» » » Паркові троянди, посадка і догляд

Паркові троянди, посадка і догляд

Паркові троянди, посадка і догляд

Напевно для більшості господарів паркові троянди є ідеальним варіантом для оформлення ділянки. Ці квіти здатні не тільки підкреслити солідність території, а й надати їй певної витонченості. Цікаво те, що «паркові троянди» пішли саме від окультуреного шипшини. Причому на сьогоднішній день існує ціла безліч видів, сортів і форм. Таким чином, кожна людина може вибрати для дачі саме ті паркові троянди, які найбільш кращим чином підійдуть для існуючої обстановки. В цей же час дані квіткові композиції можуть стати своєрідною основою для оформлення ділянки.

Особливою популярністю користуються так звані «зморшкуваті» троянди, а також різноманітні старовинні садові варіанти троянд. В останні роки чималу поширеність отримали селекційні різновиди троянд, які об'єднують в собі численні гідності давно існуючих видів. Люди, які бажають прикрасити свою ділянку, найчастіше приймають рішення використовувати відразу кілька сортів паркових троянд, що позитивно впливає на загальне сприйняття території. Звичайно ж, при такому розкладі варіантів декорування ландшафту може бути колосальна кількість.

У даній статті ми розглянемо найпоширеніші види паркових троянд, спосіб посадки, а також догляду за цими рослинними культурами. Також проаналізуємо головні особливості паркових троянд, на які варто звернути увагу в першу чергу.

Особливості паркових троянд

В першу чергу варто розуміти, що паркові троянди дійсно привабливі зовні, однак про це і так знають практично всі. Що стосується цвітіння троянд, то даний процес, що дивно, починається на 2-3 тижні раніше, ніж у інших сортів. Цвітіння триває протягом одного місяця.

Господарів, які бажають посадити на своїй ділянці паркові троянди, в першу чергу звертають увагу на забарвлення квіток. І саме ці рослини «пропонують» колосальну колірну гамму, починаючи від білої, і закінчуючи темно-фіолетового. Можна знайти і зовсім екзотичні варіанти, серед яких жовтий і оранжевий забарвлення.

Фахівці акцентують увагу на тому, що сучасні селекційні варіанти досягають просто відмінних показників, і перш за все, простий догляд, швидке зростання, велика кількість квіток. Поступово дані культури стають все більш практичними у використанні та посадці. Однак варто визнати, що господарів, які бажають прикрасити свою ділянку трояндами, в першу чергу цікавить саме зовнішній вигляд квіток.

Паркові троянди, посадка і догляд

Англійські паркові троянди

Головною відмінністю англійських троянд від інших є махровість квіток. Дивно, але нерідко одна квітка може мати більше 100 пелюсток. Крім того, у продажу доступний колосальний асортимент ароматів, і для деяких це вкрай важливий аспект.

Що стосується форми троянд, то вони бувають наступними:

  • плетістиє;
  • кущові.

Важливою позитивною стороною англійських паркових троянд є простота догляду, проте в цей же час існують і інші троянди, за якими доглядати ще простіше. Багато господарів готові піти на деякі жертви, тому що зовнішній вигляд троянд дійсно привабливий і по-своєму неповторний.

Звичайно ж, є у англійських паркових троянд і суттєві недоліки:

  • Поражаемость хвороб. Якщо регулярно НЕ доглядати за кущами, то в кінцевому підсумку їх вразять хвороби, або самі звичайні комахи. Відповідно, без регулярного догляду за англійськими трояндами в кінцевому підсумку вони знайдуть непривабливий зовнішній вигляд, а далі станеться повний занепад.
  • Низька стійкість до морозів. Варто розуміти, що під час дуже люті морози з трояндами можуть статися непоправні речі. Відповідно, рекомендується чимось накривати англійські троянди в зимовий період. Не можна виключати, що морози можуть виявитися занадто сильними, і накривання не дасть ніякого ефекту. На жаль, дана проблема загрожує багатьом квітам, і цю ситуацію потрібно брати до уваги заздалегідь.

Паркові троянди, посадка і догляд

Канадські паркові троянди

Саме канадські паркові троянди є найпоширенішими. Звичайно ж, вся справа в тому, що догляд за цими квітами практично не проводиться, що істотно спрощує для багатьох вибір. Простий догляд також означає, що вирощувати ці квіти - вкрай просто.

Фахівці акцентують увагу на тому, що на відміну від інших кольорів, канадські троянди не потребують обрізку гілок, а також накриванні в зимовий період.

До важливого гідності канадських паркових троянд можна віднести легкий перенесення високих і низьких температур. Найчастіше ці рамки обмежуються лише занадто низькою температурою - в -35 градусів за Цельсієм. Вирощування канадських троянд може відбуватися і в тіні, і на сонці. При цьому не можна виключати, що регулярні прямі сонячні промені не зашкодять квітка. Можна з упевненістю говорити, що канадські троянди ідеально підійдуть під клімат практично на всій території Росії, так як температурні рамки, при яких квітка відчуває себе комфортно, досить широкі.

Цвітуть канадські троянди двома хвилями, причому друга найчастіше виходить більш скромною на тлі першої. Можна не видаляти відцвілі пагони, в результаті чого чагарник буде усипаний плодами. В осінній період року така композиція буде виглядати дуже привабливо.

На подив, канадські паркові троянди практично позбавлені недоліків, проте існують ситуації, коли і неприємності мають місце бути, але це велика рідкість.

Паркові троянди, посадка і догляд

Основні сорти паркових троянд

Джон Девіс

В першу чергу потрібно знати, що даний сорт належить до канадських парковим трояндам. Головною особливістю квітки є легка переносимість низьких температур (до -40 градусів за Цельсієм). Також дані троянди легко протистоять захворювань, зазвичай вражають інші сорти квітів. Одна квітка в середньому має близько 40 пелюсток, тому троянди «Джон Девіс» можна сміливо називати махровими. Висота куща часто досягає 250 см. Забарвлення пелюсток на самому початку відрізняється яскраво-рожевим кольором, після чого стає істотно світліше. Цвітіння даного сорту паркових троянд відбувається без перерви до самих заморозків.

Паркові троянди, посадка і догляд

Парслі

Це сорт троянд, пелюстки яких мають яскраво-білий відтінок. Самі кущі мають пірамідальну форму, а також висоту - до 2 м. Суцвіття має до 12 квіток. Пелюстки є напівмахрових.

Паркові троянди, посадка і догляд

Hope for Humanity

Таку красиву назву сорти троянд, звичайно ж, відповідає дійсно привабливому рослині. Бутони квіток в даному випадку мають винний колір (від червоного до бордового забарвлення). У розпуск діаметр квітки може досягати 8 см. Всередині бутона можна виявити жовту або білу смужку, яка, до того ж, має легкий приємний запах. Висота кущів може досягати 2,2 м.

Паркові троянди, посадка і догляд

J.P.Connell

Це троянди, які мають дивовижний забарвлення: спочатку він жовтий, однак потім перетворюється в вершковий або бежевий, кольору можуть комбінуватися. У розпуск діаметр кольору становить до 9 см, а суцвіття можуть бути поодинокі, або від 3 до 8 штук. Даний сорт троянд має оксамитові стебла, що відрізняються приємним ароматом. Висота куща невелика - всього 150 см (максимум).

Паркові троянди, посадка і догляд

Джон Франклін

Даний сорт троянд відрізняється неповторним легким запахом. Особливістю даних троянд також є їх стійкість до морозів і хвороб. Один бутон має близько 25 пелюсток. Квітки мають яскраво-червоним забарвленням. Найчастіше даний сорт використовується для масової посадки в клумбах для озеленення.

Паркові троянди, посадка і догляд

Олександр Маккензі

Даний сорт відрізняється прямостоячими кущами, які можуть досягати висоти до 2 метрів. Квіти є махровими, а пелюстки мають яскраво-червоне забарвлення. Найчастіше цей сорт також відрізняється легким ароматом. Як і багато інших паркові троянди, вони відрізняються стійкістю до морозів, тому кущ відчуває себе відмінно і при морозі в -45 градусів за Цельсієм.

Паркові троянди, посадка і догляд

Процес посадки паркових троянд

  • Для початку потрібно встановити, де краще проводити посадку паркової троянди. На щастя, для всіх видів і сортів паркових троянд правила однакові, тому щось переплутати або заплутатися не вийде. Фахівці радять садити паркові троянди на помірно вологих суглинистих грунтах. Також варто знати, що троянди не кращим чином переносять перезволоження, тому з вибором місця для посадки слід бути обережніше.
  • Посадку троянд можна робити або цілими кущами, або поодиноко. Нерідко використовується комбінація троянд з іншими квітами. Головне - щоб це було красиво. В останні роки великою популярністю користуються селекційно виведені паркові троянди, які цвітуть щороку. Такі троянди виводилися на основі дикорослих шипшин, які не вимагають постійного догляду.
  • Безпосередньо посадку троянд найкраще проводити в осінній період - перед самою зимою. В такому випадку коріння квітів краще розвинуться і відразу ж будуть радувати своєю красою при настанні теплого періоду року.
  • Розміщувати рослини при посадці потрібно на відстані 1,5 м один від одного (використовується схема 3 х 1,5 м). У тому випадку, якщо є плани на створення живоплоту, то густота посадки може становити 50-100 см, а відстань між рядами буде обмежено в 70 см.
  • Обов'язковою умовою при посадці є використання органічних добрив. Надземну частину потрібно обрізати, при цьому залишиться лише 1/3 частина довжини пробігів. Також варто звернути увагу на те, що посадкова яма повинна бути досить великою. Місце щеплення повинно бути на відстані в 10 см від ґрунту. Коріння не повинні гнутися вгору.
  • Далі відбувається підгортання до висоти в 25 см. При настанні весняного періоду грунт потрібно буде розрівняти. Крім того, грунт під кущами необхідно мульчувати крихтою з торфом і соломою.

Звичайно ж, завжди потрібно мати на увазі, що специфіка посадки може відрізнятися від місцевості, на якій весь процес і відбувається, тому потрібно бути уважним і звертати увагу на всі тонкощі.

Паркові троянди, посадка і догляд

Специфіка догляду за парковими трояндами

  • Як ми згадували раніше, позитивною стороною паркових троянд є їх невибагливість до умов, так як вони були виведені з дикого шипшини. Але при цьому варто звернути увагу на той факт, що нерідко троянди садять і в досить суворих умовах, тому невелике укриття може виявитися не зайвим.
  • У весняний період існує необхідність у внесенні рідкого мінерального добрива (проводити даний процес рекомендується тільки після рясного поливу ділянки). Що стосується підгодівлі, то необхідність в ній відбувається тільки через рік після посадки.
  • Якщо говорити про поливанні, то даний захід потрібно проводити регулярно тільки в весняний період, а також першу половину літа. Крім того, поливання доцільно проводити в періоди посухи. Фахівці радять проводити полив рано вранці, або ввечері, але тільки в тому випадку, якщо протягом дня не було дощів. Рекомендуемся здійснювати полив не частіше 3-х разів на тиждень. Варто проводити полив рясно, так як особливого ефекту від поверхневого поливу просто немає.
  • Полив потрібно проводити виключно в зону кореня. Не можна допускати, щоб бризки потрапляли на листя або квіти. Також фахівці рекомендують зрідка проводити полив приблизно у вересні, так як у багатьох регіонах в цей час спостерігається певна посушливість.
  • Гарна новина полягає в тому, що паркові троянди не вражають ті хвороби, від яких страждають інші види троянди. При цьому і шкідники часто не є проблемою для парових рослин, хоча багато що може залежати від наявної місцевості.
  • Також важливо знати про те, що фахівці, які займаються вирощуванням квітів, рекомендують щороку проводити формуючу обрізку. Суть цієї ідеї полягає в тому, що чагарник повинен мати привабливу форму, а без щорічної обрізки рослинність буде втрачати свій декоративний (головна функція кущів троянд) зовнішній вигляд, а ще пізніше і зовсім стане тим самим об'єктом на ділянці, якого потрібно позбутися. При цьому потрібно берегти головні гілки, на яких поступово розростуться нові квіти.
  • Потрібно знати і про те, що регулярно проводиться омолоджує обрізка. Вона проводиться раз на кілька років (кущі, яким 3-5 років). В осінній період стебла кущів доцільно обрізати під основу, а дрібну поросль потрібно і зовсім прибрати. Всі гілки, на яких не цвітуть троянди, можна сміливо зрізати. Звичайно ж, перестаратися в даному процесі також не слід, так як помилки виправити вже не вийде. Що стосується зрізів, то їх потрібно замазувати за допомогою садового вару. Підійде також і олійна фарба.
  • Вкрай важливою є також і підготовка рослин до зими. Очевидно, що молоді чагарники не здатні легко впоратися з екстремально низькими температурами, які не є рідкістю на території країн СНД. Не можна виключати і короткочасних морозів, що сягають до -40 градусів. Таким чином, потрібно заздалегідь подбати про те, щоб морози не вплинули на їх стан. Проводиться укривкі кущів крафтового папером. Крім того, необхідно підгортати кущі землею. Такі прості заходи не тільки врятують кущ від низьких температур, а й від холодних вітрів, які протягом зими і навіть весни не є рідкістю.