Вже довгі роки колосальною популярністю користується сорт декоративної калини «Бульденеж». Багато садівники і дачники роблять вибір на користь цього сорту через його пишного і рясного цвітіння. Фахівці відзначають, що така рослинність стане кращим рішенням для більшості ділянок, так як декоративна калина бульденеж здатна прикрасити навіть найпривабливіші простору.
Багато дачники називають цей сорт декоративної калини «сніжком», так як квіти рослини зібрані з дійсно великі суцвіття, діаметр яких становить до 20 см. Білий окрас також позитивно впливає на зовнішній вигляд рослинності, і калина практично завжди акцентує на собі увагу людей. Таким чином, суцвіття нагадують своєрідні снігові кулі, які чудово виглядають в теплі періоди року.
Практика показує, що виростити на своїй садовій або дачній ділянці калину «Бульденеж» можна без зайвих проблем, але в той же час рослина має деякі особливості, на які необхідно звернути увагу господарям ділянки. Люди, які не мають достатньо досвіду в судовому справі, з великою ймовірністю зіткнуться з деякими труднощами. Таким чином, потрібно вивчити деякі особливості цієї рослини, щоб в повній мірі бути впевненим в якісному догляді.
У цьому матеріалі спробуємо проаналізувати питання, пов'язані з посадкою і доглядом за декоративною калиною. Крім того, не обійдемо стороною деякі специфічні сторони вирощування калини, на які слід звертати увагу в першу чергу.
Особливості декоративної калини
Якщо мова йде про декоративну калині, то в першу чергу мається на увазі сорт «Бульденеж». Дачники та садівники відзначають, що дана рослинність кращим чином поєднується з іншими культурами. Наприклад, нерідко посадку декоративної калини виробляють біля горобини або барбарису. Одиночна посадка також має місце бути, але при цьому варто звернути увагу на загальний стиль ділянки, в рамки якого калина повинна вписатися.
Відомо, що цвітіння у калини «Бульденеж» є нетривалим, і відбувається протягом 25 днів (або менше). Також існує думка, що декоративна складова калини досягається і за допомогою красивої форми листя. Тому «Бульденеж» привертає увагу своїм зовнішнім виглядом протягом усього дачного періоду.
Заздалегідь варто відзначити, що декоративна калина є вологолюбні рослиною, тому рослини, посаджені біля водойм, ростуть активно, і в кінцевому підсумку виявляються дійсно гарними і міцними.
Багато господарів відзначають, що декоративна калина буде радувати своєю привабливістю навіть з мінімальним відходом. Практика показує, що в деяких ситуаціях це дійсно так. Але при цьому варто звернути увагу на той факт, що позитивний результат можна отримати далеко не завжди. В цей же час правильний догляд є гарантією того, що «Бульденеж» виросте пишним, красивим і міцним рослиною. Можна лише відзначити, що декоративна калина не вимагає занадто багато догляду. Досить іноді проводити певні заходи, щоб рослина відповідало очікуванням.
Місце для посадки декоративного калини
Як ми вже згадували, декоративна калина є тим самим рослиною, яке обожнює підвищену вологість. Відповідно, багато господарів намагаються здійснювати посадку біля водойм або інших місць із підвищеною вологістю.
Можна лише відзначити, що калина дійсно краще почувається на вологих ґрунтах. При цьому практика показує, що садові культури калини непогано показують зростання і в рамках сухих ґрунтів. Але при цьому існує необхідність регулярного поливу.
Крім того, посадку слід здійснювати в затінених місцях. При цьому рослина любить і сонячний колір, але варто мати на увазі, що при постійному впливі сонячного світла декоративна калина буде розвиватися далеко не так активно, як хотілося б. Відомо чимало випадків, при яких постійний сонячне світло привів до загибелі рослини. Таким чином, якщо догляд за калиною не проводиться, слід хоча б створити найбільш підходящі для рослини умови.
Якщо говорити про зимовий період, то це питання турбує багатьох дачників і садівників. Деякі вважають, що «Бульденеж» добре переносить морози, інші впевнені, що морози просто знищують рослину. Насправді ж ситуація залежить від існуючих умов. Практика показує, що в дійсно холодні зими калина буде підмерзати. Однак гарна новина полягає в тому, що відновлення після морозів відбуватиметься досить швидко. Таким чином, при можливості слід накривати рослину плівкою, щоб морози не мали занадто серйозного впливу. Далеко не завжди подібні заходи здатні принести хоча б трохи користі. У тому випадку, якщо в регіоні, де зростає декоративна калина, суворих морозів практично не буває, турбуватися просто немає про що.
Хотілося б відзначити, що декоративна калина не боїться сильних вітрів, але робити підв'язку все ж має сенс. Вся справа в тому, що рослина грунтується на досить крихкою деревині, і пориви вітру здатні пошкодити рослину.
Повертаючись до питання найбільш придатною для декоративної калини обстановки можна відзначити, що жарку погоду «Бульденеж» переносить вкрай легко. Однак, як ми вже говорили, сонячне світло рослина сприймає не завжди добре.
Час посадки «бульденеж»
Фахівці стверджують, що посадку декоративної калини можна здійснювати і восени, і навесні. Однак другий варіант є найбільш правильним, так як в весняний період рослина дуже добре адаптується до існуючої обстановці, і подальше зростання відбувається активно і без найменших проблем. Крім того, саме навесні доцільно проводити розмноження декоративної калини відводками.
Підготовка ґрунту для посадки
- Якщо планується здійснити посадку одиночного куща, слід створити яму, габарити якої складають приблизно 60х60х80 см. Відразу ж після того, як яма була розрита, слід зробити рясний полив ділянки водою. Слід акцентувати увагу на великих обсягах води, так як це вкрай важливий аспект, який стосується активного зростання декоративної калини.
- Важливо мати на увазі, що в залежності від місця, де проводиться посадка, необхідна певна кількість води. Наприклад, якщо посадка буде відбуватися на височини, то слід задіяти якомога більше води.
- Тепер необхідно облаштувати дренаж на дні створеної ями. Дренаж необхідний для того, щоб вода в коренях не застоювалася (застій негативно впливає на розвиток рослини в загальному). Безпосередньо сам дренаж часто складається з каменів, деревної кори і тому подібних матеріалів.
- Далі потрібно заповнити яму поживною сумішшю, яка також необхідна для підтримки активного зростання декоративної калини. Що стосується самих компонентів, то мова йде про торф, перегній, золі, а також старих листках і садовому грунті. Відразу ж після добрива потрібно знову полити яму водою. Варто мати на увазі також і той факт, що всі вищевказані заходи є кращим рішенням для посадки рослини. Це практично гарантія того, що декоративна калина почне активне зростання.
Якщо все проведено точно, як зазначено в матеріалі, можна бути впевненим, що декоративна калина покаже швидке зростання, навіть якщо навколишнє оточення не кращим чином впливає на розвиток рослинності.
Варто сказати, що в кінцевому підсумку господарям залишається зробити посадку калини, однак це вже не так складно, як всі минулі дії.
Особливості посадки декоративної калини
- Для початку в уже створеної ямі необхідно виконати мінімальні поглиблення і розташувати рослину. При цьому найголовніше - це заглиблення шийки кореня приблизно на 5 см.
- Після цього відбувається звичайна присипка рослини садовим грунтом, а далі - полив. В кінцевому підсумку у нас вийде невеликий кущик з вологим ґрунтом навколо. В цей же час на вологий грунт необхідно викласти мульчу зі старого листя, тирси і хвої. Це однозначно дасть позитивний поштовх для активного розвитку рослини.
- Варто мати на увазі, що після цього здійснювати регулярний полив часто не потрібно, так як на довгий період мульча забезпечить необхідну вологість для грунту.
Догляд за калиною «Бульденеж»
Незважаючи на специфіку посадки і деякі інші питання, слід звертати увагу на догляд за декоративною калиною. Без гідного догляду абсолютно не можна бути впевненим, що рослина буде активно розвиватися.
Ми вже говорили про те, що догляд за калиною є комплексні заходи, і господарям доведеться витратити чимало часу, щоб задовольнити всі потреби рослини.
В цей же час згадувалося, що можна і не робити догляд за декоративною калиною, причому багатьом господарям це не завадило виростити дійсно велика рослина. Однак подібні випадки є рідкістю, тому що найчастіше певний відхід все ж необхідний.
Серед головних аспектів, пов'язаних з доглядом, можна виявити полив, підживлення і очищення.
- Полив. Очевидним є той факт, що полив являє собою вкрай важливе питання, яке стосується практично всіх рослинних культур. Однак «Бульденеж» являє собою те саме рослина, потребує обстановці з підвищеною вологістю. Також важливо знати, що в спекотні періоди року (літо, початок осені) полив повинен бути вкрай активним. Необхідно здійснювати полив грунту навколо кореневої системи. Слід спостерігати за зволоженістю грунту, так як це і є головний показник того, чи необхідно здійснювати полив, або вологи досить. У тому випадку, якщо полив буде правильний, на чагарнику квіти будуть дійсно великими. Важливо сказати про те, що не найбільші розміри квітів говорять про недостатній рівень догляду за рослинністю, і в першу чергу причина криється в недостатньому поливі.
- Підживлення. На початку потрібно пам'ятати, що повноцінна підживлення вже росте на території рослини виробляється через 2-3 роки після посадки. Раніше згадувалося про початкову підгодівлі, і якщо вона зроблена дійсно правильно, то цього повинно вистачити приблизно на пару років. Перша підгодівля через деякий час після посадки проводиться у весняний період. На той час повинні з'явитися перші листя. Ця підгодівля повинна грунтуватися на азотних добривах. Що стосується другої підгодівлі, то вона відбувається в осінній період, приблизно в той час, коли листя тільки починає опадати. В даному випадку доцільно застосувати калійно-фосфорні добрива. Що стосується самих підгодівлі, то слід звернути увагу на той факт, що їх можна розводити у воді, або просто використовувати сухі гранули. У випадку з останнім варіантом необхідно розпушувати грунт за допомогою сапи, після чого грунт змочують водою. Що стосується обсягів підживлення, то найчастіше задіюється близько 30 грамів на одне відро.
- Очищення. Щоб чагарник мав презентабельний вигляд, необхідно регулярно проводити різання гілок. Таке очищення дозволить забезпечити рослині найбільш оптимальну форму, що дозволяє калині і далі активно розвиватися. Крім того, якщо обрізати пошкоджені гілки, то через деякий час відросте нове, які будуть радувати активним ростом і бурхливим цвітінням. Фахівці радять робити різання гілок в весняний період перед сокоруху рослинності. Також можна проводити аналогічний процес восени, вже коли листя опало. Важливо також пам'ятати про те, що якщо з моменту посадки чагарнику пройшло 2 роки або менше, ніякої очищення піддавати рослинність не можна, так як це може істотно зашкодити чагарнику.
Шкідники і хвороби декоративної калини
Далеко не секрет, що різні хвороби і шкідники є вкрай серйозною загрозою для більшості рослинних культур. Така ж ситуація і з декоративною калиною.
В першу чергу потрібно розуміти, що якщо вчасно не почати реагувати на шкідників, то ситуація може стати дуже загрозливою.
- Калиновий листоед. Це вкрай небезпечний шкідник, який досить активно виїдає м'якуш листя. Відповідно, зрозуміти, що листоед почав свою брудну справу, можна по залишився від листя скелету прожилок.
- Калинова чорна тля. Це також серйозний шкідник, який знову впливає на листя чагарника. Визначити чорну тлю можна по поступово гинуть листю. Вони втрачають форму, згортаються, і в кінцевому підсумку опадають.
- Жук листоед. Даний шкідник небезпечний тим, що навесні або на початку літа відкладає яйця, і вже через невеликий проміжок часу личинки починають поступово знищувати рослину.
Що стосується безпосередньо лікування декоративної калини від шкідників, то найчастіше потрібна розчин, який настоюється на полину, гіркому перці, часнику і запашних травах. Крім того, в розчин доцільно додати господарське мило (близько 50 грамів на 10 літрів розчину).
Відповідно, якщо виявлені вищевказані шкідники, має сенс проводити обприскування, але тільки в вечірній період. Крім того, у продажу можна знайти спеціальні препарати, разом з якими йде інструкція із застосування. У певних ситуаціях ця продукція може виявитися ефективніше розчину, приготованого своїми руками.
Якщо говорити про хвороби декоративної калини, то частіше за все мова йде про іржі та борошнистої роси.
- Іржа. Дана хвороба легко визначається: на листках утворюється наліт жовто-оранжевого кольору (колір іржі). Вкрай важливо відзначити той факт, що дану хворобу запускати не можна, так як в один момент процес зупинити не вийде. Фахівці радять проводити обприскування на основі бордоською рідини. Як тільки з'явилися перші ознаки хвороби - потрібно відразу ж діяти.
- Борошниста роса. В даному випадку мова йде про білому нальоті на листках калини. Знову ж таки, не можна допускати занадто плачевну ситуацію, тому потрібно оперативно задіяти розчин фундазола. Обприскування цим розчином проводиться всього 1 раз.
Бувають ситуації, коли чагарник вже заражений, і нічого з цим вдіяти вже не вийде. При такому розкладі треба знищити рослину, так як існує велика ймовірність зараження здорових рослин, розташованих поруч.