Якщо ви вирішили не наймати фахівців, а провести роботи з утеплення котеджу пінопластом власними силами, варто дізнатись, яких помилок слід уникати, щоби через кілька років знову не інвестувати в ці роботи.
Неправильно обраний пінопласт
Матеріал відрізняється маркуванням, щільністю та ціною. Пінопласт для утеплення будинків дорожчий, значно щільніший та ламається на шматки. Плити для упаковки дешевші та більш м’які, ламаються на окремі кульки.
Гонячись за низькою ціною та купуючи для утеплення дому матеріал, придатний для інших цілей, одразу можна розраховувати на те, що він не буде виконувати необхідні функції.
Неправильна товщина утеплювача
Обираючи пінопласт, варто врахувати матеріал, з якого зведений будинок, товщину стін та кліматичну зону. Так, для стін з газо- та пінобетону достатньо 5 см пінопласту. Для цегляних поверхонь товщина шару не може бути менше 10 см.
Не варто думати, що утеплювач різної товщини працює однаково. Для розрахунку, якого розміру матеріалу достатньо для вашого дому, можна скористатись розташованими в межі Інтернет спеціальними онлайн калькуляторами.
Економія на інших матеріалах
Під час проведення робіт з утеплення дому категорично не можна:
-
Використовувати більш дешевий клей для керамічної плитки.
-
Наносити клей для теплоізоляційних матеріалів менше, ніж на 70% площі плити.
-
Кріпити менше 6 пластикових дюбелів на метр квадратний для фіксації матеріалу.
-
Використовувати сітку без антикислотного просочення, щоб агресивне середовище штукатурної суміші не роз’їло армований шар.
Недотримання температурних показників
Утеплення будинку пінопластом найкраще проводити в безвітряну та суху погоду. Найоптимальнішою для робіт є температура в проміжку від +5 до +25 градусів. Недотримання правила негативно впливає на якість теплоізоляції будівлі та довговічність.
Непідготовлена основа
Перш ніж розпочати монтаж пінопласту, фасад слід очистити від бруду, шару фарби. Поверхня повинна мати хороші адгезійні властивості. Перепади поверхні не можуть перевищувати 2 см. Якщо вони більші – варто скористатись штукатурним розчином. На нерівній поверхні утворюються пустоти, в яких накопичуватиметься волога. Через декілька років будинок потребуватиме нового утеплення.
Недотримання технології
Приклеюючи пінопласт до фасаду, спеціалісти рекомендують дотримуватись шахового порядку, особливо на кутах. Для такого матеріалу використовуються лише пластикові дюбелі хорошої якості. Кріплення з вторинної сировини здатні тріскатись на морозі та не витримують навантаження.
Для захисту фасаду від впливу навколишнього середовища, на пінопласт наноситься сітка з гідрозахисним шаром з розрахунку:
-
при використанні декоративних штукатурок – від 3 мм;
-
при нанесенні фарб – не менше 5 мм.
Під дією ультрафіолетових променів пінопласт руйнується, тому його не можна надовго залишати відкритим. Сітка має знаходитись всередині суміші для штукатурки, а сумісні смуги матеріалу повинні перекривати одна одну мінімум на 5 см.
Не забувайте про наші поради, та нехай у вашому домі завжди буде тепло!