» » » Калина розеум, посадка і догляд

Калина розеум, посадка і догляд

Калина розеум, посадка і догляд

Вирощування калини останнім часом стало своєрідною тенденцією. Перш за все, мова йде про декоративні рослини, здатних перетворити звичайний «сірий» дачну ділянку в дійсно привабливе простір. Варто сказати, що нерідко декоративні сорти калини можна зустріти і в дикій природі, причому там вони виглядають дійсно пишно. У зв'язку з цим у багатьох господарів виникають думки, що в певних ситуаціях догляд за калиною абсолютно не потрібен, так як навіть в природних суворих умовах (без належного поливу, а також при нестачі світла або сонячного випромінювання) рослина демонструє відмінний зростання.

Якщо мова йде конкретно про вирощування калини, то догляд все ж таки необхідний. Перш за все це пов'язано з тим, що господарі хочуть вирощувати відразу кілька чагарників, які створюють на території певну композицію. Якщо відкинути догляд, то рослини будуть розвиватися не так рівномірно, як хотілося б. Якщо застосувати деякі рекомендації, то чагарники не тільки будуть радувати активним ростом, але і стануть центральною прикрасою всієї території, якою б великою вона не була. Однак це не означає, що доглядати за кущами калини потрібно постійно. Рівні проміжки часу можуть бути, і це навіть позитивно позначається на стані рослини.

У даній статті ми поговоримо про сорт калини Розеум, який вже довгі роки залишається одним з найпоширеніших декоративних рослин на дачних і садових ділянках. Перш ніж виробляти посаду калини, доцільно поглянути на основні рекомендації, пов'язані з доглядом за рослиною.

Калина розеум, посадка і догляд

Особливості калини Розеум

Як ми вже говорили, калина Розеум є декоративна рослина, яке активно використовується для прикраси ділянок. Можна сміливо говорити про те, що на сьогоднішній день цей сорт зустрічається вкрай часто, причому мова йде про величезних кількостях в рамках багатьох ділянок. У деяких випадках занадто активна посадка калини Розеум - не найкраща ідея, так як втрачається та сама індивідуальність рослини, яка цінується.

Якщо говорити безпосередньо про варіанти посадки цієї рослинності, то господарі, найчастіше, приймають рішення зробити посадку декількох чагарників. Їх розташування повинне чітко відповідати конкретного стилю, так як при хаотичної посадці ландшафт ділянки можна тільки погіршити.

Калина Розеум чудово поєднується з багатьма іншими рослинами. Причому фахівці, які займаються рослинністю, радять господарям не боятися експериментувати, щоб створити на ділянці щось незвичайне. Найчастіше зробити щось невдале на основі калини та інших рослин - практично неможливо, тому сміливі та неординарні рішення позитивно позначаються на загальній стилістиці ділянки.

Характеристики калини Розеум мають велике значення. Чагарники виростають до 3 метрів у висоту. Довжина листя калини може становити до 12 см. Ширина дорослого чагарника нерідко досягає 4 м.

Якщо говорити про активність зростання калини Розеум, то фахівці відзначають, що чагарники розвивається насправді швидко. Йдеться про приріст в 30-40 см в рік. Пік розвитку чагарнику - це приблизно 8-й рік після посадки. Бувають випадки, коли рослина досягла піку свого розвитку на пару років раніше, або пізніше. Знову ж таки, все залежить від існуючих умов, а також від догляду і багатьох інших факторів.

Цікаво також і те, що калина Розеум здатна радувати своїм цвітінням на ділянці протягом 50-60 років, і це не жарт. Причому протягом усього цього періоду рослина може залишатися декоративним центром ділянки. Сильною стороною цього сорти калини є морозостійкість, і це говорить про те, що Розеум можна вільно вирощувати на території країн СНД, де в зимовий період температура регулярно виявляється екстремально низькою. Звичайно ж, це ще не говорить про те, що додатковий захист для рослини не потрібна.

Увага багатьох дачників і садівників приковують квіти калини. Йдеться про тих самих білих пишних суцвіттях, які дивують своїми розмірами і яскравим забарвленням. На початку свого розвитку квітки мають світло-зелений відтінок, проте поступово ці самі «снігові кулі» стають яскраво-білими, причому іноді вони дійсно нагадують великі сніжки. Діаметр суцвіть може становити до 15 см. Якщо кущ дуже великий, то на ньому можна легко виявити сотні «сніжок», завдяки яким рослина стає найпривабливішим об'єктом на ділянці.

Цвітіння куща триває приблизно 20 днів, починається воно ближче до кінця травня, і закінчується в середині липня. Безпосередньо декоративні різновиди даного сорту визначити вкрай просто, так як вони мають більшу кількість квіток, і самі вони відрізняються дивовижною пишнотою.

Калина розеум, посадка і догляд

Посадка калини Розеум

Варто мати на увазі, що розмноження чагарника відбувається шляхом ділення куща, або посадкою держака, або відводами. Якщо говорити про найбільш оптимальному варіанті посадки, то все залежить від умов, в яких буде перебувати чагарник, а також від уподобань господарів.

В першу чергу потрібно розуміти, що для посадки доцільно створити сприятливі умови, які дозволять рослині кращим чином прижитися, а також регулярно цвісти в весняний період.

Таким чином, в першу чергу потрібно вибрати час для посадки.

Калина розеум, посадка і догляд

Час для посадки калини Розеум

Фахівці радять проводити посадку калини Розеум рано навесні, або пізно восени, відразу перед тим, як почнуться заморозки. Навесні доцільно садити калину тому, що в цей період після зими прокидаються всі рослини, і у них відразу ж активізується життєдіяльність. В цей же час фахівці рекомендують проводити посадку будь-яких способом. Восени виробляти посадку також можна, і рослині це піде на користь, так як є чимало часу для адаптації. В осінній період можна садити калину тільки шляхом ділення кореня.

Розмноження калини розподілом кореня - вкрай простий спосіб. У будь-якому місці потрібно знайти чагарник і знайти на ньому бічний відросток молодої порослі, після чого відбувається акуратне відділення від основного куща. Відразу після цього можна проводити посадку калини.

Посадка отводком також проводиться регулярно, причому для цього навіть не потрібно нічого відламувати або відривати. Якщо на ділянці вже ростуть чагарник калини, досить пригнути нижню гілку до землі, після чого пришпилити його скобою з дроту. Помилитися в цьому процесі вкрай складно, тому рослина порадує своїм зростанням вже дуже скоро. Зверху створену отводку потрібно присипати землею. Крім того, потрібно підтримувати відведену частину куща у вологому стані. Коли відводок пустив коріння і відросток, можна зменшувати догляд - рослина гарантовано продовжить своє активне зростання. Після цього доцільно відокремити відводок від великого куща і пересадити в окреме місце.

Багато садівники і дачники, які мали справу з посадкою різних кущів і дерев, впевнені, що посадка держака - це найкращий і найнадійніший варіант. Дійсно, частина правди в цих словах є, однак процес посадки нерідко виявляється складніше, ніж в попередніх випадках. Для цієї справи необхідно зрізати гілку молодого втечі, який має 7-9 нирок, після чого виробляють усадку в теплиці, в родючий грунт. Також протягом довгого періоду потрібно виробляти регулярний полив, а також контроль температури (при високій температурі розвиток живця буде активним). В таких умовах держак повинен пробути в теплиці приблизно до наступної весни, після чого можна сміливо робити посадку в грунт. За рослині буде видно, що воно знаходиться в хорошому стані, тому після посадки, в більшості випадків, рослина буде демонструвати стрімке зростання.

Відразу ж після того, як держак виявляється готовим для посадки, доцільно вибрати найбільш оптимальне місце для подальшого розвитку держака.

Калина розеум, посадка і догляд

Місце для посадки

Варто відзначити, що калина Розеум часто найкращим чином пристосовується до вологим грунтам. Саме на цій основі чагарнику активніше зростає і радує цвітінням. Таким чином, найчастіше величезні чагарники можна помітити на ділянках, розташованих біля водойм. Звичайно ж, далеко не у всіх є поблизу водойма, проте існує можливість без всяких проблем здійснювати регулярний полив. Крім того, нерідко мають місце бути вологі грунту, які є такими через високий залягання грунтових вод.

Фахівці відзначають, що найчастіше калину важко назвати примхливим рослиною. Розеум непогано пристосовується практично до найрізноманітніших умов, які можуть бути на ділянці. Звичайно ж, іноді це відбивається на зростанні куща, проте часто істотних проблем не буває.

Як ми вже говорили, садити калину Розеум можна групами рослин, або поодинокими кущами. Варто мати на увазі, що перший варіант є більш розумним, тому що найчастіше кілька чагарників здатні створити дійсно позитивну атмосферу на ділянці. Причому рослина буде радувати своїм виглядом і в періоди розвитку, і вже після того, як досягла свого піку. При груповій посадці доцільно не просто хаотично розташувати рослини, а створити своєрідну композицію. Це абсолютно нескладно, однак ефект буде приголомшливим. Поодинокі чагарники калини виглядають теж непогано, особливо якщо ділянка невелика, а місць для посадки рослин не так багато, як хотілося б. Таким чином, все в руках господарів, які бажають створити приємний зовні ділянку.

Калина розеум, посадка і догляд

Готуємо грунт

  • Посадка калини відбувається в яму, розміри якої повинні складати приблизно 60х60х80 см.
  • Варто відзначити, що після того, як була створена яма, необхідно зволожити поглиблення великим об'ємом води. Важливо мати на увазі, що води потрібно більше там, де місцевість піднесена, або рівна. У глибинках часто грунт є вже зволоженою, тому занадто багато води для ями не потрібно.
  • Після зволоження потрібно перейти на наступний етап, пов'язаний зі створенням дренажу для рослини. Суть проблеми полягає в тому, що волога або вода може накопичуватися на рівні кореневої системи калини, і при такому розкладі рослина швидко загине, або знайде занадто плачевний стан. Безпосередньо сам дренаж являє собою невеликий шар, який може складатися з каменів, кори дерев та інших матеріалів. Шар дренажу може становити приблизно 15-25 см. Практично весь простір, яке залишається після облаштування дренажу, необхідно заповнити поживною сумішшю. Причому це можуть бути калійно-фосфорні добрива, торф, перегній і багато іншого. Більш того, на сьогоднішній день у продажу можна знайти спеціальні речовини, які, як гарантують виробники, обіцяють активне зростання рослини. Варто мати на увазі, що завжди краще скористатися вищевказаними варіантами, ніж покупними продуктами.
  • Відразу ж після того, як яма була заповнена добривами, необхідно знову пролити в неї воду.

Якщо все зроблено точно так же, як описано в цьому матеріалі, для калини Розеум, а також для всіх інших сортів рослини, це виявиться прекрасним стартом, що дозволяє з легкістю виростити велике і пишне рослина.

Калина розеум, посадка і догляд

Процес посадки

Очевидно, що безпосередньо сама посадка калини є найважливішим процесом, від якого може залежати дійсно багато.

Безпосередньо для посадки потрібно створити невелике заглиблення в використовуваному добриві. При цьому фахівці наголошують на тому, що шийку кореня слід обов'язково заглиблювати на 5 см.

Прикопують калина звичайної садової землею, і після цього відбувається черговий полив. Відповідно, у нас виходить вологий грунт, на основі якої потрібно викласти мульчу з тирси, а також хвої і старого листя. Це ще одна важлива рекомендація, яка дозволить дати хороший старт для активного зростання калини Розеум.

Відомо, що ця сама мульча дозволяє верхньому шару грунту ще надовго залишатися у вологому стані, що дуже важливо для рослини. Це не дозволяє утворюватися щільною кірці.

Догляд за калиною Розеум

Як ми вже говорили, багато господарів помилково вважають, що догляд для декоративної калини не потрібен. Пов'язано це з тим, що численні чагарники можна знайти не тільки на дачних і садових ділянках, а й на багатьох інших територіях, де не ступала нога людини. Від частини це правда, так як чагарник в будь-якому випадку буде розвиватися і радувати своїм цвітінням, проте далеко не завжди чагарник знайде ті найбільші габарити, а також величезні білі квіти, які приваблюють численних господарів.

Таким чином, догляд за калиною є комплексним, і має сенс аналізувати цілий ряд факторів, які дозволять позитивно вплинути на зростання сорту Розеум.

  • Полив. Відомо, що практично всі сорти калини люблять вологу, причому у великих кількостях. Фахівці радять робити полив якомога частіше, і в тому випадку, якщо грунт навколо кущів не дуже волога, це означає, що можна здійснювати черговий полив. Це вкрай позитивно позначається на розвитку калини, і це дасть про себе знати, коли листя і квіти чагарнику знайдуть небачені розміри. У тому випадку, якщо квіти і листя чагарнику мають не дуже великі габарити, то це означає, що полив здійснюється не так часто, або в недостатніх обсягах води. Переборщити з поливом калини вкрай складно.
  • Підживлення. Звичайно ж, добрива є вкрай важливими аспектами, пов'язаними з вирощуванням рослин. У тому випадку, якщо є необхідність виростити пишний чагарник, без підживлення не обійтися. Фахівці відзначають, що підгодівлю доцільно робити через 2-3 роки після посадки. Це пов'язано з тим, що яма, облаштована на самому початку, має досить добрив, яких вистачить як мінімум на пару років. Першу підгодівлю доцільно проводити в весняний період, коли на кущах тільки починають з'являтися перші листя. В даному випадку важливо використовувати саме азотні добрива. Що стосується другої підгодівлі, то вона відбувається восени, безпосередньо перед тим, як почнуть опадати листя. Тепер же має сенс задіяти калійно-фосфорні добрива, які також використовувалися при облаштуванні ями для кущів.
  • Очищення. Фахівці радять проводити очистку калини Розеум щорічно. Ситуація виглядає в такий спосіб, якщо здійснювати якісну очистку, то чагарник буде рости активно, а разом з цим регулярно з'являтимуться нові гілки і листя. До очищення також слід відносити і процес обрізки. Виробляти цей процес необхідно ранньою весною, безпосередньо перед сокоруху калини. Також можна обрізати кущі пізньої осені, коли листя вже опало. Що стосується молодих рослин, то ситуація виглядає в такий спосіб, що протягом перших двох років розвитку ніяку обрізку і очищення краще не робити.

Калина розеум, посадка і догляд

Шкідники калини Розеум

На жаль, досить часто калина Розеум стає жертвою різних шкідників. Потрібно мати на увазі, що якщо проблема з шкідником не була вирішена якомога раніше, чагарник може просто загинути.

  • Калиновий листоед. Цей шкідник активно виїдає м'якуш листя, через що від них залишаються тільки скелети з прожилок.
  • Жук-листоед. Він відкладає яйця прямо під корою чагарника. Через деякий час личинки починають активно знищувати рослину. Відкладання яєць відбувається приблизно в кінці весни або на початку літа.

Позбутися від цих двох шкідників можна за допомогою одного і простого способу. Потрібно створити водний розчин, в який будуть додані наступні компоненти: гіркий перець, полин, часник, запашні трави, господарське мило (50 г на 10 л). Даний розчин потрібно використовувати шляхом обприскування кущів у вечірній час, саме тоді, коли спадає денна висока температура. Якщо все зроблено правильно, то шкідники досить швидко покинуть рослина. Іноді ситуація виявляється занадто запущена, і тоді розчин вже навряд чи допоможе.