Левкокоріна, посадка і догляд

Левкокоріна, посадка і догляд

Чи знали ви, що з однієї маленької цибулинки можна виростити цілий букет дуже красивих квітів? Левкокоріна - це саме така рослина. На нього варто звернути увагу всім домогосподаркам-квітникарям. У європейських країнах, де немає холодної зими, левкокоріну висаджують у відкритий грунт. Але найчастіше ця рослина вирощують в домашніх умовах - в горщиках. Левкокоріна красиво цвіте, а в догляді за нею немає особливого клопоту.

У цій статті ми розповімо вам про посадку і догляд за левкокоріной у відкритому грунті і не тільки. Ви дізнаєтеся, яким чином ця рослина розмножується, і де його застосовують.

Левкокоріна: ботанічний опис рослини

Левкокоріна, посадка і догляд

Левкокоріна відноситься до числа цибулинних трав'янистих рослин. У неї дуже багато видів, багато з яких мають часниковим запахом. Через це ознаки не все квітникарі люблять левкокоріну, незважаючи на її прекрасне пишне білосніжне, блакитне і фіолетове цвітіння, що триває протягом цілого місяця.

З однієї мініатюрної цибулинки діаметром всього 3 см може вирости кілька квітконосів з зонтичними суцвіттями, на яких може бути 7-12 квітка. Цікаво, що поки левкокоріна цвіте, у неї не ростуть листя. Довгі (довжина може досягати 35 см), вузькі і рифлені по краях листочки з'являються після того, як цвітіння закінчується.

Левкокоріна - ендемічний квітка Чилі. Саме тут для цієї рослини склалися найоптимальніші кліматичні умови - пустельний спеку і відсутність сильних холодів. Європейці пристосувалися до культивування левкокоріни. Вони висаджують її цибулини навесні, а викопують їх взимку.

Левкокоріна: посадка у відкритий грунт і горщик

Левкокоріна, посадка і догляд

Якщо ви вирішили посадити лекокоріну самостійно у відкритому грунті або ж у горщику, то повинні слідувати наведеним нижче правилам (принцип посадки однаковий):

  1. Виберіть сонячне місце, яке добре захищене від вітру і протягу. Левкокоріна дуже любить світло.
  2. Бажано висаджувати левкокоріну в піщану родючий грунт, яка повинна бути добре розпушена, удобрена перепрілої органікою і дренажірована. Дренаж необхідний, щоб в разі рясного дощу цибулина не загнили.
  3. Зробіть в грунті поглиблення. Його розмір повинен залежати від діаметра цибулинки. Як правило, заглиблення становить 3-4 см. Якщо ви садите цибулину в горщик, то вам потрібно використовувати ємність, діаметр якої становить 12-15 см.
  4. Відстань між цибулинами має дорівнювати 15-20 см, щоб нормально розвивалася коренева система рослини.
  5. Щоб цвітіння було пишним, то краще проводити посадку цибулини левкокоріни у відкритий грунт навесні (найкраще в травні). Якщо ви висаджуєте левкокоріну в горщик, то зробіть це в лютому.

Якщо навесні ви посадку не проведе, то влітку цвітіння не буде, доведеться чекати цілий сезон, поки рослина зацвіте.

Як розмножується левкокоріна?

Левкокоріна, посадка і догляд

Розмноження левкокоріни відбувається за рахунок дочірніх цибулин за такими правилами:

  1. Дочекайтеся серпня, викопайте цибулини із землі і відокремте від них утворилися діток.
  2. Помістіть їх в пісок або торф, а потім зберігайте в приміщенні, де зберігається прохолодне повітря.
  3. Висадіть цибулини або у відкритий грунт, або в діжку з правилами, які ми перерахували вище.

Особливості догляду за левкокоріной

Левкокоріна, посадка і догляд

Щоб левкокоріна росла правильно і добре розвивалася, потрібно дотримуватися певних правил догляду за цією рослиною:

  1. освітлення. Слідкуйте за тим, щоб в місці, де росте левкокоріна, було багато сонячного світла. Якщо ви вирощуєте квітка в діжці, то оптимальне місце розташування для нього - підвіконня.
  2. повітря. Не допускайте того, щоб левкокоріну обдував холодний вітер або виникав протяг. Влітку домашня левкокоріна повинна виставлятися на відкрите повітря - балкон, лоджію або просто виноситися на подвір'я, якщо ви живете в своєму будинку. Низьких температур левкокоріна не переносить.
  3. полив повинен бути помірним і проводитися тільки під час цвітіння квітки - поливається левкокоріна тільки тоді, коли повністю висихає грунт. Її не можна заливати, щоб не утворювалося застою води в кореневій системі, адже цибулина від цього може гнити. Як тільки цвітіння завершується, то і полив слід припинити, так як левококоріна - ефемероїд, у якого короткий вегетативний період, і після нього рослині потрібен відпочинок. Це правило стосується того випадку, якщо ви висадили левкокоріну у відкритий грунт. Якщо вона зростає у вас вдома в горщику, тоді періодично трохи зволожує грунт, тому що в теплих умовах вона може пересихати, створюйте для неї штучним способом відпочинок, і тоді вона буде цвісти у вас протягом року багаторазово, а не тільки в літній період.
  4. Грунт і підгодівля. Слід віддавати перевагу суглинні пухкому і родючому грунту. Якщо ви не впевнені, що грунт, яку ви використовуєте, досить удобрена, тоді внесіть в неї органічну підгодівлю - перепрілий гній або компост. Неприпустимо застосовувати свіжий гній, тому що від нього цибулини левкокоріни загинуть.
  5. Хвороби і шкідники. Левкокоріна може стати жертвою багатьох паразитів, які ушкоджують цибулинні рослини. До їх числа відносяться біла і сіра гнилі, кліщ з попелиць, совки з Журчалка. Всі ці шкідники і захворювання, які вони викликають, знищуються після обробки квітки фунгіцидами.
  6. профілактика. Щоб шкідники не дали про себе знати, вам слід:
  • уважно підходити до питання добрив. Якщо надмірно вносити азотну підгодівлю, тоді опірність левкокоріни до захворювань різко знизиться. Рясно можна удобрювати рослина калійними і фосфорними підживлення;
  • регулярно прополювати рослина від утворюються біля нього бур'янів, тому що вони будуть заважати йому нормально розвиватися;
  • ретельно підбирайте грунт на початкових етапах перед висаджуванням цибулини. У кислих грунтах розвиваються грибкові захворювання, а в лужних грунтах з'являються бактеріальні недуги у рослини.

Левкокоріна: застосування в ландшафтному дизайні

Левкокоріна, посадка і догляд

Єдина і головна функція, яку виконує левкокоріна -декоративна. Вона пишно і яскраво цвіте, ніж прикрашає будь-який вазон, клумбу або домашній інтер'єр. Дуже гармонійно ця рослина виглядає, якщо ви висаджуєте альпійську гірку на своїй присадибній ділянці з рясту, дзвіночків, молодила, льону, костриці, крокусу, иберис і алиссума. З цими квітами левкокоріна буде відмінно поєднуватися.

Досвідчені садівники радять господиням, які розводять домашню квіткову оранжерею, висаджувати левкокоріну окремо від усіх інших квітів. Вона повинна мати своє місце, щоб пишно цвісти і радувати око. Однак не забувайте, що левкокоріна має не такий вже і приємний запах. Якщо ви не любите часник, то, скоріше за все, багато місця в своєму будинку ви не виділіть цій рослині в своїй оранжереї.

Левкокоріна: фото

Левкокоріна, посадка і догляд Левкокоріна, посадка і догляд Левкокоріна, посадка і догляд

Левкокоріна - це рослина, яке люди навчилися культивувати в домашніх умовах, щоб насолоджуватися його красою і пишним цвітінням. Досить просто забезпечити квітці оптимальні для нього умови, піклуватися про нього, і ваш побут, присадибна ділянка будуть пахнути. Придбати цибулини левкокоріни можна на замовлення в спеціалізованих інтернет-магазинах. Вартість у них прийнятна, тому будь-який квітникар може обзавестися цим красивим рослиною.

Відео: «Левкокоріна»