Практично кожен дачну ділянку потребує огорожі. При створенні забору необхідно мати на увазі, що основна його частина - це стовпи, на яких і зосереджується вся конструкція. Якщо стовпи для забору масивні і міцні, то це дозволить заощадити на інших складових огорожі. Важливо звернути увагу і на те, що для створення подібних стовпів не потрібно велике виробництво і багато помічників. Повноцінну продукцію можна створювати і в межах дачної ділянки, озброївшись всіма необхідними інструментами і матеріалами. Очевидно, що при власноручному створенні стовпів для забору можна забути про неякісну продукцію, якої так багато в наш час. Тут ми самі відповідаємо за довговічність і міцність будівельних елементів.
Головні особливості створення стовпів для забору
Багато фахівців в один голос твердять, що для створення якісних стовпів для забору необхідно створити практично ідеальну опалубку. Даний елемент буде являти собою якийсь трафарет, від якого безпосередньо і залежить якість продукції. Будь-які вади, навіть найнезначніші, можуть говорити про те, що стовп не зможе протягом довгого часу ідеально виконувати свої завдання. Наприклад, через деякий час цей елемент може дати тріщину, і тоді повністю весь паркан завалиться.
Створення опалубки для стовпів
Для створення опалубки найкраще вибирати деревну конструкцію, яку можна буде легко відокремити від вже виробленого продукту. Опалубка буде являти собою своєрідну коробку, верхня частина якої повинна бути відкрита для розташування в ній наповнювачів і заливки бетону.
Очевидно, що створення якісної опалубки з дерева, в якій не буде тріщин - дуже складне завдання. Щоб уникнути можливих неприємностей, необхідно покрити всю площу конструкції поліетиленом. Дане рішення унеможливить значне розширення наповнювачів, а також деформацію коробки.
Що стосується металевих опалубок, то вони застосовуються вкрай рідко. Під час вилучення або виробництві стовпів можуть виникнути різні проблеми, в результаті яких бетонна продукція може пошкодитися або потріскатися. Під час вилучення стовпа також є велика ймовірність того, що працівник зачепить якусь частину металевої конструкції і зруйнує готовий продукт.
Пластикові опалубки - це також не найвдаліше рішення, так як даний матеріал можна легко пошкодити і стати непридатним для подальшого використання.
Головною особливістю дерев'яної опалубки є загальна простота. За допомогою болтів дошки з'єднуються між собою. Після закінчення будівельних робіт необхідно просто відкрутити болти і витягти бетонну продукцію. Це не займає багато часу, а також не позначається негативно на цілісності деревної конструкції.
Армування стовпів для забору
Для забезпечення високої міцності стовпів для забору необхідно подбати про армування. Як і в більшості будівельних робіт, найкращим в цьому випадку використовувати арматуру, яка створить практично невразливу продукцію.
Армування стовпів для забору відбувається безпосередньо під час створення будівельних конструкцій. Після заливки бетону, армуючі елементи рівномірно розташовуються по всій площі майбутнього стовпа. При створенні стандартних стовпів для забору (висотою до 3 м) необхідно використовувати 4 поздовжніх стрижня, а також кілька поперечних (в залежності від висоти стовпа). Дані армирующие елементи повинні розташовуватися рівномірно і ніяк інакше.
Приготування бетонного розчину
Незважаючи на те, що без армування стовпи не зможуть простояти довгий час, приготування бетонної суміші також визначає міцність майбутніх стовпів. Крім цементу нам буде потрібно використовувати також і заповнювач, в якості якого найкраще вибирати дрібний щебінь. Його фракція повинна становити 5-10 мм. Перемішувати бетонну суміш найкраще за допомогою бетономішалки, яка вичавить максимум з тих складових, які у нас є.
Після цього необхідно залити бетон в опалубку. Потрібно розуміти, що після цього в суміші утворюється велика кількість пустот, через які стовп може стати непридатним для використання в будівельних роботах.
Таким чином, після заливки бетону в ємність нам буде потрібно якісно ущільнити матеріал. Найчастіше для цього використовуються різноманітні вібраційні установки, такі як вібростоли і віброплощадки. В межах дачної ділянки цілком можливе створення власного вібраційного столу, який буде складатися тільки з металевого столу і вібромотора, закріпленого під столом. Нерідко для ущільнення бетону використовується перфоратор, який приставляється до кожної ділянки опалубки.
Створення круглих стовпів для забору
У деяких випадках при створенні забору потрібні круглі стовпи. Насправді, це набагато простіший варіант створення бетонної продукції, з огляду на той факт, що в якості опалубки буде виступати звичайна металева труба. В цей же час буде потрібно кілька додаткових маніпуляцій, щоб перетворити звичайну металеву продукцію в повноцінну опалубку. Для цього труба по довжині розрізається на дві частини. З боків двох частин труби приварюються металеві планки, на яких пізніше треба буде виконати отвори під болтові з'єднання. Таким чином, труба збирається, наповнюється бетоном, наповнювачами і армуючими матеріалами, а після застигання конструкція розбирається, і круглий стовп легко можна витягти.
Стяжні болти повинні затягуватися якомога сильніше, в іншому випадку майбутній стовп, який набирає міцність в даній металевої конструкції, може трохи деформуватися.
Приблизно таким же способом, застосовуючи трубу в якості опалубки, можна створювати по-справжньому оригінальні стовпи з різними візерунками. Усередині труби також можна розташовувати ті чи інші види листового пластика з різноманітними фактурами.
Зручність установки стовпів для забору
Незважаючи на відносно простий процес виробництва стовпів для забору, варто розуміти, що основна частина будівельних робіт, присвячена установці конструкції, виявиться досить складною. Таким чином, для спрощення роботи необхідно подбати про встановлення заставних деталей прямо під час виробництва стовпів. Опалубки можуть мати особливі форми, які будуть ідеально підходити для тих чи інших деталей. Таким чином, це дозволить зводити паркани протягом короткого проміжку часу, з огляду на простоту кріплення огороджувальних частин паркан. Як заставних деталей можуть виступати різноманітні деревні елементи, а також сталеві конструкції.