Вітчизняні дачні ділянки в більшості випадків не підключені до централізованої каналізації. У багатьох садівничих товариствах і селищах вона просто не передбачена. А паводкові води і каналізаційні нечистоти відкачувати все одно кудись потрібно.
Тому свій фекальний насос для дачі точно не завадить в господарстві. Далі ми з'ясуємо, яку модель краще вибрати, так як асортимент каналізаційних помп досить широкий. Ну, а якщо ви захочете купити такий агрегат, то можете зробити в цій категорії інтернет-магазину https://www.drenaj-shop.ru/catalogue/fekalnye-nasosy/ з хорошою знижкою, якщо вкажіть, що прийшли за рекомендацією нашого сайту «Ремонтик».
Навіщо потрібен фекальний насос?
При виборі моделі фекального електричного насоса варто відштовхуватися від конкретних завдань. Зазвичай на дачі немає великого обсягу каналізаційних стиків. Найчастіше господарі приїжджають за місто тільки влітку, і то по вихідним.
Більшість людей встановлюють на дачі вигріб мул вуличний туалет, яких буде достатньо для утилізації нечистот.
Насос для відкачування накопичувача і вигрібної ями.
Фекальний насос використовується для періодичної відкачування вигрібної ями (заповненої на 2/3) і накопичувальної ємності.
Класична комплектація пристрою.
У представленій комплектації насоса є поплавковий вимикач, електрокабель в гідроізоляційної оболонці і рука, який герметично з'єднується в патрубковом обладнанні.
Стаціонарні каналізаційні насоси.
Фекальні насоси на дачних ділянках не часто встановлюються стаціонарно з підключенням до жорстких трубах.
Експлуатація погружного фекального насоса.
Фекальний насос в більшості випадків занурюють в бетонну яму, пластиковий або бетонний накопичувач, а після відкачування витягають і миють.
Дія поплавкового вимикача.
Поплавковое пристрій завжди реагує на зміну рівня откачиваемой середовища. Знижуючи його до граничного значення, поплавок відразу відключає насос, щоб він не працював «вхолосту».
Подрібнювач, що знаходиться на дні фекального насоса.
На днище фекального насоса перед всмоктуючим пристроєм встановлено подрібнювач, який розщеплює великі фракції на прийнятні для перекачування частки.
Технічні характеристики на табличці.
Насоси для обслуговування каналізації вибираються за потужністю, висоті подачі, допустимим забруднень і іншим даними, які ви знайдете на табличці або в технічному паспорті приладу.
Оснащення для внутрішньої каналізації.
Якщо дача має внутрішню каналізацію, потребує стимуляції руху стоків, то встановлюється фекальні система каналізації. Такий прилад теж обладнаний подрібнювачем.
Каналізаційні (фекальні) насоси застосовуються для перекачування / відкачування рідких середовищ:
- паводкових вод з підвалу;
- забруднених волокнистими і органічними включень дренажних стоків;
- нечистот із септиків і вигрібних ям;
- чистої води для поливу городу;
- мулистих відкладень з дренажних та каналізаційних систем;
- спустошення колодязя при його очищенні.
Варто зазначити, що сфера використання насосного обладнання на дачі вражаюча. При правильному виборі моделі можна вирішити багато завдань, які виникають при перекачуванні (відкачуванні) водних мас в господарстві.
На сьогоднішній день асортимент фекальних насосів величезний. Тому перед походом в магазин було б непогано розібратися у всіх нюансах різних видів і оцінити свої потреби в плані використання цього агрегату.
Якщо вибрати помпу з помилками, то її вийде використовувати тільки для вирішення якоїсь певної проблеми. Решту часу вона просто буде лежати в гаражі, постійно вам заважаючи і займаючи місце.
Часто фекальний насос теж використовують примусової каналізаційної системи на дачі. Зазвичай стандартна каналізація проектується з урахуванням самопливу стоків з дачного будинку в септик. Але таку схему не доведеться організувати. Через рельєфу ділянки ЛОС або введення в централізовану систему стоків може розташовуватися вище виведення з дому.
Покласти труби під необхідним кутом неможливо. І в такому випадку для примусової відкачування чорних і сірих вод з внутрішньої каналізації потрібно встановлювати відкачувати насос.
Можливий і варіант з перебудовою і переплануванням дачі, коли всередині споруди змінюється конфігурація трубопроводів. Однак в більшості випадків фекальний насос на дачі застосовується для викачування талих вод з підвалу і септиків.
Які бувають види каналізаційних електронасосів?
Каналізаційні насоси діляться на вуличні та внутрішньобудинкові. Останні моделі вибираються для встановлення біля раковин і унітазів. Вони використовуються для примусової перекачування стічних вод з каналізаційних труб до септика. Такі пристрій можуть бути розраховані на приєднання 1-2 сантехнічних приладів. Але внутрішньо будинкові колодязі більш звичні і їх найчастіше застосовують на дачах.
Важливо! Залежно від конструкції і способу монтажу всі моделі таких гидронасосов діляться на 3 групи: заглибні, поверхневі і напівзаглибні.
Помпи бувають фекальними, дренажними та для питної води. Спочатку перші розраховувалися на перемелювання дрібного сміття і твердих фекалій. А другі і треті використовуються для перекачування води, чистої або з дрібнофракційних суспензій. Якщо в них потрапляють залишки їжі або ганчірка, то ці електронаноси можуть поламатися.
поверхневі агрегати
Такі види насосів для фекалій на увазі сухий спосіб монтажу. Для роботи в автоматичному режимі їх встановлюють в оглядовому колодязі або поруч з накопичувальним колектором. По суті, це невелика насосна станція, що складається з декількох окремих частин.
Важливо! Поверхневий насос на дачі найчастіше використовується в переносному варіанті, його збирають і включають при необхідності, після чого прибирають назад в підсобне приміщення.
Такий вид гідронасосів є найпростіший в експлуатації і обслуговуванні. На дачі він встановлюється поруч із зливною ямою або вигребом, а шланг приєднаний до нього, занурюється в фекальні маси.
При виборі такого насоса, на окрему увагу заслуговує максимальна глибина всмоктування. Зазвичай в паспорті вказують 8-10 м. Якщо яма буде більш глибокою, то дана помпа не зможе підняти з неї стоки. Однак тут важливо враховувати не просто розміри резервуара, а й відстань від нього до насоса. Кожен горизонтальний метр шланга знижує можливості пристрою по глибині на 10 см.
Увага! Малопотужні агрегати являють компактний блок і для короткочасної роботи монтуються на підлозі або на землі, недалеко зі стічною ємністю.
Більш потужні установки потребують облаштуванні стійкої платформи. Як правило, їх монтують в приміщенні, де такий поміст можна надійно і легко зафіксувати на підлозі.
Основний недолік фекального поверхневого насоса полягає в неприпустимості його роботи в умовах вологого середовища. У воді може знаходиться лише втягуючий шланг, а корпус повинен знаходиться на землі і обов'язково в сухому місці. Таку помпу дозволено експлуатувати тільки не в дощову погоду, а в ідеалі зводити для неї невеликий навіс, інакше всередину корпусу може потрапити вода, що спровокує замикання.
Поверхневі моделі прості і дешеві в обслуговуванні, але досить гучні. Якщо насос вибирається для монтажу в підсобному приміщення або підвалі, то це ідеальний варіант. Однак для роботи на вулиці і відкачування септика, віддаленого далеко від будівель і дачного будинку, краще купити погружний аналог.
напівзаглибні комплекти
Таке насосне обладнання складається з електродвигуна, який встановлений в сухому місці, а також робочої камери, занурюваної в стоці. Вони з'єднуються в єдине ціле обертовим валом.
Важливо! На дачах і в побутових умовах полупрогружние насоси зустрічаються вкрай рідко, вони мають складну конструкцію і експлуатацію - їх найчастіше вибирають для промислових насосних станцій.
Якщо напівзанурювальної гидронасос куплений для дачі, то його можна змонтувати шляхом:
- установки в прибудові поруч з накопичувачем;
- монтажу на плаваючу на стоках платформу;
- кріплення на стінці зливної ями.
Ще одна проблема напівзанурювальної моделі - відсутність подрібнювача в стандартному комплекті. Без нього насос при перекачуванні фекалій і сміття з каналізації швидко вийде з ладу. На подібну установку подрібнювач встановлюється додатково, як насадки. А це ускладнення його обладнання і підвищення вартості обслуговування.
Занурювальні гідронасоси
Ця модифікація дачних каналізаційних насосів на увазі занурення всього агрегату в яму зі стічними водами. І щоб установка не зламалася в активній і агресивному середовищі нечистот, її герметичний корпус і всі робочі елементи виконувалися з нержавійки або чавуну. У продажу пропонуються моделі з пластиковим кожухом, але він довго не протягне в каналізаційних стоках.
Занурювальне обладнання для відкачування фекалій використовується як в автоматичному режимі, так і для разових робіт. У першому випадку каналізаційний насос варто вибирати з автоматикою і поплавком. Насосна станція автоматично вимикається при досягненні певного рівня, і включається поплавця пристроєм, у міру викачування нечистот.
Установка погружного фекального насоса здійснюватися на дно зливної ями або підвішується на висоті 20 см над ним.
Завдяки наявності поплавка насос не працюватиме «всуху», що продовжує їй життя. Занурювальні насоси вибирають ті, кому потрібне надійне і продуктивне обладнання. Більшість подібних моделей обладнані вбудованим подрібнювачем. Вони стоять на воді і перемелює все надходять відходи до стану, при якому вони просто не можуть привести до виходу з ладу внутрішніх механізмів.
Насос в порівнянні з поверхневим конкурентом менш гучний і споживає менше електроенергії. Вся його потужність йде на підтримку тиску в напірної вивідний трубі. В такому випадку на засмоктування стічних вод в робочу камеру з дна не витрачається енергія.
Вода при роботі занурювальний установки поглинає більшість шумів, створюваних електродвигуном. Однак агрегат складніший в експлуатації і обійдеться дорожче поверхневої моделі такої ж потужності. Устаткування, занурювальний в каналізаційні стоки, спочатку більш складне і технологічне, ніж залишається на повітрі техніка.
Внутрішньобудинкові каналізаційні установки
Ще фекальними насосами прийнято називати малогабаритними насосними станціями, які використовуються для вбудовування прямо в систему каналізації всередині будинку. За принципом роботи і конструктивно подібні помпи схожі з аналогами з пральних машин.
Важливо! Спочатку стоки в цій побутової установці скупчуються в спеціальному невеликому резервуарі, а в міру його заповнення відкачуються в каналізаційну трубу за допомогою внутрішнього насосу.
Такі моделі фекальних насосів коштують досить дорого, так як ставляться до сегменту преміум. Але завдяки їм душові кабіни, унітази і рукомийники можна встановити майже в будь-якому місці житлового приміщення. Вони перекачують стоки навіть по трубопроводами, нахиленим вгору.
Спочатку в конструкції цієї насосної станції закладено принцип самоочищення. Вона невимоглива в обслуговуванні, досить тільки зрідка очищати резервуар від мулистого нальоту. Крім того в ній є зворотний клапан і вугільний фільтр. Останній виключає утворення в приміщеннях каналізаційних амбре, а другий не допускає надходження стоків з каналізації назад в накопичувач.
Як вибрати фекальную помпу?
Паспорт каналізаційного насоса містить багато технічних характеристик. І всіх їх треба враховувати при виборі такої техніки. Перший показник - це робоча температура помпи, а саме температура зливних стоків.
Насосне обладнання для каналізації може бути:
- розраховане на роботу тільки з теплою і холодною водою до +45 градусів;
- призначене для перекачування стоків з температурою до +90 градусів.
Для відкачування фекальних нечистот з вуличного септика або відкачування води з погреба буде досить помпи першої категорії. А для безперебійної роботи в складі примусової каналізації з масою сантехнічних пристроїв в будинку доведеться вибирати пристрій з другої групи.
Подрібнювач, автоматика і матеріал корпусу
Регулярно відслідковувати стан фекального насоса і вручну керувати його роботою - значить витрачати свій час нераціонально. На дачі завжди є чим зайнятися. Тому техніку варто відразу вибирати з термореле і поплавком. Останній буде контролювати рівень стоків в ямі, ставлячи / знімаючи по необхідності помпу, а другий виключить перегрів електродвигуна.
Важливо! Деякі фекальні насоси можуть впорається з камінчиками без імельчітеля і твердими відходами, але тільки наявність ріжучого механізму зможе забезпечити довгий термін експлуатації такої техніки.
За конструкцією подрібнювач здійснюється у вигляді:
- крильчатки з ріжучої кромкою;
- двухлопастного ножа;
- комбінованого механізму, що має кілька лез.
Крильчатка - найдешевший спосіб подрібнювача, але у насосів продуктивність з нею буде найнижчою. Ніж з розташованої перпендикулярно один до одного парою лез більш продуктивний і надійний. Але найбільш просунутим є поєднання перфорованого диска і трьох ріжучих лез. Проходячи через такий подрібнювач, тверді фекальні фракції перемелюють в однорідну масу.
Насос для відкачування каналізаційних стоків по матеріалу корпусу вибирати краще з металу. Чавун і нежравеющая сталь прослужить набагато більше пластика. Цей нюанс особливо важливий для погружной техніки, яка регулярно перебуває в агресивних за складом водах.
Потужність, висота підйому і електропостачання
Чим вища продуктивність, зазначена в паспорті, тим швидше помпа буде перекачувати стоки. Але і тим більше вона буде витрачати електроенергії. Вигріб на дачі рідко робиться об'ємним. Часто для роботи на дачній ділянці вистачає не дуже багато і продуктивного агрегату. Він викачує стоки нема за п'ять хвилин, а за двадцять, а й поспішати за містом нікуди.
Оптимальний варіант для дачі по потужності - 400-500 Вт. Це продуктивність, яка знаходиться в районі 140-160 л / хв. Ці робочі характеристики дозволяє впоратися і з відкачуванням нечистот з вигрібної або зливної ями, і з позбавленням від зайвої води в дачному погребі.
Показник напору показують максимальну висоту, на яку насос по напірної трубі може підняти рідину з фекаліями. Але при розрахунку такого показника важливо враховувати не просто вертикальний, але і горизонтальну ділянку. До того ж необхідно враховувати атмосферний тиск, перетин труб і матеріал виготовлення, а також температуру стоків, а також розмір домішок в них.
Важливо! У спрощеному розрахунку необхідного напору метраж горизонтальної ділянки ділиться на 10 і додається до довжини вертикального відрізку труби, після чого все це збільшується на 20% - отримана цифра не повинна бути більшою, ніж вказана в техпаспорті.
Одні моделі каналізаційних насосів, які розраховані на живлення від однофазної мережі, а інші від 3-х фазної. Перша група буде більш дешевою. Зазвичай для дачі радять вибирати саме такий фекальний насос. Він викличе менше проблем з підключенням до електромережі. А в разі необхідності ви зможете живити його навіть від переносного генератора.
Який фекальний насос вибрати? Кращі виробники і ціни на популярні товари
Вибираючи фекальний насос краще віддати переваги моделям від провідних брендів. Вони спеціалізуються на такому обладнанні, тому їх продукція завжди на висоті. До того ж при поломки деталі для ремонту подібних помп знайти буде набагато простіше.
Серед широкого розмаїття брендів для використання підійдуть:
- Джілекс - серія «Фекальнік» (вітчизняний виробник).
- Фекальний насос Джілекс Фекальнік 150/7 Н - 5670 рублів.
- Фекальний насос Джілекс Фекальнік 200/7 Н - 5670 рублів.
- Фекальний насос Джілекс Фекальнік 255/11 Н - 6790 рублів.
- Фекальний насос Джілекс Фекальнік 230/8 - 4200 рублів.
- Фекальний насос Джілекс Фекальнік 330/12 - 6230 рублів.
- Pedrollo Vortex - серія «VXm» з невисокою потужністю (Італія).
- Насос фекальний Pedrollo VXm 10/50-MF - 41 930 рублів.
- Насос фекальний Pedrollo VXm 10/50-N - 21 525 рублів.
- Фекальний насос Pedrollo VXm 15/35-ST 30 592 рублів
- SFA - компактні насоси з подрібнювачем для будинку (Франція).
- Насос-подрібнювач SFA SANITOP - 20300 рублів.
- Каналізаційний насос-подрібнювач SFA Sanipro XR Silence - 26 300 рублів.
- Каналізаційний насос-подрібнювач SFA Sanicom 1 220, 800 Вт - 60 500 рублів.
- Marina-Speroni (Італія).
- Насос фекальний Speroni SQ 25-7-1.5 - 36 200 рублів.
- Насос фекальний Speroni SQ 25-7-2.2 - 41 200 рублів.
- Насос фекальний Speroni SEM 150 VS - 54 000 рублів.
- Насос фекальний Speroni SQ 42-3 - 55 700 рублів.
- Grundfos (Данія).
- Насос фекальний Grundfos SEG 40.09.2.1.502 - 81 200 рублів.
- Насос фекальний Grundfos SEG 40.09.2.50B - 82 600 рублів.
- Насос фекальний Grundfos SEG 40.15.2.50B - 82 900 рублів.
- Беламос (Росія).
- Фекальний насос Боломса DWP 1300 CS - 10 500 рублів.
- Фекальний насос Боломса DWP 1500/18 - 10 300 рублів.
- Фекальний насос Боломса 1500/22 - 10 200 рублів.
- Фекальний насос Боломса DWP 180 - 4800 рублів.
- Фекальний насос Боломса DWP 1800 CS - 12 500 рублів.
- Фекальний насос Боломса DWP 250 - 5500 рублів.
- Фекальний насос Боломса DWP 450 - 6300 рублів.
- Фекальний насос Боломса DWP 750 - 7700 рублів.
- Вихор (Росія).
- Фекальний насос Вихор ФН-250 68/5/1 - 5130 рублів.
- Фекальний насос Вихор ФН-450 68/5/2 - 7450 рублів.
- Погружной фекальний насос Вихор ФН-750 68/5/3 - 8500 рублів.
- Фекальний насос Вихор ФН-1100л 68/5/4 - 9800 рублів.
- Фекальний насос Вихор ФН-1500Л 68/5/5 - 11200 рублів.
- Calpeda (Італія).
- Насос Calpeda GXVM 25-10 - 24 500 рублів.
- Насос Calpeda GXVM 25-6 - 15 900 рублів.
- Насос Calpeda GQGM 6-25 - 66 300 рублів.
- Насос Calpeda GXVM 40-9 - 40 800 рублів.
Варто зазначити, що вітчизняні насоси не поступаються імпортним аналогам. Спочатку вони розроблялися під вітчизняні умови з частими перепадами спрямування тощо.
висновки
Проживаючи на дачі за містом, багато хто з нас не хочуть відмовлятися від благ цивілізації у вигляді унітазу, душової кабінки і іншої сантехніки. Але користуватися всім цим можна тільки при наявність на дачі вигрібної ямки або септика.
Але якщо в господарстві немає спеціального фекального електронасоса для їх прочищення, то регулярні виклики асенізаторської машини обійдуться досить дорого. При тому свою помпу можна застосовувати не просто для відкачування каналізації, але і для поливу і позбавлення від талового води в підвальних приміщення ранньою весною.