Якщо ви купили змішувач на заміну старому або плануєте обладнати раковину на новому гарнітурі і захотіли все зробити своїми руками, то вам потрібно ретельно ознайомитися з цим процесом. З одного боку, підключити і встановити кухонний змішувач буде легко - впоратися з таким завданням зможе кожен бажаючий.
З іншого боку, якщо у вас немає належного досвіду, і ви не знаєте елементарних правил, то можна зіпсувати виріб або зробити роботу не якісно. Часто новачки стикаються з тим, що загинають підводи, збивають різьблення і т.п. Ще одна поширена причина, згідно з якою доводиться вдаватися до допомоги професіоналів - відсутність набору необхідних сантехнічних інструментів. Однак така проблема більше ніж вирішити, так як завжди можна попросити щось у знайомих.
Ми постараємося максимально докладно розповісти про те, як встановити кухонний змішувач своїми руками правильно і надійно.
Список необхідних запчастин та інструментів
Перед тим як приступити до монтажу сантехніки на кухні необхідно підготувати і купити все необхідне. Вам буде потрібно:
- ФУМ-стрічка - краще не використовувати лляну клоччя, оскільки вона розбухає від води, і зняти її в наслідок буде непросто.
- Ріжковий ключ на 11 або 10.
- Трубчастий ключ - потрібно для затягування важкодоступній гайки під час монтажу змішувача до раковини.
- Монтажний комплект, в якому будуть присутні гумові кільця ущільнювачів, а саме полушайба (дві штуки), гайка і шпилька (одна або дві). Цей набір завжди йде разом зі змішувачем, але при необхідності ви зможете купити кільце ущільнювача міцніше і товстіший, оскільки виробники не завжди включають в комплект якісні прокладки.
- Маленький ключ, пасатижі, викрутка - іноді і без них не обійтися.
- Ганчірка, тазик і ліхтарик, щоб все було добре видно.
- Дві сантехнічні проводки - йдуть в комплекті, але краще замовити інші, оскільки заводські нерідко бувають короткими і зроблені з силуміну.
На підводках варто загострити особливу увагу. Варто враховувати, що вони:
- Проведення потрібні такої довжини, щоб вони згиналися в вигляді півкола, а не заламувалися. Тобто вони ні в якому разі не повинні бути занадто короткими або, навпаки довгими. Як правило, оптимальним варіантом є довжина в 86 см.
- Якщо заводська настройка буде дуже короткою, то немає сенсу намагатися її нарощувати, рекомендується просто купити нову.
- Більш того, не купуйте сілуміновие шланги, особливо, якщо ви замовили силуміновий змішувач - потрібно, щоб хоча б підводки були надійними.
- Установка гнучких підводок набагато простіше, ніж підключення жорстких, але вони менш надійні, з цієї причини краще монтувати їх разом з відводів з краном.
- Прокладки обов'язково повинні йти в комплекті проводок.
- Найчастіше заміна старого змішувача на кухні має на увазі заміну і старих підводок, так як вони також можуть зношуватися.
Як встановити кухонний змішувач? Основні етапи:
- Демонтаж колишнього змішувача і підготовка до установки нового.
Перш ніж, встановити кран на кухні, необхідно перекрити воду (сам стояк не варто перекривати) і на дно раковини постелити ганчірку, щоб в неї не впали дрібні деталі, а великі не могли пошкодити.
Безумовно, заміна змішувача на кухні потребує демонтажу старого крана. Для цього знадобиться:
- Від'єднати старі шланги від труб гарячої та холодної води ріжковим ключем або вручну. Не забудьте встановити під них тазик і злити залишок води, після чого ретельно протерти різьбу труб.
- Далі за допомогою трубчастого ключа необхідно відкрутити притискну гайку на одній або двох шпильках, яка і відповідає за фіксацію змішувача на раковині. Коли гайка буде відкручу, ви зможете зняти і металеву полушайба.
- Потім потрібно витягнути змішувач із шлангами з отвору. Після цього ви зможете безпосередньо приступити до наступного кроку.
- Збірка конструкції змішувача і підводок.
Монтаж змішувача на кухні завжди починається з його збірки, а саме - підключення з жорсткими підводами або гнучкими шлангами.
Якщо у вас ДВОХВЕНТИЛЬНІ модель змішувача, то, скоріш за все, спочатку необхідно його зібрати. Для цього вставляємо кран (виливши) в корпус до обмежувального кільця, і не дуже сильно затягуючи (вручну), прикручуємо їх один до одного.
Тепер потрібно скористатися ФУМ-стрічкою і кілька разів обмотати нею кінець проводки.
Обмотка наконечника стрічкою зовсім не обов'язкова, оскільки шланг ж має прокладку.
Далі вставляємо кінець першої проводки в отвір змішувача і прикручуємо спочатку наживо, а потім трохи затягуємо ріжковим ключем на 10. Так, прикручуємо другий шланг.
Важливо занадто сильно не затягувати, в іншому випадку ви ризикуєте пошкодити підкладку. Але і якщо не дотягніть, то буде погано.
Далі прикручуємо стрижень-шпильку (або дві шпильки) різьбленням вгору в належне отвір. В результаті змішувач буде готовий до монтажу. Залишилося протягнути обидві проводки в спеціальне кільце ущільнювача, потім довести його до основи корпусу змішувача і зафіксувати його там.
- Монтаж змішувача на раковину.
На цьому етапі ви можете встановити кухонний змішувач на раковину.
Увага! Зручніше встановлювати змішувач на Не вбудована мийку, оскільки працювати, залазячи під стільницю не завжди зручно (в такому випадку монтаж відбувається саме так).
В розмір отвору мийки просовуємо кінці шлангів, встановлюємо змішувач і просимо кого-то його притримати, щоб було зручно.
Далі знизу знятої мийки або стільниці одягаємо другу притискну шайбу на підводки. В результаті вийде так, що два гумових ущільнювача захищають корпус і знизу і зверху раковини. Тепер точно також закріплюємо металеву подковообразную шайбу.
Тепер знизу надягаємо на шпильку-гайку і закручуємо її допомогою:
- Трубчастого ключа, якщо вам необхідно замінити сантехнічне пристрій на встановленої мийці.
- Рожковим ключем - якщо змішувач встановлюється на зняту або нову мийку. Безумовно, після цього необхідно виконати установку самої мийки на стільниці і лише потім приступити до підключення змішувача до труб гарячої та холодної води.
- Міцно затягніть гайку (але в той же час не перестарайтеся).
Нарешті, підключаємо шланги до труб виведення води, не забуваючи про те, що:
- висновок холодної води - з лівої труби;
- висновок гарячої води - з правої труби.
У деяких випадках холодна вода виводиться через трубу, що знаходиться зверху, а гаряча вода - через трубу знизу. Добре якщо на труби будуть відводи з кранами, якщо ви застосовуєте гнучкі шланги.
- тестування роботи.
Ну, ось і все, залишилося просто перевірити правильність виконаних дій, пустивши спочатку гарячу, після чого холодну воду. Якщо відсутні протікання, а проводки загинаються в формі букви U і плавно, то вітаємо вас, адже ви впоралися із завданням. Якщо утворилися протікання, то скоріш за все, десь пошкодився ущільнювач - доведеться його демонтувати і замінити.