» » Як правильно вибрати слуховий апарат відповідно до ступеня втрати слуху

Як правильно вибрати слуховий апарат відповідно до ступеня втрати слуху

Здатність чути - одне з найважливіших людських почуттів. Однак, за наявності проблем зі слухом, слуховий апарат може стати невід'ємною частиною повсякденного життя. У цій статті ми розглянемо, як правильно вибрати слухові апарати, розглянемо різні види слухових апаратів, способи їхнього носіння, а також чинники, які потрібно врахувати під час вибору.

слуховий апарат

Види слухових апаратів

Слухові апарати поділяються на два основні типи: аналогові та цифрові. Аналогові слухові апарати перетворюють звукові сигнали в електричні сигнали, які потім посилюються. Вони мають обмежені можливості налаштування та адаптації під конкретні умови. Ці апарати підходять для людей із простими потребами та помірними порушеннями слуху. Цифрові слухові апарати більш складні та вдосконалені. Вони перетворюють звуки в цифровий формат, що дає змогу точніше налаштовувати посилення і фільтрацію шуму. Ці апарати здатні адаптуватися до різних умов оточення і забезпечувати більш натуральне сприйняття звуків.

Типи носіння слухових апаратів

  • Завушне носіння. Слухові апарати являють собою корпус, який розташовують за вухом, з'єднаний із молочком, яке вставляють у вушний канал. Цей тип підходить для всіх ступенів втрати слуху і може бути адаптований для різних потреб.
  • Внутрішньовушне носіння. Внутрішньовушні апарати вставляються безпосередньо у вушний канал і практично невидимі. Вони підходять для легких і помірних ступенів втрати слуху і забезпечують природне сприйняття звуків.
  • Внутрішньоканальне носіння. Внутрішньоканальні апарати ще менші і вставляються глибше у вушний канал. Вони підходять для помірних і високих ступенів втрати слуху і практично непомітні.

Що ще потрібно знати, щоб вибрати слуховий апарат

Важливо визначити ступінь втрати слуху, яка потребує корекції. Існують чотири основні ступені втрати слуху:

  • 1-й ступінь: Легка втрата слуху (до 40 дБ), утруднення сприйняття шепоту і тихих звуків.
  • 2-й ступінь: Помірна втрата слуху (від 40 до 55 дБ), утруднення сприйняття загальної мови.
  • 3-й ступінь: Важка втрата слуху (від 55 до 70 дБ), утруднення сприйняття розмови в шумному оточенні.
  • 4-й ступінь: Глибока втрата слуху (від 71 до 90 дБ), утруднення сприйняття навіть гучної мови.

Один або два слухові апарати

Якщо у вас втрата слуху в обох вухах, рекомендується використовувати два слухові апарати. Це допомагає точніше сприймати звуки і визначати їхній напрямок. У випадках, коли проблема локалізована в одному вусі, достатньо використовувати один слуховий апарат.

Вибір слухового апарату - важливий крок для поліпшення якості життя за наявності проблем зі слухом. Перед вибором пристрою рекомендується пройти аудіологічне обстеження й отримати консультацію фахівця. Тільки професіонал зможе визначити ступінь втрати слуху і підібрати відповідний слуховий апарат, враховуючи ваші потреби. Не соромтеся обговорити всі аспекти з нашим консультантом, щоб вибрати слуховий апарат, який поверне вам радість спілкування.