Багатим окрасою парку, скверу або садиби приватного будинку може стати туя Брабант. Вічнозелена рослина виглядає однаково ефектно в усі пори року. А його природна конусоподібна форма дозволяє створювати різноманітні геометричні форми.
Одиночній туї можна надати вигляду пухнастого кулі або акуратного конуса, або піраміди. Висаджена в ряд туя Брабант замінює огорожа. Особливо привабливо таку огорожу виглядає, якщо його підстригти під прямокутник.
Туя західна Брабант
Сорт Брабант - це популярна, найбільш швидкозростаюча різновид туї західної. Декоративна рослина туя Брабант, опис та основні характеристики:
- Походження - Північна Америка.
- Кліматичні умови - помірний клімат, мороз до - 35 ° C.
- Екологічні умови - сприяє очищенню повітря в місті.
- Швидкість зростання у висоту - 30-80 см / рік.
- Середня висота - 20 м.
- Швидкість зростання в ширину і 10 см / рік.
- Середній діаметр крони біля основи - 3,5 м.
- Хвоя -світло-салатового кольору, вічнозелена, лускатої структури.
- Шишки - до 1 см, коричневого кольору, форми яйця.
- Період цвітіння - середина-кінець весни.
- Способи розмноження - насінням, шляхом живцювання.
Сорти західної туї Смарагд і Брабант володіють схожими характеристиками. Їх популярність обумовлена сприятливими кліматичними умовами і хорошою швидкістю зростання. Втілення задумів ландшафтного дизайну може бути засноване на використанні комбінації цих сортів.
Туя Брабант. посадка
Туя Брабант - досить невибагливе дерево. Воно має власні переваги до грунту, сонячного світла, температурному режиму та вологи. При нехтуванні основними правилами по вирощуванню рослини, його декоративна функція може бути загублена.
Вибір місцевості і грунту
Туя - світлолюбна рослина, яке погано переносить тінь. Не можна допускати, щоб рослина цілодобово було заховано від променів сонця, адже воно може втратити яскравість зеленого кольору, а також здатність очищати повітря.
Але, постійна спека не менш шкідлива для дерева, ніж затененность. Найбільш оптимальний варіант - півтінь. Розташування з східної чи західної сторони від будівлі.
Крона біля основи туї досить широка, але має властивість звужуватися до верхівки. Щоб виростити огорожу, необхідно вкопувати саджанці на відстані понад півметра один від одного. Тому, місце для висадки має бути просторим.
Якщо туя Смарагд або Брабант покликана становити красиву геометрію, ділянку для посадки повинен бути наближеним до ідеальної площині. Кулі, прямокутні лінії, піраміди і конуси - все це має правильну форму. Якщо їх висадити на кривій поверхні - це порушить композицію. Зробить її абсурдною і не лаконічною. Однак, для нестандартних одиночних фігур з дерева цілком згодиться будь-який рельєф.
Суглинок - рідна і найсприятливіша грунт для туї Брабант. Однак дерево здатне вирости на будь-якому грунті. Для темпу зростання немає різниці, наскільки земля удобрена, з чого складається і в якій мірі здатна плодоносити. Але для якості виконання декоративної функції різниця суттєва.
Виснажена, суха земля не дасть виростити пишне яскраве рослина, повне життя. Для того щоб туя росла належним чином, її необхідно удобрювати при висадці і кілька разів на рік.
Способи розмноження туї Брабант
Для посадки туї можна використовувати подращенную рослина, ціна якого багатьом не по кишені. Купівля саджанців або насіння є більш економним варіантом. Найпопулярніший і, практично, безкоштовний спосіб розмноження - живцювання.
Насіння в ландшафтному дизайні не використовують, оскільки туя може вирости не такий, як потрібно. Повноцінні саджанці формуються близько 5 років. Тому, такий спосіб мало затребуваний.
Взимку насіння закопують в сніг. Там вони насичуються вологою і загартовуються. Навесні виривають невелике заглиблення (до 0,5 см) і висівають в нього насіння. Присипають зверху землею і мульчею (сухими листям, тирсою, опалого хвоєю).
До того, як з'являться сходи, землю культивують і поливають розчином гною і води в співвідношенні 1:20. Поливати не припиняють і після появи паростків, оскільки добриво необхідно рослині на даному етапі. Перші сходи потрібно захищати від променів сонця.
Живцювання - розмноження пагонами, гілками. Від рослини віком не молодше 2 років відривають самі «дорослі» пагони близько 40 см з часткою дерева біля основи.
На кілька хвилин гілочки поміщають в розчин гетероауксину або марганцевого калію. Так відбувається дезінфекція рослини. Після цього живці відправляють проростати в теплиці на спеціальній грунті. Склад суміші для пророщування живців: торф, земля і річковий пісок в рівних пропорціях. Розмір поглиблень - до 3 см.
Зрізані влітку живці проростають до осені, зміцнюються при перших морозах і готові до висадки навесні. Влітку і восени їх можна залишати провітрюватися в теплу пору доби. У зимовий період саджанці необхідно захищати від холоду, присипаючи мульчею і вкриваючи плівкою.
Висадка саджанців здійснюється на будь-якій відстані не менше 50 см. Для посадки одиночних дерев викопують яму, для огорожі - траншею. Параметри поглиблення повинні бути трохи більше розмірів кореня.
Оптимальний період для висадки у відкритий грунт - початок осені або середина весни. У ці часи року відбувається природне насичення рослини вологою. Влітку буде потрібно рясний полив від 10 до 20 л води 1 раз в тиждень.
Туя Брабант. догляд
Основні правила догляду за туями - полив влітку і захист від морозів взимку. Добриво, стрижка обприскування від паразитів - це додаткові процедури, без яких можна обійтися.
Добриво і полив
Перший прикорм добривами відбувається при висадці саджанців. В рівній кількості змішують калієві, фосфорні і азотні добрива. Такий мікс підживити кореневище і зміцнить його, давши хороший старт росту дерева.
У перший рік після посадки удобрюють ґрунт до 3 разів на рік через проміжок часу 4 місяці. Роблять це з метою стимуляції зростання, коли корінь недостатньо зміцнів і закріпився в грунті, а саме дерево росте повільно.
Перші 12 місяців - термін для адаптації. Те, що рослина не додалося в обсязі - звичайне явище для цього періоду. Якщо є можливість почекати, не потрібно стимулювати зростання в обов'язковому порядку.
Добрива слід використовувати по інструкції (розбавляти водою і дотримуватися пропорції). В іншому випадку, велика кількість хімікатів може нашкодити рослині - спалити корінь і привести до загибелі туї Брабант, як на цьому фото.
Рослині постійно потрібно волога, тому перед посадкою в траншею або яму заливають водою, чекають, щоб земля просочилася рідиною, а після - висаджують дерево. Тую поливають 2 рази в місяць в літній період.
Круглий рік грунт досить високо присипають мульчею. Це допомагає утримати вологу влітку і зберегти корінь від морозів взимку.
Стрижка туї Брабант
Дерево само по собі нічим не примітна. Йому варто надати будь-яку форму, тим більше що рослина лояльно до стрижки. Частота процедури - 2 рази в рік: ранньою весною і на початку осені.
Традиційно стрижка здійснюється секатором або садовими ножицями. Це тривалий процес, який забирає багато зусиль. Для обробки великої маси насаджень, можна скористатися спеціальною садовою технікою, це значно економить час.
Туя Брабант - універсальний елемент ландшафтного дизайну. Одиночне дерево може стати твором садово-паркового мистецтва. Ряд таких дерев - справжнісіньким парканом бажаної висоти, який захистить від міського пилу і приховає двір від чужих очей.
Туя Брабант, фото