» » Ландшафтний дизайн ділянки своїми руками

Ландшафтний дизайн ділянки своїми руками

Ландшафтний дизайн ділянки своїми руками

Багато, дивлячись на фотографії привабливого ландшафтного дизайну ділянки, можуть подумати, що зробити таке ж самостійно майже нереально. Однак це насправді не так складно, як може здатися на перший погляд. Досить дотримання деяких правил, щоб все у вас вийшло.

Основні моменти

Ландшафтний дизайн ділянки своїми руками

Як же втілити задумане в життя і красиво оформити свій заміський ділянку? Розберемося далі. Отже, робота складається всього з двох етапів:

  1. На першому етапі потрібно продумати, що ви хочете зробити і де це розмістити. Планування - важливий крок при облаштуванні ділянки.
  2. На наступному етапі слід реалізувати задумане. Так, на обраному місці засівається газон, підбираються відповідні рослини. Як варіант, можна оформити терасу, альтанку, штучний ставок, зону барбекю або клумбу. Якщо площа дозволяє, то можна використовувати всі ці елементи одночасно або підібрати, що для вас буде більш важливим на ділянці.

Ландшафтний дизайн ділянки своїми руками

Для ландшафтного дизайну ділянки рекомендується використовувати вічнозелені дерева. Зокрема, сьогодні досить популярні тис, туя, ялівець і кипарис. Однак не всі з них підходять для холодного клімату. Всі ці дерева по висоті порівняно невеликі. Тому від них не буде тіні. Крім того, їм можна надати практично будь-яку форму. Як варіант, можна зробити з них живопліт, висадивши для цієї рослини по периметру. Ці дерева відмінно вписуються в садову композицію і можуть легко прикрасити альпійську гірку. Якщо на ділянці є стежка, то можна посадити хвойні низькорослі кущі вздовж неї.

Існують деякі рекомендації по догляду за хвойними деревами, яких варто дотримуватися:

  1. Так, грунт під них повинна складатися з торфу, дерну і піску.
  2. Крім того, не можна забувати про частого поливу саджанців.
  3. Між сусідніми деревами при посадці має бути відстань 1,5-1,8 м.
  4. Не можна ще забувати підгодовувати молоді дерева добривами.
  5. Дерева, яким менше 5 років, на час зимівлі необхідно вкривати.
  6. Взагалі, хвойні дерева можна висаджувати як восени, так і навесні.
  7. Особливо чутливий до зовнішніх факторів кипарис, який при неправильному догляді починає жовтіти. Туя ж втрачає колір при рідкісному поливі і пошкодженні коренів.

Проектування і планування ландшафтного дизайну

Ландшафтний дизайн ділянки своїми руками

При складанні плану майбутнього ландшафту будуть дуже корисні спеціальні програми, які дозволяють змоделювати на екрані монітора практично будь-який варіант садового ландшафту. Ви без зусиль зможете за допомогою такої програми спланувати, наприклад, де розбити газон, як прокласти доріжки, де облаштувати альтанку і декоративна водойма, а де альпійську гірку.

Як варіант, можна проект ландшафтного дизайну у вигляді схеми відобразити на аркуші паперу. В якості основи варто взяти план ділянки, який вже у вас є. Спочатку його акуратно перенесіть на ватман. Після чого можна приступати до схематичного відображення майбутніх об'єктів на вашій ділянці. Відзначте, де будуть розташовані такі елементи, як альтанка, лазня, літня кухня та інші будівлі, які планується розмістити на ділянці. Ще варто заздалегідь продумати, де буде розташовуватися ділянку, засіяний газоном, а також клумби, грядки і сад.

Оформлення ділянки

Газон своїм руками

Ландшафтний дизайн ділянки своїми руками

Основою ландшафтного дизайну сміливо можна вважати газон. Існує кілька видів газонів. Якщо у вас мало досвіду, то рекомендується вибирати універсальний. Він являє собою готовий рулон трав. Подібний газон не вимагає серйозного догляду і може підійти практично для будь-яких цілей. Найголовніше, щоб він красиво виглядав і був зроблений акуратно. Якщо грунт на ділянці чиста, то її можна скопати, утрамбувати, а потім засіяти насінням. Зверху їх необхідно засипати сухим почвогрунтом, щоб до них не дісталися птиці.

Нерідко облаштовують ландшафтний дизайн на дачній ділянці своїми руками вже після будівлі дачного будиночка. В такому випадку газон необхідний для того, щоб зонувати і прикрасити місце для відпочинку. Зазвичай є зони, де за традицією збираються друзі і родичі на пікнік. У таких місцях трава росте пучками, а земля сильно утрамбовується. Тут буде досить складно висадити однорідний газон.

Порядок облаштування газону. Перше, що потрібно зробити, це позбавитися від бур'янів. Для цього існує кілька способів. Наприклад, можна використовувати хімікати, якими потрібно полити бур'яни, а після цього викопати їх. Такі засоби зазвичай проникають до самого коріння. Тому бур'яни гинуть. Головне - не садити на це місце відразу газон. Земля повинна відпочити від хімікатів не менше двох тижнів.

Якщо ви не хочете використовувати хімікати, то можна просто викорчовувати бур'ян із землі. Після чого потрібно почекати близько місяця. За цей час проклюнутся нові бур'яни, їх теж потрібно буде видалити. Потім слід ретельно скопати землю. Грунт обов'язково повинен бути пухким і без грудок. Далі рекомендується внести мінеральні добрива. Так газон буде швидше рости. Тільки після цього можна засівати ділянку газонної травою.

Найчастіше облаштовують на ділянці універсальний (рулонний) варіант газону. Цьому можна привести декілька доводів: він невибагливий у догляді, морозостійкий і без проблем витримує перебування в тіні і недолік вологи. До речі, не варто чекати хороший газон в перший же сезон. Це нормально. Доведеться попрацювати 2 роки, поки газон не стане розростатися. В ході росту трав, необхідно періодично видаляти бур'яни. В іншому випадку вони не дадуть спокійно рости молодому газону. Можливо, потрібно буде навіть подсеівать ділянки, де насіння не зійшли або їх знищили шкідники.

Доглядати за газоном насправді не дуже складно. Зокрема, обов'язково потрібно косити траву тільки в суху погоду. Крім того, під час тривалих посушливих періодів газон необхідно поливати, але робити це потрібно в міру. І не можна давати траві сильно відрости, щоб потім її не було складно вирівняти.

Водойми на ділянці

Ландшафтний дизайн ділянки своїми руками

Розглянемо, як облаштувати водні споруди. Під цим терміном звичайно розуміють різні водойми і ставки. Вони грають важливу роль при створенні декору ділянки. Тому потрібно заздалегідь визначитися, які функції водойми вам потрібні. Він може бути корисний як практично, так і естетично. Причому не завжди можна це поєднати воєдино. Наприклад, з практичної точки зору можна використовувати водойму в якості джерела для поливу ділянки. Що стосується естетичної складової, то можна створити штучний ставок, який буде просто прикрасою в саду.

Всі нюанси споруди майбутнього водоймища слід відобразити в ескізі ділянки. При створенні подібної схеми потрібно багато врахувати. Зокрема, слід вибрати вид водойми, його місце розташування, відповідний матеріал. Крім того, потрібно придбати спецобладнання, різні водні рослини і, можливо, навіть живність. Взагалі, водойми в ландшафтному дизайні бувають не тільки у вигляді ставків і озер. Це ще можуть бути водяні млини, хвилясті фонтани, водоспади і стоки.

Досить просто буде зробити невеликий ставок. Порядок робіт наступний:

  1. Перш за все, потрібно підібрати відповідне місце, де викопується яма глибиною 1,7 м. При цьому попередньо слід зазначити контури водойми за допомогою аерозольної фарби.
  2. Стінки ставка потрібно сформувати під невеликим скосом. Крім того, всю конструкцію слід закласти водонепроникним матеріалом, наприклад, старим лінолеумом.
  3. Край майбутнього ставка можна оформити піщаником або крупною галькою.
  4. Далі слід заповнити водойму водою. Справа піде швидше, якщо поруч є водопровід.
  5. В результаті у вас вийде симпатичний ставок невеликого розміру. Щоб прикрасити його можна навколо посадити декоративні рослини, наприклад, іриси. Ви маєте право придумати щось своє, скориставшись власним смаком.

Садові стежки на ділянці

Ландшафтний дизайн ділянки своїми руками

Доріжки в саду. Роботи з ландшафтного дизайну на дачі зазвичай завжди мають на увазі організацію садових доріжок. Вони є важливою ланкою садової композиції. При цьому доріжки обов'язково повинні йти до альтанок, городу, альпінарію, навісів, а також до дачного будиночка і лазні. Таким чином, садові стежки виконують не тільки естетичні, але практичні функції. Тому дуже важливо все ретельно продумати і спланувати, як раціональніше буде розмістити їх на садовій ділянці. Найпростіше зробити доріжки по типу стежки. Для цього не потрібен камінь, плитка та інші матеріали. І навіть не потрібно готувати грунт. Просто досить утрамбувати її і захистити бордюром.

Як варіант, можна обладнати садові доріжки, засипавши підставу дрібним щебенем або галькою. Порядок робіт наступний:

  1. Попередньо потрібно викопати для такої стежки траншею глибиною близько 17 см.
  2. Після чого її слід застелити геотекстилем, зміцнити краю за допомогою спеціальної бордюрної стрічки, яку, до речі, без зусиль можна придбати в будь-якому будівельному магазині.
  3. Замість стрічки для зміцнення можна використовувати декоративні огорожі.
  4. Далі в траншею засипається гравій. Тепер доріжка готова до використання.

Огорожі та рослини на ділянці

Огородження. Це один з найбільш важливих елементів дачної ділянки. Вони більше виконують естетичну функцію, ніж практичну. Найчастіше огорожу, яке йде по кордоні з сусідами, не має ніякого відношення до ландшафтного дизайну. Однак в естетичному плані огорожі можуть використовувати, наприклад, для того, щоб відокремити одну зону від іншої. Такими зонами можуть бути сад, город і місце відпочинку. Можна між цими ділянками поставити декоративні огорожі, для виготовлення яких можуть використовуватися будь-які матеріали. Найголовніше, щоб вони поєднувалися із загальним дизайном дачної ділянки. Не рекомендується зводити великі і масивні конструкції. Адже основним завданням декоративних огорож є тільки відділення зон один від одного.

Рослини. Вони є практично ключовим елементом на будь-якому дачній ділянці. Однак підбір і висаджування різних культур - досить витратне заняття. Крім того, потрібно докласти чимало зусиль, щоб створити різноманітні квітники. Основним завданням висаджених рослин є прикраса дачного ландшафту. Сьогодні існує дуже велика кількість культур, які сміливо можна використовувати в дизайні садової ділянки. При цьому облаштування дачного декору повністю залежить від вашої фантазії і фінансових можливостей. Наприклад, можна спорудити альпійські гірки і ставки, прикрашені різними водними рослинами або розбити красиві квіткові клумби. Головне, щоб всі елементи на ділянці поєднувалися між собою.

Приклади облаштування ділянок

Ландшафтний дизайн дачної ділянки в 5 соток. На такій невеликій площі не слід ставити високий паркан, громіздкі альтанки, а також не висаджуйте тут великі дерева. Якщо такий маленький ділянку обнести парканом, то він буде здаватися ще менше. Тому будьте уважнішими при продумуванні ландшафтного дизайну невеликої ділянки. Огорожа можна прикрасити кучерявими рослинами, які будуть привабливою родзинкою саду, і при цьому не займуть багато корисної площі.

Ландшафтний дизайн ділянки в 10 соток. Крім самого будинку, лазні та літньої кухні сюди можна помістити терасу і басейн. Ще можна облаштувати ділянку для висадки хвойних, а також плодових дерев і чагарників. Крім того, залишиться корисна площа під грядки і парники.

Ділянка в 20 соток. Це велика площа, тут поміститься практично всі. Найважливіше тут грамотно розділити ділянку на функціональні зони, щоб все було рівномірно заповнене. Вздовж паркану без проблем можна посадити плодові дерева і чагарники. У центрі ділянки вистачить місця під басейн. Також тут відмінно виглядатимуть акуратні клумби. Крім того, не забудьте про садових стежках. Їх можна, наприклад, викласти каменем, гравієм, бетоном.

Ландшафтний дизайн ділянки: фото

Ландшафтний дизайн ділянки своїми руками

Ландшафтний дизайн ділянки своїми руками Ландшафтний дизайн ділянки своїми руками  Ландшафтний дизайн ділянки своїми руками Ландшафтний дизайн ділянки своїми руками

Садові ділянки, ландшафтний дизайн: відео