Сьогодні на полицях магазинів сантехніки і в каталогах провідних виробників представлена величезна кількість змішувачів. Всі вони відрізняються один від одного за такими показниками: зовнішній вигляд, пристрій, механізм дії, функціональність, матеріал виготовлення і вартість.
Якщо Ви сумніваєтеся у виборі і не впевнені, який тип змішувача краще вибрати для ванни, а який для кухні, або яким повинен бути тип виливу змішувача, рекомендуємо ознайомитися з нашими рекомендаціями заздалегідь. Нижче спеціально для читачів нашого сайту «Ремонтик» ми надамо декілька порад, щоб полегшити вибір.
Принцип роботи і пристрій змішувачів
За типом змішувачі виділяють наступні:
- важільні;
- вентильні;
- сенсорні (безконактние).
Які характеристики має кожен з них? Як вибрати кухонний змішувач, який буде оптимальним для Ваших потреб? По суті, кожен змішувач являє собою камеру для змішування холодної та гарячої води. На виході Ви отримуєте воду заданої для себе температури. Вентильні змішувачі - це «класика жанру». Вони відомі кожному з нас, тому що ще до недавнього часу представляли єдиною можливістю пристрою змішувачів.
Важільні моделі змішувачів зробили життя набагато простіше. Тепер немає необхідності в тому, щоб крутити вентилі то холодної, то гарячої води поперемінно - досить підняти важіль і зрушити його вліво або вправо. Виконати таку операцію цілком можна однією рукою, а пристрій механізму чуйно реагує на рух руки і досить делікатно змішує воду.
Нарешті, сенсорні змішувачі - прекрасна ілюстрація висловлювань про те, що «лінь є двигуном прогресу». Використовуючи безконтактні змішувачі, Вам не доведеться нічого робити - просто піднесіть під виливши руку, щоб інфрачервоний датчик зміг вловити тепло Ваших рук. У сенсорних змішувачах температура води задається один раз, а потім видається за замовчуванням. Але це не найкращі змішувачі, так як для кулінарних потреб завжди потрібно то гаряча, то холодна вода.
Вибір типу виливу змішувача
Що стосується кухні, то виливши, а саме його ергономіка, відіграє велике значення. Якщо говорити точніше, то при виборі змішувача необхідно брати до уваги такі моменти:
- Пристрій змішувача повинно дозволяти поворот виливу, що особливо актуально, якщо у Вас на кухні встановлена раковина з 2 чашами. Однак якщо у Вас звичайна раковина з однією чашею, то повертається виливши буде запорукою зручності, і компанії-виробники змішувачів прекрасно це розуміють. Звичайний кут повороту у змішувача становить близько 120-140 градусів. Більш дорогі моделі мають і 180 градусів повороту, а якщо у Вас острівна мийка, то врахуйте, що окремі компанії пропонують і змішувачі, Виливи яких переміщаються на всі 20 градусів.
- Якщо Ви хочете набирати воду у велику і високу ємність, а також мити габаритну посуд без незручностей і проблем, то краще віддати перевагу високому виливши ( «гусак»). Але у нього є один недолік, що полягає в тому, що він сильно розбризкує воду.
До того ж, Виливи бувають литі та збірні.
- Литі з'єднуються з корпусом без швів. Такі Виливи встановлюються на мийку за допомогою металевого підстави.
- Збірні Виливи включають кілька деталей, які з'єднуються в єдину конструкцію.
Хоча і умовно, але за розміром і формою Виливи змішувачів можна розділити на такі типи:
- Подовжені - від 25 сантиметрів.
- Середньої довжини - приблизно 20 см.
- Укорочені - приблизно 15 см.
Форму змішувачів класифікують на такі різновиди:
- Г-подібна.
- R-образна.
- З-образна.
- S-образна.
Безумовно, модифікації ізлівов не обмежуються цими типами, і у окремих виробників Ви можете зустріти моделі, які відрізняються від перерахованих вище.
Особливості внутрішнього устрою змішувача
Безумовно, при виборі змішувача далеко не останню роль відіграє внутрішній устрій і принцип роботи змішувачів. Як правило, вони схожі у всіх моделей змішувачів.
- Важільні змішувачі обладнані картриджем, який буває двох типів: кульовим і керамічним.
- Вентильні змішувачі мають спеціальний ущільнювач у вигляді керамічних або гумових прокладок.
Як розібрати змішувач і замінити в ньому прокладки, відомо навіть новачкові. З важільним справи йдуть трохи складніше, так як конструкція і схема його запірного клапана складніше.
Але навіть якщо Ви використовуєте змішувач змішувач, і він поламався, не поспішайте викликати фахівців. Скоріш за все, Ви впораєтеся з ремонтом своїми силами. Для цього Вам доведеться замінити картридж. Така деталь змішувачів з одним важелем найвірогідніше виходить з ладу.
- Одноважільний змішувач має кульовий клапан, який досить надійний і дуже зручний. Усередині кульового клапана здійснюється змішування холодної та гарячої води. З плином часу він починає заїдати, а важіль насилу повертається.
- Запірний клапан такого змішувача з керамічним картриджем включає дві пластини, власне через які і здійснюється змішування холодної та гарячої води. Керамічні картриджі бояться дрібних частинок, механічний вплив яких призводить до поломки клапана. Вибираючи змішувач з таким картриджем, Вам краще відразу купити до нього клапан для очищення води - для більш тривалої експлуатації. Більш того, якщо Ви відмовляєтеся від покупки фільтрів для очищення води, компанії-виробники можуть відмовити в гарантії.
- Ще один варіант - пластиковий клапан. Це бюджетне рішення, і до нього не варто вдаватися, так як гарантійний термін експлуатації не більше 2 місяців.
Як поміняти змішувач, якщо він зламався? Якщо Ви використовуєте важільний змішувач, то досить замінити картридж.
Вибір змішувача за матеріалами
Найпоширеніший матеріал для виготовлення змішувача - латунь і пластик. Поверх наноситься шар хрому, який надає виробу більш акуратний і привабливий зовнішній вигляд. Також хром робить змішувачі гігієнічнішими. Крім хрому, застосовується нанесення емалі різних кольорів.
Сучасні виробники також пропонують змішувачі, виготовлені з композитних матеріалів, які добре поєднуються зі стільницями і мийками з такого ж матеріалу.
додаткові зручності
Деякі компанії-виробники вирішили піти ще далі, щоб користуватися пристроєм стало ще зручніше. Наприклад, чи доводилося Вам стикатися з потребою наповнити водою велику каструлю, яка насилу поміщається в Вашої раковині. А як потім цю каструлю, наповнену водою, витягнути з раковини? Тут на допомогу прийде змішувач, який має висувною виливши. Іншими словами, це шланг, який легко витягується за межі мийки (його довжина варіюється в залежності від конкретної моделі змішувача).
Ще один яскравий приклад турботи про комфорт - змішувачі з вбудованим дозатором. Його перемикання дозволяє отримати доступ до профільтрованої, очищеній воді прямо з крана.