Флокси Друммонда є окрасою будь-якого літнього саду. Він являє собою однорічна рослина, яке славиться своїм тривалим цвітінням і радує око своїми яскравими, соковитими фарбами. Флокси Друммонда в Європу потрапив з Америки і його назва перекладається як полум'я Друммонд (на прізвище мандрівника з Англії, який завіз насіння цієї квітки).
Крім флокси Друммонда є ще кілька різновидів флоксів - багаторічні флокси, шилоподібний і волотистий флокс. Однорічний флокс при цвітінні має в основному білий, рожевий і малиновий колір з великою кількістю найрізноманітніших відтінків. Іноді зустрічаються і двоколірні рослини, а також з вічком іншого кольору в центрі квітки. Флокси мають сильний і дуже приємний аромат і цвітуть з початку літа і до самої осені. Рослина невибаглива, тому в саду може прикрасити будь-який його куточок.
Сорти флокси Друммонда
Шляхом багаторічної селекції було виведено безліч сортів флокса Друммонда. Одна група - карликові з дрібними квітками і мають у висоту 15-20 см, друга - крупноцветковие, мають великі квіти, рослини досягаю висоту 40 см. Найбільш популярні такі сорти флокса: «Шанель», «Карнавал», «Великоквіткова», «Полуниця з вершками »,« Сонячний зайчик »,« Зоряна розсип »,« Греммі »,« Ізабелліна ». Подивіться, як виглядає флокси Друммонда на фото:
Флокси Друммонда - вирощування розсади з насіння
Висівати насіння на розсаду потрібно в березні в ящики з грунтом, помістити їх в целофановий пакет і поставити в темне місце. Приблизно через тиждень з'являться дружні сходи, і тоді пакет потрібно зняти і помістити ящики на підвіконня. Через три тижні потрібно провести пікіровку розсади флокси Друммонда і висадити її по три саджанця в один горщик. Удобрювати саджанці необхідно три рази з інтервалів в 10 днів. Коли розсада виросте до 5-6 листків і досягне висоти 10 см, її верхівки необхідно прищипнуть. Тоді кущ флокса буде пишний і гіллясте.
При догляді за розсадою потрібно дотримуватися таких правил:
- Температура в приміщенні, де вирощуються саджанці флокса, повинна бути 18-21 градус.
- Стояти ящики з розсадою повинні в самому світлому місці, так як при недостатньому освітленні рослини можуть витягнутися в висоту і втратять свій привабливий вигляд.
- Не можна допускати пересихання грунту, розсаду потрібно поливати в міру необхідності.
- Регулярно підгодовувати рослини органічними і комплексними добривами.
Флокси Друммонда - посадка в грунт і догляд
Висаджувати у відкритий грунт готову розсаду потрібно в травні місяці. Для флокси Друммонда потрібна пухка, волога і поживний грунт. Садити флокси Друммонда на призначене для них місце треба на відстані не менше 15 см один від одного або від сусідніх з флоксів насаджень. Рослини добре переносять посуху, а ось сильного перезволоження або застою вологи не люблять. Для кращого цвітіння в посушливий період рослини потрібно поливати. Один раз в два тижні флокс необхідно підгодовувати мінеральними добривами. Органіку краще не застосовувати, тому що вона сприяє зростанню зеленої маси, а не цвітінню. У зв'язку з тим, що рослини мають поверхневу кореневу систему, рихлити під кущами землю потрібно дуже обережно. Зів'яле суцвіття найкраще видаляти, тоді рослини будуть цвісти більш яскраво і пишно.
Флокси Друммонда - вирощування з насіння у відкритому грунті
Розмножується флокси Друммонда за допомогою насіння. Насіння потрібно збирати після того, як рослина повністю відцвіте. Вони тригранні, схожі на маленькі коробочки. Після збору насіння потрібно добре висушити і помістити в мішечки з тканини.
Якщо немає бажання вирощувати флокси Друммонда за допомогою розсади, то можна його посіяти безпосередньо у відкритий грунт. Найбільш підходяще для цього час - початок травня. У пухкому грунті потрібно зробити борозенки глибиною в 1-1,5 см і полити їх водою. Коли волога вбереться, потрібно покласти в одну точку по 2-3 насінини, а наступні насіння викласти на відстані приблизно 15 см від перших. Коли з'являться сходи, то в гнізді треба залишити один сильний паросток, інші видалити. Протягом росту рослин їх необхідно регулярно удобрювати і поливати в міру необхідності. Після початку формування квіткових бруньок потрібно провести комплексну підживлення рослин. Так як насіння флокса мають гарну морозостійкістю, їх посів можна проводити і під зиму.
Хвороби і шкідники, профілактика захворювань
Як і всі рослини, флокси Друммонда також може бути схильний до різних захворювань і дивуватися шкідниками - трипсами або павутинним кліщем. Перезволоження грунту може привести до розвитку грибкових захворювань. На жаль, знищити такі захворювання повністю на садовій ділянці не вдасться, але можна їх реально звести до мінімуму. Рекомендується з метою профілактики проводити щоосені ретельну глибоку перекопування грунту, проводити контроль кислотності і намагатися частіше висаджувати флокси на нове місце. Також необхідно регулярно прибирати опале листя з ділянки і прополювати бур'яни.
Флокси Друммонда в ландшафтному дизайні
Ландшафтні дизайнери люблять використовувати в своїх композиціях однорічні невисокі флокси, створюючи з них бордюри або висаджуючи уздовж садових доріжок. Також флокс добре виглядає в різноманітних контейнерах і в міксбордерах. Дуже яскраво і колоритно за рахунок своєї різноманітної кольорової гами виглядають рослини на клумбах або в інших квітниках. Для прикраси садової ділянки або приватного будинку карликові флокси можна висаджувати в садові контейнери або горщики. За допомогою такого оформлення можна створювати дуже оригінальні і мальовничі квіткові пейзажі.
Вирощування флоксів з насіння - заняття захоплююче і нескладне. Це може зробити навіть початківець квітникар. Догляду флокси Друммонда вимагають невеликого, він легко приживається на будь-якому грунті. І при мінімальних зусиллях ці прекрасні квіти будуть радувати своїм ніжним і п'янким ароматом, барвистим яскравим цвітінням ціле літо.