» » » Моховатка шіловідная, посадка і догляд

Моховатка шіловідная, посадка і догляд

Моховатка шіловідная, посадка і догляд

Моховатка шіловідная є багаторічною рослиною з сімейства «гвоздичні». По-іншому ще цю рослину називають «ірландський мох».

Моховатка шіловідная дуже широко поширена в країнах Європи, саме її використовують для газону. Ця рослина - щось середнє між газонної травою і мохом. У висоту здатне досягати до 8-10 см, розростаючись при цьому у вигляді яскравих і пухких зелених подушечок.

Моховатка шіловідная - це повзуча рослина, що представляє собою гіллясті стебла з крихітними білими квіточками і листям, що має игольчатую форму. Максимальний розмір квіточок досягає 0,5 см. Рослина досить в короткі терміни здатне розростися в густий і пухнастий зелений килим. Моховатка шіловідная також зустрічається і в дикій природі, особливо на скелях і в гірських вершинах, а також на піщаних рівнинах.

Види і сорти мшанки

Моховатка шіловідная, посадка і догляд

Видів мшанки налічується велика кількість, близько 50 видів, які ростуть майже на всіх континентах. Але на території РФ поширене всього 12 видів мшанки, і три з них заслуговують на особливу увагу:

  • Моховатка мшанкового. Пагони даного виду рослини покриваються маленькими листочками голчастою форми, салатового кольору. Розростається даний сорт досить повільно, і утворює щільні і густі зарості. Цвітіння своє починає в червні.
  • Моховатка лежача. Даний сорт родом з Євразії. Його відмінна риса - непримітний квіточки і дуже маленькі листя. Добре здатний рости і в тіні, і під сонцем. Цей вид прийнято вважати бур'яном, досить стійким до перепадів температур і атмосферних катаклізмів.
  • Моховатка шіловідная. Західна Європа вважається прародителькою цього сорту. Має вечнозеленую мохоподібних форму, рослина багаторічна, густе. Цвітіння своє починає з липня по вересень.

Посадка мшанки шіловідной

Моховатка шіловідная, посадка і догляд

Складнощів у вирощуванні моховинками шіловідная особливо не викликає, навіть у новачка в садівництві. Важливо знати головне правило - рослина не переносить підвищену вологість грунту, тому не перестарайтеся з поливом.

Дуже важливо, навіть під час стійкою спеки, не дуже рясно поливати моховинки Шилоподібний, інакше може статися загноєння коренів.

Незважаючи на це, в той час, коли моховинками починає інтенсивно рости, полив повинен бути не рясним, але частим, це допоможе рослині прискоритися в своєму розвитку і швидше розростися.

У сорту моховинками шіловідная дуже хороша стійкість до холодів, саме тому знавці її використовують в якості газону. Вирощують як правило її за допомогою насіння або саджанцями. Якщо хочете швидко виростити газон і, щоб він був щільним, використовуйте другий спосіб.

Посадка і догляд за моховинками шіловідной - справа не легка, далі розглянемо, як це потрібно правильно робити.

Вирощування мшанки шіловідной з насіння

Моховатка шіловідная, посадка і догляд

Насіння мшанки продаються в стандартній упаковці, в кожній знаходиться близько 0,01 гр. насіння.

Незважаючи на, здавалося б, мала вага, насіння в упаковці буде достатня кількість. Вага пояснюється дуже малим розміром кожного насіння.

  • Насіння спочатку потрібно посіяти в спеціальні ящики для розсади, перед цим потрібно добре зволожити грунт.
  • Виробляти посадку найкраще ранньою весною - з кінця березня до початку квітня.
  • Після посіву ящики потрібно накрити плівкою. Прибирати або відкривати плівку до появи перших проклюнулися сходів категорично забороняється.
  • Якщо хочете, щоб насіння якомога швидше проросли, не присипати їх землею під час посадки. До речі, багато садівників замість присипання насіння грунтом використовують сніг, який після того, як розтане, забезпечить правильні і потрібні заглиблення для насіння, при цьому дасть необхідну вологу грунті.
  • Перші сходи ви зможете побачити приблизно через тиждень після посадки - це будуть маленькі голчасті листочки. Пройде ще кілька днів, і ви зможете побачити їх перетворення в щетинистий пучки яскраво-зеленого кольору. Саме після цього етапу можна починати пікіровку розсади.
  • Висаджувати у відкритий грунт моховинки Шилоподібний можна вже в кінці квітня-початку травня. Враховуйте, що відстань між саджанцями при висадці має бути від 5 до 10 см. Час, що залишився вільний простір дуже швидко затягнеться пагонами рослини. Розсада стійко виносить низькі температури і дає добрі сходи як на сонечку, так і в тіні.

Вже потім насіння мшанки шіловідной будуть розлітатися зі своїх маленьких коробочок і розсіюватися самостійно, коли квіточки рослини відцвітуть. Тому ваш газон буде завжди самостійно оновлюватися, а вам навіть не потрібно буде для цього прикладати будь-які зусилля.

Вирощування мшанки шіловідной саджанцями

Моховатка шіловідная, посадка і догляд

Даний спосіб вирощування рослини дозволяє створити гарний, густий газонний килим, при цьому, ви витратите мінімум свого часу.

  • Потрібно обережно вирізати з уже зрілого килима мшанки шіловідной невеликі дернини.
  • Розмноження даними способом потрібно робити або навесні, або на початку осені. Якщо ви розтягніть час посадки до кінця осені, то рослина не зможе вчасно вкоренитися.
  • Заздалегідь спушите землю, видаліть з неї всі бур'яни і добре зволожите. Після цього притопчіть її ногами.
  • Якщо у вас дуже багато заготовок рослини, то висадку можна виробляти без зазорів, поруч один до одного.
  • А якщо заготовок рослини не дуже багато, то висаджуйте їх деякій відстані один від одного, наприклад, висаджувати можна в шаховому порядку. Решта порожнечі дуже швидко затягнуться, протягом двох місяців.

Догляд за моховинками шіловідной

Моховатка шіловідная, посадка і догляд

  • Температура. Як ми вже говорили вище, до холодів рослина дуже терпиме. Якщо зима видалася малосніжною, то можна вкрити висаджену в грунт моховинки плівкою. У літню пору моховинками в контейнерах не повинна перегріватися. При сильному пеклі контейнери можна перенести в тінь. Якщо ж літо видалося спекотним, а рослина вже висаджено в ґрунт, щоб уникнути опіків багатолітника, його можна вкрити спанбод.
  • Вологість. Щодо вологості повітря, він абсолютно не потрібно для швидкого росту мшанки шіловідной. Для цього їй буде достатньо вологи від поливу.
  • Полив. Цей пункт є запорукою успішного росту рослини. Після того, як рослина висадили у відкритий грунт, робите полив щодня протягом двох тижнів. Таким чином ще незміцнілі і слабкі паростки отримають достатню кількість поживних елементів. Коли розсада вже буде міцною і досить підросте, полив потрібно скоротити. Навіть якщо погода буде стояти дуже спекотна, полив потрібно проводити не більше 2-3 разів на тиждень. Щоб уникнути загноения листя і коренів, користуйтеся нижнім поливом.
  • Грунт. Пересадку мшанки шіловідной потрібно виробляти в піщаний або суглинний грунт навесні. Якщо хочете загальмувати ріст рослини, тоді насипте садового гравію навколо коренів рослини.
  • Підживлення. Щоб розсада краще вкоренилася, часто використовують спеціальні засоби. Їх розводять у воді і потім роблять обприскування. Підживлення - це важливий момент в швидкому розвитку багатолітника. За один сезон моховинки Шилоподібний підгодовують кілька разів комплексними добривами. Але також важливо додати, що рясна підгодівля зовсім не потрібна даному рослині. Навіть в умовах бідної грунту моховинками відмінно здатна виростати і висмоктувати з неї максимум поживних речовин.

Засоби для підгодівлі мшанки шіловідной:

  • Сульфат амонію. В даному речовині рослина має особливу потребу в перший рік життя. Вносять його в перший раз на початку весни, а потім в першій половині липня в кількості 45 г / м².
  • Суперфосфат. Ця речовина сприяє зростанню і виробляє у рослини опірність до посухи. Даною підгодівлею користуються 3 рази в рік - навесні, влітку, восени в кількості 16 г / м².
  • Калій. Завдяки цій речовині пагони багаторічників добре ростуть, а рослина з ним формує особливу стійкість до холодів. Підгодовують 3 рази в рік в кількості 10 г / м².

Профілактика хвороб мшанки шіловідной

Моховатка шіловідная, посадка і догляд

Головні причини загибелі мшанки шіловідной є перезволоження і вимерзання.

Неінфекційні хвороби мшанки можуть бути викликані несприятливими зовнішніми умовами:

  • Якщо температура восени різко знизилася, моховинками шіловідная може не встигнути адаптуватися до зміни погоди і вимерзне. Якщо ви внесете до початку заморозків фосфорні добрива, вони допоможу рослині перенести морози.
  • Якщо рано випав сніг, може статися випрівання, тому що холодний сніг потрапляє на ще теплу і вологу грунт. У цьому випадку рослина буде і далі розвиватися, але вже в умовах жорсткого дефіциту поживних речовин. Особливо часто це відбувається на вологих суглинистих грунтах і при надлишку азотного харчування.

На замітку! Якщо у вас кислий грунт, то при дуже частому внесення фосфору, при частому поливі, моховинками може відчувати брак заліза. Дана проблема проявляється у вигляді фарбування рослини в блідо-жовтий колір. Якщо раптом садівник зауважує це, потрібно якомога швидше внести комплексне добриво.

  • Також загрозу моховинками шіловідной може представляти тля, з нею борються за допомогою інсектицидів.

Використання мшанки шіловідной в ландшафтному дизайні саду

Моховатка шіловідная, посадка і догляд

Моховинки Шилоподібний зазвичай використовують в якості газону для саду або дачної ділянки. Нею можна заповнити щілини між доріжками з плит, наприклад. Також між каменів, розкиданих в хаотичному порядку. Моховинками часто обрамляють садові стежки, застосовують для озеленення каменів і валунів в якості декору, прикрашають альпійські гірки і різні площі.

  • На маленькому непривабливому ділянці, де є декоративна водойма, камені, струмок, можна зробити мальовниче містечко. По краю водойму обрамляють великими каменями, а між ними, в зазорах, розміщують мшанки Шилоподібний.
  • Можна розмістити на ділянці великий валун і застелити його повністю моховинками.
  • Килим з мшанки шіловідной дуже гармонійно поєднується з хвойними деревами та чагарниками. Наприклад, з туями, ялівцем, самшиту, ялицею. Також можна створити багатоярусну композицію, де рослини розташовуються по висоті.
  • Моховинками можна імітувати мох. Таким чином легко створити сад в японському стилі. Крім того, моховинками відмінно виглядає і осібно, який варіант підійде до будь-якого стилю.
  • Якщо у вас маленький садову ділянку, можна створити лаконічну композицію - просто засейте моховинки і розбавте її декількома валунами.
  • Моховатка відмінно доповнює суккулентниє рослини. Якщо висадити з цибулинними рослинами моховинки, вона буде служити свого роду мульчею - охоронить цибулини від втрати вологи, не дасть розростися бур'янам.

Моховинками шіловідной прийнято засівати ті місця, в які важко потрапити, які знаходяться не в відкритому доступі. Така ділянка потрібно повністю звільнити від бур'янів і сміття, після чого висадити моховинки. На наступний сезон потрібно просто рідко виполювати бур'яни між рослинами.

Якщо в саду є така ділянка, де застоюється вода, спорудити дренаж своїми руками:

  • зніміть шар ґрунту;
  • рівно розкладіть будь дренажний матеріал, це може бути бита цегла або гравій. Шар дренажу повинен бути не більше 15 см .;
  • добре утрамбувати дренаж;
  • на дренаж розмістіть шар піску до 10 см., утрамбуйте;
  • викладаємо шар родючого грунту, утрамбовуємо.

Моховатка шіловідная - відмінне рослина для газону і для декорування різних ділянок. Її не потрібно постійно скошувати, висота багатолітника завжди підтримується на одному рівні - 5-8 см. Крім того, коли моховинками розростається, вона не дає пробитися бур'янам, що, безсумнівно, припаде до душі будь-якому садівникові.

Килим з мшанки не буває однорідним, він нагадує оксамит. Використовуючи можливості цього, як спочатку здається, непоказного рослини, можна створювати живописні композиції на ділянках.

Моховатка шіловідная, фото

Моховатка шіловідная, посадка і догляд Моховатка шіловідная, посадка і догляд Моховатка шіловідная, посадка і догляд Моховатка шіловідная, посадка і догляд Моховатка шіловідная, посадка і догляд

Моховатка шіловідная, посадка і догляд

Моховатка шіловідная, посадка і догляд Моховатка шіловідная, посадка і догляд Моховатка шіловідная, посадка і догляд