщення без промерзання.
  • У відкритий грунт на постійне місце саджанці висаджують тільки в серпні наступного року, при цьому кілька років рослини потрібно вкривати на зиму. Рекомендується перші роки зрізати з'явилося бутони, щоб рослини набиралися сил.

Гортензія Грейт Стар, посадка і догляд

Розмноження відведеннями

  • Багато садівники використовують саме такий спосіб розмноження, який не забирає багато часу і сил.
  • Проводити його рекомендується навесні перед періодом активної вегетації.
  • Перш за все на дорослому кущі гортензії волотисте Грейт Стар необхідно вибрати молоді та добре визріли бічні пагони.
  • Далі під вибраними пагонами в грунті потрібно зробити борозенки або лунки.
  • Перед тим, як пригнути пагони в канавки, потрібно зробити на них невеликі надрізи, де будуть проростати коріння.
  • Пригніть відведення до борозенками і присипте їх грунтовою сумішшю таким чином, щоб верхівка втечі була нагорі в вертикальному положенні.
  • Щоб гілка не повернулася в своє початкове положення, її потрібно зафіксувати за допомогою спеціальних скоб або просто придавити каменем.
  • Приблизно через рік наступної весни можна буде побачити молоді відростки, однак відокремлювати відведення від дорослого куща рекомендується ще через рік. Це потрібно для того, щоб молоді рослини набралися сил і в подальшому більш легко перенесли пересадку.

Гортензія Грейт Стар, посадка і догляд

Посадка гортензії Грейт Стар - поетапне опис

Посадка будь-якого декоративного рослини - це відповідальний і серйозний процес, який вимагає ретельної підготовки і уваги садівника. Теж саме стосується і вирощування гортензії волотисте Грейт Стар, яка до того ж є і досить вибагливим і вередливим рослиною щодо вибору грунту і місця посадки. Щоб в результаті вас порадувало красиве квітуча рослина, необхідно вивчити всі вимоги даного сорту гортензії до технології посадки. Розглянемо основні етапи роботи з вирощування культури на своїй ділянці.

Етап 1. Вибір і придбання саджанців гортензії Грейт Стар

  • Перш за все кожному садівникові необхідно задуматися про придбання якісних і здорових саджанців гортензії даного сорту.
  • Купити гортензію Грейт Стар можна в будь-якому садовому центрі або агрофірмі, яка професійно займається розведенням рослин. Купувати посадковий матеріал такого рослини на стихійних ринках або у неперевірених людей може привести до того, що на вашій ділянці виросте зовсім інший сорт декоративна рослина. В даному випадку краще всього звертатися саме до професіоналів.
  • Рекомендується купувати саджанці, які досягли вже 3-4-річного віку. Вони краще адаптуються до умов навколишнього середовища і можуть зацвісти вже в рік посадки.
  • На прилавках найчастіше можна зустріти саджанці гортензії волотисте цього сорту із закритою кореневою системою - саджанці в невеликих горщиках. Це полегшує життя садівників, так як висаджувати такі саджанці можна протягом всього сезону.
  • Перед покупкою обов'язково потрібно ретельно перевірити придбані екземпляри. На верхній част рослини не повинно бути видимих ​​пошкоджень, сухих і пожовклих ділянок, а також ознак хвороб і шкідників. До того ж грунт в контейнерах повинен бути чистим, без бур'яном і зволоженим, що свідчить про те, що за молодими рослинами добре доглядають.

Гортензія Грейт Стар, посадка і догляд

Етап 2. Вибір місця і підготовка грунту для посадки

  • Другий важливий крок до отримання красивого і пишно квітучого куща - це правильно вибране місце посадки гортензії Грейт Стар.
  • Ця рослина віддає перевагу рости на злегка затіненому ділянці, так як під прямим сонячним промінням кущик перестає розвиватися, а суцвіття стають дрібними.
  • Обране місце для посадки повинно знаходитися на теплом і сонячному ділянці, де по сусідству не ростуть такі ж вологолюбні рослини, як і гортензія волотисте Грейт Стар. Вони просто будуть заважати один одному.
  • Ділянка обов'язково повинен бути захищений від сильного вітру і протягів, які можуть зламати пагони.
  • Гортензія Грейт Стар дуже вибаглива щодо грунту. Важливо підібрати для цієї рослини ділянку з легкої, зволоженою, родючим грунтом, яка обов'язково має слабокислою або кислою реакцією. Не рекомендується висаджувати саджанці в грунт, в якому присутні закіслітелі, наприклад, вапно.
  • Перед посадкою важливо добре перекопати і розпушити грунт на обраному ділянці, прибрати всі бур'яни і корінці.

Гортензія Грейт Стар, посадка і догляд

Етап 3. Процес посадки гортензії Грейт Стар у відкритий грунт

  • Висаджувати саджанці гортензії даного сорту можна як навесні відразу після повного прогрівання грунту, так і восени. Однак при виборі другого варіанту потрібно бути готовими добре вкривати молоді рослини, які можуть трохи підмерзати.
  • Перед посадкою потрібно в першу чергу викопати посадочні лунки, розмір яких залежить від розміру кореневої системи саджанців культури. Глибина посадкової ями в середньому повинна складати 50-60 см, ширина - 70-80 см. Якщо ви висаджуєте кілька кущиків гортензії Грейт Стар поруч, не забудьте залишити відстань між саджанцями. Воно повинно складати приблизно 1,5-2,5 м, що залежить від призначення посадки.
  • Дно посадкової ями і контейнер з саджанцем потрібно попередньо полити водою.
  • Поки волога буде вбиратися, підготуйте грунтову суміш. У грунт з ями додайте пісок, торф і перегній, а також всипте 25 грам сірчанокислого калію, 25 грам сечовини і 65 грам суперфосфату.
  • На дно ями насипте невеликий шар дренажу з битої цегли або дрібних каменів, поверх якого поміщається частина родючого грунту.
  • Саджанці рослини акуратно опустіть на горбок і присипте їх грунтом притискаючи поверхню руками. Важливо пам'ятати, що коренева шийка повинна знаходитися трохи вище рівня грунту.
  • Після посадки молоді рослини потрібно рясно полити, а пристовбурні кола добре замульчувати тирсою, хвоєю або торфом для запобігання швидкого випаровування вологи.

Гортензія Грейт Стар, посадка і догляд

Агротехніка вирощування гортензії Грейт Стар: секрети і нюанси догляду

Якщо ви правильно провели посадку гортензії Грейт Стар, то догляд за даними прекрасним рослиною скоєно не складе особливих труднощів.

  • Полив. Гортензія волотисте цього сорту вважається вологолюбні рослиною, тому одним з найважливіших етапів догляду за культурою вважається полив. На один кущик має припадати приблизно по 3 відра води. При цьому поливати рослини потрібно як мінімум 1 раз в тиждень, а при затяжній спеці ця кількість збільшується. Орієнтуватися рекомендується на стан грунту - поверхня завжди повинна бути зволоженою.
  • Розпушування і мульчування. Періодично пристовбурні кола потрібно очищати від з'явилися бур'янів, а також акуратно рихлити, насичуючи тим самим грунт киснем. Щоб скоротити кількість спушень і поливів, рекомендується замульчувати грунт під кущами. Для цього можна насипати шар тирси або голок, а можна висадити почвопокривні рослини.
  • Підживлення. Щоб кущики гортензії волотисте Грейт Стар радували вас своїм гарним зовнішнім виглядом і пишним цвітінням, необхідно обов'язково подбати про своєчасних підгодівлі. Всього за сезон потрібно внести добрива 4 рази. Перший раз кущики гортензії даного сорту підгодовують ранньою весною до початку руху соку. У цей час найкраще використовувати органічні добрива, наприклад, розчин коров'яку. Друга підгодівля проводиться під час формування бутонів, коли рослини потрібно удобрити сірчанокислим калієм, сечовиною і суперфосфатом. Третій раз гортензію підгодовують в середині літа з використанням комплексних мінеральних добрив. Останній раз рослина підгодовують пі підготовці до зими. В даному випадку рекомендується застосовувати спеціальні склади без азоту.
  • Обрізка. Щоб кущики гортензії мали гарний і акуратний зовнішній вигляд, обов'язково необхідно проводити обрізку. Щовесни потрібно видаляти пошкоджені та обмороження пагони. До того у молодого рослини відразу після посадки рекомендується видаляти всі суцвіть, щоб рослина направляло всі поживні речовини в кореневу систему. При омолоджуючої обрізки потрібно обрізати всі пагони, залишаючи лише 5-6 см.
  • Укриття на зиму. Незважаючи на те, що гортензія волотисте Грейт Стар вважається рослиною зимостійкість, необхідно перед настанням холодів подбати про укриття. Для цього кореневу систему накривають шаром торфу, перегною і опалого листя, який повинен становити приблизно 20 см. Після випадання снігу навколо кущика споруджують замет. Навесні потрібно вчасно прибрати укриття, щоб рослина не початок зопрівати.

Гортензія Грейт Стар - фото

Гортензія Грейт Стар, посадка і догляд

Гортензія Грейт Стар, посадка і догляд

Гортензія Грейт Стар, посадка і догляд

Гортензія Грейт Стар, посадка і догляд

Гортензія Грейт Стар, посадка і догляд

За численними відгуками гортензія Грейт Стар вважається прекрасним представником даного виду. Посадивши такий кущик один раз на своїй ділянці, вам вже не захочеться милуватися іншими рослинами, так як гортензія цього сорту включає в себе і гарний зовнішній вигляд, і пишне ефектне цвітіння, і відмінну стійкість до клімату. Все це безсумнівно приваблює садівників і ландшафтних дизайнерів.