Справжньою окрасою будь-якого саду є посконник. Величезні кущі з пишними суцвіттями чарують своєю пишністю не тільки любителів рослин, але і різнокольорових метеликів. Ароматний запах і красиві відтінки куща роблять всю композицію більш привабливою і привабливою.
Посконник - опис
Рослина посконник відноситься до сімейства айстрових, є багаторічним трав'янистим або напівчагарникові квіткою. Виростає в Європі, Азії, Північній і Південній Америці, Африці.
Посконник дуже морозостійка, красиве і невибаглива рослина, в яке закохані багато садівників і ландшафтні дизайнери. Листя у нього темно-зеленого кольору, в кінці загострені, рівномірно розподілені по довжині всього стебла (дивіться листя на фото посконника).
Деякі сорти посконника мають листя з бузковими прожилками.
Всі квітки зібрані в пишні величезні суцвіття і в залежності від виду мають різні відтінки: білий, рожеві, пурпурові, лілові, блакитно-лілові.
Квіти посконника починають зацвітати в середині липня і цвітуть до вересня. Після завершення цвітіння посконник не втрачає своєї привабливості. Після того як посконник відцвіте, суцвіття отримають сріблястий забарвлення. У цей період на посконника дозрівають плоди - Семенко. У такому вигляді вони залишаються довго і можуть використовуватися взимку для декору приміщень в якості сухоцвіту.
Сама рослина посконник починає рости тільки після всіх заморозків, ближче до травня. Посконник вважається «архітектурним» рослиною, так як завдяки своїй компактності і своєму зросту не заважає рости сусіднім квітам.
Посконник - сорти
Посконник, як і багато інших рослин, має різні сорти, які популярні й улюблені багатьма ландшафтними дизайнерами. Найбільшим попитом серед видами є наступні:
- посконник зморшкуватий.
Дуже часто можна зустріти даний вид на присадибних ділянках. Його відмінною рисою є овальні зубчасті листя і квітки, пофарбовані в білий колір. Даний сорт морозостійкий. Листя молодого зморшкуватої посконника набувають спочатку фіолетового відтінку, потім стають соковито-зеленими. Цвісти починає в жовтні. Для красивого і буйного цвітіння потрібна міцна опора.
- посконник Конопльова.
Посконник Конопльова або іншими словами коноплевідний (латинське його назва Eupatorium cannabinum) відноситься до сімейства Compositae (Складноцвіті). Ця рослина є багаторічним, виростає у висоту від 50 см до 175 см. Цьому виду властивий стебло трохи червонуватого відтінку, який поростає густо листям. Листя довгі по краях зубчасті. Квітки ростуть у вигляді парасольки і мають розгалуження в різні сторони. Самі квіточки - рожеві, іноді зустрічаються з білуватим відтінком.
Посконник Конопльова росте практично на всій території Європи. Любить вологі місця, тому його дуже часто можна зустріти на берегах канав і струмків.
- посконник пурпурний.
Батьківщиною цього привабливого сорту є Північна Америка. Кореневищна рослина Посконник пурпурний є, як і інші сорти, багаторічним. Стебла можуть досягати висоту більше 150 см. Сам стебло має блакитний окрас. Листя великі, овальної форми, в кінці трохи загострені. Квітки зібрані в невеликі кошики і мають колір білий, лілово-пурпурний, рожевий. Цвіте посконник пурпурний в липні - серпні близько сорока днів. рослина зимостійка.
- посконник плямистий.
Посконник плямистий (Eupatorium maculatum), батьківщиною якого вважається схід Північної Америки, за свої рясно квітучі квіти отримав назву «квітучий велетень». Квітки у нього невеликі, рожевого або білого кольору, що утворюють густу куполоподібну кисть. Сам стебло товстий, прямий. Листя ланцетовидной форми.
Посконник плямистий має безліч видів, що відрізняються відтінками кольорів:
- Album - білий квітки, стебло досягає двох метрів.
- Atropurureum - квітки винного кольору завширшки близько двох метрів.
- Carin - блідо - лавандние квітки до 2 метрів.
- Riesenschirm - пурпурові квіти з чорними стеблами.
- Purple Bush - стебло темно-червоного кольору з фіолетовими квітами.
- Glutball - фіолетові суцвіття висотою 1,7 метра.
- Bartered Bride - білі квіти на товстому стеблі в довжину більше 2,4 метра.
Посконник, посадка і догляд у відкритому грунті
Посконник - посадка
Посконник - невибаглива рослина, проте свою пишність і міць покаже в пухкої і поживною землі.
Купити посконник для посадки можна як карневіща або розсади. Перед покупкою слід ретельно оглянути кореневище. Воно повинно бути пружним, міцним і без гнилі. Висаджується кореневище або розсада посконника в грунт в квітні.
Висаджують квітникарі посконник відразу у відкритий простір. Через те, що ця рослина любить сонячне світло, слід вибирати відкриті простір. У півтіні рослина починає чахнути і перестає радувати своїм цвітінням.
Посконник - догляд
Посконник - улюблена рослина багатьох садівників, адже воно не вимагає ретельного і дбайливого догляду за собою.
- Підгодовують рослина зазвичай тільки три рази за сезон. На початку весни, в середині літа і перед самим цвітінням. Для підгодівлі використовують компост або гумус.
- Для правильного росту посконника потрібна постійно пухкий грунт і волога, тому грунт слід якомога частіше розпушувати і поливати.
- В осінній період, після того як відцвіли весь кущ, сухі стебла обрізають. Весною на цьому місці з'являються нові пагони. Багато досвідчених садівників радять проріджувати молоді пагони, це допоможе сусіднім стеблах зміцнитися і стати більш пружними.
Посконник практично не хворіє і витривалий до різних шкідників.
Посконник в ландшафтному дизайні, фото
При оформленні вашого ландшафтного дизайну слід пам'ятати, що посконник - багаторічна рослина, посадивши його один раз, воно буде радувати вас багато років.
- Рослина посконник ідеально виглядає в середині газону, як крупномер-солітер. Іноді садівники висаджують його на другий план для миксбордера.
- Якщо вам необхідно зробити бордюр з рослин, тоді посконник - саме та рослина, яка стане прекрасним високою огорожею.
- Посконник - вологолюбна рослина і дуже часто воно використовується ландшафтними дизайнерами для прикраси берегів водойми.
- З посконника гармонійно виглядають і поєднуються такі рослини: астільба, лилейник, язичник, ехіноцея, дербенник.
Зовнішній вигляд багаторічного чагарнику посконника перетворить ділянку і додасть йому своєрідну родзинку.