Крокуси, посадка і догляд

Крокуси, посадка і догляд

Шафран, або як його в основному називають, Крокус - чудовий весняний квітка, що відноситься до сімейства ірисових. Радувати око вони починають ранньою весною і квітнуть від 7 до 10 днів, при цьому лист квітки не в'яне до самого літа і чудово прикрашає сад своїм листям. Є багаторічним рослиною, тому радувати ваш погляд він буде протягом багатьох років. За бажанням, з настанням спокою бульбу крокусу можна викопувати і зберігати в піску. Робиться це в тих випадках, якщо ви хочете перемістити квітка на іншу ділянку саду або прибрати хворі бульбоцибулини.

Крокуси, посадка і догляд

Відноситься крокус до низькорослим рослинам, що досягає в свою висоту всього 10 см. Стебло у крокусу з моменту цвітіння не росте, залишаючись в первісному вигляді. Листя квітки як би зібрані в пучок, і можуть виростати під час цвітіння і після нього. Існують і такі види крокусів, які листя не мають.

Посадка крокусів у відкритий грунт

Квітучі навесні крокуси необхідно висадити в грунт восени (бажано в перший тиждень жовтня), а квітучі восени - влітку (перша половина червня). Незважаючи на те, що крокуси є солнцелюбівие рослинами, вони не погано ростуть в півтіні. Найкраще для посадки крокусу в грунт вибирати легку, пухку і поживний грунт для того, щоб вони краще пішли. Перед посадкою бульб крокусу в грунт помістіть дрібний гравій або пісок - вони будуть служити природним дренажем. Крокуси кислих грунтів не люблять, обов'язково додавайте органічні добавки в грунт (компост, гній або тор з вапном) для того, щоб рослина отримала якомога більше поживних елементів. Якщо ви висаджуєте бульба в глинистий грунт, подбаєте додати туди золу.

Щоб насолодитися цвітіння крокусів навесні, бульби найкраще висаджувати в кінці вересня - початку жовтня. У пухку землю цибулину крокусу необхідно поміщати на глибину, в два рази перевищує розмір самого бульби. При важкому грунті досить посадити цибулину на глибину, рівнозначну її розміру.

Крокуси, посадка і догляд

Обов'язково при посадці крокусу дотримуйтесь відстань між цибулинами 7-10 см. Якщо ви не маєте наміру викопувати цибулини після цвітіння, а хочете залишити їх на колишньому місці, тоді ні в якому разі не саджайте цибулини тісно один з одним: за 3-4 роки навколо неї може обрости ціла колонія діток. Після посадки в грунт обов'язково полийте ділянку. Кожні 5 років бульби крокусу необхідно пересаджувати.

Догляд за крокусами у відкритому грунті

  • Крокуси є абсолютно невибагливими квітами, будь-яких особливих заходів по догляду вони не вимагають. Кожні 5 років бульби крокусу необхідно пересаджувати для того, щоб прорідити.
  • Викопують бульби крокусу влітку після того, як листя квітки пожовтіє. Після того як ви викопали бульби, їх необхідно висушити і зберігати де-небудь в тіні.

Крокуси, посадка і догляд

  • Перед посадкою в грунт, через велику наявності хвороб і шкідників, цибулини настійно рекомендується витримати в розчині марганцівки. Це вб'є грибок і запобігти поширенню хвороби.
  • Якщо ви хочете мати хороші, великі гнізда бульб, рекомендується розсаджувати їх щороку. Такі заходи дозволять отримати діткам більше простору і розростися.
  • Крокуси досить посухостійкі. Поливати їх слід в тих випадках, якщо зима і весна були без рясних опадів. Висота крокусу безпосередньо залежить від одержуваної вологи.
  • Не забувайте про те, що грунт потрібно обов'язково рихлити і прибирати все бур'яни, щоб вони не тіснили рослина. Під час росту крокуси потребують підгодівлі. Уникайте азотних добрив, тому що вони у вологу погоду здатні спровокувати появу грибкового захворювання. Так, за один календарний рік, квітка необхідно удобрити два рази: ранньою весною і під час цвітіння.

Цвітіння крокусів восени

У той час, коли опадає жовте листя, і багато квітів відцвітають, крокуси радують нас своїм ніжним суцвіттям. Існує не мало різновидів цієї квітки, що дарують красу свого цвітіння по осені. Зацвітають вони на початку листопада, створюючи контраст осені і весни. Їх цвітіння триває від одного тижня до двох, але цвітуть восени вони куди більш рясніше.

Для того щоб крокуси найбільш яскраво і ефектно виглядали на вашому садовій ділянці, досвідчені садівники радять висаджувати їх у наступних місцях:

  • Під чагарниками і деревами - вони будуть створювати ефект проліска.
  • У бордюрах, на передньому плані.
  • Невеликими групками розкидати по всьому саду.
  • У штучних водойм і фонтанів.
  • На альпійських гірках.

Крокуси, посадка і догляд

На відміну від весняних крокусів, осінні не вимагає так багато світла, і можуть рости в півтіні і навіть у тіні. Вони не є любителями протягів і вітрів, тому для їх посадки вибирайте захищені майданчики. Найкраще захист від вітру забезпечити їм «сусідами». Крокуси не люблять вологу, тому врахуйте, що в разі, якщо грунт у вас волога, використовуйте дренаж при висадці. Для природного дренажу відмінно підійде крупний пісок, галька і навіть пінопласт.

Поливати крокуси осінь краще не варто. Вони не дуже люблять вологу і тому, якщо ви хочете якомога довше насолодитися красою цвітіння цього дивного квітки, не допускайте надмірне зволоження ґрунту.