Раніше в будинках передбачалася природна вентиляція. Повітря в приміщення надходив через дверні рами та віконні прорізи, щілини. У той час це було так. В даний час більшість людей відмовилося від вікон в дерев'яній рамі. Багато поставили у себе вікна з пластику. Вхідні двері замінили більш міцними і якісними конструкціями. В результаті доступ повітря в приміщенні значно скоротився, вентиляція погіршилася. Іншими словами, вона стала безглуздою.
Крім цього, в зимовий час, щоб створити правильний мікроклімат в приміщенні, повітря необхідно нагрівати. Якщо на вулиці зима, то природна вентиляція демонструє свої недоліки. Крім холодного повітря, в приміщення потрапляє і не зовсім чисте повітря. А протяги, які виникають при цьому, неможливо контролювати. З цього випливає, що гроші були витрачені даремно. Повітря, яке нагрівається в приміщенні, через відкриті вікна на вулицю. З огляду на те, що ціни на енергоносії зростають, то, природно, більшість людей намагаються знайти способи економії на опаленні.
Рекуператор: в чому особливість даного пристосування
Рекуператор для повітря - це механізм у вигляді двостінного теплообмінника. Принцип роботи даного пристрою простий - всередині пристрою зустрічаються два потоки повітря, які не змішуються один з одним. Кожен потік повітря має протилежну температуру. Саме за рахунок цього відбувається теплообмін. Якщо своїми словами, повітря з вулиці прогрівається, а повітря всередині приміщення стає охолодженим.
Рекуперація повітря є передовим методом заощадження енергії, при якій зберігається близько 70% тепла. Через деякий час енергія застосовується ще раз, таким же чином. Насправді все відбувається так: в літній час рекуператор унеможливлює потрапляння нагрітого повітря в приміщення, а в осінній і зимовий зберігає тепло. Однак варто взяти до уваги те, що рекуператор не може замінити систему опалення або будь-який нагрівальний прилад. Він працює по-іншому, його головна мета - не опалювати вулицю. Адже в зимовий період, коли ми провітрюємо приміщення, зібране тепло виходить при відкритті вікон і дверей. Завдяки рекуператору стає можливим використовувати тепло не один раз, при цьому отримуючи ефективну економію коштів і енергоносіїв.