» » » Клематис Блакитний ангел, посадка і догляд

Клематис Блакитний ангел, посадка і догляд

Клематис Блакитний ангел, посадка і догляд

У цій статті ми розповімо вам про прекрасне рослині роду сімейства Лютикова - про клематисів «Блакитний ангел». Це деревянистое витка рослина, яка росте переважно в помірному кліматичному поясі і в субтропічному, виключно в Північній півкулі. Дуже часто квітникарі вирощують цей красиву квітку в своїх присадибних ділянках, тому що він прикрашає двір у всіх пори року.

Клематис «Блакитний ангел»: ботанічний опис рослини

Клематис Блакитний ангел, посадка і догляд

Клематис - це рослина, яка має ще одне ім'я - ломонос. Воно дуже любить світло, тепло, вологу і родючі грунти. В диких умовах вони ростуть в лісах, в долинах річок, на пагорбах і в чагарниках. По суті, клематис - це ліана, у якій кучеряве і лазять стебла. Хоча іноді зустрічаються і прямі.

Листя у клематиса супротивні. Виглядають вони цілісно, ​​трійчасто. Цвіте рослина навесні. У нього великі квіти, вони поодинокі з тичинками і плодолистиків. У кожній квітці 4-5 чашелістніков. У клематиса є плід - це многоорешек, у якого довгі перістоволосістие носики.

Клематис став культивуватися спочатку в Японії, звідти він потрапив до країн Європи ще в 16 столітті. Росіяни стали культивувати цю квітку тільки 200 років тому. Спочатку клематис був оранжерейним рослиною, а потім його стали висаджувати, щоб закривати оголені стіни, стовбури, альтанки, трельяжі, перголи.

Якщо за описом клематис «Блакитний ангел» вам сподобався, і ви вирішили посадити його у себе у дворі, то ми поділимося з вами, як це правильно робити.

Як вирощувати клематис Блакитний ангел?

Клематис Блакитний ангел, посадка і догляд

Клематис «Блакитний ангел» можна вирощувати двома способами:

  1. З насіння. Пророщувати насіння рослини можна тільки в тому випадку, якщо вони були зібрані в поточному році і зберігалися в пакетиках, виготовлених з паперу в потрібних для зберігання температурних умовах (18-23 ºC):
  • висівати насіння необхідно в кінці березня - початку квітня. Щоб вони проросли швидше, необхідно попередньо вимочити їх. Тривалість вимочування становить 10 днів. Врахуйте, що за цей час вам потрібно буде близько 5 разів поміняти воду;
  • в ємність, в яку ви будете висаджувати насіння клематиса, спочатку потрібно покласти підготовлений субстрат. Він повинен складатися з землі, піску, торфу, взятих в однакових пропорціях. Цей субстрат попередньо потрібно зволожити;
  • розкладіть по субстрату насіння. Обов'язково робити це тільки одним шаром. Зверху присипте насіння піском. Товщина шару піску не повинна перевищувати 3 см;
  • ущільните пісок, а зверху помістіть або сітку, або скло;
  • зберігайте в приміщенні, в якому будуть проростати насіння, необхідну температуру. Вона повинна становити 25-30 ºC;
  • якщо в процесі зростання насіння будуть з'являтися бур'яни, тоді їх потрібно обов'язково видаляти.
  1. З саджанців. Саджанці з'являються з насіння. Тому даний етап буде продовженням попереднього:
  • як тільки ви помітите перші сходи, зробіть так, щоб на них потрапляли сонячні промені, але тільки не під прямим кутом;
  • коли у саджанців з'являться листочки, їх потрібно пікірувати і пересадити в окремі ємності;
  • якщо на вулиці весна, і заморозків вже не провіщає, можете почати пересадку саджанців клематиса в тінистий ділянку. Грунт тут повинна бути легкою;
  • якщо висаджуєте відразу кілька саджанців, то подбайте про те, щоб відстань між кожним було 15-20 см;
  • періодично після цього клематиси потрібно прищипувати. Завдяки цій процедурі квітка буде нарощувати активно кореневу систему і краще галузитися;
  • восени саджанці клематиса необхідно укутують, а навесні пересаджувати в траншею, глибина якої повинна становити не менше 7 см. Відразу ж після цього приберіть пагони. Залишити допускається тільки 3-4 вузлика;
  • через 3 роки після того, як саджанці проростуть і розвинуться, їх можна пересадити на постійне місце. Ви зрозумієте це по кореневій системі (корінці повинні прорости до 15 см в довжину).

Клематис Блакитний ангел: посадка і догляд

Клематис Блакитний ангел, посадка і догляд

Клематис відноситься до числа рослин, які вимагають особливо підходу і не поверхневі знання. Ми познайомимо вас з основними нюансами, які ви повинні враховувати, якщо вирішили посадити в своєму палісаднику це дивовижне витка рослина.

Як садити клематис Блакитний ангел?

Клематис Блакитний ангел, посадка і догляд

Для початку пропонуємо розібратися в головному питанні - в якому місці і в будь-яку пору року його найкраще висаджувати, щоб рослина прижилася і розквітло:

  • По-перше, місце, де ви хочете висаджувати клематис «Блакитний ангел» має бути дуже добре захищене від протягу. Обов'язково він повинен бути освітлений природним сонячним світлом, тільки так, щоб була і тінь під час, коли сонце буде знаходитися в зеніті. Не рекомендується садити клематис «Блакитний ангел» у стіни будинку (відстань від неї має становити хоча б 30 см), особливо в тому місці, де розташована у вас стічна труба. З неї на рослину буде потрапляти дощова вода, яка буде його псувати.
  • По-друге, необхідно підібрати правильну грунт. Вона повинна бути слабощелочной, суглинистой, родючої, удобреному і дренированной. Переважно вибирати горбисту територію, щоб коріння клематиса НЕ прогниває поблизу грунтових вод.
  • Чи не удобрюйте грунт для клематиса гноєм, кислим торфом.
  • По-третє, висаджувати клематис можна не тільки навесні. Припустимо робити висадку і восени, і влітку. Якщо раптом трапилося так, що ви купили саджанці клематиса восени, але не встигли з якихось причин їх висадити, це не означає, що доведеться викинути саджанці. Цілком реально їх зберегти. Потрібно просто забезпечити для цього необхідні умови: нехай саджанці ростуть в тих же контейнерах, але знаходяться в протягом всієї зими в приміщенні при температурі +5 ºC. Тільки обов'язково присипте коріння саджанців грунтом (бажано використовувати тирсу, перемішані з піском). Якщо протягом цього часу будуть з'являтися пагони, то обов'язково їх обрізайте. Може трапитися також так, що коріння клематиса підсохнуть. Перед висадкою (за кілька годин) замочіть коріння в воді, щоб вони набубнявіли і підготувалися до пересадки.

Якщо ви вирішили садити клематис «Блакитний ангел» навесні (це характерно переважно для територій, де холодний клімат), то вам потрібно буде дотримуватися такі правила:

  1. Посадка повинна здійснюватися в квітні-травні.
  2. У кожного саджанця повинен бути хоча б 1 втечу.
  3. Висаджувати саджанець потрібно в яму, розміри якої становлять 60х60х60 см.
  4. Дно ями потрібно засипати щебенем, битою цеглою як дренаж (шар повинен становити 10-15 см).
  5. Удобрити грунт компостом (знадобиться не менше 3 відер для цього), піском і торфом (цих компонентів потрібно буде по 1 відру), доломітового борошном (досить буде 500 г), суперфосфатом (150 г). Всі ці складові потрібно перемішати між собою, а тільки потім висипати в яму.
  6. Вкопати відразу ж опори для пагонів. Висота кожної опори повинна дорівнювати 2,5 м. Їх необхідність пояснюється тим, що вони повинні підтримувати клематис, коли буде вітряна погода.
  7. Поставте на субстрат саджанець, тільки обов'язково акуратно розподіліть коріння по ямі. Засипте рослина підготовленої грунтом. Врахуйте, що під землею повинно залишитися 10 см шийки клематиса, але і стовбур рослини до втечі.
  8. Яму засипати відразу повністю не слід.
  9. Залийте саджанець водою. Вам знадобиться 1 відро. Після цього грунт відразу ж замульчируйте торфом.
  10. Якщо ви будете висаджувати кілька саджанців відразу, то врахуйте, що між ними має зберігатися метрову відстань.

Якщо ви вирішили висаджувати саджанець клематиса «Блакитний ангел» восени (це характерно для територій, на яких довго зберігається теплий клімат), то правила посадки наступні:

  1. Посадка повинна відбутися в кінці вересня-початку жовтня.
  2. У саджанця повинні бути вегетативні бруньки.
  3. Процес висадки саджанця в землю такий же, як і навесні. Тільки яма повинна засипатися повністю.
  4. Мульчувати яму краще сухим листям.
  5. Вкривається кожен саджанець лутрасилом, хоча можна використовувати і інший матеріал.

Як доглядати за клематисом Блакитний ангел?

Клематис Блакитний ангел, посадка і догляд

Доглядати за клематисом «Блакитний ангел» не складно. Справитися з цим завданням зможе будь-яка людина, який раніше взагалі не займався садівництвом. Що потрібно пам'ятати перш за все, доглядаючи за цією рослиною:

  • Клематис дуже Вологолюбний. Йому потрібно забезпечувати рясний полив 1 раз в 7 днів. Тільки влітку цю процедуру можна проробляти 2-3 рази в тиждень за умови, що за вікном спека.
  • Якщо ви не мульчувати грунт на зиму, то навесні вам доведеться постійно її розпушувати після кожного поливу. Одночасно з цим процесом потрібно буде також видаляти бур'яни.
  • Якщо ви тільки що висадили рослина в грунт, то не зловживайте застосуванням добрив. Через це рослина може просто згнити. Рекомендується застосовувати тільки азот в період, коли клематис активно зростає, фосфор, коли воно відцвіте, калій, коли утворюються бутони, мінерали після обрізки.
  • Навесні клематис «Блакитний ангел» потрібно поливати розчином з борошна і крейди.
  • Восени, коли йдуть часті дощі, присипте стовбур клематиса золою, інакше коріння рослини прогніют.
  • Встановіть опори для свого кучерявого рослини вдома. Можна для цього спорудити красиву арку. Головне, щоб товщина труби, по якій буде плестися клематис, не перевищувала в діаметрі 2 см. Однак при цьому матеріал, з якого виготовлена ​​арка, повинен бути дуже щільним, тому що рослина в міру зростання буде обважнювати. Краще, щоб арка була покрита також спеціальної металевою сіткою, так клематис буде дуже красиво і рівномірно заплітати.

Клематиси - це квіти, які дуже часто страждають від різних хвороб, тому садівникові потрібно постійно стежити за станом квітів і пелюсток рослини. Пропонуємо детально розібратися, від яких шкідників і хвороб клематис «Блакитний ангел» може постраждати:

  1. Від грибка, через нього готове рослина в'яне. Його тканини втрачають пружність, внаслідок чого висихають і в'януть. До такого можуть привести мешканці грунту, в якій росте клематис. Вони своєю шкідливою діяльністю будуть знищувати кореневу систему клематиса. Щовесни, щоб цього не відбувалося, удобрюйте грунт рослини розчинами фундазолом або Азоцена. Якщо будуть з'являтися уражені рослини, їх потрібно видаляти повністю, а землю, в якій воно росло, обробити препаратами, які ми назвали вище.
  2. Від іржі. Вона проявляється виникненням на листочках і пагонах клематиса помаранчевих подушечок. Колір листя стає бурим, а пагони взагалі деформуються. Щоб такого не сталося, потрібно обприскувати клематис бороской сумішшю, оксіхомом або хлорокисью міді. Ці ж препарати лікують темно-сірий некроз, аскотіхоз, циліндроспоріоз.
  3. Від жовтої мозаїки. Це захворювання, на жаль, нічим вилікувати не можна. Якщо з вашим клематисом таке трапилося, вам доведеться від нього позбутися. Щоб попередити розвиток такого захворювання, вам просто не потрібно висаджувати клематис «Блакитний ангел» поруч з тими рослинами, які найбільше схильні до захворіти такою недугою. До їх числа відносяться:
  • хоста;
  • духмяний горошок;
  • дельфініум;
  • аквилегия;
  • флокс;
  • півонії.

Клематис Блакитний ангел: фото

Клематис Блакитний ангел, посадка і догляд Клематис Блакитний ангел, посадка і догляд Клематис Блакитний ангел, посадка і догляд

Клематис «Блакитний ангел» - дуже красива рослина, до якого потрібно ставитися з увагою і любов'ю. Не дарма ця рослина оспівували в своїх віршах поети зі світовим ім'ям. Воно, на жаль, не порадує вас якимось особливим ароматом, але подарує чудовий настрій і прикрасити будь-який літній день своїм бурхливим цвітінням.

Відео: «Клематис: догляд і вирощування квітки»