» » Пристрій заміської каналізації своїми руками

Пристрій заміської каналізації своїми руками

Комфорт - основна мета, заради якої влаштовується заміська каналізація своїми руками. Будинок в оточенні природи - це притулок від міської суєти, але, навіть перебуваючи далеко від цивілізації, людина намагається створити максимальні зручності для свого проживання. Сьогодні не можна уявити добре облаштований заміський будинок без розгалуженої системи магістралей, які використовуються для збору в вигрібну яму залишків діяльності людини (відходів і нечистот). І нижче ви дізнаєтеся як проходить пристрій заміської каналізації своїми руками.

Пристрій заміської каналізації власноруч

В даний час на ринку пропонується величезна кількість автоматизованих систем каналізації, але, незважаючи на це, багато власників заміських котеджів віддають перевагу попередньої перевіреної схеми. Все тому, що технологія виготовлення каналізації в приватному будинку гранично проста, і кожен бажаючий може освоїти її самостійно, не залучаючи сторонніх робітників, що дозволяє непогано заощадити.

Пристрій системи каналізації

Пристрій заміської каналізації власноруч

Сучасна система каналізації є комплексом очисних споруд, до складу якого, як правило, входять трубопроводи, спеціальне обладнання та вигрібна яма (септик). Головне призначення подібних комплексів - збір відпрацьованих стічних вод і транспортування їх до об'єкту, де здійснюється їх часткова або повна утилізація.

З огляду на всі перераховані вище вимоги зовнішньої каналізації у вас повинні бути наступні складові:

  • канали або трубопроводи, які забезпечують транспортування до відстійника;

Пристрій заміської каналізації власноруч

  • спеціальні збірні лотки, які використовуються для збору відходів;

Пристрій заміської каналізації власноруч

  • септик або вигрібну яму (відстійник).

Пристрій заміської каналізації власноруч

Так, пристрій каналізації заміського будинку необхідно стати надійною гарантією підтримання комфортабельних умов для проживання.

Увага! Помилки, допущені під час проектування каналізації, викликають непередбачувані наслідки, включаючи і можливість регулярного освіти засмічень. При таких порушеннях існує ймовірність отруєння навколишньої території фекальними відходами (в т. Ч. І розташованих поряд джерел питної води).

Зовнішня частина каналізації

Пристрій заміської каналізації власноруч

До зовнішньої системи каналізації відноситься система трубопроводів, яка використовується для транспортування стічних вод в напрямку відстійника або вигрібної ями. Також автономні відстійники зазвичай входять в цілу систему очисних споруд. Варто відзначити, що транспортування стоків може проходити на заміській ділянці різними способами: самопливом (дренажна каналізація) або під напором, завдяки спеціально встановленому насосу. Купити дренажну каналізацію зі знижкою можете на сайті https://www.drenaj-shop.ru/, але обов'язково назвіть, що прийшли від нас ( «Ремонтик»).

Увага! Перед тим як починати роботи по влаштуванню каналізації для стічних вод потрібно визначитися зі способом доставки покидьків до відстійника, так як від цього залежить вибір місця підготовки дренажного колодязя, а також його глибина.

Безумовно, при використанні такого варіанту стояка рівень вигрібної ями обов'язково повинен бути менше рівня траси прокладки трубопроводу, який в цьому випадку монтується з незначним ухилом. Якщо вам краще підходить другий варіант транспортування стічних відходів до відстійників (за допомогою додаткових насосів, які створюють необхідний натиск стоку), ви зможете розмістити вигрібну яму в зручному місці.

Пристрій заміської каналізації власноруч

При цьому траса проводки каналізаційних труб нічим не обмежується і вибирається довільно (з урахуванням зручності виконання земельних робіт). Обираючи місце розташування вигрібної ями обов'язково повинно проводитися вимога по її віддаленості від житлових будинків не менше ніж на 6-7 метрів.

Пристрій заміської каналізації власноруч

Найбільш поширений і простий варіант автономного відстійника - це звичайна вигрібна яма. Її принцип роботи досить простий: нечистоти, що надходять у відстійник по каналізаційних трубах, накопичуються в ньому, в результаті його легкі фракції утилізуються через просочування в грунт. Як тільки яма буде до кінця заповнена важкими фракціями, їх викачують за допомогою спеціальних механізмів (як правило, для цих цілей наймаються спеціальні автомобілі для асенізації).

Пристрої зовнішньої каналізації дренажного типу

Пристрій заміської каналізації власноруч

Як правило, до установки каналізації в приватному будинку своїми руками приступають після того, як покрівлю та стіни основного будівлі повністю побудовані.

Послідовність робіт:

  • Перш за все, необхідно вирити траншею: від збірників відходів до відстійника. Для того щоб забезпечити пересування стоків по трубопроводу дно траншеї необхідно встановити з незначним ухилом (2-2,4 см на 1 метр протяжності).

Пристрій заміської каналізації власноруч

  • Після підготовки траншеї, її дно необхідно закрити піщаної подушкою (аж до стикування з накопичувальним відстійником).

Пристрій заміської каналізації власноруч

  • Потім можна приступити до укладання труб, які утворюють стічну магістраль. Причому місце стиковки останньої труби з відстійників потрібно якісно ущільнити, намазав герметиком.

Пристрій заміської каналізації власноруч

  • Потім потрібно створити поле фільтрації, з'єднавши всі в одну систему.

Пристрій заміської каналізації власноруч

Поради по установці:

  • Поліпропіленові труби під час укладання рекомендується розміщувати в бетонних коробках. Таким чином, ви зможете захистити їх від випадкового пошкодження. Що стосується труб з полівінілхлориду можна прокладати в нирці (без використання захисного кожуха певного типу).
  • Глибина прокладки труб вибирається з урахуванням вимог знаходяться стічних комунікацій трохи вище за рівень промерзання грунту. Такий показник не нормується для кожного окремого випадку, а підбирається тільки індивідуально, виходячи з кліматичного району. За таким геофізичних досліджень для середньої смуги він становить величину близько 1,3 метрів.

При суворих зимах в регіоні потрібно додатково ізолювати трубопроводу найзручнішим видом утеплювального матеріалу.

Пристрій заміської каналізації своїми руками: виготовлення вигрібної ями

Пристрій заміської каналізації власноруч

В першу чергу варто обмовитися, що в повній відповідності з нормами СЕС, обсяг вигрібної ями повинен підбиратися з розрахунку 0,6-0,7 м3 на кожного мешканця. Більш того, вибір конструкції, що підходить для вашої місцевості (місця розміщення і матеріалів для її виготовлення) нормується склепінням і положенням, виконання яких є обов'язковим при будь-яких умовах. Необхідно керуватися цими нормами, щоб уникнути потрапляння відходів у недалеко розташовані джерела питної води і виключити вплив стоків на рослинність.

Пристрій заміської каналізації власноруч

Для пристрою ями краще використовувати легкодоступний матеріал, який можна купити на будь-якому складі ЖБК. Це бетонні кільця, які мають діаметр приблизно 2 м і висотою в 1,2 м. При виборі місця під яму, рекомендуємо звернути увагу на те, щоб вона перебувала в низині, що полегшить умови роботи самопливної (дренажної) системи зливу. До того ж подумайте про зручність майданчика навколо відстійника, куди б могла заїжджати ассенізаторская машина.

Увага! Під час риття котловану під вигрібну яму потрібно враховувати припуск по діаметру на зручність виконання монтажу кілець, а також гідроізоляцію.

Пристрій заміської каналізації власноруч

У міру поглиблення в грунт вирівняйте стінки котловану (для таких цілей часто використовується простий будівельний рівень). Причому глибина залягання колодязя повинна вибиратися в залежності від того, як зріз верхнього кільця розташовується трохи нижче рівня грунту. Це пояснюється тим, що зверху він буде перекриватися бетонною плитою, обладнаної люком.

Перед тим як встановлювати перше кільце, її дно потрібно ретельно забетонувати і армувати. Всі інші кільця закріплюються на минулих заготовках за допомогою спеціальних елементів арматури, причому зазори між стінками повинні кріпитися бетонним розчином.

Пристрій заміської каналізації власноруч

Як влаштувати каналізацію всередині приватного будинку?

До внутрішньої частини локальної каналізації відноситься все, що знаходиться на його площі, а також пов'язане зі стоками. Це мийки, душові, ванні і системи відвідних трубопроводів. Самі труби можуть проводитися вздовж стін, під підвалом і т.д. Часто використовуються систему стояків для їх установки. Щоб вона діяла в режимі самопливу, трубопровід повинен прокладатися з незначним нахилом.

Причому прокладку внутрішніх трубопроводів завжди починають від прийомних стояків. Далі здійснюється підйом окремих елементів до їх точки з'єднання з трубами каналізаційних відводів від душових, мийок і т.д. Для правильної установки рекомендуємо використовувати вимірювальні пристрої або в разі їх відсутності звичайний рівень. При цьому гілки трубопроводу не повинні бути продовжені горизонтально і задиратися на великий кут (його величина повинна варіюватися від 3 ° до 6 °).

Для виконання робіт на заміській ділянці запросіть робітників. Однак можна зробити все самому, що дозволить непогано заощадити. Для прокладки зовнішньої каналізації знадобляться мінімальні значення і можливість володіти простим інструментом. Каналізація, створена таким чином, прослужить протягом багатьох років за умови, що камери-відстійники будуть своєчасно очищуватися від відходів.

Пристрій заміської каналізації власноруч