Зараз неможливо собі уявити металопластикові вікна без москітних сіток. У літній період без захисту не обійтися, оскільки комахи (комарі, мошки і мухи) так і норовлять проникнути в житло. Крім цього, москітна сітка служить захистом від попадання в приміщення пилу, сміття та пуху. Замовити москітну сітку можна в комплекті з вікнами і відразу її встановити після монтажу віконних блоків або придбати окремо.
Класичний варіант москітної сітки виконаний з алюмінієвого профілю, на який натягнуто сітчасте полотно. Стандартно москітні сітки на вікна виготовляють з мелкоячеистой сітки сірого відтінку, щоб захистити наші оселі від проникнення настирливих комарів і мух. У минулому столітті, коли про металопластикові вікна ніхто не знав, не було і москітних сіток. У ті часи люди чіпляли на кватирки марлю або сітчасте полотно. Якщо на вулиці було дуже жарко, щоб спати вночі спокійно і не переживати, що всіх членів сім'ї можуть покусати комарі, вікна відкривали, а вільний отвір завішували тонким гардини полотном. Природно, така захист не спрацьовував і комахи все одно залітали в приміщення.
Зараз про дзижчанні комарів і безсонні ночі можна забути і замовити спеціальні пластикові москітні сітки.
Головне завдання сіток - забезпечити надійний захист житла від проникнення мух, комарів і мошок. Крім цього, сітка затримує пил, сміття і дрібні частинки, які можуть викликати алергію. Якщо ви встановите на вікна та двері москітні сітки, то можна не переживати про свою безпеку та безпеку домашніх вихованців. Припустимо, ви проживаєте на 5 поверсі або вище, вам хочеться відкрити вікно навстіж, щоб провітрити кімнати, але дозволити собі таку розкіш ви не в силах, оскільки ваш улюблений кіт може випасти з вікна. При наявності москітної сітки цього можна уникнути.
Крім перерахованих переваг захисних сіток, є ще один важливий плюс - простота в догляді. Двічі на рік сітки очищають від пилу і забруднень м'якою губкою з мильним розчином. Через півгодини сітку ставимо на колишнє місце.
Види захисних виробів
Вартість, спосіб кріплення і конфігурація москітних сіток можуть відрізнятися. Розглянемо основні види захисту:
- на каркасі з міцної рами, знімна конструкція;
- розсувні конструкція на каркасі;
- рулонні;
- кріплення на магнітній стрічці або скотче;
- виріб з нанесеним складом, що захищає житло від пилу;
- міцна сітка - захист від кігтів домашніх тварин.
Розглянемо популярні види москітних сіток, які використовуються для установки на вікна та двері.
Якщо у вас вдома є тварини (собака або кішка), то про безпеку вихованців теж необхідно подбати. Можна замовити захисну сітку з кумедною назвою «антикішка». Вона виготовлена з міцного матеріалу, тому сітка здатна витримати велике навантаження. Якщо тварина спробує розірвати сітку кігтиками - нічого не вийде. Москітна сітка залишиться такою ж міцною. Зіпсувати захист або порвати її домашня тварина не зможе. Для безпеки у цій моделі сітки є міцне кріплення, тому її можна не знімати на зиму.
Розсувна москітна сітка підійде установки на балконах і терасах. Складається з 2-х розсувних половинок, які відкриваються і закриваються при тиску. Щоб сітки правильно функціонували, необхідно встановити напрямні, вони служать для регулювання і переміщення половинок. Колір сітчастого полотна - стандартний, сірий. До речі, москітні сітки будь-якого виду виготовлені з полотна сірого відтінку. Такий колір не погіршує видимість і не впливає на зір.
Москітна сітка на магнітах - зручне рішення. Дана модель вважається універсальною, оскільки можна замовити сітку будь-якого розміру, щоб встановити на дачі, взяти з собою на відпочинок або забезпечити захист в житло, де встановлені вікна нестандартних розмірів. Серед переваг такого виду сітки варто відзначити простоту монтажу - необхідно зняти захисну стрічку та докласти сітку до металопластикових вікна. За рахунок магнітної стрічки вона буде міцно триматися на рамі. Існує і другий варіант захисту на вікна, але замість стрічки з магнітом, сітка оснащена липкою стрічкою (по типу двостороннього скотча).
Серед недоліків москітної сітки в рулонах варто відзначити недовговічність. Крім цього, таку конструкцію міцною не можна назвати.
Класичний варіант - сітка, натягнута на міцний пластиковий каркас. Може бути виготовлена зі стандартного сітчастого полотна з дрібними осередками, з захистом від кігтів домашніх тварин і зі спеціальним покриттям - захистом від пилу. Москітна сітка встановлюється як на двері, так і на вікна.
Варіант сітки з захистом від пилу виготовлений з полотна з дуже дрібними осередками, які здатні затримувати великі частки пилу. Це основна перевага москітної сітки, недолік - складний догляд. Оскільки виріб затримує пил, то необхідно часто очищати полотно. Для цього необхідно зняти конструкцію, промити струменем теплої води, потім нанести мильний розчин, почекати 5-7 хвилин і знову промити теплою водою. Після водних процедур сітку потрібно ретельно протерти м'якою тканиною (чи не вологі), щоб перевірити, наскільки ефективно очистилися осередку від пилу. Незважаючи на швидку загрязняемость, сітка добре пропускає світло. Вартість такого захисту буде в 2 рази вище, ніж ціна звичайної москітної сітки.
Кріплення для москітної сітки
Залежно від обраного виду сітки, кріплення може бути різним:
- кріплення «вушка»;
- петлі;
- плунжерні штифти;
- Кріплення «z-подібної форми».
Популярний і часто використовуваний кріплення для установки москітних сіток - це кріплення у вигляді літери «z». Здійснити монтаж за допомогою таких кріплень буде простіше і надійніше. Важливо, що не потрібно робити отвори в металопластикової рамі. Крім того, сітку можна встановити не тільки на пластикові вікна, але і на дерев'яні рами. З недоліків варто відзначити тільки одне, такий держатель москітної сітки не забезпечує щільного прилягання до рами, тому дрібні комахи все ж можуть протиснутися через невеликий отвір.
Надійний варіант кріплення - застосування штифтів. Вони вкручуються в віконну раму, тому сітка прилягає щільно і комахи не можуть проникнути всередину житла. Легкість монтажу і надійність кріплення - на це варто звернути увагу. Також важливо, що сітку можна легко демонтувати на зиму або для того, щоб вимити від забруднень.
Кріплення на петлі найкраще вибирати, коли необхідно встановити сітку на двері. Тоді бажано замовити міцний профіль з додатковою перемичкою, щоб конструкція з роками експлуатації не провисла під тяжкістю власної ваги.
Як встановити москітну сітку
Замовляючи москітні сітки на вікна, ви отримуєте своє замовлення з необхідним комплектом кріпильних елементів. При знятті вимірів необхідно обумовити питання кріплення, щоб виробник виготовив москітні сітки і надав повний комплект кріплення. Якщо ви будете займатися цими питаннями самостійно, тоді вам необхідно ознайомитися з деякими нюансами, щоб правильно зняти виміри.
Що потрібно знати:
- Відкрийте вікно. Візьміть будівельну рулетку і заміряйте вільний отвір спочатку по горизонталі (а), потім по вертикалі (в). Запишіть виміри на аркуші паперу.
- Далі, в залежності від обраного типу кріплення, потрібно буде додати кілька міліметрів до отриманої цифри.
Якщо ви хочете працювати з зигзагоподібним кріпленням ( «z»), до отриманої цифри вимірів по ширині і висоті (а і в) потрібно додати по 5 см. Так ми отримаємо чистий розмір висоти і ширини. Кріплення потрібні по 2: нижні і верхні, плюс ще 8 шурупів (розмір 3,2 х 16).
Якщо ви хочете встановити москітні сітки на вікна на кронштейни, тоді до отриманої цифри «а» (ширина), потрібно додати 5 см, до вимірів за висотою +18 мм.
При монтажі сіток на штифти додаємо до вимірів по 2 мм з кожного боку.
Увага, якщо у віконному отворі є виступи, які можуть перешкоджати монтажу сітки, про це необхідно повідомити менеджера при замовленні. Також бажано сфотографувати вікно і розповісти фахівцям, як саме ви зробили заміри, щоб уникнути прикрих непорозумінь при отриманні замовлення і самостійному монтажі.
Після того як ви вибрали спосіб кріплення сітки, необхідно підготувати інструменти. В роботі може стати в нагоді електрична дриль, якщо потрібно просвердлити отвори для петель.
Особливості монтажу москітних сіток:
- Робимо розмітку для кріплення. Для вікна стандартних розмірів можна виділити 4 елементи, для великих вікон - 8.
- Після наміченої розмітки за допомогою дрилі просвердлюємо отвори в рамі москітної сітки.
- Кріплення прикладаємо до рами, укручуємо шурупи, перевіряємо свою роботу.
- Тепер потрібно зробити ще 2 розмітки для кріплення власників. Робимо заміри по вертикалі, ділимо отриману цифру навпіл - це і буде точка кріплення.
- Шурупами укручуємо в пластиковий каркас сітки власники, перевіряємо міцність. Матеріал може бути різним: з пластику або металу. Якщо ви вибрали перший варіант, тоді бажано звертатися з власниками дуже дбайливо, оскільки вони швидко ламаються.
Як вставити москітну сітку
Багато людей, які вирішили самостійно виконати монтаж сіток, задаються питанням: «Як одягнути москітну сітку» на вікно. Робота ця нескладна, головне - дотримуватися обережності, щоб ненароком не впустити сітку на землю.
Необхідно повернути в положення «від себе» кріпильний елемент ( «вушка» або власники), щоб поставити сітку. Тепер візьміть сітку за утримувачі і акуратно виведіть за вікно назовні сітку, тепер заведіть її назад, вставте в нижню частину і зафіксуйте зверху. Однією рукою тримайте сітку за держатель, другою рукою постарайтеся провернути кріплення, щоб зафіксувати раму. Ось і все, ви успішно впоралися з роботою, тепер можна насолоджуватися свіжим повітрям, не побоюючись, що комахи будуть вас турбувати.
Ми розглянули зовнішній спосіб кріплення москітних сіток на вікна. Існує ще один метод, який може застосовуватися для монтажу захисних конструкцій - це внутрішнє кріплення.
Монтаж сітки виконується трохи інакше:
- по периметру віконного отвору необхідно просвердлити отвори;
- далі фіксуємо кріпильні елементи;
- встановлюємо ручки посередині москітної сітки;
- беремо сітку за утримувачі, заводимо сітку спочатку зверху за вікно, щоб встановити в пази нижню частину сітки;
- далі опускаємо полотно і вирівнюємо в отворі.
На перший погляд монтаж може здатися вам складним завданням, але якщо вникнути в тонкощі монтажу москітної сітки, то від виконаної роботи своїми руками ви отримаєте задоволення. Тільки запам'ятайте, що незалежно від обраного способу кріплення, на сильне механічне тиск сітка не розрахована, тому не потрібно підпускати близько до відкритих навстіж вікнах ваших вихованців і дітей.
Як зняти сітку
На зиму найкраще знімати з вікон москітні, щоб уберегти їх від суворих погодних умов. Якщо немає можливості прибрати сітки, щоб вони не пошкодилися в приміщенні, тоді їх можна залишити на вікнах. Нічого страшного з сітками не станеться, тільки термін експлуатації виробів буде скорочений.
Щоб зняти сітки, необхідно виконати зворотне: спочатку відвернути в сторони вушка або кронштейни (не забувайте притримувати виріб однією рукою за держатель). Далі вийняти назовні сітку, розвернути і внести в приміщення. Виконуйте цю роботу вкрай обережно, щоб не упустити сітку на землю.
Доглядати за сітками можна і потрібно. В кінці літнього сезону, коли на вулиці вже стало прохолодно, захист можна зняти і вимити. Можна просто протерти виріб вологою губкою, щоб прибрати пил, пух і сухих комах, але найкраще, віднести сітки в ванну і гарненько вимити теплою водою з миючим засобом. Сильно терти полотно не потрібно, достатньо пройтися вологою губкою по поверхні, щоб прибрати забруднення, потім нанести мильний розчин, почекати кілька хвилин і змити водою. Таку маніпуляцію необхідно проробляти як мінімум 2 рази на рік.
Монтаж москітної сітки. Відео: