Дана стаття може бути корисною для садівників, які вирішили прикрасити свою ділянку таким рослина як ехінацея. Ця представниця сімейства айстрових не надто вибаглива, але вам слід знати деякі тонкощі в питаннях вирощування і догляду, тільки тоді вона буде радувати вас довгим і барвистим цвітінням.
Найбільш поширені сорти ехінацеї
Ехінацея трава - це багаторічна рослина з сімейства айстрових, або складноцвітих. Вона є вихідцем зі східної Америки. В даний час ехінацея використовується в якості декору або, як лікарська рослина. До роду ехінацеї належить безліч сортів, нижче наведені найбільш поширені з них, що ростуть в нашій місцевості.
- Ехінацея «Дивна» (Echinacea paradoxa Britton) - має яскраво-жовте забарвлення.
- Ехінацея «Пурпурова» (Echinacea purpurea) цвіте великими квітами з коричневою серцевиною і може досягати 12-ти сантиметрів в діаметрі.
- Ехінацея «Cranberry Cupcake» має махрові яскраво-пурпурові квіти і вирощується в декоративних цілях.
- Ехінацея «Королівська» привертає увагу своєю висотою, що значно перевищує 2 метри і великими рожево-червоними квітами, які мають 15 сантиметрів в діаметрі.
- Ехінацея сорти «White Swan», дослівно переводячи, іменується як «Білий лебідь», візуально вона дуже нагадує ромашку.
- Ехінацея «Indiaca» - це високоросла рослина з великими квітами рожевого і оранжево-коричневого забарвлення.
- Ехінацея «Magnus» володіє яскравими рожево-малиновими квітами і радує око своїм цвітінням протягом усього літа.
- Ехінацея «Юлія» - це карликовий варіант американської ромашки - саме так ще називають ехінацею. Вона виростає всього до 38-45 сантиметрів і має яскраво-помаранчеві квіти.
- Ехінацея «Double Scoop Cranberry» ця посухостійка красуня відрізняється своїми гарними журавлинний суцвіттями.
- Ехінацея «Клеопатра» схожа на жовте сонечко, ніж завжди привертає увагу метеликів.
- Ехінацея «Вечірня зоря» (Evening Glow) дуже популярна завдяки незвичайній розфарбуванні. Листочки квітки нагадують по окрасу рум'яну зорю.
- Ехінацея «Мускусна диня» (Supreme Cantaloupe) зачаровує своїми кароокими квітами, одягненими в подвійне жабо кольору мускусною дині. Часто використовується для декорування букетів.
- Ехінацея, фото якої зображено нижче відрізняється різноманіттям відтінків, ніж підкорює навіть найвибагливіших садівників, адже ця рослина прекрасно вписується в дизайн будь-якої ділянки або клумби, де буде радувати вас своїм довгим цвітінням.
Ехінацея посадка і способи вирощування
Ехінацея володіє невибагливим характером і при цьому має ефектну зовнішність. Саме тому багато господинь висаджують її на своїй ділянці. Розмножити американську ромашку можна двома способами: діленням куща і насінням.
Ехінацея посадка і догляд - метод поділу куща
Це давно відомий і популярний серед садівників спосіб розмножити необхідне рослина.
Насамперед необхідно відокремити частину дорослого куща.
Відокремлена частина поміщається в корені утворює розчин на 2-3 тижні.
Після того, як кореневі волоски досягнуто кількох сантиметрів, молоде рослина можна висаджувати у відкритий грунт. Під час висаджування кореневі шийки повинні розташовуватися на рівні ґрунту.
Ехінацея фото якої зображено нижче потребує спостереження і поливі теплою, але не гарячою, водою кожен день.
Коли ви переконаєтеся, що рослина прижилася і дає перші самостійні листи, процедура поливу теплою водою припиняється.
Ехінацея вирощування - насіннєвий спосіб
Для вирощування ехінацеї в домашніх умовах, необхідні якісні ехінацея насіння, які можна придбати в садівничому магазині або на спеціалізованому сайті. Після чого можна зробити двома способами - висадити їх в закритий грунт, або відразу у відкритий.
Для того, щоб зростити ехінацею з насіння в кімнатних умовах, вам потрібно підготувати ящик з грунтом.
Ранньою весною необхідно посіяти насіння рослини в грунт і засипати зверху тонким шаром піску.
Ви повинні контролювати вологість грунту і не допускати її пересихання, своєчасно здійснюючи полив.
Перші паростки з'являться приблизно через 14 днів.
На початку травня, коли молоді рослини зміцніють, їх можна пересадити у відкритий грунт.
Молодим рослинам слід забезпечити хороший полив і часте розпушування грунту.
Вирощування ехінацеї - вегетативний метод
На сьогоднішній день набирає популярність ще один метод розмноження ехінацея - меристема. Це вегетативний спосіб розмноження, в результаті якого утворюється маленький живець вихідного рослини. Мініатюрний паросток висаджується в горщик для кімнатних квітів і інтенсивно поливається. Після закінчення 30-45 днів підріс квітка можна буде висадити у відкритий грунт.
Вирощування ехінацеї - важливі моменти
Вирощування ехінацеї будинку - це простий і дуже приємний процес. При мінімальних фінансових і фізичних затрат, ви прикрасите свою ділянку чудовими барвистими квітами.
Для ехінацеї краще вибрати світлий, доступний для сонця ділянку саду, так як в тіні дерев квіти розвиваються значно гірше.
Для всіх сортів ехінацеї посадку молодих саджанців потрібно виконувати навесні, в травні. Для цих цілей вам підійде родюча, нейтральна, лужна і глибоко оброблена грунт. Якщо ж земля на вашій ділянці виснажена і не багата на корисні елементи, то ви можете штучно додати в неї трохи органіки - перегній і золу. Проблеми з вирощуванням ехінацеї можуть виникнути лише на легких піщаних грунтах. Якщо ж на вашій ділянці кислий грунт, то обов'язково додайте в неї вапно - для нейтралізації середовища.
Коли настане час висаджувати вашу красуню у відкритий грунт, обов'язково додайте в лунку в рівних пропорціях компост і пісок. Після чого акуратно пересадите молода рослина в підготовлену лунку і зафіксуйте його на тій же глибині, на якій він ріс в горщику.
Незважаючи на те, що прийнято ехінацея вважається посухостійкою, їй слід забезпечити регулярний і рясний полив. Таким чином можна домогтися більш пишного і тривалого цвітіння. Два рази за сезон рослина потребує добриві. Перший раз - в період активного росту (навесні), другий - в момент початку формуватися бутонів.
Якщо вам вдалося забезпечити ехінацеї догляд належного рівня, то вже в липні ви зможете милуватися високими, до 80 сантиметрів, зеленими кущами, рясно прикрашеними яскравими квітами.
Ехінацея догляд - хвороби і шкідники
Що стосується хвороб і шкідників, то ехінацея вкрай рідко піддається їх згубної дії. Іноді, через літні азотних дощів і частих перепадів температури квітка піддаються захворюванню борошнистої роси. Виражається вона у вигляді білого нальоту на стеблі і листках. Побороти цю недугу дуже складно, так як спеціальних препаратів не існує. Тому, як тільки ви виявили пошкоджене рослина - видаліть і спаліть його, а місце, де воно росло продезінфікуйте концентрованим розчином марганцю.
Якщо ж рослина схильне нападу клопів або інших комах, то можна скористатися спеціальними засобами. Добре зарекомендував себе Карбофосфор, який чудово справляється з цією проблемою.
Ехінацея восени зрізається до самої землі і ховається сумішшю землі з компостом або перегноєм. Земляний насип можна ще утеплити сухими листям або тирсою. З зрізаних сухих квітів збираються насіння для посадки на наступний рік.
А в цілому, якщо дотримуватися перерахованих рекомендацій, регулярно проводити прополку ділянки і звільняти квітка від небажаних бур'янів вирощування ехінацеї не викличе ніяких складнощів.
Лікувальні властивості ехінацеї - вплив на організм
Вчені з'ясували, що ехінацея рослина містить безліч корисних речовин, таких як:
- полісахариди;
- органічні кислоти;
- дубильні речовини;
- сапоніни;
- флавоноїди смоли.
Якщо заварити в окропі кілька суцвіть ехінацеї, то ви отримаєте прекрасний тонізуючий і тонізуючий напій, який зніме втому після складного дня.
З ехінацеї виготовляються настойки, відвари, соки і екстракти, які надають на організм людини такий вплив:
- противірусну;
- протимікробну;
- протигрибковий;
- ранозагоювальну дію;
Так само препарати з цієї рослини чудово справляються з втомою і перевтомою, здатні зміцнювати імунітет.
Цілющі властивості ехінацеї
Люди, які професійно займаються лікуванням травами, радять використовувати настоянку ехінацеї пурпурової при лікуванні інфекцій сечовивідних шляхів і піхви.
У складі американської ромашки є така речовина, як бетаїн. Він дуже ефективно бореться з розвитком симптомів інсульту і інфаркту.
Компреси з настоянки ехінацеї можна застосовувати при лікуванні герпесу і псоріазу, а так само при лікуванні опіків, укусів комах і при загоюються.
Препарати, в основу яких входить ехінацея, широко застосовують в боротьбі з цукровим діабетом і хворобами печінки.
На основі ехінацеї в сучасній фармакології випускається безліч лікарських препаратів, які відмінно справляються з лікуванням різних хвороб. Наприклад, Ехінацея композитум - це комплексний гомеопатичний препарат, який покликаний боротися з різного роду запальними процесами.
Нескінченно довго можна перераховувати всі плюси препаратів на основі ехінацеї. Лікарі її дозволяють використовувати при лікуванні дітей вже з трьох років. Але незважаючи на це, вона так само може мати деякі протипоказання до прімененію.Такіе як:
- індивідуальна непереносимість:
- алергічні реакції.
Тому обов'язково відвідайте лікаря перед застосуванням того чи іншого препарату і переконайтеся в безпеці його застосування саме для вас.
І на завершення хочеться сказати, що ехінацея - це чудова декоративна рослина, яка не тільки прикрасить будь-яку ділянку, а й впорається з багатьма хворобами. Головне не зловживати його цілющими властивостями і прислухатися до рекомендацій лікарів. І тоді ви обов'язково будете здорові і щасливі!