» » Шліфування стін з бруса всередині будинку

Шліфування стін з бруса всередині будинку

Шліфування стін з бруса всередині будинку - обов'язкова робота перед виконанням внутрішньої обробки. Вона завжди здійснюється перед лакуванням або фарбуванням, оскільки дозволяє здійснити вирівнювання стін зсередини і усунути різні дефекти, які можуть утворитися після усадки.

Шліфування стін з бруса всередині будинку зазвичай потрібно при реставрації старої будівлі - вона дозволяє оновити колір деревини, яку потім можна покрити прозорим лаком і надовго зберегти гарну текстуру. Шліфування будинку з бруса - копітка і нудна робота, яка у професіоналів коштує досить дорого.

Шліфування стін з бруса всередині будинку

Інструменти і обладнання для шліфування:

  • стрічкова і вібраційна шліфувальні машини;
  • дрібна, середня і велика наждачний папір;
  • будівельні козли або драбина;
  • респіратор;
  • подовжувач;
  • захисні окуляри;
  • дерев'яний брусок;
  • будівельний пилосос;
  • будівельний степлер.

Для шліфування бруса потрібно використовувати шліфувальні машини, мають потужність не менше 1 кВт. При використанні не таких потужних машинок ризик утворення глибоких і подряпин зростає. Це викликано тим, що такі потужні машинки працюють не так ефектно, тому оператор, через кілька годин роботи, прагне прискорити такий процес і збільшує тиск. Як наслідок, машинка замість рівномірної шліфування може вигризати ямку, яку складно видалити.

Шліфування стін з бруса всередині будинку

Шліфування - пильна робота, тому необхідно відразу подбати про захист органів дихання. Сьогодні ви можете обзавестися модель шліфувального обладнання, що з'єднується з будівельним пилососом: це дозволяє зібрати дрібні частинки деревини в контейнер і не дихати деревної пилом.

Причому обробка повинна виконуватися на середніх і малих обертах, що дозволяє отримати ідеально рівну поверхню без глибоких порізів деревини.

Шліфування стін з бруса всередині будинку

Для чого потрібно шліфування стін з бруса всередині будинку

Зараз в заміському будівництві досить часто використовують профільований брус природної вологості. Спочатку остроганной поверхню, будучи частиною зрубу, перестає бути такою - позначається зменшення показника вологості, і в результаті відбувається усадка будинку, а також подрібнення якості поверхні бруса. Іншими словами, стіни перестають бути настільки гладкими як раніше. У меншій мірі ці процеси відзначаються для зрубів з клеєного матеріалу. Однак якщо ви запланували елегантний дизайн будинку з клеєного брусу, то без шліфування стін всередині будинку просто не обійтися.

Шліфування стін з бруса всередині будинку

Шліфування необхідна:

  • Для розкриття текстури дерева. «Зрізуючи» верх бруса вдається акцентувати увагу на природній красі цього матеріалу.

Шліфування стін з бруса всередині будинку

  • Для додання стінам гладкості, ви зробите їх не тільки красивими, але і зможете скоротити витрати лакофарбових матеріалів, які наноситься при фарбуванні.

Шліфування стін з бруса всередині будинку

  • Для кращого проникнення ЛФМ в дерево, тим самим збільшується термін експлуатації покриття і забезпечується необхідний рівень захисту стін.

Шліфування стін з бруса всередині будинку

Шліфування стін будинку з бруса зсередини: основні етапи

Як правильно шліфувати брусові стіни? Це досить тривалий процес, який проходить в кілька етапів:

  • Груба обробка поверхні із застосуванням наждачного паперу, що має зернистість №40. Вона дозволяє прибрати всі нерівності й підготувати поверхню стін до більш тонкої обробки. Під час роботи ви будете часто міняти насадку на машинці, оскільки вона швидко забивається деревної пилом.

  • Отримати рівну і приємну на дотик поверхню дозволяє тонка шліфовка. В результаті поверхня може бути готовою для подальшої забарвленням. Для обробки застосовується вже інша наждачний папір №80-100, приблизна швидкість роботи - приблизно 60 сантиметрів за 10 хвилин.

Шліфування стін з бруса всередині будинку

Багато що безпосередньо залежить від рівня майстерності будівельників: досвідчений майстер може впоратися з подібною роботою в кілька разів швидше, ніж новачок. При непрофесійної самостійної обробці на поверхні з'являються подряпини, а вона може виявитися нерівномірною.

У деяких випадках потрібно додатково виконувати полірування стін з бруса. Це трудомістка і скрупульозна робота, яка використовується із застосуванням наждачного паперу до 180. Таким чином, ви ідеально вирівняєте поверхню стін, зробивши її максимально гладкою.

Шліфування стін з бруса всередині будинку

Як же відшліфувати стіни будинку з бруса всередині, щоб дерево виглядало по-справжньому красиво? Необхідно вибрати інструмент, який би добре містився в руці і забезпечував високу продуктивність. Насадки необхідно міняти або очищати якомога частіше, а на складних ділянках доведеться виконувати ручну обробку.

Шліфування стін з бруса всередині будинку

Знаючи як правильно шліфувати брусові стіни, ви заощадити істотну суму на роботі. Після завершення обробки їх необхідно покрити антисептиками і фарбувати, в іншому випадку доведеться проводити шліфовку заново. Деревина може знову потемніти, тому важливо якнайшвидше забезпечити її остаточну захист.

Увага! Дерево - це живий матеріал, і його обробка дозволить отримати комфортне і красиве житло, де буде приємно перебувати. Навички роботи з деревиною дозволять досягти успіху, і робота надасть бажаний результат.

Шліфування стін з бруса всередині будинку

Скільки коштує шліфування стін з бруса всередині будинку

У зв'язку зі складність робіт, шліфування у професіоналів коштує недешево. До того ж, щоби виконати шліфування брусових стін знадобиться як мінімум тиждень.

Обробку стін варто виконувати в кілька підходів. Внутрішнє шліфування на один раз коштує від 300-350 рублів за м2. Виконати розрахунок нескладно, наприклад, якщо стіна будинку 3х4, то вся загальна площа становить 12 м2. Відшліфовування у один підхід обійдеться 12 м2 х 300 рублів - 3600 рублів. І це лише одна стіна. Тому якщо у вас є навички, то ви можете заощадити, зробивши роботу не поспішаючи. До того ж працювати всередині будинку можна в будь-який час доби, незважаючи на погоду.

Від чого залежить вартість шліфування?

  1. Від початкового стану брусової стіни. Найдорожчою послуга буде тоді, якщо стіни раніше були покриті лаком, так як процес ускладнюється.
  2. Від результату, на який ви розраховуєте. Ідеальна поверхня тут важкодоступна, і все впирається в зміну зернистості абразиву і кількість «проходів». Більш того, у вартість послуг входять витрати на «витратні матеріали».
  3. Від висоти будинку і необхідності установки лісів.
  4. Від загальної площі стін. Часто будівельники пропонують знижки при шліфуванні великих зрубів.
  5. Від кількості послуг. Комплексні послуги з обробки будинку, наприклад, шліфування плюс фарбування, обійдуться вам набагато дешевше, ніж оздоблювальні роботи.

Шліфування стін з бруса всередині будинку

Найпоширеніші помилки при шліфуванні стін з бруса всередині будинку

Основні помилки, які часто допускає новачок, виконуючи роботу власними силами:

  • Занадто натискає на шлейф-машину, в результаті чого на брусі залишаються борозни.
  • Роботу виробляють на великих оборотах, у зв'язку з чим шліфування виходить нерівною.
  • Залишають стіни після шліфування не покриті на довгий час, так вони можуть потемніти і роботу доведеться починати заново.

Шліфування стін з бруса всередині будинку

Без шліфування брус може виглядати неохайно навіть після завершення забарвлення. Кожен господар любить своє житло і турбується про нього.

висновки

В середньому шліфування стін з бруса, площа яких (зовнішня і внутрішня) не перевищує 300 м2, робиться 1-3 тижні. І роботи обійдуться недешево, а значить, є сенс задуматися над тим, щоб зробити її своїми силами, уважно вивчивши наш матеріал.