Садова гортензія - це справжній скарб, який здатний прикрасити навіть найпохмуріший і нудний ділянку. Ця культура вже давно завоювала серця садівників-любителів та досвідчених фахівців. До одним з найпопулярніших сортів гортензії можна віднести метельчатую гортензію Пінкі Вінкі, яка була виведена зарубіжними селекціонерами відносно недавно.
Ця приголомшлива різновид гортензії просто вражає своїм зовнішнім виглядом: пишні і компактні чагарники з яскравими і ефектними суцвіттями, які за сезон кілька разів змінюють своє забарвлення. До того ж за відгуками гортензія Пінкі Вінкі відмінно витримує кліматичні умови середньої смуги Росії і добре тримає форму без опор.
У даній статті ми розглянемо особливості та опис різновиди гортензії волотисте - Пінкі Вінкі, а також відзначимо відмінні риси схожих сортів гортензії цієї групи. Розповімо про важливі нюанси посадки і догляду за цією дивовижною культурою.
Особливості роду гортензій і опис сорту Пінкі Вінкі
Гортензія Пінкі Вінкі є одним з найпопулярніших сортів гортензії волотисте, що відноситься до великого сімейства Гортензіевие. Прекрасні чагарники гортензії можна зустріти на Далекому Сході, В Японії і Китаї, на території Північної і Південної Америки. Сорт гортензії волотисте Пінкі Вінкі в дикорослому вигляді можна зустріти на Сахаліні і Курилах, а також на території Японії. На початку двохтисячних років бельгійські селекціонери вивели цей прекрасний сорт, який відразу ж став величезною цінністю в сучасному садівництві. Чагарник гортензії Пінкі Вінкі відразу кидається в очі своїми пишними і просто величезними суцвіттями, міняють своє забарвлення.
Існує кілька варіантів історії появи гортензії. За однією з них назва цієї рослини було дано на честь сестри Шарля Анрі Зігена Гортензії, яка славилася своєю красою. Сам же Шарль був принцом римської імперії і командував флотилією під час правління Катерини 2. За ще однією версією, назва цієї рослини походить від латинського слова «гідрангея», що в перекладі означає «глечик або посудину з водою». Це пов'язано з великою любов'ю цих рослин до вологи і схожістю насіннєвий коробки з глечиком.
Щоб зрозуміти популярність гортензій серед садівників всього світу, розглянемо особливості всього роду Гортензіевие.
- Велика частина всіх різновидів гортензій є чагарниками, що відрізняються лише по висоті і діаметрі крони. Середня висота таких гортензій становить 100-300 см.
- Існує окремий вид гортензій - деревовидні, представники якого виростають в формі невеликих дерев.
- Найбільш рідкісними є гортензії, що ростуть в формі ліан. Такі рослини знаходять собі опору на деревах і різних спорудах.
- По всій території зростання гортензій зустрічаються різні кліматичні пояси, як помірний, так і тропічний. Від даних кліматичних умов розрізняють вічнозелені і листопадні види. Саме до таких належить гортензія Пінкі Вінкі.
- Всі гортензії мають досить потужні гілки, які здатні витримувати величезні шапки суцвіть, іноді досягають у довжину 25-30 см.
- Цвітіння всіх гортензій дуже тривалий, починається навесні і триває до самої осені. Деякі види, такі як Пінкі Вінкі, змінюють забарвлення кольорів протягом усього сезону.
- Квіти гортензій зібрані в волотисте або щитковидні суцвіття. Метельчатими суцвіттями радують нас і чагарники Пінкі Вінкі.
- Квіти гортензій бувають двох видів: плодоносні і стерильні, перші з яких розташовані в центрі суцвіття.
- Більшість видів гортензії є отруйними.
Опис гортензії Пінкі Вінкі:
- Гортензія Пінкі Вінкі є яскравим представником виду волотистих гортензій.
- Зростає Пінкі Вінкі у вигляді невеликого чагарника або дерева, яке у висоту може досягати 1,5-2 м.
- Форма чагарнику дуже щільна і красива, пагони далеко не відхиляються. Завдяки цьому гортензія Пінкі Вінкі дуже ефектно виглядає в ландшафтному дизайні.
- Гортензія сорти Пінкі Вінкі дуже швидко росте і за один сезон може виростати приблизно на 25-30 см.
- Гортензія цього виду відрізняється більш пружними і потужними пагонами і гілками, які без проблем утримують вагу суцвіть. Завдяки цьому чагарнику такої гортензії не потрібно ставити опору.
- Листя гортензії Пінкі Вінкі в літню пору має темно-зелений відтінок, а восени забарвлюється в червоні тони.
- Цвітіння гортензії Пінкі Вінкі починається в червні і триває до жовтня. За весь період цвітіння суцвіття кілька разів змінюють своє забарвлення. На самому початку квіти білосніжні, потім поступово вони починають фарбуватися в рожеві тони, а в самому кінці можуть набувати невеликий відтінок зеленого. Так як це відбувається поступово, одночасно кисть суцвіть може бути пофарбована в кілька відтінків, що виглядає дуже ефектно. Верхня частина біла, середина суцвіть ніжно-рожевого кольору, а нижня частина яскравого яскраво-червоного відтінку.
- Суцвіття цієї рослини нагадують невеликі конусоподібні піраміди або, як їх ще порівнюють, морозиво в стаканчику. Вони досить великі, можуть досягати в довжину 25-30 см. Складаються з стерильних квітів, розмір яких в середньому становить 3 см.
- Гортензія Пінкі Вінкі має гарний рівень морозостійкості, що дозволяє вирощувати її навіть при зимових морозах в 30 градусів без укриття.
- Головними особливостями гортензії Пінкі Вінкі є довговічність і безперервність цвітіння.
Сорти волотисте гортензії, схожі з Пінкі Вінкі
Гортензія Пінкі Вінкі належить до різновиду волотистих гортензій, яка досить численна. Всі вони відрізняються гарними і пишними суцвіттями і досить тривалим періодом цвітіння. Можна виділити кілька садових волотистих гортензій зі схожими особливостями з сортом Пінкі Вінкі.
- Сорт «Лаймлайт». Як і сорт Пінкі Вінкі дана гортензія в висоту може досягати 1,5 м. Вона може прикрасити будь-яку ділянку своїми щільними і пишними суцвіттями, які також змінюють забарвлення на протязі сезону. На самому початку квіти зеленуватого кольору лайма, а до кінця цвітіння стають трохи рожевими.
- Сорт «Ванілла Фрейзе». Чагарник також в висоту може досягати 1,5-2 м. Під час цвітіння серед широкої листя ефектно виглядають щільні суцвіття, що нагадують конуси. За кольором вони нагадують полуничне морозиво - рожево-червоне.
- Сорт «Грандіфлора». Цей сорт, на відміну від Пінкі Вінкі, відомий садівникам усього світу вже давно і міцно закріпився в різних ландшафтних композиціях. Всі квіти даної гортензії стерильні.
- Гортензія волотисте «Фантом». Якщо порівняти цей сорт з Пінкі Вінкі, то його висота набагато більше - він може виростати до 2,5 м. Крона чагарнику досить розлога, тому при посадці цієї рослини на своїй ділянці, відведіть йому більше місця. Суцвіття гортензії Фантом щільні і великі, у формі конуса. На початку цвітіння вони мають ніжний кремовий колір, а до кінця літа і початку осені поступово стають рожевими.
- Гортензія волотисте «ВІМСе Ред». Цей сорт дуже схожий на Пінкі Вінкі забарвленням своїх суцвіть. Вони також тричі за сезон змінюють забарвлення. На початку цвітіння вони білі, з часом забарвлюються в ніжно-рожеві тони, а в кінці цвітіння стають яскраво-червоними. Такі ж кольору і у Пінкі Вінкі.
- Сорт «Даймонт Руж». Цей сорт гортензії волотисте відрізняється яскравими червоними суцвіттями. Вони дуже щільні і великі. Сам чагарник заввишки може досягати 1,5-1,8 м. Така гортензія неодмінно прикрасить вашу ділянку яскравими фарбами.
Розмноження гортензії Пінкі Вінкі: найпоширеніші способи
Розмноження гортензії Пінкі Вінкі, як і будь-якого іншого сорту цієї рослини, досить трудомісткий і тривалий процес, тому багато досвідчених садівників рекомендують купити саджанці в спеціалізованих магазинах. Особливо якщо ви тільки робите перші кроки в вирощуванні рослин. Однак найчастіше в продажу складно знайти потрібний сорт, тому можете спробувати виростити гортензію метельчатую самостійно. Існує кілька способів розмноження, розглянувши особливості яких, ви оберете оптимальний для вас.
Насіннєве розмноження гортензії Пінкі Вінкі
- Цей спосіб використовується дуже рідко, так як отримати квітуча рослина вийде не скоро.
- Якщо ви зібралися розмножувати таким способом гортензію Пінкі Вінкі, потрібно пам'ятати, що рослина може втратити свої материнські і видові ознаки. Такий спосіб найчастіше застосовують для розведення природних сортів гортензії.
- Насіння гортензії не потребують попередньої підготовки та стратифікації. Їх можна відразу висівати в контейнери.
- У відкритий грунт сіяти насіння фахівці не рекомендують.
- Висівати насіння в контейнери або теплицю потрібно в лютому. Для цього підготуйте грунт і зволожите її.
- Посійте насіння на поверхні, засипати грунтом їх не потрібно.
- Зверху контейнери накрийте плівкою або склом.
- Під час росту сіянців постійно провітрюйте контейнери і зволожує грунт. Перші сіянці з'являться приблизно через 3 тижні.
- Протягом двох років сіянці гортензії Пінкі Вінкі потрібно доращивать в теплиці до досягнення ними висоти 30-40 см. Тільки після цього рекомендується висаджувати саджанці у відкритий грунт.
Розмноження гортензії Пінкі Вінкі живцями
- Цей спосіб є найбільш популярним і поширеним серед досвідчених фахівців і садівників-любителів. За допомогою такого способу ви без проблем розведете Пінкі Вінкі на своїй ділянці.
- Нарізати рекомендується зелені живці на початку червня, в момент формування бутонів. Найкраще підібрати бічні пагони, які виросли на пагонах минулого року з листям і нирками зростання.
- Важливо враховувати, що живці повинні бути наповнені вологою. Для цього зрізати їх потрібно рано вранці, коли всі гілки насичені вологою.
- Після зрізання відразу помістіть їх в ємність з водою і почніть готувати живці.
- Приберіть бутон і розділіть кожен втечу на кілька живців з 2-3 парами листя. Потім у кожного живця приберіть нижнє листя, а верхні трохи укоротите.
- Рекомендується помістити все живці в розчин стимулятора росту, наприклад, Корневин. При цьому стежте, щоб листя не потрап в розчин. Тримати живці в розчині потрібно протягом 2 годин. Дана процедура буде сприяти швидкому утворенню коріння.
- Укореняти живці можна як у відкритому грунті, так і в парнику. Підготуйте місце з відповідною грунтом, яка повинна складатися з торфу і піску. Зволожите її і укоренити живці.
- Кожен держак окремо можна накрити банкою або все накрити плівкою.
- Важливо регулярно провітрювати черешки і зволожувати грунт. Укорінення відбудеться через 3-4 тижні, після чого банки можна прибрати.
- На зиму такі живці необхідно добре укрити і замульчувати, а навесні пересадити на грядку для дорощування. На постійне місце саджанці гортензії Пінкі Вінкі висаджують при досягненні ними достатньої висоти.
Розмноження гортензії Пінкі Вінкі відводками
- Розмножувати гортензію Пінкі Вінкі відводками найкраще на початку весни до моменту набрякання бруньок.
- Попередньо ретельно перекопайте грунт навколо рослини і добре її розрівняйте. Зробіть невеликі канавки в пристовбурних кіл.
- На чагарнику виберіть найздоровіші і міцні бічні пагони і пригніть їх в борозенки.
- Присипте пагони грунтом і зволожите.
- В період вкорінення обов'язково очищати ділянку від бур'янів і регулярно поливати. До кінця літа на отводках з'являться молоді пагони.
- Після цього щотижня необхідно підгортати пагони до досягнення горбками висоти 25 см.
- В середині осені молоді пагони відділяють один від одного і прикопують.
- Навесні саджанці висаджують на грядки, лише через рік можна посадити гортензію на постійне місце.
Етапи підготовки перед посадкою гортензії Пінкі Вінкі
Для отримання красивого і пишно квітучого куща гортензії Пінкі Вінкі важливо ретельно підготуватися перед посадкою. Від дотримання всіх нюансів посадки буде залежати здоров'я гортензії і рясне цвітіння. Обов'язково придбайте якісні саджанці гортензії Пінкі Вінкі, підберіть на своїй ділянці ідеальне місце для цієї рослини. Важливо добре підготувати грунт. Розглянемо особливості всіх підготовчих етапів.
Етап 1. Вибір саджанців гортензії Пінкі Вінкі
- Перш за все купувати гортензію Пінкі Вінкі найкраще в спеціалізованих розплідниках або садових центрах, які професійно займаються розведенням рослин.
- Відмовтеся від покупки саджанців на стихійних ринках і біля доріг. Так ви ризикуєте придбати неякісні рослини з хворобами і відкритими пошкодженими корінням.
- У спеціалізованих центрах саджанці гортензії Пінкі Вінкі рекомендується купувати із закритою кореневою системою, тому що найменше оголення коренів може означати присутність хвороби. Сьогодні можна зустріти саджанці в контейнерах або поліетиленових пакетах. Так ви можете бути впевнені в цілісності посадкового матеріалу.
- Як варіант, можна придбати саджанці з відкритими корінням, але тоді висаджувати необхідно відразу. Однак навіть у цьому випадку не уникнути складно процесу вкорінення.
- Перед покупкою ретельно перевірте саджанці на наявність сухих пошкоджених ділянок. Грунт в контейнері повинна бути чистою і вологою. Це буде свідчити про постійного догляду за рослиною.
Етап 2. Вибір місця для посадки гортензії Пінкі Вінкі
- Метельчатая гортензія Пінкі Вінкі воліє рости на відкритих сонячних місцях. Важливою умовою активного і нормального росту цієї рослини є освітленість ділянки протягом усього дня. В такому випадку ваша гортензія буде активно і дуже красиво цвісти протягом тривалого часу.
- Допускається невелика і не тривалий затінення від сусідніх дерев або чагарників.
- Обраний вами місце повинне бути добре захищене від сильних вітрів і протягів.
- Місце для посадки гортензії Пінкі Вінкі повинне підбиратися з урахуванням передбачуваної садової композиції. Гортензія прекрасно виглядає як одиночна рослина на тлі газону, як жива огорожа або як елемент загального ландшафтного дизайну.
Етап 3. Вибір і підготовка грунту перед посадкою Пінкі Вінкі
- Гортензія Пінкі Вінкі воліє рости на пухких, легких ґрунтах, які добре пропускають вологу і повітря.
- Не допускається висаджувати ці рослини на піщаних грунтах або на грунті з нейтральною або лужною реакцією.
- Для посадки гортензії Пінкі Вінкі важливо підготувати грунт з кислою реакцією. В цьому випадку можна додати торф.
- Гортензії є вологолюбними рослинами, проте не рекомендується висаджувати їх на ділянках з близьким заляганням грунтових вод.
- Перед посадкою ретельно перекопайте грунт і внесіть в неї перепрілий гній. Не допускається внесення вапна або свіжого гною.
Технологія посадки гортензії Пінкі Вінкі
- Придбану гортензію Пінкі Вінкі із закритою кореневою системою можна висаджувати в будь-який час року: восени, навесні або навіть влітку. Однак фахівці все-таки рекомендують віддати перевагу весняній посадці. Так рослина встигне зміцніти до зими.
- Перед посадкою підготуйте місце для посадки. Викопайте відповідну посадкову яму, глибина якої повинна складати приблизно 50 см, а ширина не менше 60 см.
- Саджанці гортензії Пінкі Вінкі також необхідно підготувати. Для цього трохи обріжте коріння і пагони рослини. Після цього ваш кущик виростить пишним і акуратним.
- Підготуйте ґрунтову суміш, яка повинна складатися з торфу, піску, перегною і перепріла листя. Деякі садівники додають хвойну грунт або грунт для азалій або спеціальний для гортензій, придбані в спеціальних магазинах.
- Якщо ви висаджуєте кілька рослин поруч, між посадочними ямами зробіть відстань не менше 1-1,5 м. При створенні живоплоту яку можна скоротити.
- Всі ями рясно полийте водою і помістіть в них саджанці гортензії. Присипте грунтом і обережно притисніть руками. Враховуйте, що коренева шийка повинна бути на одному рівні з поверхнею.
- Після посадки гортензії Пінкі Вінкі добре пролийте пристовбурні кола і замульчируйте його. Мульча повинна бути присутнім обов'язково, вона врятує вашу гортензію від пересихання. В якості мульчі можна використовувати торф, тирсу або кору дерев.
Агротехніка вирощування гортензії Пінкі Вінкі: секрети і нюанси догляду
Гортензія Пінкі Вінкі досить примхлива рослина і вимагає підвищеної уваги не лише до посадки, а й до дотримання умов вирощування. Догляд за гортензією Пінкі Вінкі полягає насамперед у дотриманні режиму поливу, регулярних підгодівлі, а також обрізки та боротьбі з шкідниками і хворобами. Розглянемо всі важливі нюанси агротехніки вирощування гортензії на вашому садовій ділянці.
Полив гортензії Пінкі Вінкі
Гортензія Пінкі Вінкі є вологолюбні рослиною, тому правильний і регулярний полив заставу активного росту і пишного цвітіння. Полив повинен бути постійним з моменту сходу снігу і до самої осені. Приблизний режим поливу повинен становити один раз в тиждень, а в саме посушливу пору року кількість поливів збільшується до двох. Не можна використовувати воду з-під крана, вона повинна бути трохи теплою і вже відстояною.
Розпушування і мульчування Пінкі Вінкі
Для повноцінного росту гортензії Пінкі Вінкі після кожного поливу важливо рихлити ґрунт. Таким чином ви допомагаєте пропустити більше кисню і вологи до коріння рослини. Одночасно видаляйте всі зростаючі бур'яни. Періодично варто міняти шар мульчі і підсипати торфу або тирси. Він запобіжить пересихання землі в пристовбурних кіл.
Підживлення гортензії Пінкі Вінкі
Садова метельчатая гортензія Пінкі Вінкі потребує регулярних підгодівлі, які сприяють активному росту рослини і більш рясному цвітінню.
- Перша підгодівля проводиться ранньою весною в момент сокоруху. Вносити найкраще органічні добрива, можна використовувати перепрілий гній.
- Друга підгодівля проводиться під час закладки і формування бутонів. Використовуйте добрива, до складу якого входить сечовина, калій і суперфосфат.
- Третій раз вносити добрива потрібно в середині періоду цвітіння. У цей час найкраще використовувати комплексні мінеральні добрива, які продовжать цвітіння гортензії.
- Остання підгодівля проводитися перед підготовкою рослини до зими. На цьому етапі фахівці рекомендують використовувати спеціальні добрива для гортензій.
Обрізка гортензії Пінкі Вінкі
Гортензія сорти Пінкі Вінкі потребує регулярної обрізку. Вона проводиться в березні після сходу снігу. гострим секатором потрібно видалити всі пошкоджені ділянки, пагони, спрямовані всередину і назовні. Також важливо обрізати самі загущені ділянки, так як в таких місцях можуть завестися шкідники. Обрізка проводиться і для формування крони. У молодих рослин потрібно обрізати міцні і здорові паростки до 5 нирки, а у дорослих кущиків під час обрізки залишають лише пеньки в 5-7 см.
Боротьба зі шкідниками та хворобами гортензії Пінкі Вінкі
Гортензія Пінкі Вінкі вважається досить стійким рослиною до поразок шкідниками і хворобами. Однак зрідка, особливо при неправильному догляді, від вас буде потрібно зусилля для оздоровлення красуні-гортензії.
шкідники:
- Попелиця. Це найчастіший шкідник, який вражає гортензію. Для боротьби з ним можна використовувати спеціальні препарати або застосовувати народні засоби. До таких можна віднести настоянку з часнику, який настоюється протягом 2 днів і з додаванням мила використовується для обприскування рослин.
хвороби:
- Борошниста роса. При появі такого захворювання рослина потрібно обробити спеціальними фунгіцидами або розчином мідного купоросу.
- Хлороз. Якщо ваша ділянка багатий вапном, гортензія може захворіти даним захворюванням, яке супроводжується зміною кольору листя. Для боротьби з ним можна використовувати азотнокислий калій.
Підготовка гортензії Пінкі Вінкі до зими
Гортензія Пінкі Вінкі є морозостійким рослиною, однак для молодих саджанців краще застосувати укриття. Замульчувати пристовбурні кола опалим листям і соломою. Всі гілки акуратно зібрати разом і пригнути в сторону. Після чого укрити їх ялиновими лапками. Навесні ж укриття знімається. Для клімату південних регіонів достатньо лише підгорнути рослину торфом.
Фото гортензії Пінкі Вінкі
Гортензія Пінкі Вінкі є перлиною свого виду. Виведена відносно недавно, вона вже завоювала любов і визнання садівників з усього світу. Виростити таке прекрасне рослина ви зможете на своїй ділянці, головне дотримуватися основні нюанси посадки і вирощування, зазначені в статті.