У наші дні все більш затребуваними стають системи альтернативної енергетики, через що дедалі більше юридичних та фізичних осіб бажають скористатися перевагами джерел електроенергії. Щоб долучитися до високих технологій і здобути незалежність від централізованої електричної мережі, потрібно купувати спеціалізовані сонячні електростанції (СЕС). Якщо встановити та підключити таке обладнання, можна не дбати за рахунки з оплати електроенергії, при цьому запровадження законопроекту про "Зелений тариф" надає можливість додаткового заробітку.
Купити сонячні електростанції в Україні можна в інтернет-магазині KREPMETAL. У каталозі krepmetal.ua/solar-home/ представлені різні джерела альтернативної енергетики, серед яких кожен покупець зможе знайти відповідні системи з урахуванням власних вимог та переваг.
Особливості вибору сонячних електростанцій
Вибір сонячних панелей із фотоелементами багато в чому визначається необхідною кількістю електроенергії. Для розрахунку необхідної кількості (і робочих характеристик) фотоелементів, щоб їх вистачало для енергопостачання конкретного будинку або іншого об'єкта, слід підсумувати номінальну потужність передбачуваних електроприладів і передбачити невеликий запас до 20–30%, особливо якщо споживачами виступатиме обладнання з реактивною потужністю.
При виборі сонячної електростанції потрібно враховувати низку важливих факторів:
- площа, на якій розміщуватимуться фотоелементи;
- сезон, коли планується застосування (літній чи зимовий період, цілий рік);
- клімат у конкретному регіоні; середньорічне число сонячних днів;
- наявність природних перешкод для сонячних променів (сусідних будівель, високих дерев та ін.).
Вищеперелічені умови безпосередньо визначають, скільки енергії зможуть отримувати фотоелементи електростанцій. Чим кращі сонячні умови, тим менше панелей потрібно буде встановлювати, щоб система виробляла необхідну потужність.
Різновиди СЕС
Виділяють два типи сонячних електростанцій:
- Автономні. В даному випадку при попаданні сонячних променів на фотоелементи відбувається вироблення енергії шляхом вивільнення пучка електронів, які при дії електричного поля, що виникає, перетворюються в електрострум. За допомогою спеціальних контролерів відбувається заряджання акумуляторних батарей, а інвертори вже перетворять DC на звичний AC 220В.
- Мережеві. У таких СЕС відсутні акумуляторні батареї, тому струм, що продукується, через інвертори подається в центральну електромережу. Ці станції більш дешеві, але їх не можна використовувати як єдине джерело електрики.
Ефективність сонячних електростанцій залежить від типу встановлюваних фотоелементів. Для виготовлення робочих панелей може використовуватися монокристалічний, полікристалічний та аморфний кремній. - кожен матеріал має свій ККД (співвідношення одержуваної теплової енергії та електричної, що виробляється). Найпродуктивніші — панелі з монокристалічного кремнію.