» » » Як побудувати будинок з профільованого бруса

Як побудувати будинок з профільованого бруса

Як побудувати будинок з профільованого бруса

Будинки з профільованого бруса вже давно довели свою надійність і якість. Будівлі з такого матеріалу навчилися зводити досить швидко, тому що вони збираються дуже легко, як і дитячі конструктори. Це стало можливим завдяки наявності спеціальної технології будівництва. Нижче розглянемо, як можна побудувати будинок з профільованого бруса власноруч.

Характеристики матеріалу

Як побудувати будинок з профільованого бруса

Профільований брус роблять переважно з деревини хвойної породи. Погляньте уважно на матеріал - ви помітите, що його зовнішня і внутрішня сторони різні. Так, зовнішня сторона полуовальная або рівна і строганная. Внутрішня сторона завжди рівна. При цьому з боків розташовується шип і паз. Саме за допомогою них колоди скріплюються між собою.

переваги:

  • До переваг цього матеріалу варто віднести екологічність. Адже такі споруди збираються без використання клею.
  • Варто ще відзначити те, що цей матеріал коштує недорого і дуже теплий.
  • Профільований брус простий в монтажі. Завдяки цьому його нерідко використовують для самостійного будівництва будинків з профільованого бруса.

Зверніть увагу:

  • Так, дерево має пори, а, отже, вони є і в профільованого бруса. Тому існує ймовірність появи в цих зонах грибків і плісняви. Саме тому матеріал обробляється спеціальними захисними складами.
  • Брус практично не має відколів, але з часом вони можуть з'явитися. Причому з часом щілини можуть збільшуватися. Не слід допускати, щоб тріщини стали наскрізними.
  • Крім того, слід пам'ятати, що деревина погано переносить вологу. Тому необхідно стежити за дахом дерев'яного будинку і при необхідності її відразу ремонтувати.
  • Якщо будинок розташовується в північному регіоні, де можливі низькі температури, то потрібно його додатково утеплити.

З цього матеріалу збирають не тільки вдома, а й інші різноманітні дерев'яні конструкції. Так, наприклад, з нього зводять сауни, лазні та альтанки. Таке широке застосування для нього знайшлося тому, що він є екологічним. Саме тому так часто зводять будинки з профільованого бруса. Характеристики матеріалу розглянемо докладніше далі.

Каркас з бруса змодельовано так, що при складанні стін опади не проникають всередину будівлі. Сьогодні прийнято кожну деталь підганяти один під одного так, щоб після завершення робіт стіна вийшло досить рівною. Крім того, варто відзначити, що при використанні цього матеріалу відбувається мінімальна усадка будинку. Це тільки покращує теплоізоляцію будівлі.

При виборі колод слід звернути увагу на їх товщину. Так, якщо брус купується для побудови житлового будинку, то береться матеріал з перетином не менше 200 мм. Якщо ви хочете з нього побудувати будинок, який буде використовуватися тільки влітку, то можна взяти більш тонкі дошки. Це ж стосується зведення лазні і альтанки. Правильний підбір матеріалу може заощадити чимало грошей. Тому добре подумайте, перш ніж вибрати той чи інший варіант.

Технологія будинку з профільованого бруса

Підготовчі роботи

Як побудувати будинок з профільованого бруса

Перше, що потрібно зробити, це скласти проект будинку з профільованого бруса. Він повинен бути досить точним. Зокрема, слід правильно і уважно все розрахувати, щоб знати, скільки необхідно купити матеріалу. Проект створюється самостійно або можна звернутися з цим завданням в будівельну компанію.

Врахуйте, що будинок з цього матеріалу рекомендується будувати в зимовий час. Тому якщо ви хочете самі заготовляти деревину, то це бажано зробити завчасно. Причому матеріал після заготовки необхідно буде протягом тривалого періоду сушити в домашніх умовах. Тоді він буде сідати спокійніше і рівномірно. При дуже низьких температурах рекомендується відмовитися від сушки колод тому, що вони можуть стати в таких умовах дуже крихкими.

Крім цього, важливо враховувати всі чинники, і вибрати для будівництва цільну і здорову деревину, на якій відсутні тріщини і сліди ураження грибком. Після чого потрібно рівно обрізати дерева і обов'язково обробити їх антисептичним матеріалом. Можна не заготовлювати все самостійно, а купити матеріал у готовому вигляді. У ньому вже повинні бути вирізані спеціальні пази. Залишиться тільки викласти будинок з бруса. Це вже можна зробити своїми руками або ж за допомогою фахівців.

Фундамент для будинку

Як побудувати будинок з профільованого бруса

Фундамент є однією з найважливіших частин будь-якої будівлі. До цього етапу робіт слід поставитися дуже уважно. Перш ніж визначитися з типом базису, потрібно врахувати деякі фактори. Одним з них є місцеві геологічні умови (склад грунту, показники ґрунтових вод). Корисно буде дізнатися, які фундаменти мають будинки поблизу - це може багато в чому скоротити витрати на роботу. Так, для цегельних, бетонних будинків часто використовують стрічкові базиси. Такі фундаменти зводяться досить просто, але для цього потрібно багато матеріалів і велика трудомісткість.

Для зведення дерев'яних будинків варто віддати перевагу пальових і стовпчастий фундамент. Стрічковий фундамент теж підійде, але він повинен бути мелкозаглубленним. Розглянемо, як звести фундамент такого типу докладніше:

  1. Спочатку зробіть необхідно розмітку. Кути як з зовнішньої, так і з внутрішньої сторони необхідно відзначити за допомогою простих кілочків. Після чого контур позначається шляхом з'єднання кілочків шнурівкою.
  2. За даними вказівниками викопується траншея глибиною не більше 0,7 м, але не варто робити яму занадто дрібною. Інакше міцність конструкції вийде недостатньою. При цьому необхідно дотримуватися розмітки. Дозволяється відхилятися від неї не менше, ніж на 200 мм.
  3. Далі необхідно закласти щебеневу подушку. Для цього дно виритої траншеї слід засипати шаром піску товщиною 1,2 м або таким же шаром щебеню.
  4. Що стосується опалубки, то її можна зробити своїми руками або замовити вже готову. Опалубки, зроблені самостійно, зазвичай виконуються з колод, на яких відсутні шви і відколи. Якщо опалубка замовляється, то бажано вибрати її з пластика або сталі. У будь-якому випадку опалубка повинна бути встановлена ​​в траншею і вирівняна по центру.
  5. Щоб підвищити міцність фундаменту, рекомендується використовувати арматуру у вигляді прутів діаметром не менше 1 см з перемичками.
  6. При проведенні робіт найкраще використовувати не менше двох поясів арматури і каркас. При приварювання не можна допускати, щоб прути розташовувалися ближче, ніж на 30 мм. У траншею вони повинні укладатися без перешкод.
  7. Після зведення арматури можна змочити опалубку і починати заливати бетон. При використанні дерев'яних конструкцій опалубку потрібно змочити сильніше, щоб деревина не могла увібрати воду з бетонного розчину.
  8. Коли розчин висохне, опалубку можна знімати. Щоб утеплити фундамент, використовуються плити з екструдованого пінополістиролу. Їх товщина повинна становити 6 см, а на кутах по 8 см.
  9. Після зведення боків фундаменту майбутнього дерев'яного будинку, на місце установки опалубки необхідно засипати щебінь, який допоможе влаштувати гідроізоляцію. Верхню частину фундаменту при бажанні можна ізолювати за допомогою руберойду. Після цього обов'язково слід зробити зворотне засипання за допомогою раніше вилученого грунту.

Зведення стін

Як побудувати будинок з профільованого бруса

Зводити стіни з профільованого бруса дуже просто. Робота буде чимось нагадувати збірку дитячого конструктора.

Етапи монтажу:

  1. Спочатку необхідно провести якісну гідроізоляцію фундаменту. Щоб цього зробити, на стовпи базису слід укласти кілька шарів руберойду і промазати потрібні місця мастикою.
  2. Далі необхідно укласти перший вінець, що вважається одним з найбільш важливих моментів. Брус для цього можна взяти звичайний. Найголовніше, щоб його розмір був трохи більше, ніж основні колоди. Якщо більш товстих колод немає, то можна використовувати два бруска, з'єднаних разом.
  3. Коли з першим вінцем буде закінчено, можна починати зводити стіни з профільованого бруса. Завдяки системі «шип-паз» це не займе багато часу. Крім того, цей спосіб кріплення забезпечує колодах рівномірну усадку і дає можливість будувати заміський будинок за досить невеликий термін.
  4. Щоб сконструювати стіни, досить скласти бруси один на одного. Але на деяких моментах всіх варто зупинитися докладніше. Так, кутове з'єднання можна зробити чотирма різними способами - одностороннім замковим пазом, в полдерева, з потайним шипом або в перев'язку з корінним шипом.
  5. Брус до бруса кріпиться за допомогою дерев'яних кілочок, що забиваються в спеціальні отвори діаметром 20-35 мм. При цьому між сусідніми отворами має бути близько 1 м. Їх можна ще з'єднати за допомогою цвяхів або залізних кілків, але не варто це робити, якщо у вас немає досвіду в проведенні подібних робіт. Справа в тому, що якщо неправильно забити цвяхи, то це може привести до того, що колоди повиснуть на них після усадки.
  6. При зведенні стін обов'язково потрібно утеплити межвенцовие шви. Аналогічно утеплюються зони з'єднання кутів. Також не забувайте залишити невеликий отвір в місцях, де ймовірно будуть знаходитися вікна і двері. При цьому не варто намагатися зробити так, щоб залишений отвір підходив під розміри вікон, які в них будуть вставлятися. Якщо досвіду мало, то таке прагнення може стати причиною перекосу стін. Розумніше буде вирізати відповідні отвори вже після того, як стіни будуть готові. Це можна зробити за допомогою бензопили.

Як побудувати будинок з профільованого бруса

Монтаж даху

Коли стіни вже заставлені, саме час зайнятися облицюванням даху. Для цього підійде - шифер, профнастил, ондулін, євроруберойд або металочерепиця.

Монтаж покрівлі в будинку з профільованого бруса своїми руками - нескладне завдання. Порядок проведення робіт наступний:

  1. Перш потрібно поставити стельові арки. Зазвичай це робиться «на ребро», дотримуючись крок близько 0,5 м.
  2. Після цього встановлюється кроквяна система, яку роблять з крокв або дощок. Вона, по суті, є скелетом майбутньої покрівлі. Ця система додатково зміцнюється стійками і розкосами.
  3. Коли кроквяна система буде готова, можна починати установку фронтонів. В основному фронтони виконуються з того матеріалу, з якого зроблені стіни. В цьому випадку з такого ж бруса. Але якщо ви хочете менше витрат, то їх цілком можна зробити з фанери, дощок, сайдингу, вагонки або будь-якого іншого відповідного матеріалу.
  4. Далі потрібно встановити обрешітки. При цьому необхідно враховувати особливості майбутнього покрівельного матеріалу. Для обрешітки зазвичай використовується рейка 50 на 50 мм. Якщо для покрівлі буде використовуватися євроруберойд, то каркас доведеться зашивати повністю. Для таких випадків підійде орієнтовано-стружкова плита.
  5. Перш ніж ставити покрівельний матеріал, потрібно облаштувати покрівельний пиріг. Дах заміського будинку необхідно обов'язково ізолювати, захистити від попадання вологи.

Проведення внутрішніх і зовнішніх робіт

Як побудувати будинок з профільованого бруса

Обробкою завершуються майже будь-які будівельні роботи, але для будинку з профільованого бруса вона не обов'язкова. Справа в тому, що зовнішній подібного будівлі є «природним, природним» і без обробки виглядає досить привабливим. Але якщо при роботі використовувався брус без попереднього просушування, то на стінах можуть з'явитися тріщини. Крім того, якщо натуральний деревне вид вам не до душі, то ніхто не заважає зробити обробку. Це досить просте завдання, з якою можна впоратися власноруч.

Як зовнішню, так і внутрішню обробку можна провести будь-якими відповідними матеріалами. Причому додатково вирівнювати стіни немає необхідності. Зовнішню обробку будинків з бруса роблять за допомогою таких матеріалів, як сайдинг, вагонка і декоративна штукатурка. Що стосується внутрішнього облицювання, то для цієї мети використовують гіпсокартон і шпаклівку.

Деревина повинна «дихати». Це потрібно враховувати при обробці. Для цього добре підійде варіант вентильованого фасаду. Це дозволить уникнути скупчування вологи під облицюванням будинку, завдяки чому дерево зможе прослужити протягом довгих років. Після виконання оздоблювальних робіт залишиться встановити вікна та двері, а потім провести електропроводку і влаштувати опалювальну систему.

Будинок з профільованого бруса: фото

Як побудувати будинок з профільованого бруса Як побудувати будинок з профільованого бруса Як побудувати будинок з профільованого бруса  Як побудувати будинок з профільованого бруса

Як побудувати будинок з профільованого бруса

Будинок з профільованого бруса: відео