У сучасному світі всюди стають популярні європейські стандарти. Це не обійшло стороною і ремонт житла. Господарі нерухомості прагнуть облаштувати своє житло за європейськими мірками і, відповідно, найбільш якісними і сучасними матеріалами. Так, змінюючи старі дерев'яні віконні та балконні рами, перевага віддається металопластикових конструкцій. Але, виймаючи старі вікна, навіть дуже дбайливо, не можна уникнути псування віконних прорізів. Як зробити укоси з гіпсокартону своїми руками, ми детально розповімо в цій статті і наведемо невеликий видеоурок.
Укоси з гіпсокартону своїми руками, опис і порядок виконання робіт
Самостійно зробивши укоси, Ви можете заощадити певну суму грошей. Робота це нескладна. Чи під силу її виконати буде кожному чоловікові, який вміє поводитися з самим неабияким інструментом. За часом робочий процес займає зовсім небагато. Найпоширеніший і вдалий матеріал для укосів - гіпсокартон. Найкраще вибирати вологостійкий.
Майстри в своїй практиці використовують кілька способів монтування гіпсокартону:
- На металевий профіль.
- Приклейка на монтажну піну.
- На шпаклівку або клей.
- А іноді доводиться комбінувати кілька способів.
Давайте розберемося з кожним способом окремо.
Отже, укоси з гіпсокартону своїми руками, використовуючи металевий профіль.
Такий спосіб найбільше підходить, якщо разом з установкою вікон і обробкою укосів Ви вирішили зашити всі стіни в кімнаті. Тоді використання профілю найдоцільніше і гармонійно вписується в загальну картину. Наведемо короткий відео проробляємо робіт:
Покроковий опис дій:
- Для початку слід виставити профілі за рівнем (горизонтальному і вертикальному).
- Потім слід зробити виміри укосу і вирізати необхідний фрагмент гіпсокартону спеціальним ножем, використовуваним в будівництві.
- Наступним етапом буде утеплення. Для цього підкладаємо шар мінеральної вати.
- Після можна приступати до безпосереднього монтажу фрагмента гіпсокартону, для цього Вам знадобляться саморізи і шуруповерт.
- Утворилися стики слід заклеїти спеціальною стрічкою (серпянкой).
- Поверх стрічки необхідно пройтися шаром шпаклівки.
- Кут стінки і укосу слід закрити спеціальним куточком. Його прикріплюють за допомогою будівельного СТІПЛЄР або клеять на шпаклівку.
- Остаточним етапом буде шпатлювання всій поверхні. Після висихання шар затирають до рівної поверхні, і можна приступати до фарбування.
У деяких випадках, наприклад, якщо зазор залишається невеликий, можна скористатися піною. При цьому не забудьте врахувати властивості піни розширюватися. Такий спосіб монтажу поєднують з кріпленням на металевий профіль і називають комбінованим.
Наступним давайте розглянемо варіант з піною при монтажі укосів з гіпсокартону своїми руками.
Найбільш підходящим такий варіант буде для власників приватних дерев'яних будинків. Також у випадках, коли віконний проріз не дозволяє використання профілю (занадто вузький), або погане зчеплення шпаклівки з поверхнею, або ж структура стіни настільки пориста, що не тримає дюбеля.
Етапи монтажу наступні:
- Заміряти і вирізати потрібного розміру шматок гіпсокартону.
- Заповнюємо простір між стіною і гіпсокартоном монтажною піною.
- На час висихання піни гіпсокартон слід скріпити саморізами.
- Після повного висихання піни саморізи можна витягти, вони там не потрібні. Гіпсокартон і так буде чудово триматися.
Самим елементарним способом монтажу віконних укосів є приклеювання їх на шпаклівку або клей. З такою роботою впорається навіть самий недосвідчений початківець майстер. Порядок дій наступний:
- Для початку потрібно добре очистити поверхню від старої обробки і обрізати монтажну піну.
- Потім ґрунтовкою потрібно обробити поверхню для укосів. При необхідності можна пройтися і ґрунтовкою проти грибка. Особливо корисно це буде для жителів в приватних будинках і в квартирах на першому поверсі.
- Для приклеювання гіпсокартону Вам підійде абсолютно будь-яка шпаклівка (гіпсова) або ж клей монтажний. У будівельних магазинах найчастіше Вам будуть радити саме клей.
- Наступний етап - приступаємо до відрізання потрібного розміру листа гіпсокартону. Зробити це дуже легко. Слід провести ножем по зазначеній лінії на паперовій частини, а потім легко натиснути на лист, він переламаними строго по накресленому відрізку. Потім також акуратно обрізати паперову частину з іншого боку аркуша.
- Приклеювання укосів починають зверху. На гіпсокартон наносять шар шпаклівки або клею.
- Намазаний заготовку прикладають до верхнього ділянці укосу. При цьому слід залишити в шарі піни невеликий жолоб (приблизно 1 см).
- Для більш зручної фіксації Ви можете використовувати підпірку або саморізи і шуруповерт.
- Дочекайтеся, поки клей / шпаклівка висохне.
- Так проробляють по всьому периметру.
- Далі можна кріпити перфоровані куточки, закладати стики спеціальною сіткою і переходити до шпаклівки всій поверхні.
- Шпатлювання проробляють в три шари перед фарбуванням.
- Останній шар шпаклівки необхідно обробити затіркою до рівної, гладкої поверхні.
- Готові укоси можна пофарбувати фарбою, обклеїти шпалерами і викласти плиткою.
- На завершення, слід обробити шов між укосом і рамою герметиком. Це необхідно, щоб шпаклівка не лущиться і залишалася тривалий час в первісному стані.
Для тих, кому краще один раз побачити, ніж сто разів почути (прочитати), наводимо відео:
Тепер, хотілося б розповісти про монтаж дверних укосів з гіпсокартону своїми руками:
- При роботі з дверними косяками найбільш підходящим способом монтажу буде приклеювання їх клеєм або шпаклівкою.
- Насамперед, слід зайнятися підготовкою поверхні.
- Спочатку беруться за установку бічного укосу. Ширину вирізується заготовки збільшують, приблизно на 1 см. Це роблять, для того щоб лист увійшов в спеціально залишену борозну в піні. Висоту вимірюють строго по висоті дверного отвору.
- У борозну, залишену в піні, заводять лист гіпсокартону. Не виймаючи заготовки, на неї наносять піну.
- Вирівнюють утворився кут, заповнюють простір монтажною піною.
- Далі встановлюють наступний бічний укіс, за таким же принципом.
- Після установки укосів на наступний день можна переходити до шпатлювання, затирання і обклейте або фарбування укосів.
З вище викладеного Ви бачите, що зробити укоси з гіпсокартону своїми руками не так вже й складно. Уважно вивчіть наші практичні рекомендації, а також відеопрімери, і приступайте до роботи. Це дозволить Вам не тільки заощадити кошти, але і дасть відчути себе справжнім майстром, господарем будинку.
Робота з гіпсокартоном не така складна, як здається на перший погляд. Хто знає, можливо, укоси - це тільки початок. Надалі за таким же принципом Ви можете самостійно зробити і інші гіпсокартонні елементи декору та внутрішнього оздоблення.