Крокуси - чарівні весняні квіти, які одними з перших нагадують нам про наближення довгоочікуваної весни. Неймовірно трепетно спостерігати, як ці мініатюрні первоцвіти пробиваються з землі назустріч сонячному світлу. Білі, сині, фіолетові, сонячно-жовті крокуси з'являються на проталинах в лісі, на галявинах, в парках.
Це бульбоцибульна декоративна рослина, яке може стати чудовою прикрасою дачі або саду. Вони також мають другу назву - шафран, в зв'язку з тим, що з рильця квітки виробляють відому дорогу спецію.
Існує більше 80 видів крокусів, в тому числі і гібридів, створених селекціонерами. Особливою популярністю у квітникарів користуються ранні сорти голландської селекції, серед яких неймовірно привабливий крокус Пиквик (Pickwick).
Крокус Пиквик: опис
Сорт Крокус Pickwick відноситься до Крупноквіткові гібридним крокусам голландської селекції. Це багаторічна рослина клубнелуковічное культура висотою 15 см, з великими квітками бокаловидной форми. Цвіте крокус Пиквик яскравими двоколірними квітками: уздовж пелюсток ніжно-бузкового кольору проходять молочно-білі смуги. В центрі квітки розташовані яскраво-жовті тичинки, які створюють дивовижний контраст і надають квітці привабливості. Особливість квітки в тому, що він розкриває свої ніжні пелюстки лише в сонячну погоду, коли світить яскраве весняне сонце. У похмуру, дощову погоду квітка не розкриває бутон.
- Період цвітіння крокусу Пиквик тривалий - до 3-х тижнів. Квітка розквітає в березні або квітні, не втрачаючи своєї привабливості весь вегетаційний період.
- Листя крокусу не менше декоративні. Листяна розетка формується з вузьких прикореневого листя насичено-зеленого кольору з білими контрастними прожилками.
- Цибулина крокусу має невелику округлу, трохи сплюснутую форму до 3 см в діаметрі. Зовні цибулинка покрита лусочками.
Крокус Пиквик: посадка
Pickwick - це світлолюбний квітка, який тягнеться до сонячного світла. Проте, він розпустить свої строкаті бутони і в тіні саду. Де б ви не посадили крокуси Пиквик, вони завжди привернуть до себе увагу і будуть на увазі. Даний сорт стійкий до морозів, швидко адаптується до важких кліматичних умов і практично не схильний до захворювань. Ідеальний час для висаджування крокусів - серпень або перші числа вересня, коли бульбоцибулини знаходяться в стані спокою.
Як вибрати цибулини крокусу Пиквик для посадки
Успішне вирощування крокусів в саду багато в чому залежить від якості посадкового матеріалу - цибулинок. Цибулини крокусу великих квітках Пиквик можна купити в інтернеті або в спеціалізованому магазині. Перед покупкою бульбоцибулини для посадки необхідно уважно оглянути її на наявність пошкоджень і гнилі:
- Здорова цибулинка повинна бути щільною, без пошкоджень, її лусочки повинні бути міцно притиснуті до самої цибулині.
- Колір бульбоцибулини рівномірний, без плям, нальоту або висохлих ділянок.
- Дінці цибулини має бути чистим, сухим, без гнилі, без ознак проростання корінців.
Посадка цибулин крокусу Пиквик
Для висадки цибулин крокусу найкраще вибрати сонячне місце, далеко від дахів щоб уникнути можливого обвалу снігу. Вони чудово приживаються в легкій, живильної грунті, яку необхідно дренувати і стежити за тим, щоб після танення снігу не утворювався застій води. Якщо земля важка, в неї вносять золу і компост.
- Висаджуючи бульби рядами, необхідно дотримуватися відстані мінімум 10 см один від одного, саджаючи на глибину 10 см. Для групової посадки відстань між бульбами скорочують до 5 см.
- Після посадки, для збереження необхідного рівня вологості в грунті, місце, де були посаджені цибулини крокусів, необхідно замульчувати сухою травою, листям або тирсою.
- Тривалість життя крокусів в одному місці становить до 5 років, по закінченню цього періоду, в зв'язку з виснаженням грунту, потрібна пересадка цибулин в інше місце.
Крокус Пиквик: догляд
- Ніжні крокуси невибагливі в догляді. Досить іноді рихлити землю і видаляти зів'ялі квіти, якщо вони порушують загальну композицію.
- Первоцвіти, висаджені в родючий грунт, в перший рік свого життя не потребують додаткової підгодівлі. На другий рік життя грунт удобрюють і вносять калійні і фосфорні добрива.
Як розмножити крокус крупноцветковий Пиквик
Розмножити крокуси легко, так як після 2-3 років після посадки вони утворюють щільне гніздо дочірніх цибулинок. Після того, як рослина відцвіте і засохне листя, цибулини викопують. Підсушені дочірні бульбоцибулини можна використовувати для вигонки взимку або висадити в серпні-вересні на нове місце. У разі розмноження вегетативним способом, рослина зберігає всі видові особливості сорту.
Вигонка крокусів Пиквик
Дуже часто цибулини крокусів висаджують на вигонку взимку, щоб вже до весни отримати квітуча рослина. Яскраві ніжні крокуси в горщику - кращий подарунок до жіночого весняного свята. Слід враховувати, що процес вигонки займає 3 місяці. Для вигонки потрібно вибирати великі, здорові бульбоцибулини в діаметрі 7-10 см.
Викопані в серпні цибулинки зберігають при кімнатній температурі протягом 2-х тижнів, потім температуру поступово знижують і поміщають в холодне місце до початку процесу вигонки. Цибулинки слід обернути щільним папером і відправити в холодильник або холодний льох на 20-30 днів. Після випробування холодом бульби крокусів готові до посадки в горщики. Ємність для квітів повинна бути широкою і неглибокою.
Під час висадки цибулин в горщик необхідно дотримуватися таких правил:
- Якщо ви хочете добитися цвітіння крокусу до певної дати, висаджуйте крокуси за 70-90 днів до запланованого часу.
- На дні горщика укладають дренаж з дрібної гальки, керамзиту, пінопласту, щоб волога в горщику не застоювалася.
- В якості грунту підійде універсальна грунтосуміш для квітучих рослин.
- Цибулини саджають неглибоко, з землі повинен виглядати «хвостик» цибулинки.
- Горщики з крокусами поміщають в прохолодне місце (5-8 градусів тепла) і залишають на 2 місяці.
- Через 1-2 тижні горщики з підростаючим крокусами переміщують в тепле приміщення, в якому температура не повинна перевищувати 15 градусів.
Про готовність квітки до вигонки свідчать наступні фактори:
- Мінімальна довжина паростка складає 5 см.
- На дотик паросток щільний.
- Коріння повинні бути «заховані» в горщику, а не визирати з отворів.
Поливати квіти потрібно через піддон, 2-3 рази в тиждень, не допускаючи пересихання або перезволоження грунту.
Хвороби і шкідники крокусів Пиквик
Крокуси Пиквик відноситься до гібридних сортів і стійкі до багатьох захворювань. Головна небезпека, яка загрожує рослині, це перезволоження грунту. Застій вологи призводить до розвитку грибкових захворювань, і цибулина може загинути. Бульбоцибулини, уражені грибком, необхідно викопати, щоб не відбулося подальше зараження посадок.
Ще одна біда, яка чатує на крокуси, це напад на посадки кротів і мишей. При висаджуванні квітів в рокарії і на альпійських гірках, рекомендується встановлювати захист від гризунів. Також крокуси піддаються нападу слимаків, метеликів-совок. Для боротьби з ними проводять обприскування посадок інсектицидами.
Крокус Пиквик - прикраса саду
Крокус Пиквик - дивно красивий весняна квітка, який чудово виглядає в групових посадках. Крокуси - ідеальні квіти для оформлення клумб, рокаріїв, кам'янистих гірок. Це один з найбільш затребуваних первоцвітів у ландшафтних дизайнерів.
Ефектно виглядають крокуси, висаджені у каменів, а також на тлі зеленої трави. Їх можна поєднувати з іншими, не менш привабливими сортами крокусів та іншими первоцвітами, комбінуючи між собою. В результаті вийде розкішний квітковий килим з барвистих весняних квітів в саду. Яскраві крокуси в саду, як хвилююче очікування весни, тепла і щастя.
Крокус Пиквик: фото