Деякі садівники зводять на своїх ділянках дорогі капітальні паркани (Кам'яні, цегляні або металеві), що називається, на століття, інші віддають перевагу більш легкі і дешеві конструкції для огорожі. Але в будь-якому випадку паркан повинен поєднуватися з архітектурою будинку і стилем оформлення ділянки.
Дістався мені у спадок ділянку з колод будинком був обгороджений високим частоколом з дощок. І як я не старався облагородити свій маленький сад, погляд все одно упирався в цю моторошну огорожу. Тому мені довелося прибрати напівзгнилі дошки і стовпи і замість них поставити на металевих стовпах сітку-рабицю метрової висоти. У той час цей варіант був найбільш економічним.
Правда, в результаті такої реконструкції сусідні ділянки «оголилися» разом з усіма своїми недоліками, та й моє дачне господарство виявилося на очах у сусідів. Однак «Прозора» огорожа пішла на користь нашим взаєминам. Тепер ми ділимося один з одним не тільки посадковим матеріалом, а й ідеями з оформлення садів. Всі виявилися зацікавлені в тому, щоб на суміжні ділянки відкривався гарний вид. Ми спеціально ходимо один до одного в гості, щоб подивитися на свої сади з боку.
А ось при спорудженні забору, прилеглого до дороги, я не захотів використовувати сітку. Вирішив зробити в'їзні ворота, хвіртку і передню частину огорожі у вигляді тину заввишки 1,5 м. Довговічністю такого декоративного забору я вирішив знехтувати, адже вихідний будівельний матеріал - поросль осики, берези, горобини - безкоштовний, з найближчого лісу. Замість дерев'яних стовпів поставив валялися в сараї старі водопровідні труби. Іржа на металі зіграла роль камуфляжу: при горизонтальному плетінні між товстих прутів труби практично не видно. Опори забивав в грунт на відстані 1 м один від одного. Гілки заготовляв довжиною 2-3 м і не тонкі (діаметр біля основи 2,5-3 см). Ошкурівать матеріал не став, порахував, що тин з гілок різних порід дерев буде виглядати більш мальовничо.
Забір відповідний до будинку оформив різьбленням по дереву і одягли. Різьба по дереву сама по собі завжди оригінальна, а тут вийшло просто казка.
В'їзні ж ворота і хвіртку зробив однотонними (гілки ошкурив) і використав не горизонтальне, а вертикальне плетіння. Для цього зварив два каркаса з профілю квадратного перетину. Для зручності кріплення прутів заклав дві горизонтальні поперечини. Метал пофарбував чорною антикорозійною фарбою.
Забігаючи вперед, хочу сказати, що вже через рік сонце, дощ і вітер зробили свою справу, і до всохлі прутів мені довелося додати кілька нових.
Мені так сподобався плетений тин, що я не став зупинятися на досягнутому. Підтримати стиль оформлення вхідної зони вирішив за допомогою тину уздовж звивистої садової доріжки від хвіртки до входу в будинок. Для внутрішнього декоративного забору труби забивав на відстані 0,7 м один від одного. Тин зробив різної висоти: біля хвіртки -1 м, у будинку -0,5 м. Гілки заготовляв в два рази тонше, ніж для основного забору.
Потім з одного боку тину посадив флокси, а з іншого - люпин. Ну а потім і всюдисущий хміль самосівом виявився в цьому квітковому бордюрі і згодом прикрасив своїми різьбленими листям і гронами шишок посадки уздовж тину.
У будинку, де декоративний тин закінчувався, до трьох останніх трубах я приварив довгі металеві прути, перекинув їх через доріжку і закріпив під дахом. Потім приварив до них поперечки. Так з решітки з осередками розміром 0,3 × 0,3 м вийшла арка. Пустив по ній дві виноградні лози.
Минулої осені на одній з лоз я не став скорочувати довгий пагін, а обплів їм верхній ряд примикає тину, який з часом вже почав руйнуватися. Втеча благополучно пережив зиму без укриття. У цьому році велика листя витончено задрапірувати утворилися в парканчику діри, а восени я зібрав з лози на тину непоганий урожай.
Тим, хто захоче оформити ділянку в сільському стилі і повторити мій досвід, хочу сказати ось що: хоча плетіння огорожі - заняття творче і цікаве, підготовчий етап до нього (заготівля і ошкурювання гілок) - справа досить трудомістка. А ще ви повинні бути готові до того, що через кілька років паркан потребують ремонту, а потім і заміни. Зате якщо не замахуватися на великий обсяг роботи, а обмежитися, наприклад, декоруванням зони відпочинку з барбекю, то вже через пару днів будете насолоджуватися результатами своєї праці.