Власників приватних будинків і заміських ділянок, не влаштовує традиційний варіант форми покрівлі і стандартні розміри будівель. Деревина надає дуже великі можливості для будівництва, і одна з них - споруда куполоподібних споруд за допомогою гнутих конструкцій, які дають можливість створювати найбільш незвичайні і оригінальні обриси будівель із застосуванням криволінійних поверхонь. Крім цього, гнутоклеєних брус має ще багато додаткові переваги.
Виготовлення гнутих балок з бруса. етапи:



Сфери використання гнутих балок з клеєного бруса в будівництві
Цей матеріал застосовують не тільки в житловому будівництві, але і при будівництві промислових і господарських споруд.
Гнуті балки розширюють горизонти в сфері проектування та виконання конструкцій, дозволяючи вирішувати такі завдання як:
- Дерево стійке до різних факторів впливу, з цієї причини конструкції з гнутоклеєних матеріалу використовують для зведення складів.
- Гнутий брус дає можливість реалізувати перекриття між стінами з великою відстанню, оскільки з нього виробляють ферми, балки і інші різновиди конструкцій для установки покрівлі. Це дозволяє будувати будівлі, склади і споруди для утримання тварин у великих фермерських господарствах та інші споруди, яким необхідна велика площа.
- Найпоширеніший варіант застосування: гнута балка з клеєного бруса - матеріал для споруди куполів і покрівель незвичайної форми.
- Даний матеріал використовують при будівництві теплиць і парників, оскільки з його допомогою можна виконувати стійкі і міцні конструкції підходящої форми і великої площі.
- Гнутий клеєний брус дозволяє будувати і невеликі архітектурні споруди.
Купольне будова даху не тільки красиво і незвично з естетичного боку, але і має ряд додаткових переваг. На такий покрівлі не буде накопичуватися сніг, вона слабо нагрівається від сонця і не несе великого навантаження на стіни. Не дивно саме такий тип даху використовується з давніх часів.
Виготовлення гнутих балок з клеєного бруса
Як зігнути деревину без появи тріщин, а сам матеріал, щоб прийняв необхідну геометричну форму? Створення гнутого бруса відбувається в промислових умовах, однак з іншого боку подібну роботу можна виконати власноруч.
Вигинання деревини - це досить складний технологічний процес, що вимагає впливу відразу декількох факторів. Дана робота потребує певних навичках і строгому дотриманні технології, а в іншому випадку він стане неміцним і довго не прослужить.
Зазвичай для виготовлення гнутих конструкцій застосовуються листяні породи дерева, оскільки вони більш пластичні і легко піддаються обробці. Найбільш популярними породами є дуб, клен, вільха, ясен та інші.
Хвойні породи використовуються вкрай рідко. Більшість гнутих заготовок для меблів і для інших виробів виробляють з березового шпону. Такі матеріали складають приблизно 60% всіх гнутоклеєних заготовок. Інструкція зі згинання деревини:
Основи технології виробництва гнутих компонентів
Основою в згинанні клеєного бруса стає гидротермическая обробка - одночасний вплив високої температури і пара.
Подібна обробка збільшує пластичність деревини, в результаті чого вона отримує підвищену гнучкість і може змінювати її форму, не викликаючи при цьому будь-яких пошкоджень самої структури матеріалу.
Високі пластичні здібності дерево отримує тоді, коли його вологість доходить до 30%, а температура в серцевині заготовки - 100о. Домогтися подібних показників в домашніх умовах вкрай непросто, тим більше що процес пропарювання повинен бути тривалим. Брус, який володіє перетином 3,5 см потрібно пропарювати не менше 1,5 годин щоб він досяг необхідного показника гнучкості.
Схема виготовлення:
- Заготівля поміщається на шину і ретельно кріпиться, після чого вона пропарюється необхідний час. Їх постачають спеціальними прямокутними або конічними пропилами, що дозволяють деревині вигнутися.
- Підготовлений матеріал згинають до необхідної кривизни за допомогою преса і шини.
- Заготівля, все ще прикріплена до шини відправляється в сушіння, де отримує потрібний рівень вологості, що підходить для будівельних робіт.
В результаті, заготівля отримує необхідний радіус кривизни, і її можна застосовувати і для виготовлення, і для будівництва дерев'яних компонентів внутрішнього інтер'єру. Брус гнутоклеєних виготовляють, поєднуючи одночасно два процеси: ламелі згинаються і відразу ж склеюються в один блок.
В результаті, матеріал зберігає всі позитивні якості і характеристики клеєного бруса, набуваючи особливу форму. Технологія дає можливість створювати найрізноманітніші конструкції і форми з різним радіусом вигину.