» » » Конюшина біла повзучий, посадка і догляд

Конюшина біла повзучий, посадка і догляд

Конюшина біла повзучий, посадка і догляд

Конюшина біла повзучий - це рослина, з яким знайомий практично кожен. Цей запашний і досить простий на вигляд квітка часто можна зустріти в дикій природі. Останнім часом з'явилася мода сіяти газони з конюшини білого на присадибних ділянках. Квітка здатний швидко прикрасити будь-яку ділянку білим і пишним ковдрою, за яким так приємно гуляти босоніж. Білий конюшина іноді називають «кучерявим медоносом», «білою кашкою». Таке просте, але дуже миле, трав'яниста рослина з великими білими квіточками здатне стати справжньою знахідкою для вашої ділянки. У цій статті розповімо про те, як садити конюшина біла повзучий, про його можливі хвороби і шкідників.

Конюшина біла повзучий. Сорти і різновиди

Клевер - це те рослина, з яким знайомий практично кожна людина, що проживає в країнах з помірним кліматом. Мирне дзижчання бджілок близько красивих білих квіток конюшини - досить заспокійливо видовище. Таку природну красу можна відтворити і на своїй ділянці. Але перед садівниками завжди постають питання про те, які ж існують сорти конюшини, і якому з них віддати перевагу. Якщо говорити про різноманітність видів конюшини, то в даний час їх відомо понад 300. До найпопулярніших можна віднести:

  • конюшина рожева;
  • конюшина луговий;
  • конюшина вузьколистий;
  • конюшина незграбний;
  • конюшина золотистий;
  • конюшина гірський;
  • конюшина Андерсена;
  • конюшина єгипетський;
  • конюшина червона;
  • конюшина голчастим і ін.

Список видів конюшина дуже довгий. У ньому можна знайти і конюшина біла, який ще називають і конюшиною повзучим. Вид досить поширений в країнах з помірними кліматичними умовами.

Конюшина біла повзучий. Сорт «Rivindell»

Конюшина повзуча білий Рівендел досить часто використовується для заповнення пасовищ, де пасеться велика рогата худоба. Рослина заповнює простір рівним і пишним килимом. Сорт Рівендел відмінно підходить для країн з суворими зимовими умовами, так як він зимостійкий. Цей багаторічник має досить дрібні листя, які розташовані на коротких черешках. Підходить і для овець, кіз, і для корів. Також цей сорт є одним з найкращих варіантів для того, щоб засіяти красивий газон. Багато садівники на практиці вважають за краще змішувати насіння конюшини з іншими рослинами, щоб отримати мальовничу галявину на своєму подвір'ї.

Конюшина біла повзучий, посадка і догляд

Конюшина біла повзучий. Сорт «Klondike»

Конюшина біла повзучий Клондайк - це ще один універсальний сорт для створення красивого газону. Рослина багаторічна і повзуче. Безперечними перевагами сорти є його здатність швидко відновлюватися після зими. Клевер відрізняється швидкими темпами зростання, добре відростає після скошування. Квіти мають характерний для конюшини ароматом. Сорт Клондайк здатний рости практично на будь-яких грунтах і навіть на тих, які не відрізняються особливою родючістю.

Конюшина біла повзучий. Сорт «Silvester»

Конюшина біла повзучий Силвестер відмінно підходить для засіву пасовищ, де пасеться велика рогата худоба, тому що він володіє хорошими показниками засвоюваності для тварин і відмінними смаковими якостями. Садівники ж цінують цей сорт за високу зимостійкість, пишність покриву, здатність «дружно» рости з іншими рослинами, раннє цвітіння.

Конюшина біла повзучий. Сорт «Pipolina»

Даний сорт білого повзучого конюшини відноситься до інноваційних гібридним сортам. Його ще називають «мікроклевером» за розмір листочків. Сорт Піполіна відомий своєю чудовою стійкістю до посухи. Рослина радує своїм соковитим зеленим кольором практично весь рік. Клевер цього сорту також є і зимостійким. Садівники також цінують в цьому сорті можливість дуже низького скошування. Клевер має дуже густу систему коренів, через яку практично немає «порожніх» місць після скоса.

Конюшина біла повзучий. Сорт «Ronny»

Сорт білого повзучого конюшини Ронні прийшов родом зі Скандинавії. А це значить, що він володіє відмінними зимостійкими характеристиками. Як і попередній сорт, конюшина росте густим і пишним «килимом». Підстригати газон, який засіяний цією рослиною, можна дуже коротко. Ронні має гарну стійкість до хвороб і несприятливих умов навколишнього середовища. Вирощувати цю рослину у себе на ділянці доставляє одне задоволення. Часто використовується сорт Ронні для відтворення ландшафтних дизайнів, прикраси території.

Конюшина біла повзучий. Сорт «Волат»

Сорт «Волат» є розробкою науково-практичного центру землеробства Республіки Білорусь. Придатний цей сорт в основному для засеіванія пасовищ, для сінокісного використання. Клевер «Волат» є високорослим, з великими листками, м'якими стеблами. Дуже добре галузиться. Найбільша врожайність конюшини досягається на добре зволожених грунтах і при декількох укосів за сезон. Відростає дуже швидко.

Конюшина біла повзучий. Сорт «Духмяна»

Білий повзучий конюшина «Духмяна» також є розробкою науково-практичного центру землеробства Республіки Білорусь. Основним призначенням вирощування цього сорту є використання його як корм для тварин. Є високорослим сортом конюшини. Листя мають середню величину. Найбільшою врожайності цього конюшини можна досягти на добре зволожених грунтах.

Конюшина біла повзучий. Сорт «Чародій»

Сорт «Чародій» вирощується для засеіванія пасовищ, де пасеться велика рогата худоба. Також він призначений і для заготівлі корму. Володіє хорошими показниками засвоюваності і поживності для тварин. Клевер «Чародій» є середньорослі, з листям середніх розмірів. Володіє відмінною стійкістю до Конюшиновий раку. На одному і тому ж місці може рости близько 5 років, не схильний до витоптування, швидко відростає після скоса.

Конюшина біла повзучий. Сорт «Нанук»

Конюшина повзуча білий «Нанук» є хорошим варіантом газонної трави. Зростає щільним і пишним «килимом» з висотою до 15 см. Дуже добре виглядає і після низького скошування до 2-3 см. Може рости навіть на грунтах, які не відрізняються родючістю і поживністю. У рік посіву не досягає свого «кінцевого» зовнішнього вигляду. Повного розвитку ви досягнете тільки на наступний рік. Клевер «Нанук» використовується в декоративних цілях, для заповнення схилів. Має високу стійкість до захворювань і шкідників.

Конюшина біла повзучий, посадка і догляд

Конюшина біла повзучий. опис

Конюшина повзуча має дуже характерний зовнішній вигляд. Його важко переплутати з іншим рослиною. Серед особливостей зовнішнього вигляду і будови білої конюшини можна виділити:

  • конюшина повзуча відноситься до багаторічних трав'янистих рослин, сімейства бобових;
  • конюшина повзуча має стрижневий гіллястої системою коренів;
  • у конюшини білого повзучого лист трироздільна, яскравого зеленого кольору, широкої яйцевидної форми;
  • у конюшини білого повзучого стебло тонкий, гнучкий, висотою близько 30 см;
  • квіти мають кулясту форму, ростуть вгору. Залежно від сорту можуть цвісти в період з ранньої весни і до пізньої осені;
  • конюшина біла повзучий - відмінний медонос;
  • конюшина біла широко поширений в Європі, Північній Америці, Азії. Його можна зустріти на полях, луках, поблизу річок і водойм, поблизу доріг, будівель;
  • конюшина біла повзучий - незамінний пасовищне рослина. Є кормом для тварин, легко перетравлюється, швидко відростає після скоса;
  • конюшина повзуча відноситься до почвоулучшающая рослинам;
  • конюшина повзуча білий - хороший варіант газонної трави. Абсолютно не вимогливий до складу і якості грунту.

Конюшина біла повзучий. фото

Конюшина біла повзучий, посадка і догляд

Конюшина біла повзучий, посадка і догляд

Конюшина біла повзучий, посадка і догляд Конюшина біла повзучий, посадка і догляд Конюшина біла повзучий, посадка і догляд Конюшина біла повзучий, посадка і догляд

Застосування конюшини білого повзучого в народній медицині

Хто б міг подумати, що ця звична для нас трава, яку ми часто навіть не помічаємо під ногами, має цінний хімічний склад і використовується людиною в лікарських цілях. Конюшина повзуча має в своєму складі:

  • изотрифолин;
  • трифолин;
  • ефірні масла;
  • жирні олії;
  • вітаміни групи В, С, К;
  • сапоніни;
  • алкалоїди;
  • фенолкарбонові кислоти та ін.

Такий склад конюшини дозволяє його використовувати в різних цілях. Для приготування відварів, настоянок, компресів використовують практично всі частини рослини, включаючи коріння. Клевер може надавати такі види впливу на організм людини:

  • тонізуючий вплив;
  • знеболююче;
  • антимікробну;
  • очищає;
  • жовчогінну дію;
  • кровоспинний;
  • зняття неприємних відчуттів у жінок під час менструацій і ін.

Конюшина біла повзучий. посадка

Деякі можуть подумати про те, що дотримуватися якісь правила посадки конюшини повзучого безглуздо і зовсім не потрібно. Звичайно, конюшина - це дуже живуче рослина, яке в природному середовищі прекрасно розмножується і росте самостійно без участі людини. Так навіщо ж потрібно знати, як сіяти конюшина? Це потрібно для того, щоб ваш газон був рівним, красивого соковитого зеленого кольору. Отже, при посадці такого невибагливої ​​рослини бажано дотримуватися наступних правил при посадці:

  • для посадки рівного і красивого газону потрібно обов'язково підготувати землю. За допомогою лопати перекопайте ділянку, який ви плануєте засіяти конюшиною. Також потрібно видалити бур'яни разом з корінням;
  • насіння конюшини білого повзучого купити не є проблемою. Ви можете придбати заздалегідь насіння будь-якого вподобаного вам сорти конюшини в будь-якому спеціалізованому магазині. Перевагою посадки газону з білого конюшини є мінімальна сума витрат, які вам належить зробити. Ви можете засіяти газон зовсім безкоштовно, не купуючи жодних насіння. Можна просто зібрати їх вручну. Таке насіння також мають відмінну схожістю;
  • не прагнете посадити конюшина занадто ранньою весною. У холодній грунті насіння конюшини білого повзучого можуть пролежати більше 1 місяця і не сходити. Коли земля досить прогріється, можна приступати до посадки. Наприклад, в середині травня;
  • перед початком посадки потрібно обов'язково визначитися з кількістю насіння. Знати це потрібно обов'язково. Якщо ви візьмете занадто мало насіння для вашої ділянки, то газон вийде рідкісний. Якщо візьмете занадто багато насіння, то він вийде дуже густим. Рівного і красивого «килима» із зелені у вас може не вийти. Якщо ви купуєте готовий набір насіння, то на упаковці завжди є інформація про те, для якого розміру ділянки потрібно дане кількість насіння. Наприклад, для 1 кв.м ділянки вам знадобиться 320 насіння, а для 1 сотки - 500 гр насіння;

Конюшина біла повзучий, посадка і догляд

  • деякі садівники, виходячи зі свого досвіду, радять замочити насіння в теплу воду на 1 годину перед посадкою;
  • насіння конюшини білого повзучого дуже дрібні. Для того щоб засіяти газон максимально рівномірно, є один секрет. Просто перемішайте насіння з невеликою кількістю піску. Так, процес посадки буде відбуватися набагато простіше. Також у продажу є спеціальні пристосування для посіву газонів;
  • конюшина біла повзучий потрібно обов'язково садити у вологий грунт. Можна полити землю перед посадкою або полити вже після посадки. Вибирайте більш зручний для вас варіант, але без достатньої вологи насіння можуть довго не проростати;
  • рівномірно розподіліть насіння по поверхні ділянки;
  • присипте насіння конюшини шаром землі товщиною близько 1 см;
  • поливати майбутній газон потрібно зі шланга зі спеціальною насадкою-дощиком. Звичайна струмінь під напором не підійде, тому що вона буде розмивати землю. За майбутньому газону бажано не ходити до того моменту, поки сходи не з'явилися;
  • не чекайте, що після сходів молодий конюшина відразу зацвіте. Ароматні квіти з'являться лише на наступний рік.

Конюшина біла повзучий, посадка і догляд

Конюшина біла повзучий. догляд

Конюшина повзуча - це одна з найпростіших в вирощуванні газонних трав. Для того щоб майбутня галявина у дворі була красивою і рівною, потрібно дотримуватися наступних елементарних правил догляду:

  • рідкісний додатковий полив. Серед сортів білого конюшини є чудові посухостійкі сорти. Іншим же сортам можна зрідка влаштовувати «водний душ». Якщо ви і не будете поливати газон з конюшини, то він все одно буде залишатися в привабливому вигляді. Цим і любимо конюшина повзуча садівниками;
  • для забезпечення більш красивого і пишного цвітіння можна підгодувати газон борними добривами. Якщо грунт дуже кисла, то можна її вапнувати. Якщо ви не будете робити ніяких спроб по підгодівлі конюшини повзучого, то нічого страшного;
  • конюшина біла - багаторічна рослина. Але по закінченню терміну в 4-5 років можна посіяти додаткову порцію насіння для омолодження газону, збереження його привабливого зовнішнього вигляду;
  • іноді підстригати газон з конюшини білого повзучого також буде корисно. По-перше, ви досягнете короткого і пишного покриву. По-друге, підстригання газону з конюшини повзучого після першої хвилі цвітіння забезпечить гарну другу хвилю цвітіння в кінці літа. Ви состріжёте відцвілі квіти, засохле листя. Всі сорти конюшини білого дуже швидко відростають після скоса і заповнюють прогалини, які можуть утворитися після нього. Косити газон з конюшини краще спеціальним тримерами.

Білий конюшина повзуча. Мінуси і плюси вирощування в якості трави для газону

Перед тим, як зважитися на створення газону саме з конюшини повзучого, потрібно максимально докладно вивчити переваги і недоліки вирощування цієї рослини. Можливо, всі відомі недоліки здадуться вам несуттєвими, і плюси все-таки переважать. Почнемо з позитивних сторін створення газону з конюшини білого. Серед них можна перерахувати:

  • конюшина - відмінний медонос. Дзижчать над травою бджілки внесуть романтику в ваш двір. Особливо сподобається такий плюс дачникам, які містять пасіку. Клевер своїм запашним цвітінням буде заманювати бджіл зі всієї округи, які також будуть запилювати плодові дерева, чагарники на ділянці. Якщо ж вас зовсім не приваблює ідея частої присутності бджіл, то просто не давайте конюшини цвісти за допомогою періодичного скоса трави;
  • висока декоративна цінність. Простий за формою «трилисник» створює неймовірно ніжне і м'яке покриття ділянки. З його допомогою можна надати більш естетичний вигляд порожнім проміжків між деревами, біля паркану, будівель на ділянці і т.д .;
  • невибагливість. Для початківця садівника або для першої спроби створення красивого газону конюшина біла є ідеальним варіантом. Для конюшини білого повзучого посадка і догляд дуже прості. Якщо ви забудете про полив на все літо, нічого страшного з газоном не відбудеться. Якщо ви не хочете возитися з підгодівлею, то газон з конюшини «не образиться». Вам не потрібно боятися, що конюшини не сподобається якість грунту на вашій ділянці. Ця рослина абсолютно невибагливо в своїх вимогах;
  • висока «зносостійкість». Якщо у вас є собака, діти, то не бійтеся створювати газон з конюшини білого. Активні ігри на траві, біг, м'яч не здатні пошкодити цю траву. Листочки можуть прим'ятися, але потім дуже швидко відновляться;
  • почвоулучшающая здатність. Багато садівники рекомендують використовувати конюшина біла як попередника для посадки овочів або інших рослин. Справа в тому, що коріння конюшини здатні концентрувати в собі азот. Після цього всі інші рослини будуть рости «як на дріжджах». Клевер також відмінно витісняє з ділянки бур'яни, що теж важливо;
  • корм для домашніх тварин. Конюшиною люблять ласувати не тільки кури, кози, корови, а й навіть хом'яки, морські свинки. Трава має хороші смакові якості для тварин і корисний склад;
  • економ-варіант трави для газону. Клевер має набагато більш вигідну ціну в порівнянні з іншими насінням в магазині. До того ж, ви взагалі можете обзавестися газоном з конюшини абсолютно безкоштовно, якщо зберете насіння вручну.

Конюшина біла повзучий, посадка і догляд

Клевер низькорослий білий повзучий здатний скласти гідну конкуренцію травам для вирощування на ділянці. Але у цієї рослини є і деякі особливості, які можуть доставляти деякі незручності. Серед них можна перерахувати:

  • деякі сорти білого конюшини повзучого відразу після скоса виглядають не зовсім естетично. Хоч газон відросте і дуже швидко, протягом 3-5 днів, але на протязі цього часу вам доведеться миритися товстими черешками, що стирчать стеблами і т.д .;
  • конюшина біла повзучий є по-справжньому швидким повзучим рослиною. Якщо ви не маєте якоїсь обмеженої території для посадки конюшини і не хочете, щоб він охопив усі ваші посадки, сад, то краще придивіться до іншого варіанту трави для газону. Якщо ж для вас це не так важливо, то сміливо садіть конюшина;
  • постійна присутність бджіл на ділянці, якщо не косити конюшину регулярно. Для кого-то бджоли є позитивним моментом, а для кого-то немає. Майте на увазі, що аромат конюшини чути для комах на великій відстані, він вабить їх як магніт. Якщо в кінці вулиці живе сусід, який містить пасіку, то приготуйтеся до того, що його бджоли будуть постійно «годуватися» у вас;
  • слизька текстура конюшини білого. На газоні з конюшини цілком можна посковзнутися і впасти. Якщо вас не бентежить така обставина, то сміливо віддавайте перевагу конюшини білому на ділянці;
  • велика кількість слимаків, інших комах. Особливо часто конюшини газон стає популярним місцем для виноградних слимаків. Це відбувається більше восени.

Як бачите, конюшина біла повзучий цілком придатний для вирощування на ділянці, для створення красивого газону. З його допомогою легко облагородити навіть саму непоказну територію. Звичайно, конюшина біла повзучий за відгуками має ряд недоліків. Але не для всіх вони можуть здатися істотними. Газон у дворі з соковитого зеленого конюшини може внести на вашу ділянку шматочок дикої природи. Успіхів у створенні красивого газону!