Сангвінарія, посадка і догляд

Сангвінарія, посадка і догляд

Квіти - це головна прикраса будь-якої ділянки, які можуть просто до невпізнання змінити зовнішній вигляд. Багато вже давно звикли до шикарним квітучих рослин, які відрізняються тривалим цвітінням і різноманітністю декоративних сортів. Однак серед величезного різноманіття кольорів існує представники, які не володіють помітним зовнішнім виглядом і великою кількістю сортів, але в той же час є гарними і цікавими рослинами.

Саме до таких квітів відноситься ніжна сангвінарія - білосніжна красуня, килимом вкриває ділянку посадки і радує своїми цвітінням протягом декількох тижнів. По мимо прикраси свого саду ви отримаєте справжнє лікарський засіб прямо у себе на ділянці, адже давно доведено, що сангвінарія при гомеопатії відмінний засіб.

У цій статті розглянемо особливості та опис сангвінарія канадської - єдиного представника виду, а також наведемо характеристику популярних сортів у нашій країні. Відзначимо важливі моменти посадки і догляду за цією культурою.

Особливості та опис сангвінарія

Сангвінарія - це єдиний представник цієї квітки, який не відрізняється яскравим зовнішнім видів, але від цього не перестає бути привабливим і популярним серед садівників всього світу. Цей багаторічний квітка відноситься до сімейства Макові. Природним ареалом проживання квітки сангвінарія є Північна Америка, а зокрема Канада. Саме на честь батьківщини рослини цю квітку часто називають сангвінарія канадська. Зростає ця культура у вологих і тінистих лісах на невеликих галявинах, де покриває щільним килимом невеликі ділянки. Ця квітка росте лише на обмежених ділянках, широко не поширені по окрузі. Звідси в 18 столітті ця рослина потрапила на територію Європи, а потім вже і в Росії, де відразу ж знаходило любов садівників.

Ця квітка має кілька назв, які відмінно описують особливості та зовнішні характеристики культури. Назва «сангвінарія» походить від латинського слова, яке перекладається як «кров». Це пов'язано з тим, що коріння і стебла квітки при невеликих тріщинах починають виділяти червоно-помаранчевий сік, дуже схожий на справжню кров. Через цю незвичайну особливості білосніжну квітку часто називають кривавим коренем, кровавиком канадським, канадським зміїним горцем, кровавніцей, зміїним коренем. Таку відмінну рису сангвінарія відзначили ще корінні індійці, які використовували яскраво-червоний сік для ритуальної розмальовки особи.

Сангвінарія, посадка і догляд

опис сангвінарія

  • Сангвінарія є багаторічним трав'янистим рослиною, яке вважає за краще рости в тінистих місцях з мінімальною кількістю сонячного світла.
  • Коренева система квітки є ветвящееся кореневище, яке розташоване близько до поверхні і зростає горизонтально, нагадуючи собою ялинову гілку.
  • У товщину корінь приблизно 2 см, при розрізі рясно виділяє оранжево-червоний сік.
  • Коріння рослини максимально залягають на глибині 10 см.
  • Все коріння покриті нирками, зокрема всі молоді відростки, з яких надалі з'являються нові пагони. За рахунок цього квітка розростається і утворює своєрідні квітучі галявини.
  • Наземна частина рослини представлена ​​одним листом і квіткою, які в висоту можуть досягати від 15 см до 50 см. Невелике зростання характерний для дикої сангвінарія, в культурі зустрічаються більш високорослі екземпляри.
  • Листя квітки має досить великі розміри, приблизно 30 см. Мають особливої ​​декоративністю завдяки серцеподібної формі, красивому зубчатому краю, щільною текстурою і опуклим прожилкам. За кольором листя темно-зелена.
  • Листя сангвінарія мають досить специфічну особливість. У момент появи квітконоса, в період активної вегетації і до самого моменту цвітіння листок щільно обгорнутий навколо бутона квітки, що створює досить незвичайне видовище.

Сангвінарія, посадка і догляд

  • У дикоростучої форми сангвінарія квітка має правильну форму, яка складається з 8 пелюсток і жовтих тичинок в центрі. Відтінок у таких кольорів білий.
  • У сангвінарія махрової квіти більш складні і складаються з 12-16 пелюсток з заокругленим краєм.
  • Всі форми мають білосніжні квіти, за винятком одного рідкісного сорту з блідо-рожевим відтінком.
  • Квітка чимось нагадує звичну всім ромашку, тільки більшого розміру і більш великими пелюстками. У діаметрі квітка сягає 7 см.
  • Цвітіння сангвінарія починається відразу після сходу снігу і триває протягом місяця. При жаркій погоді цвітіння може скоротитися приблизно в два рази. Тому сангвінарія можна назвати метеозалежним рослиною.
  • Квіти даного виду не мають запаху.
  • Після закінчення цвітіння на квітці з'являються довгасті насіннєві коробочки з червоними горошинками-насінням сангвінарія, які мають невисоку схожістю.
  • Оранжево-червоний сік сангвінарія отруйний і містить в собі алкалоїди, які при попаданні в організм викликають серйозні наслідки, в тому числі і нервовий розлад. Тому після роботи з цією квіткою важливо завжди мити руки з милом.

Сангвінарія, посадка і догляд

Популярні сорти сангвінарія

Сангвінарія представлена ​​лише однією квіткою, який має назву сангвінарія канадська. У культурі вирощуються різні мутації цього виду, найпопулярнішою з яких вважається махрова. На відміну від звичайної форми, махрова представлена ​​більш великими суцвіттями, які складаються приблизно з 16 пелюсток зі злегка загостреними краями. Ці квіти трохи нагадують лілії, що надає їм ще більшу красу. Махрові форми відрізняються більш тривалим цвітінням, їх кореневища коротші, що дозволяє паросткам триматися більш щільно один до одного і утворювати красиві і густі куртини з квітами.

  • Сорт сангвінарія «Мультиплекс». Красива махрова фора квітки, яка відрізняться надзвичайно пишними суцвіттями. Воно має напівкулясту форму і нагадує суцвіття півоній або річкових латаття. Складається приблизно з 50 довгастих вузьких пелюсток, які злегка загострені на кінці. Вражає білосніжний колір суцвіть сангвінарія, який має якийсь перламутровий блиск, що змушує квіти немов сяяти в тіні. Запаху такі квіти не мають. Цвітіння починається відразу після сходу снігу, приблизно в квітні і триває протягом 2-3 тижнів, все залежить від погодних умов.
  • Сорт сангвінарія «Флорі полоні». Також є махровою формою квітки сангвінарія. Однак на відміну від вищеописаної, пелюстки у суцвіття ширші і загострені на кінцях. При цьому форму суцвіття має таку ж - напівкулясту. Квіти мають білосніжний відтінок, від чого на перший погляд пелюстки здаються порцеляновими. У висоту рослина досягає приблизно 35-40 см, на самому початку цвітіння бутон загорнутий в сірувато-блакитний лист.
  • Сорт сангвінарія «Амі». Цей сорт є дуже рідкісним і зустріти його в саду велике везіння. Кардинально відрізняється від усіх форм сангвінарія. Суцвіття мають ніжний блідо-рожевий відтінок. При цьому суцвіття складаються приблизно з 10-12 пелюсток, в центрі якого розташовуються жовті тичинки.

Сангвінарія, посадка і догляд

Існують ще численні мутації сангвінарія, махрові форми якої мають незначні відмінності, які навряд чи кидаються в очі. До того ж на сьогоднішній день селекціонерами ведеться робота по виведенню декоративних культурних сортів цього ніжного квітки.

Розмноження сангвінарія: найпоширеніші способи

Це чудове рослина може розмножуватися як вегетативним, так і генеративних способами. Кожен з них має свої особливості, знаючи які, можна без проблем розвести самостійно цей білосніжну квітку на своїй ділянці. Найпоширенішими способами є насіннєве розмноження і розмноження шляхом поділу кореневища.

Насіннєве розмноження сангвінарія

  • Насінням можна легко виростити на своїй ділянці красуню сангвінарія, проте в цьому випадку необхідно використовувати свіжозібрані насіння, так як з часом вони повністю втрачають свою схожість і стають непотрібними.
  • Збирати насіння необхідно після відцвітання суцвіть. Це відбувається приблизно в червні.
  • Зібрані насіння висушують і обов'язково піддають процесу стратифікації, що дозволить збільшити відсоток схожості, так як у насіння він досить низький.
  • Для стратифікації помістіть насіння у вологий грунт і поставте ємність з ним в холодильник при температурі 2-5 градусів. Цей процес займе приблизно 3 місяці.
  • Після цього наповніть контейнері легким і поживним субстратом і посійте в нього насіння, лише трохи присипавши грунтом. Відразу ж рекомендується прикрити посіви пластмасовою кришкою, так як сіянці можуть загинути навіть від сонячного світла.
  • У зв'язку з тим, що сіянці сангвінарія дуже ніжні і можуть загинути від найменшого ушкодження, багато садівники рекомендують сіяти насіння відразу в торф'яні горщики або ж можна це зробити при пікіровки. Розсаджувати молоді сіянці потрібно після появи першого справжнього листка, парі ніж робити це потрібно дуже обережно.
  • Таким чином саджанці дорощують приблизно до червня, після чого їх потрібно висадити у відкритий грунт. Якщо ви сіяли насіння в контейнери, діставати саджанці потрібно із земляною грудкою дуже акуратно, щоб не пошкодити ніжні коріння. Все простіше з торф'яними горщиками - їх просто заглиблюють в грунт.
  • Перший час необхідно ретельно доглядати за саджанцями, рясно поливати їх і вкривати від прямих сонячних променів.
  • Сангвінарія, вирощена за допомогою насіння, зацвіте тільки через 3-4 роки.

Сангвінарія, посадка і догляд

Розмноження сангвінарія розподілом кореневища

  • Цей спосіб більш поширений, так як вимагає меншої витрати часу і сил, при цьому цвітіння настає значно раніше, ніж при насіннєвому розмноженні рослини.
  • Ділити кореневище сангвінарія необхідно восени, після повного в'янення листя рослини.
  • Лопатою акуратно викопайте доросла рослина і помістіть його на покривний матеріал або шматок картону.
  • Далі руками, також дуже обережно, розділіть рослину на кілька деленок. При цьому важливо стежити за тим, щоб у кожної деленкі була хоча б одна нирка. Хоча багато садівників рекомендують ділити таким чином, щоб у одній частині було кілька молодих нирок. Так рослина розростеться і приживеться швидше.
  • Не можна занадто пересушувати коріння рослини, тому висаджувати на постійне місце потрібно відразу після ділення.
  • Для цього на обраному ділянці роблять посадочні лунки, глибина яких повинна складати приблизно 7 см. Між квітами повинно бути відстань приблизно 25-40 см, але не менше. Кореневище має властивість розростатися горизонтально.
  • Перед посадкою ретельно перевірте коріння деленок, на них не повинно бути ніяких пошкоджень, інакше рослина може не прижитися.
  • Деленки акуратно поміщають в лунки, добре розправляючи горизонтальний корінь і направляючи його вертикально.
  • Всі саджанці присипаються грунтом і обережно ущільнюються руками.
  • Деякий час варто поливати деленки, проте не перестарайтеся, інакше можете їх вимити.

Сангвінарія, посадка і догляд

Підготовчі етапи перед посадкою сангвінарія в саду

Сангвінарія все ще рідкісний гість у наших садах, тому багато садівники навіть не ризикують садити цю красуню на своїх ділянках. Однак з правильною і ретельної підготовчої роботою ви зможете впоратися з вирощуванням цього незвичайного багаторічного квітки в своєму саду. Для цього важливо підібрати якісний і здоровий посадковий матеріал і вибрати оптимальне місце для його посадки.

Етап 1. Вибір посадкового матеріалу сангвінарія

  • Посадковий матеріал ви можете заготовити самостійно, якщо на вашій ділянці вже ростуть сангвінарія. Якщо такої немає, можна розпитати у сусідів або знайомих і попросити невелику деленку у них.
  • Саджанці цієї квітки продаються в спеціалізованих розплідниках і садових центрах, які професійно займаються розведенням рослин. Якщо ви купуєте в такому місці, можна своїми очима побачити, як викопується деленка або звідки береться саджанець вашого майбутнього квітки.
  • Якщо ви купуєте розсаду, то краще купувати її в торф'яних горщиках, щоб надалі не пошкодити кореневу систему рослини.
  • Деякі розплідники можуть продавати відрізки кореневищ, які ви можете посадити для розмноження квітки.
  • У будь-якому випадку перед покупкою ретельно перевірте рослина на наявність пошкоджень. Сангвінарія відрізняється примхливістю і підвищеної ніжністю, а від найменшого ушкодження може не прижитися.

Сангвінарія, посадка і догляд

Етап 2. Вибір місця для посадки сангвінарія

  • Сангвінарія вважається тіньолюбних рослиною, тому постарайтеся знайти на своїй ділянці прийнятне для цієї квітки місце.
  • Можна підготувати ділянку в тіні великих дерев або по сусідству з папороттю.
  • Однак у цієї квітки є унікальна здатність пристосовуватися до мінливих умов вирощування. Ви можете посадити її на сонячному місці і вона до нього пристосуватися і зацвіте.
  • Слід пам'ятати, що цвітіння цієї рослини залежить від кількості сонячного світла, що потрапляє на нього. Чим більше світла, тим коротший період цвітіння.
  • Вибираючи місце для посадки сангвінарія, пам'ятайте, що період її цвітіння досить короткий, тому виділіть їй помітний ділянку по сусідству з іншими квітучими рослинами, термін цвітіння яких не збігається з даною культурою. Так ви зробите акцент на цьому унікальному рослині.

Етап 3. Вибір і підготовка грунту під посадку сангвінарія

  • До грунту ця культура досить вибаглива, тому варто приділити її підготовці особлива увага.
  • Сангвінарія воліє рости на пухких і легких ґрунтах, які мають високі показники повітропроникності і влагопроницаемости.
  • Для неї підійдуть живильний садовий грунт з нейтральною або кислою реакцією. Якщо реакція на обраному вами місці лужна, то перед посадкою можна додати трохи деревної золи або торфу.
  • Не рекомендується висаджувати рослину в низинах і в місцях з підвищеною вологістю і застоєм вологи. Це може негативно позначитися на коренях квітки.

Технологія посадки сангвінарія в саду

  • Кращий час для посадки сангвінарія в саду - це осінь, як рання, так і пізня.
  • Перш за все необхідно ретельно перекопати обраний вами ділянку, розпушити грунт і добре її розрівняти.
  • Далі приділіть увагу підготовці посадкових лунок. Їх глибина повинна становити приблизно 7 см, а ширина залежить від того, де ваше рослина росло до моменту посадки. Якщо ви висаджуєте торф'яні горщики, то яму потрібно робити ширше. Якщо ви вирішили посадити деленки, то лунку можна зробити невеликий.
  • Якщо ви боїтеся застою води біля коріння рослини, можна зробити хороший дренаж з чистого річкового піску або гравію.
  • Якщо ви висаджуєте розсаду з контейнера, діставайте кожен сіянець із земляною грудкою і розміщуйте його в посадкову лунку.
  • При посадці деленки приділіть увагу кореням, які потрібно добре розправити. Основний корінь повинен розташовуватися горизонтально, в той час як всі додаткові повинні знаходитися вертикально вниз.
  • У підготовлений грунт можна додати німого торфу і органічних добрив, після чого засипати лунки з саджанцями.
  • Після посадки акуратно ущільните грунт руками і рясно полийте водою.

Сангвінарія, посадка і догляд

Агротехніка вирощування сангвінарія: секрети і нюанси догляду

Сангвінарія є досить невибагливим расенами в плані догляду за ним, проте увагу приділяти цій квітці все-таки потрібно. Догляд за сангвінарія полягає в своєчасному і поливі, розпушуванні грунту і регулярної підгодівлі.

Полив сангвінарія

Сангвінарія досить посухостійка рослина, яке практично не вимагає поливів. Це стосується рослин, що ростуть в повній тіні. Однак при розміщенні на сонячних ділянках від вас буде потрібно регулярний, але помірний полив. У найпосушливіше час поливати потрібно 1-2 рази в тиждень маленькими порціями. При цьому стежте, щоб волога не застоювалася.

Розпушування і мульчування сангвінарія

Рихлити рослина не потрібно, так як його коренева система розташована дуже близько до поверхні і ви можете зачепити ніжні коріння, від чого сангвінарія може загинути. Щоб уникнути перегріву грунту і запобігти появі бур'янів, поверхня навколо рослини замульчируйте торфом.

Підживлення сангвінарія

Як і всі красивоцветущие рослини, сангвінарія вимагає щорічної підгодівля, яка найчастіше проводиться ранньою весною до моменту активної вегетації. У цей час можна внести органічні добрива або комплексне мінеральне, при цьому строго дотримуйтеся дозування, зазначену виробником.

Сангвінарія, посадка і догляд

Використання сангвінарія в ландшафтному дизайні

Сангвінарія має властивість поступово розростатися в бік тіні, тому варто ретельно продумувати садову композицію за участю цієї незвичайної культури.

  • Перш за все ця рослина красиво виглядає в кам'янистих садах. На тлі темних каменів вигідно виділятимуться білосніжні квіти.
  • Ви можете обладнати міні-сади серед плитки на садовій доріжці. Просто залиште місце між плитками і посадіть там цю квітку, доповнивши композицію невеликими камінням.
  • Дуже добре виглядає сангвінарія в сусідстві з хвойними рослинами, наприклад, з туями. Особливо, якщо їм надали красиву форму.
  • Можна посадити сангвінарія поруч з почвопокровними рослинами. Таким чином ви виділите красу білосніжних суцвіть культури.
  • Так як сангвінарія є перш за все первоцвітом, ви можете висадити її поруч з ранніми квітами, такими як тюльпани або нарциси.
  • Дуже добре виглядають ці квіти як пристовбурних прикраса великих дерев і чагарників.

Фото сангвінарія в ландшафті

Сангвінарія, посадка і догляд

Сангвінарія, посадка і догляд

Сангвінарія, посадка і догляд

Сангвінарія, посадка і догляд

Сангвінарія, посадка і догляд

Сангвінарія, посадка і догляд

Лікувальні властивості сангвінарія

  • Сангвінарія відома тим, що використовується в народній медицині як гомеопатичний засіб. Вона має в'яжучу, спазмолітичну, відхаркувальну, антибактеріальну дію.
  • Додають цю рослину в медичні препарати для лікування запалення суглобів.
  • Застосовується вона і для лікування бронхіальної астми та алергії.
  • Відомі випадки використання сангвінарія для лікування риніту, ларингіту, мігрені, менструальної мігрені, підвищеної пітливості, акне.
  • Сангвінарія є складовою гормонального препарату для лікування захворювань жіночої статевої системи. Цей препарат дозволяє нормалізувати обмін речовин в організмі, гормональний баланс, зменшує біль при менструації, нормалізує менструальний цикл.
  • Випускається також настоянка сангвінарія канадської, яка використовується для лікування ревматизму, мігрені, коклюшу.
  • В Америці ця рослина додають в зубну пасту і використовують його для лікування зубного каменю.
  • У будь-якому випадку перед використання даної рослини в медичних цілях обов'язково варто проконсультуватися з лікарем.

Сангвінарія, посадка і догляд

Сангвінарія - ніжний білосніжну квітку, який яскравою плямою прикрасить ваш сад ранньою весною, не вимагаючи від вас великих зусиль при його посадці і догляду за ним.