Щоб прийом душа був комфортним і гаряча вода змішувалася з холодною, забезпечуючи необхідну температуру рідини для купання, потрібно змішувач. Монтаж змішувача може здійснюватися досвідченими фахівцями, але зробити це можна своїми руками, так як це не настільки складний процес. Нижче Ви дізнаєтеся, як встановити змішувач у ванній, і ознайомитеся з корисними навчальними відео.
Як вибрати змішувач у ванну
Монтаж змішувача не можна виконати без попередньої покупки нового крана. До його покупці варто поставитися особливо серйозно, так як від неї залежить вся подальша робота змішувача, а значить економити на покупці не варто.
Монтаж не повинен виконуватися похапцем, в іншому випадку толку від роботи теж не буде і дуже скоро все може вийти з ладу.
Перш ніж приступити до роботи з монтажу змішувача, його варто правильно вибрати. При цьому Ви повинні звертати увагу на наступні моменти:
- Вага конструкції. Якість моделі залежить від ваги. Якщо матеріал міцний і якісний, він ніколи не буде легким, так як товщина матеріалу - це запорука високої якості.
- Матеріал виготовлення. Найчастіше використовується силумін або латунь. Перший відноситься до легких і дешевих, складається з кремнієвого та алюмінієвого сплаву і має недостатню міцність. Часто в таких змішувачах відпадають притиски, і ручка може відірватися. Що стосується латунних моделей, то вони коштують набагато дорожче, хоча і в'язка сплавів на них є більш високою, а це гарантує тривалий термін експлуатації.
- Технологічні показники. Якщо Ви не плануєте змінювати змішувач самостійно, уважно вивчіть його характеристики, щоб вони відповідали місцю розміщення у ванній кімнаті.
Висота змішувачів
Існують поради, які говорять, що оптимальна висота виробу по відношенню до ванни становить близько 20 см. Однак тут все умовно, і реальна висота буде дещо відрізнятися від цього показника з урахуванням наступних порад:
- Перед монтажем конструкції в необхідному місці варто перевірити зручність розміщення змішувача, після чого приміряти висоту.
- При монтажі змішувача для душової кабіни врахуйте, що його висота повинна бути близько 120 сантиметрів від дна кабіни.
- Не варто брати за точку відліку висоту чаші, так як для стійкості ванна обладнується різними прокладками, в результаті чого сантиметри можуть загубитися.
- Розрахуйте відстань від монтажу до краю ванни, особливо якщо Ви збираєтеся повертати кран з ванни в раковину і назад.
- Разом з тим на висоті може позначитися розташування аксесуарів, серед яких пом'якшувачі води та інші.
- При фіксації змішувача на стіну не варто практикувати його кріплення до плитки, так як краще зафіксувати його до бордюрів. Також висота може залежати від висоти викладки - зазвичай його викладають приблизно в 1 м від рівня підлоги.
Як встановити змішувач у ванній: основні етапи
Перед тим як встановлювати змішувач, спочатку потрібно демонтувати старий. Для цього і подальшої роботи Вам будуть потрібні наступні інструменти:
- великі пасатижі;
- шестигранники;
- плоска і хрестова викрутка;
- ріжкові і газові ключі;
- ФУМ-стрічка;
- розвідні ключі.
Як демонтувати старий змішувач
Позбавити ванну від крана своїми руками не буде складно, але, перш ніж це зробити, перекрийте подачу води. Необхідно не просто перекрити головну магістраль, але і гарячу воду, яка в деяких будинках і квартирах подається через бойлер або газову колонку. Заміна здійснюється у ванній, де стіни обкладені кахлем.
Спочатку потрібно спустити з крана воду, після чого відкрутіть його, але акуратно, щоб не пошкодити різьблення на фітингу, що знаходиться на самій стіні. Якщо вона пошкодиться, то в приміщенні доведеться робити капітальний ремонт з метою змінити фітінг.
Як тільки Ви демонтіруете старий кран, обережно почистіть фітінг в стіні, щоб видалити звідти залишки старої підмотки і фарби.
Як правильно зібрати розбірну конструкцію?
Переважна більшість змішувачів продається в розібраному вигляді, оскільки перед тим як їх встановлювати, їх варто зібрати. При покупці конструкції варто звернути увагу, щоб в коробці були всі її деталі:
- гусак;
- лійка для душу;
- головний блок;
- прокладки з гуми;
- декоративні плафони;
- душовий шланг;
- ексцентрики.
Всі перераховані вище деталі повинні упаковуватися по-окремо в різні мішечки - целофанові або тканинні. Також оціните якість кріпильних ексцентриків, можливо, у них буде пошкоджена різьба.
Щоб зібрати конструкцію, приєднайте до блоку гусак, а також шланг з лійкою. Ця робота ні в якому разі не викличе у Вас труднощів, але при складанні не підтягуйте гайки і не застосовуйте ключі.
Основні етапи монтажу змішувача у ванній
Як тільки модель буде зібрана, Ви зможете приступити до її безпосереднього монтажу. Вона включає такі етапи:
- Обмотайте ФУМ-стрічкою ексцентрики, а далі обережно вставте їх в фітинги, які залишилися від колишнього крана. Якщо стрічка відсутня, то візьміть подмоточную клоччя і додайте пасту марки «Уніпак».
- Укрутите ексцентрики, дотримуючись відстані на змішувачі між входами 1500 мм. Для цього скористайтеся будівельним рівнем.
- Накрутите основний блок на ексцентрики. Вони встановлені правильно, якщо блок накручується по обидва боки без жодних проблем. Далі його знімають і накручують декоративні плафони на ексцентрики, які повинні максимально щільно прилягати до стіни і приховувати врізку змішувача до проводку.
- Тепер прикручуєте блок назад, використовуючи для цієї мети підмотування.
- Щоб усадка була хорошою, використовуйте прокладки, що знаходяться в притискних гайках.
- Потрібно підтягнути гайки ключем, щоб він трохи скрипнув.
- Далі відкрийте магістральний кран і джерело гарячої води, щоб перевірити працездатність змішувача.
Як встановити змішувач на нову стіну
Вище нами було розглянуто випадок монтажу змішувача за умови демонтажу конструкції, і зараз стоїть розглянути процес монтажу в новому будинку або іншому приміщенні, де ця конструкція монтується вперше.
Таким чином, необхідно змінити труби, обробити стіни кахлем і встановити фітинги. Щоб це зробити, необхідно провести нескладні розрахунки:
- Виміряти відстань між центрами фітингів, яке становитиме 150 мм.
- Потрібно, щоб центри знаходилися на одній паралелі.
- Простежте, щоб крайня точка знаходилася врівень зі стіною.
- Фітинги знаходяться на одному рівні, а їх висота повинна використовуватися для монтажу конструкції.
Фітинги монтуються тільки після того, як була виконана розводка сантехнічних труб і встановлені маяки для штукатурки або гіпсокартонна лати.
Якщо Ви плануєте використовувати гіпсокартон, то пайки фитинга обов'язково повинні бути виконані так, щоб він виходив за межі обрешітки приблизно на 25 міліметрів, а місце виходу повинно закріплюватися за допомогою монтажних скоб або профілів.
Якщо заплановано використання штукатурки на стінах, то виступ розраховується залежно від відстані від маяка до плиткової площині, яка прилягає до стіни. Зазвичай висота виступу складає близько 17 мм.
Подальші роботи по монтажу змішувача мало чим відрізняються від випадку з демонтажем старої конструкції і використання старого фитинга.
Як вже було сказано вище, при виконанні такої роботи заборонено квапити події, інакше Ви спровокуєте серйозні проблеми з використанням готової конструкції по завершенні її запуску в роботу.
Пам'ятайте про те, що спочатку ексцентрики закручуються без використання ущільнювача, і тільки потім, коли Ви оціните правильність дій, вони монтуються в робочий стан.
Перш ніж приступити до роботи, накрийте умивальник і ванну з мийкою за допомогою скотча, ганчірок, гофрокартону або плівки. Це необхідно, щоб захистити сантехніку від падіння конструкції, відколів і важких аксесуарів. Не допускайте, щоб заміна вироби спровокувала заміну ванни.
Як бачите, встановити змішувач у ванній самостійно нескладно, якщо дотримуватися всіх рекомендацій і вимог. Якщо все зроблено правильно, він прослужить Вам максимально довго, і у Вас не виникне жодних проблем з експлуатацією.