З самого зародження розважальної комп'ютерної індустрії люди намагалися підійти якомога ближче до реальності щодо сприйняття того, що відбувається. Про віртуальності мріяли постійно з початку дев'яностих, писали книги, знімали фільми і навіть робили перші спроби створення шоломів. Але тільки в останнє десятиліття технології створення тривимірного світу розвинулися досить, щоб почати повноцінно над цим працювати. Так з'явилися сучасні шоломи віртуальної реальності (хоча на реальні шоломи вони ніколи особливо не були схожі, швидше за на великі окуляри).
Зараз вони вдають із себе в деякому роді маску з екранами всередині, яка одягається на голову і повністю прибирає зовнішній світ, подаючи картинку прямо на екрани в масці. При цьому картинка у кожного ока буде своя, як і в реальності, а сам шолом буде реагувати на повороти і нахили голови завдяки вбудованим датчикам і відповідно змінювати напрямок звуків. Тобто можна буде обертатися, дивитися в різні боки і в цілому відчувати набагато більше близький зв'язок з тим, що відбувається на комп'ютері. Цим він і відрізняється від будь-якої, навіть найрелістичнішої графіки на звичайному моніторі.
Принцип роботи цих шоломів заснований на створенні повністю незалежного віртуального середовища. Всі звуки, об'єкти і освітлення формують віртуальність, з якої користувач взаємодіє через голос, жести і рухи. Тільки розробник може визначити конкретну глибину занурення, але при бажанні шолом можна використовувати не для ігор, а для перегляду відео 360° і демонстрації якихось проектів в тому ж ландшафтному дизайні.
Що ж до технічних параметрів, то шолом віртуальної реальності – це все такий же пристрій виведення, як і монітор, тільки з більш високими вимогами до комп'ютера (оскільки фіксування поворотів-нахилів голови або кивків вимагає більше ресурсів). За вагою моделі можуть бути різними, але чим більше сучасна модель, тим буде легше і компактніше. Ціни варіюються залежно від виробника і технічних характеристик.
Один з лідерів в цій області - HTC Vive Cosmos з шістьма ступенями свободи, а придбати його, чи іншу модель VR шолома можна в магазині "Drone Store" за посиланням https://dronestore.com.ua/product-category/vr-headsets/. У нього є шість камер-сенсорів, які дозволяють відтворювати все, що відбувається навколо без зовнішніх камер. При цьому він має роздільну здатність 2880x1700 і кутом огляду в 110°.
Oculus Rift S, мабуть, найбільш відомий серед всіх шоломів віртуальної реальності. У ньому так само є всі необхідні камери, так що він сам може відслідковувати ваші переміщення. Цей шолом сумісний з усіма VR-іграми на будь-якій платформі. Роздільна здатність у нього, правда, трохи менше - 2460х1440.
Для зовсім повного занурення є ще й комплект HTC Vive Pro — це вже повноцінне масштабне рішення для облаштування цілої кімнати під віртуальну реальність. Дві базові станції можуть створити ігрову зону 6х6 метрів, а взагалі шолом підтримує до 16 станцій. Роздільна здатність екрану - 2880х1600, кут огляду - все ті ж стандартні 110°.