» » » Анемона японська, посадка і догляд

Анемона японська, посадка і догляд

Анемона японська, посадка і догляд

Клумба, яка радує око цілий рік - витвір мистецтва. Вражаючою фарбою в осінній палітрі кольорів стануть ніжні квіти анемони японської. Ця рослина багаторічна і вимагає особливого догляду, так як боїться морозів. Незважаючи на те, що рослина цвіте недовго, воно, без сумніву, впишеться в гармонію осінньої краси в саду або у дворі.

Вітряний квітка або анемона японська

Анемона японська, посадка і догляд

Японська анемона - це не один єдиний сорт квітів стандартного зовнішнього вигляду. Існує дуже багато різновидів рослини, які об'єднані кількома загальними характеристиками. Це висота близько метра, стрункий і міцний стебло, який не потребує опори, і насичене зелене листя.

Така анемона зростає букетиками: з одного стебла виходять відразу кілька кольорів з жовтою серцевиною і пелюстками певного забарвлення. Які ж відносять до виду анемона японська сорту?

  1. Сорт білої анемони Whirlwind виростає до 1 м. Заввишки. Суцвіття рослини складаються з 15 білосніжних квітів із золотою серединкою. Період цвітіння - кінець літа-початок осені.
  2. Сорти гібридної анемони японської:
  • Honorie Jobert - біла анемона з рожевим підставою пелюстки. Перевагою сорти є тривалий період цвітіння. Вона хладостойкой і продовжує цвісти до пізньої осені.
  • Сорт Queen Charlotte - декоративне багаторічна рослина висотою до 0.9 м виду анемони японської сімейства Лютикова. Його листя трійчастого, а квіти великі, діаметром близько 7 см. Забарвлення цвітіння насичено рожева без будь-яких відтінків або вкраплень. На дотик «Королева Шарлотта» злегка бархатиста. Вона любить сонце і тепло, готова радувати садівників протягом усього вересня.
  • September Charm більш високорослий сорт, що досягає висоти більше 1 метра (приблизно 0.9 - 1.2 м). Трилопатеві листя рослини великі і зубчасті. Квіти «Чарівності вересня" такі ж великі, як у «Королеви». Особливістю сорту є красива серцевина з золотистими тичинками. Період цвітіння припадає на прикордонний період між літом і восени.
  • Досить екзотичний сорт Profusion. Ця рослина рідко зустрічається на клумбах садівників, незважаючи на те, що цвіте близько 2 місяців (серпень, вересень). Забарвлення насичено пурпурна, текстура оксамитова. У висоту рослина досягає 1.2 м.
  1. Червона японська анемона або хубейськая представлена ​​двома сортами:
  • Prince Henric рівний по висоті сорту September Charm. Яскраво-червоні квіти великого діаметра ростуть суцвіттями до 15 штук. Рослина вибагливе до грунту і може не дати необхідного ефекту, виростаючи в сухий неродючій землі.
  • Одним з ранніх сортів є Pamina. Насичено червоний, іноді бордовий окрас мають квіти рослини. Бутони такий анемони розпускаються в середині липня. Висота порівняно невелика - менше метра. Такий сорт дуже популярний.

У кожного з сортів є певні переваги. Одна анемона цвіте раніше - інша довше. Одна привертає дівочої ніжністю кольору, інша - насиченістю забарвлення. Однак все квіти японської анемони люблять сонечко, вологу і пухкий грунт.

Вибір і підготовка місця для висадки анемони апонской

Анемона японська, посадка і догляд

Рослина анемона дуже капризно. Вибираючи місце для посадки необхідно керуватися тим, що любить квітка, а чого не переносить. Нестерпними умовами для вирощування анемони японської стануть:

  • Неплодоносних спресована грунт.
  • відсутність вологи.
  • протяги.
  • Пекуче сонце.

Виходячи з цих особливостей, потрібно повністю їм запобігти. Ділянка повинна бути просторим і відкритим, злегка затіненим. Анемону варто захищати від нещадного полуденного сонця, але не потрібно садити її в місці, де цілодобово стоїть тінь. Найкраще для рослини підходить ранкове сонце, то є, розташування зі східного боку. Після холодної ночі рослині потрібно зігрітися, а вдень можна задовольнятися легким затінку від дерев або будівель.

Визначившись з локацією, не варто відразу кидати в землю насіння або закопувати коріння. Потрібно перевірити, наскільки вона відповідає характеристиці рихлості і здатності плодоносити. Якщо існують проблеми з землею, її необхідно перекопати, удобрити торфом, деревною золою або пташиним послідом і розпушити культиватором.

Як правильно висаджувати анемони японську?

Анемона японська, посадка і догляд

Позитивною рисою рослини є універсальність способу розмноження. Його можна сіяти за допомогою насіння, висаджувати бульбами або способом ділення.

Висадка кореневища - швидкий спосіб отримати квітучу вітряну красуню вже в поточному році. Розводити анемону бульбами потрібно ранньою весною. Придбати посадковий матеріал можна на ринку, в спеціалізованому магазині і на що продає сайті. Навіть якщо на клумбі росте анемона, її варто викопати і посадити в удобрений грунт.

Обробка бульб починається з того, що їх поміщають в таз з теплою водою на період близько 4 годин. Це щось на зразок підбадьорливого ранкового душа для рослини. Квітка має прокинутися після зими. Можна, але не обов'язково обрізати краю корінців, щоб вони швидше почали в грунті.

Другий етап - попередня висадка в горщики з сумішшю піску і торфу. Коріння заривають на 5 см в глибину. Вони повинні прорости в удобреному грунті. Після цього їх висаджують в клумбу, вирив яму глибиною 15 см і діаметром близько 30 см. Присипавши розсаду землею і утрамбувати грунт, потрібно рясно полити паросток водою.

Спосіб розподілу практично не відрізняється від розмноження цілим бульбою. Єдина різниця - весь корінь ділять на кілька частин (наскільки це можливо). Такий спосіб можна здійснювати один раз в 2 роки, оскільки корінь повинен зміцніти і розростися.

Анемона японська, посадка і догляд

Порівняно довше можна чекати цвітіння після посіву анемона насінням.

Але якщо висадити їх правильно, результат буде видно вже в поточному році. Залежно від того, скільки місяців триває зима, необхідно висіяти насіння в лоток за місяць до того, як зійде сніг. Це можна робити як в січні, так і в березні - наскільки дозволяє клімат.

Перед посівом насіння повинні набрякнути. З цією метою їх змішують з вологим річковим піском і пару днів стежать за підтриманням вологи. Після - висипають насіння з піском в лоток з торфом і перемішують. Залишають проростати на балконі або в будь-якому іншому місці з температурою близько + 5 ° C. Так відбувається загартування квітів. Але це тільки початок.

Більш серйозний етап «моржування» рослини відбувається після того, як з'являються сходи. Поява перших стеблинок свідчить про те, що пора виносити лоток з розсадою в сніг. Присипавши тирсою, лоток з розсадою залишають до того моменту, поки не зійде сніг.

Розсаду вирощують в грунт навесні, дотримуючись правил удобрення грунту і поливу. Анемона японська осіння може розквітнути вже в цьому сезоні. Ранні сорти в перший рік наберуться сил, а після - зміцніють і прикрасять сад в наступному році.

Як доглядати за анемони японської

Анемона японська, посадка і догляд

Вибравши правильне місце і грамотно висадивши рослину, залишається тільки його поливати і позбавлятися від бур'янів і шкідників. Рослина сама по собі отруйна. При жорсткому поводженні зі стеблами можна отримати опік. Однак, його потрібно захищати від слимаків та равликів, періодично обприскуючи кущі розчином метальдегида.

Харчування рослини здійснюється грунтом. Якщо вона недостатньо багата вітамінами і мінералами, землю можна удобрити азотом, фосфором або калієм. Робити це потрібно при поливі під час висадки, в період цвітіння і при підготовці до зими.

Коріння повинні постійно отримувати вологу, але не варто перестаратися з поливом, адже велика кількість води теж здатне принести шкоду рослині. З метою запобігання випаровування води і для того, щоб не дати прорости бур'яну, використовують мульчу.

Мульча - це готова суміш, яку можна знайти в магазинах для дачників. Можна використовувати і торф, і опале листя плодових дерев. Присипка мульчею шаром близько 5 см дозволяє утримувати вологу в землі і заважає бур'янам рости біля квітів. Шар суміші близько 15 см допоможе захистити корінь від морозу взимку.

При підготовці до зими крім мульчі використовують укриття з гілок, щоб рослина не замерзло. В умовах суворої зими примхливі сорти викопують восени, дають обсохнути і зберігають в підвалі.

Таким чином, сорти анемони японської здатні стати багатим прикрасою клумби, тремтячим при легких поривах вітру. Правильний вибір місця посадки і необхідні заходи щодо догляду за рослиною подарують можливість милуватися бархатистими квітами на протязі довгих місяців.