Прекрасна квітка анемону в народі називають вітрогонкою, можливо тому, що її тонкі ніжні пелюстки тремтять навіть від незначного подуву вітру. Зацвітає анемона в перші тижні весни, випускаючи яскраві красиві бутони. У цієї культури існує безліч сортів, в цій статті ми поговоримо про вирощування анемони де Каєн.
Короткий опис рослини
Анемони відносяться до багаторічних рослин сімейства Лютикова, зустріти цю культуру можна практично де завгодно: в країнах з теплим і помірним кліматом, а також в прохолодних північних регіонах. Анемони віддають перевагу відкритим місцевості, тому найчастіше вибирають гори, степи і рівнини.
Різні підвиди культури відрізняються по довжині стебла. Низькорослі сорти досягають у висоту 20 см, довжина стебла високорослих різновидів може перевищувати 1 м. За зовнішнім виглядом анемона нагадує мак, в зв'язку з чим ці рослини нерідко плутають. Тим часом, Анемона відрізняють гладкі пагони і розсічені листя, а колірна палітра її бутонів набагато ширше, ніж у маків.
Анемона де Каєн
Сорт де Каєн відноситься до одного з видів анемони корончатой. Початок його цвітіння припадає на початок літа, а в розпал сезону він скидає листя. Восени ця рослина випускає нові пагони і починає цвісти знову, радуючи всіх своєю красою.
Квіти у анемони де Каєн прості, поодинокі, але різноманітність їх відтінків дуже широко. Ви можете зустріти бутони жовтої, синьої, червоної, білої гами. Кущ у цього сорту рослини досить пишний, має безліч гілок, відрізняється міцною і добре розвиненою кореневою системою. Подібна культура відноситься до середньорослі видів і досягає у висоту 50-60 см.
Посадка анемони де Каєн
Підбираємо місце в саду
Від правильно обраного місця для клумби безпосередньо залежить те, наскільки добре приживеться рослина на присадибній ділянці. Що стосується анемони де Каєн, то вона любить відкриту територію, досить простору і злегка затінену. Цей ніжна квітка хоч і зветься вітрогонкою, не переносить сильного протягу, що також варто враховувати при виборі місця посадки. Пекучі промені сонця також не кращим чином впливають на цю рослину, тому намагайтеся вибрати місце, закрите від вітрів і знаходиться в невеликій тіні.
Намагайтеся висаджувати анемони де Каєн на невеликому підвищенні, вибираючи для неї рихлу і легкий грунт. Вода в грунті застоюватися не повинна, тому перед вкопування коренів зробіть хороший дренажний шар.
Готуємо грунт
Земля для посадки анемона повинна бути пористою, легкої, водо- і повітропроникною. Важливе значення має і склад грунту. Більшість сортів культури, в тому числі і сорт де Каєн, погано ростуть на кислих грунтах. Якщо у вашому саду кислотність грунту сильно висока, слід знизити її за допомогою лужних речовин: вапна, деревної золи, доломітового борошна, гіпсу тощо.
Важкі грунти можна зробити більш легкими і пухкими, додавши пісок, дрібні камені, бита цегла. За допомогою цих же коштів в ямі для посадки робиться дренажний шар.
Посадка анемони насінням
Поширеним способом розмноження анемони є посадка насіння. Цей процес прийнято починати з підготовки посадкового матеріалу. Варто зазначити, що насіння цієї культури мають невисоку схожість, як правило, з усіх зерен проростає не більше ¼ частини. Але якщо провести стратифікацію, шанси на проростання можна значно збільшити. Стратифікація передбачає вплив холодом на посадковий матеріал протягом 1-2 місяців.
Важливо: для посадки анемона намагайтеся використовувати тільки свіжозібрані насіння, тоді ймовірність вдалого їх проростання буде вище.
Стратифікацію насіння можна описати у вигляді послідовності етапів:
- Насіння, приготовані для посадки, перемішайте з піском або торфом. Пісок краще брати крупнозернистий. На 1 частина зерен має припадати 3 частини торфу або піску.
- Насипте отриману суміш в широкий контейнер, вологим. Щодня обприскуйте насіння водою, підтримуючи необхідний рівень вологості.
- Коли зернятка набухнуть, підсипте до них невелику кількість землі, змішайте, ще раз гарненько полийте і поставте в холод. Температура там повинна підтримуватися на рівні 5 ºC, приміщення також має добре провітрюватися.
- Слідкуйте, коли проклюнутся паростки. Як тільки це відбудеться, перенесіть контейнер на вулицю і вкопати в грунт або в сніг. Зверху накрийте шаром тирси або соломи.
- Навесні насіння можна буде пересадити в інші ємності і вирощувати розсаду.
Розсаду прийнято садити в березні або в квітні, в залежності від кліматичних умов місцевості. Головне, щоб до того часу остаточно зійшов сніг.
Посадка анемони бульбами
Анемону де Каєн можна розмножувати не тільки насіннєвим, а й вегетативним способом, наприклад, бульбами. Як і насіння, їх попередньо потрібно підготувати. Для цього бульби замочують у теплій воді і тримають там кілька годин, поки ті не набухнуть. Тим часом готують ємності для посадки, наповнюючи їх сумішшю торфу і піску. Субстрат добре зволожують.
Прокинулися від сну бульби вкопують у контейнери на глибину приблизно 5 см і ставлять в добре провітрюване місце. За вологістю ґрунту постійно стежать і підтримують її на потрібному рівні, регулярно і помірно поливаючи.
Деякі фахівці радять не замочувати бульби анемона, а обертати їх марлею або тканиною, рясно змоченою розчином Епін. В такому коконі бульби складають в поліетиленовий пакет і залишають там приблизно на 6 годин. Після такої процедури рослина можна відразу висаджувати в грунт.
Пророщені в окремих контейнерах паростки переносять на постійне місце на ділянці. Для цього на клумбі викопують ямки глибиною по 15 см на відстані 30 см один від одного. В ямки вносять суміш з золи і перегною, в неї занурюють бульби, присипають їх грунтом і злегка утрамбовують. Потім саджанці поливають.
Ще одним вегетативним способом розмноження анемона є поділ куща, яке проводять ранньою весною. Для здійснення такого способу один кущик рослини викопують із землі і ділять кореневу систему на 2-3 частини. На клумбі в саду готують місце під посадку, де викопують лунки, додають в них золу, пісок і торф, змішані з грунтом. У ці ямки висаджують відрізки коренів, присипають землею, утрамбовують і зволожують.
Догляд за анемони де Каєн
Правила посадки анемони де Каєн включають в себе і особливості догляду за цією рослиною, які полягають у наступному:
- Анемони вважаються невибагливої культурою і при правильному виборі місця посадки вимагають мінімальної турботи. Проте, варто пам'ятати, що ці квіти погано переносять посуху і потребують своєчасного поливі. Зрошення анемона має бути регулярним і рясним, особливо в сильно жарку погоду. Врахуйте, що застою води в грунті квіти також не люблять, саме тому перед посадкою прийнято створювати дренажний шар.
- Анемони прекрасно реагують на підживлення добривами мінерального складу або органічними речовинами. Удобрюють квіти не рідше 1 разу на місяць-півтора. У той час, коли культура випускає бутони, його слід підгодовувати спеціальними сумішами для квітучих рослин - вони продаються в спеціалізованих магазинах. Після посадки анемони на клумбу, а також в літній час, в якості добрив краще використовувати органіку, яка допоможе культурі зацвісти. Восени і взимку квіти повинні відновити свої сили, а для цього найкраще підійдуть мінеральні склади. Вони наситять коріння азотом, калієм і фосфором.
- Анемони можуть спокійно перезимувати на клумбі, якщо забезпечити їм для цього всі умови. Особливо важливо подбати про збереження рослин в тих зонах, де клімат досить суворий, а зими - морозні. На зиму анемони накривають шаром тирси, листя або соломи, залишаючи так до весни. З приходом тепла укриття знімають.
- Анемони досить стійкі перед шкідниками та хворобами. Іноді вони можуть страждати від нематоди. Ця проблема зустрічається досить рідко, але потребує вирішення. Нематода проявляє себе у вигляді рожевих плям, які з'являються на листі. Якщо ви помітили щось подібне, уражену листя, а іноді і цілу рослину, потрібно видалити і утилізувати. Землю під таким квіткою також потрібно поміняти на незараженную.
- Іноді анемона піддається атакам равликів і слимаків. Позбутися від шкідників, які вже з'явилися, можна вручну, просто зібравши їх з рослин. Найпростіше проводити систематичну профілактику, обприскуючи насадження розчином метальдегида.
- Деякі вважають за краще викопувати анемони восени і ховати бульби на зберігання в підвал. Для цього їх попередньо просушують, видаляють надземну частину рослини, складають у ящик з піском або торфом і ставлять в темне, прохолодне і сухе місце.
Анемона де Каєн, фото: