» » » Лох багатоквітковий гумі, посадка і догляд

Лох багатоквітковий гумі, посадка і догляд

Лох багатоквітковий гумі, посадка і догляд

Дуже часто садівники при плануванні свого саду переслідують багато цілей одночасно. Так, рослини повинні приносити не тільки естетичне задоволення, а й давати смачні і корисні плоди. Особливо ця проблема виходить на передній план, якщо площа ділянки не дозволяє садити велика кількість дерев і кущів. Одним з таких рослин є гумі або як його ще називають - лох багатоквітковий. Гарний чагарник, що плодоносить смачними і корисними для здоров'я плодами, стане справжньою окрасою дачної ділянки. Про те, що таке лох багатоквітковий гумі, як проводиться його посадка і догляд, розповімо далі.

Лох багатоквітковий гумі: опис рослини

Лох багатоквітковий гумі, посадка і догляд

Батьківщиною лоха багатоквіткового є Південний Китай. Виростає рослина в Японії, на Сахаліні, Китаї та інших країнах Південно-Східної Азії. Завдяки тому, що природний ореол проживання гумі відрізняється м'яким кліматом, воно не може похвалитися морозостійкістю, тому висаджувати лох багатоквітковий в районах з суворими зимами немає сенсу, рослина може просто загинути.

Характеристики культури:

  • Як уже писалося вище, лох багатоквітковий являє собою невеликий чагарник висотою від 1,5 м до 2 м.
  • Його гілки трохи зігнуті і мають на своїй поверхні трохи колючок. Кора пагонів має кілька відтінків від світло-сірої до темно-коричневої.
  • Листя рослини трохи довгастої форми, зелені зверху і з сріблястим відтінком знизу.
  • Цвіте лох багатоквітковий невеликими двостатеві квітками. Для кращого запилення на одній ділянці рекомендується посадити більше одного чагарника, але, в принципі, гумі відмінно живе і плодоносить і на самоті.
  • Квіти мають форму дзвіночків і відрізняються дуже сильним і приємним ароматом, який привертає велику кількість комах.
  • Плоди лоха багатоквіткового представляють собою ягоду циліндричної форми, розміром до 2-х см червоного кольору. Відрізняються своєрідним і дуже приємним смаком. Їх з успіхом використовують як в свіжому вигляді, так і у вигляді компотів, відварів, варення з них.
  • На думку дієтологів, плоди лоха багатоквіткового дуже корисні для здоров'я, так як мають в своєму складі більше 10 амінокислот, які необхідні організму людини. Японці не дарма вважають дану рослину деревом молодості. Навіть висушене листя гумі використовують для приготування відвару від застуди. Досить часто з ягід готують смачну настойку.

Лох багатоквітковий гумі: посадка своїми руками

Лох багатоквітковий гумі, посадка і догляд

Посадку даної культури проводять в теплу погоду восени або навесні. Найбільш сприятливими періодами для цього вважається друга половина вересня або друга половина квітня. Перед тим як почати процес посадки, необхідно підібрати ділянку. Він повинен бути добре освітлений, мати рівну поверхню без застою талої води. Бажано, щоб чагарник був захищений від вітру з північного боку. З грунтів найбільш переважними для посадки гумі є супіски або суглинки.

Порядок посадки:

  1. Вибравши ділянку, його необхідно ретельно підготувати. Найпершим справою позбуваються від бур'янів. Потім ділянку перекопують глибиною на багнет лопати. В процесі перекопування необхідно видаляти що залишилися коріння бур'янів. В іншому випадку, після першого дощу вони проростуть знову.
  2. Розмір ділянки для посадки лоха багатоколірного залежить від кількості кущів, які будуть висаджені. Відстань між ними для нормального росту і плодоношення має бути не менше 2 метрів.
  3. Для висадки куща викопують невеликі ямки півметрової глибини. На їх дно в обов'язковому порядку укладається дренаж. Як нього використовують гальку або бита цегла. Якщо їх немає, можна насипати невеликий шар піску.
  4. Наступним кроком в яму насипають суміш грунту з перегноєм в рівних пропорціях. У неї додають 0,2 кг суперфосфату і 0,7 кг деревної золи. Всю суміш можна насипати у вигляді конуса, щоб при посадці його коріння розправилися по схилах конуса.
  5. Перед посадкою необхідно переглянути коріння рослини. Вони не повинні мати помітних слідів гнилі, пошкоджень. «Погані» коріння необхідно видалити, а місце різу обробити садовим варом.
  6. Рослина поміщають на конус, розправляють коріння, і заливають водою. Як тільки вода вбереться, яму засипають ґрунтом і утрамбовують, а зверху трохи поливають водою. На один кущ лоха багатоквіткового припадає приблизно 10-12 л води.
  7. Після підсипання грунт обов'язково мульчують за допомогою тирси, перегною, торфу і т.д. Завдяки цьому волога в грунті буде зберігатися більш тривалий час, що допоможе в зростанні гумі.

Догляд за лохом багатоквітковий гумі

Лох багатоквітковий гумі, посадка і догляд

Даний чагарник не вимагає до себе особливої ​​уваги:

  • Головною складовою догляду за гумі є полив. Рослина не переносить тривалої посухи і може просто загинути, якщо його припинити поливати. Саме тому полив повинен бути рясний і своєчасний. Однак, перестаратися з ним не можна. Якщо дренаж грунту дуже поганий, занадто рясний полив може привести до розвитку грибка і гниття коренів. Тому в питанні поливу повинна дотримуватися «золота середина».
  • Грунт в районі пристовбурного кола необхідно прополювати і мульчувати. Роблять це після поливу, коли підсохне верхній шар. Це допоможе зберегти вологу в ґрунті і забезпечити доступ повітря. Обов'язково необхідно виривати бур'яни. Робити це потрібно з коренем, так як поверхнева прополка дасть тільки короткочасний результат.
  • Особливу увагу слід приділити підготовці гумі до зими. Це дуже теплолюбна рослина, відповідно, для успішного проходження зимового періоду в середніх широтах його слід утеплити. Для початку все пагони збирають разом і пов'язують шпагатом. Робити це потрібно акуратно, щоб не пошкодити гілки куща. Після цього вся рослина вкривають укуточним матеріалом. Це може бути агроволокно або інший утеплювач для дерев. Його також закріплюють шпагатом. Коріння гумі накривають листям. Робити це потрібно дуже уважно, так як під листям може накопичуватися хвороботворні гриби або шкідники.
  • При досить сніжної зими рослина можна накрити шаром снігу. Такий прийом застосовують досить часто. Сніг є одним з найкращих природних утеплювачів. По весні з першої відлигою матеріал для укутування необхідно вчасно зняти, щоб рослина під ним не зопрівало, адже це вже точно не піде на користь паросткам.

Лох багатоквітковий гумі - розмноження

Лох багатоквітковий гумі, посадка і догляд

Процес розмноження даної культури практично нічим не відрізняється від розмноження інших чагарників. Саджанці гумі лоха багатоквіткового можна купити, але краще розмножити його своїми руками.

Як правило, його розмножують трьома способами:

  1. Посівом насіння гумі.
  2. відводами.
  3. порослю.

Перший спосіб застосовується вкрай рідко, так як дає результати тільки через кілька років. Зазвичай таким чином отримують розсаду зелені господарства в промислових масштабах. Кісточки гумі повинні перед весняним посівом обов'язково пройти процедуру стратифікації. Для осіннього посіву така процедура не обов'язкова.

Порядок насіннєвого розмноження:

  • Восени посів насіння проводиться в лунки на відстані не менше 20 см один від одного. Глибина посіву повинні бути не більше 3-4 см. В іншому випадку паростки будуть занадто довго сходити.
  • На зиму місце посіву варто накрити плівкою, щоб сіянці в разі різкого похолодання не замерзли.
  • Навесні після появи сходів їх акуратно перерихляют. Після того як всход остаточно сформувався, його можна висаджувати на постійне місце. Якщо висівання планується на весну, насіння роблять стратифікацію. Для цього восени їх необхідно відокремити від м'якоті плодів і гарненько промити. Потім їх змішують з піском і закладають в грунт на глибину не більше 30 см до весни.
  • Приблизно за місяць до посіву насіння відкопують і змішують з субстратом, після чого акуратно тонким шаром розкладають суміш на поліетиленовій плівці. Після того, як з'являться невеликі паростки, їх висівають в парник. Посадку саджанців лоха багатоквіткового гумі проводять тільки після того, як на них з'являться кілька пагонів.

Лох багатоквітковий гумі, посадка і догляд

Найбільш простий метод - розмноження відводами:

  • Для цього використовують гілки рослини, які ростуть найближче до грунту. Вибирають найсильнішу з них і акуратно нахиляють до землі.
  • В середині гілки роблять невеликий надріз. Місцем надрізу гілку прислоняют до землі, вдавлюють і присипають грунтом.
  • Поливати відведення потрібно разом з материнською рослиною. Як тільки у нього сформується коренева система, його відкопують і відокремлюють від рослини. Поле чого висаджують на нове місце.

Розмноження порослю. Будь-чагарник пускає навколо себе поросль. Зазвичай її прибирають, щоб вона не забирала сил у материнської рослини. Однак, така поросль може стати дуже хорошим матеріалом для розмноження лоха багатоквіткового. Для цього необхідно акуратно відкопати найрозвиненіший паросток і відрізають його від материнського кореня. Після цього його висаджують на інше місце, як окремий кущ.

Лох багатоквітковий гумі - хвороби і шкідники

Лох багатоквітковий гумі, посадка і догляд

У рідному для себе кліматі лох багатоквітковий хворіє досить рідко, але в середніх широтах захворювання даної рослини трапляються досить часто. Головним каталізатором виникнення проблем є неправильний догляд - рідкісний або занадто рясний полив, відсутність мульчування грунту або боротьби з бур'янами.

Найбільш поширене захворювання даної рослини - філлостікоз. Виявляється воно рано скручуванням і обпаданням листя дерева. Якщо така проблема з'явилася, необхідно своєчасно прибрати і знищити опале листя, а також обприскати рослину фунгіцидами, такими як еупарен.

З шкідників всіх більше проблем гумі доставляють:

  • Багатоїдний листоед.
  • трояндова листовертка.
  • плодова листовертка.
  • Багатоїдний клоп.

Справитися з даними шкідниками можна за допомогою препаратів - «Актара», «Актарафіт», «Актелік», «Інта-вир».

Лох багатоквітковий гумі: фото

Лох багатоквітковий гумі, посадка і догляд  Лох багатоквітковий гумі, посадка і догляд  Лох багатоквітковий гумі, посадка і догляд   Лох багатоквітковий гумі, посадка і догляд  Лох багатоквітковий гумі, посадка і догляд

Лох багатоквітковий гумі, сорти: відео