» » » Горець мінливий, посадка і догляд

Горець мінливий, посадка і догляд

Горець мінливий, посадка і догляд

Хоча горець відноситься до рослин сімейства гречаних, 20 видів з 300 використовуються для культурного квітництва. До таких належить горець мінливий. Він велично підноситься над іншими рослинами в саду. Але, не дивлячись на його висоту в 2 метри, суцвіття горянина нагадують повітряне хмара з білих квітів з медовим запахом. Цвіте рослина більше 2 місяців. Навіть після цього періоду засохлі суцвіття з пурпуровими пагонами прикрашають ділянку до пізньої осені. Щоб горець мінливий став прикрасою вашого саду, важливо врахувати не тільки умови посадки культури, а й правила догляду.

Горець мінливий - опис вигляду

  • Серед безлічі видів цієї рослини слід визначити його тип. Горець мінливий відноситься до трав'янистих рослин, як би дивно це не звучало. Використовується для посадки у відкритому грунті.
  • Батьківщиною горця вважається Східна Азія. Росте у вигляді великого куща загальною висотою близько 2 метрів і використовується в квітникарстві як багаторічна рослина.
  • Суцвіття мають великий розмір, з безліччю дрібних квітів на віничках від білого до світло-рожевого відтінку. Аромат дуже яскравий і нагадує запах меду. Цвіте горець з липня і до кінця серпня, а при теплому кліматі квіти залишаються свіжими до середини вересня. Після цвітіння вони засихають, не змінюючи колір. Так само можна забезпечити повторне цвітіння рослини в сезон, якщо зрізати сухі суцвіття. Бічні відростки набираю силу, і починають розпускатися.
  • Незважаючи на великий обсяг квітучих грон, вони не потребують підв'язки. Масивні стебла широкі біля основи і гіллясті на верхівці міцно тримають суцвіття. Всередині гілки порожнисті з масивної м'якоттю. Після закінчення періоду цвітіння пагони фарбуються в пурпурний колір. Так що сад у вас буде прикрашений до пізньої осені.
  • Коренева система досить потужна, хоча йде неглибоко в землю (близько 30-50 см.). Сильні коріння здатні утримати об'ємний кущ і ростуть в землі практично під всією поверхнею рослини, не тільки біля стебла.
  • Листя на відміну від більшості інших видів горця, покривають стебло по всій його довжині. Мають видовжену форму, від чого кущ набуває обсяг.
  • Вид горця мінливого можна з легкістю визначити по його фото. Великі кущі з білим хмарою, які вирізняються з-поміж інших квіткових культур в саду.

Горець мінливий, посадка і догляд

Горець мінливий - розмноження

  • Виростити цей вид рослини з насіння неможливо. Хоча для зростання більшості інших сортів даної культури їх використовують. Садівники розмножують горця мінливого за допомогою живців або кореневих нащадків.
  • Використовувати той чи інший спосіб розмноження залежить від сезону. Так в весняний період, до формування суцвіть, прийнято пересаджувати нащадки. Так як коренева система молодих пагонів ще не набрала чинності, цей варіант для розмноження рослини є найбільш ефективним.
  • Даний вид горця настільки невибагливий, що розвести його можна за допомогою живців. Цей спосіб використовується тільки в літній період з моменту цвітіння рослини і до в'янення суцвіть. Але відведення готуються спеціальним чином, тільки потім їх можна пересаджувати як окрема рослина.

Горець мінливий, посадка і догляд

Горець мінливий - посадка

  • Для первинної посадки культури вибирайте сонячне місце на садовій ділянці. Злегка тінисте простір на квітнику підійде для зростання горця мінливого.
  • Особливий вид грунту для висадки рослини не потрібно. Переважно, щоб грунт був родючим і вологим з невисокою кислотністю. Для удобрення грунту можна використовувати компост з додаванням золи, щоб збільшити лужне середовище грунту.
  • Як було описано вище, розмноження рослини відбувається в два сезони: весняний і літній. Найпростіший і швидкий варіант пересадки - це використання кореневих нащадків. Так само даний варіант пересадки має іншу назву «поділ».
  • Син горця мінливого є повністю сформованим рослиною зі своїм окремим кореневою системою. Він повністю адаптований до зростання на грунті, тому період адаптації проходить швидко.
  • Нове рослина слід відокремити від материнського стебла гострим ножем і відразу пересадити на підготовлений грунт (перекопаний і добрив). Так як горець сонцелюбива рослина, то перші 2-3 дня син необхідно затінити для швидкого вкорінення.
  • Висадка повинна проводитися неглибоко, щоб коріння втечі не загнили і змогли насититися киснем. На даному етапі рослина потребує регулярного поливу, але не надмірній.
  • Для розмноження живцями спочатку необхідно відібрати молоді та здорові паростки. Робити це необхідно ще з весни. Пов'яжіть на нього стрічку, щоб з легкістю знайти необхідний стебло серед листя.
  • Пригніть стебло до землі, окучьте його і зволожите грунт. Слідкуйте за тим, щоб ділянка з черешки не замокати, інакше коріння почнуть гнити. Коли на поверхні з'являться нові паростки, пережміть стебло металевим кільцем. Це дозволить зменшити харчування від материнського куща.
  • За місяць до планованої пересадки, повністю відокремити держак від основного рослини, але не викопуйте. Після вкорінення рослини його пересаджують на іншу ділянку.
  • Горець мінливий добре приживається до нового місця, адаптаційний період проходить швидко. Коренева система розвивається інтенсивно. В результаті цього, вже після року зростання кущ слід обмежувати в подальшому розмноженні, а так же викопувати або пересаджувати бічні відростки.
  • Багаторічні рослини мають здатність розростатися. Якщо не видаляти молоді пагони від коренів, то кущ придбає безформний обсяг. Крім цього вони будуть забирати на себе харчування основної частини куща, а це послабить його суцвіття.
  • Якщо після пересадки рослина засохло, не поспішайте його виривати. Продовжуйте його поливати і вже через кілька днів з'являться нові паростки. Багаторічна рослина може обходитися без пересадки близько 10 років. Потім слід висадити нові пагони.
  • Досвідчені садівники стверджують, що навіть з самого маленького корінця здатне вирости повноцінне рослина. Якщо ви вирішите перенести горця на іншу ділянку або вивести його взагалі, більш ретельно перекопують грунт в місці його зростання.

Горець мінливий, посадка і догляд

Горець мінливий - догляд за рослиною

  • У догляді горець невибагливий. Полив проводите помірний в залежності від особливостей клімату зростання рослини. Але в особливо посушливі дні воно потребує рясного поливу, так як коренева система знаходиться в верхньому шарі грунту і нездатна витягувати вологу з глибини.
  • Якщо в такі дні не забезпечити повноцінний полив, то рослина повергнеться нападу попелиці. При своєчасному зволоженні грунту горець мінливість буде піддаватися захворювань, і дивуватися різними шкідниками, так як знайде опірність до них.
  • Для полегшення догляду за рослиною деякі садівники вдаються до мульчування грунту. Додатковий шар торфу допоможе зберегти вологу в посушливі дні і не дасть вимкнути куща в дощову погоду, що дозволить уникнути гниття коренів.
  • Обрізку засохлих стебел проводять ранньою весною, до появи бруньок. В цей же час прийнято обрізати сухі суцвіття, так як восени засохлі квіти додатково прикрашають рослину. При необхідності викопуються кореневі відростки для формування крони куща.
  • Горець мінливий добре переносить заморозки, тому в додатковому укритті не потребує. Навіть якщо зима буде суворою і деякі стебла вимерзнуть, горець швидко відновиться і дасть нові паростки навесні.
  • Перед зимівлею все стебла зрізаються, залишаючи на них листя. Загальна висота кожної гілки не повинна бути менше 30 см. Від землі. Але в перші два роки висадки культури молоді пагони слід укрити на зиму, так як слабкі стебла можуть загинути.
  • У період рясного цвітіння слід провести підживлення ґрунту. Для горця відмінно підійде перегній, який необхідно додавати під час поливу. Це єдиний раз, коли рослина потребує додаткового внесення добрив.
  • Але разом з цим, зменшіть полив з моменту початку і до закінчення цвітіння рослини. Цим і відрізняється горець від більшості інших садових культур.
  • Існує ще одна особливість горця - під ним не ростуть бур'яни. Тому в додатковому прополювання він не потребує.

Горець мінливий, посадка і догляд

Горець мінливий в дизайні саду

  • Через великого розміру кущів культура може виступити в ролі огорожі, якою можна прикрити небажані ділянки в саду або задекорувати невеликі споруди. До того ж кущ має різну висоту, що активно використовують ландшафтні дизайнери в формуванні квіткового ділянки.
  • Часто горець мінливий вирощується, щоб провести розмежування зон в саду. Так рослиною можна відокремити від основної частини ділянки невеликий ставок або басейн.
  • Високі стебла прекрасно виглядають сольно на газоні або галявинах, створюючи тінь на них. Через яскраве медового аромату багато садівники висаджують горець біля місць відпочинку або під вікнами будинку.
  • Так само культура використовується при оформленні задньої сторони клумби. Але слід врахувати, що рослина належить до агресивних видів. Багато садівники ще називають горець декоративним бур'яном. Зростання вимагає коригування молодих пагонів, інакше вони будуть перешкоджати зростанню інших квітів.
  • Щоб стримати рясний ріст рослини садівники рекомендують вкопувати обмеження навколо куща на бажаному відстані від нього. Захисні перегородки необхідно занурювати на глибину не менше 30 см. Або спочатку висаджувати рослину в більшу ємність, яка попередньо закопується. Інакше за рік зростання горець мінливий зможе охопити територію близько пари метрів навколо себе.
  • Вибираючи сусідство горця для інших рослин, візьміть до уваги розмір куща і велика кількість зелені на ньому. Сусіди повинні відповідати йому по висоті і мати яскраве забарвлення. Наприклад, поряд біля горця мінливого добре буде рости ехінацея, декоративні види злаків і всі види герані.
  • Так само ніжні рослини не витримають сусідства з горцем мінливим. Навіть молоді відростки від материнського куща зможуть забрати у інших рослин більшість поживних речовин і вологи. Тому при вирощуванні даної культури стежте за ступенем її розмноження і вчасно проводите формування зарості.

Горець мінливий, посадка і догляд

Перш ніж прийняти рішення про посадку горця мінливого у себе на ділянці, уважно вивчіть не тільки правила догляду за ним, але і особливості росту даного виду культури. Горець має безліч сортів, які кардинально відрізняються один від одного.

Сахалінський горець схожий на вигляд горця мінливого по способам розмноження і догляду. Про схожі особливості його зростання дивіться на відео:

Дізнатися про основні види горця, які найчастіше використовуються в квітникарстві, ви зможете на відео: